Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

assistance na auto , poleci Ktoś dobrą firmę?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
20 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 09 czerwca 2011 - 20:45

przeglądam oferty assistance i często powiązane są z obowiązkiem posiadania OC/AC w tej samej firmie. ja od 26.06.2011 będę miał pakiet OC i AC w BRE Ubezpieczenia (mBank). Jednak ich assistance jest słabe.
zależy mi na:
holowaniu pojazdu w dowolne miejsce na duże odległości
pomoc przy: brak paliwa, zatrzaśnięcie, wymiana żarówki, koła
brak limitu od miejsca zamieszkania

najlepszy na moje potrzeby jest chyba SKIP w opcji 500 (za 150zł)
proszę o sugestie.

#2 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 czerwca 2011 - 20:50

Jak szukalem assistance kiedys dla siebie to wlasnie skip oferowal najwiecej. Tylko trzeba tam spelnic jakies wymagania tzn. wiek min. i znizki na oc. Ale juz nie pamietam ile to bylo. Ja bylem za mlody i bralem na tescia :)

#3 OFFLINE   art111

art111
  • 3 postów
  • Dołączył: 25-02-2011
  • Skąd: Radom

Napisany 09 czerwca 2011 - 21:16

Spytaj w Compensie podobno możesz wykupic bez posiadania polisy (OC. AC) w ich firmie ja mam ubezpieczenie pakiet w tej firmie i mam holowanie bez limitu km oraz te wszystkie sprawy czyli paliwo, koło ... zadzwoń do oddziału tej firmy i spytaj to jest ich nowy produkt

#4 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 09 czerwca 2011 - 21:31

compensa wyłącznie do OC/AC, więc odpada

#5 OFFLINE   art111

art111
  • 3 postów
  • Dołączył: 25-02-2011
  • Skąd: Radom

Napisany 09 czerwca 2011 - 21:51

agent który ubezpieczał mi auto twierdził że nie muszę miec u nich ubezpieczenia żeby mieć asistans top bez franczyzy kilometrów on pracuje w oddziale compensy dowiem sie jutro to postaram sie Ci odpowiedzieć

#6 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 09 czerwca 2011 - 21:58

tak compensa ma napisane na ich stronie. będę wdzięczny;)

#7 OFFLINE   mbobik

mbobik

    1-szy v-ce Prezes od SB

  • 1 065 postów
  • Dołączył: 11-09-2008
  • Skąd: Żukowno
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2011 - 07:12

compensa wyłącznie do OC/AC, więc odpada

tak compensa ma napisane na ich stronie. będę wdzięczny

agent który ubezpieczał mi auto twierdził że nie muszę miec u nich ubezpieczenia żeby mieć asistans top bez franczyzy kilometrów on pracuje w oddziale compensy dowiem sie jutro to postaram sie Ci odpowiedzieć


W Compensie nie trzeba mieć żadnego ubezpieczenia aby wykupić ASS, produkt jest stosunkowo świeży i sporo osób może jeszcze o tym nie wiedzieć. Co do OWU nie zagłębiałem się, ale na stronie napewno można pobrać OWU w pdf.

#8 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 10 czerwca 2011 - 12:57

dzięki mbobik za odpowiedź. byłem dziś u Agenta i powiedział mi o tym produkcie Compensy, dostępnym od 15 maja.
jednakże na stronie Compensy nie znalazłem o tym konkretnej informacji. są informacje o assistance do ubezpieczenia OC/AC. rozmaite porównywarki również "nie znają" nowego assistance Compensy. tak czy owak, widzałem dziś tabele i ubezpieczenia jest warte tych pieniędzy (225zł). OWU tego ass na stronie nie, ma, ale dziś od Agenta dostanę na maila i dam znać jak to wszystko wygląda. na pewno przyda się innym, bo temat tego rodzaju ubezpieczenia nie był często poruszany na Naszym forum. a na rynku jest mnóstwo ofert, które na dobrą sprawę (oglądałem wyłącznie najbogatsze opcje ass) są nic nie warte.

#9 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 czerwca 2011 - 15:55

ja mam w STARTER 24 opcje z autem zastępczym z racji że daleko mam do pracy i odwrotnie. Póki co nie kożystałem ale wyjście awaryjne warto mieć zawsze. Zajrzyj jeszcze na stronke ADAC tam też mają fajne pakiety.

#10 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 10 czerwca 2011 - 16:02

jeżeli jeździsz tylko po kraju to jest to ciekawe rozwiązanie. jednakże przy moich często oddalonych o 2000km od domu celach podróży, ograniczenie holowania do 100km jest dyskwalifikujące.
dzięki;)

#11 OFFLINE   piniu78

piniu78

    ja sem podziemny tirak

  • 1 237 postów
  • Dołączył: 09-11-2008
  • Skąd: Szczecin-Jonkoping-Vasteras- Sweden
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 czerwca 2011 - 16:10

ale na 2000km holowania w cenia to raczej nie znajdziesz:D
a i tak większość tych firm liczy km od miejsca startu(wyjazu) lawety.


także taki mały przykład jesteś 2000km od domu
-laweta jedzie 2000 km
-laweta wraca z tobą 2000km

jakoś marnie widze taką opcje bez limitu holowania:p

#12 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 10 czerwca 2011 - 17:40

np. nowe ubezpieczenie w Compensie - limit na holowanie to suma ubezpieczenia, czyli 10 000 euro
Allianz - 2 000 euro
także można coś znaleźć;)

#13 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 czerwca 2011 - 18:36

Z tego co wiem to firmy ubezpieczeniowe pokrywaja holowanie do warsztatu w poblizu miejsca zdarzenia, a podrozujacym autem zapewniaja nocleg w hotelu i/lub powrot do miejsca rozpoczecia trasy lub do jej celu. A pozniej organizuja transport po auto. Mowie o ASS miedzynarodowym

#14 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 11 czerwca 2011 - 00:15

Z tego co wiem to firmy ubezpieczeniowe pokrywaja holowanie do warsztatu w poblizu miejsca zdarzenia, a podrozujacym autem zapewniaja nocleg w hotelu i/lub powrot do miejsca rozpoczecia trasy lub do jej celu. A pozniej organizuja transport po auto. Mowie o ASS miedzynarodowym


większość firm organizuje holowanie, jeżeli usunięcie usterki nie jest możliwe "na miejscu". tak też jest w tym przypadku :)
czekam na OWU , żeby wyjaśnić resztę wątpliwości.

#15 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2011 - 21:16

przeglądam oferty assistance i często powiązane są z obowiązkiem posiadania OC/AC w tej samej firmie. ja od 26.06.2011 będę miał pakiet OC i AC w BRE Ubezpieczenia (mBank). Jednak ich assistance jest słabe.
zależy mi na:
holowaniu pojazdu w dowolne miejsce na duże odległości
pomoc przy: brak paliwa, zatrzaśnięcie, wymiana żarówki, koła
brak limitu od miejsca zamieszkania

najlepszy na moje potrzeby jest chyba SKIP w opcji 500 (za 150zł)
proszę o sugestie.


Kolego jeśli chodzi o Auto Assistance to żadna firma w kraju nie zaoferuje ci holowania na odcinku 2000 km.
Większosc firm ubezpieczeniowych w swoim Assistance oferuje holowanie do najblizszego serwisu ASO.
Jesli chodzi o niektórych ubezpieczycieli to powiem tylko tyle ze ich assistancem zajmuje sie firma "Mondial" do grupy której należy wiekszosc Ubezpieczycieli. Co do holowania to oni decydują gdzie ma byc holowane auto i zawsze jest to najbliższe ASO.

W PZU jest tak że holowanie jest w limicie do 150 km i możesz holowac auto do warsztatu jakiego ty chcesz, chyba ze masz wykupione tzw Door to Door to wtedy auto holowane jest tam gdzie PZU poda, a ty dostajesz auto zastepcze do chwili naprawy auta.

W pakiecie "Super Komfort" auto assistance PZU mozesz korzystac z usług: ( naprawy auta na miejscu jesli jest możliwe, wymiany koła, dowóz paliwa, wymiana żarówki, lub holowanie do limitu 150km od miejsca zdarzenia.

Bez limitu holowania jest tylko taka osoba której auto biorące udział w kolizji jest stroną poszkodowaną, a sprawcą kolizji jest uczestnik ubezpieczony w PZU. Wtedy na koszt jego OC ze strony PZU jesteś holowany na terenie całego kraju gratis. Np. Kolizję miałeś w Lublinie a mieszkasz w Szczecinie to jest twoje auto holowane do Szczecina za free.

Wykupując Auto Assistance w PZU nie musisz byc u nich ubezpieczony jeśli chodzi o OC czy AC, poprostu płacisz drożej za AS. Jest to koszt około 200 zł na rok.

To tyle jesli chodzi o AS.

Ps.

Jesli chcesz skorzystac z takich firm jak Allianz czy Compensie to najpierw dowiedz sie dokładnie jak działa u nich AS.



np. nowe ubezpieczenie w Compensie - limit na holowanie to suma ubezpieczenia, czyli 10 000 euro
Allianz - 2 000 euro
także można coś znaleźć;)


Kolego co to za bzdury????

a i tak większość tych firm liczy km od miejsca startu(wyjazu) lawety.


Zgadza sie ze większosc bo liczą dojazd, holowanie i powrót lawety.

Tylko w PZU liczy się limit wyłacznie holowania. Jesli laweta dojezdza do klienta 20 km to i tak limit holowania liczy się jako same holowanie. Nie brany jest pod uwagę dojazd ani powrót lawety. Poprostu mając GPS na lawetach znajdują najblizszą wolną która jest w okolicy. Limit 150 km jest to limit holowania. Dojazd i powrót nie brany jest pod uwagę klienta. Chyba ze holowany jest ponad limit to wtedy dopłaca z własnj kieszeni dalsze holowanie.

#16 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 13 czerwca 2011 - 07:28

Kolego co to za bzdury


w warunkach ogólnych ubezpieczenie jest informacja, że jeśli naprawa na miejscu zdarzenia nie jest możliwa, to holowanie pojazdu we wskazane miejsce przez wlasciciela (lub do miejsca zamieszkania) jest do sumy 2000 euro w przypadku Allianz lub do sumy ubezpieczenia w przypadku Compensy (10 000 euro) - compensa do potwierdzenia.
warunki ogolne nie podaja wykluczeń typu :
"jednak nie dalej niż do najbliższego ASO" itp.

więc raczej bzdur nie piszę.

widzę, że przy okazji zrobiłeś reklamę PZU, które oferuje jedną z gorszych Assistance na rynku

EDIT:
Posiadam już OWU assistance Compensy. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ wnikliwa analiza OWU, nie wyklucza ważnych aspektów branych przeze mnie pod uwagę, a co więcej zawiera wiele fajnych opcji, których nie znajdziemy w standardowej tabelce. Oba pliki prześlę zainteresowanym.

#17 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 grudnia 2011 - 09:44

W sierpniu wybierałem się na wakacje do Chorwacji moim 16-letnim autkiem, które było szykowane pod względem technicznym do dalszej podróży, ale mimo wszystko szukałem bdb assistance.
Pracuję w ubezpieczeniach i najlepszą ofertą okazał się STARTER 24. Koszt 199zł/rok, w przypadku auto powyżej 15 lat, młodsze 100zł taniej. Dla b.ważne było holowanie na terenie Europy, ale w pierwszej kolejności możliwość naprawy na miejscu, z racji tego że nie ufam zbyt wielu mechanikom, z którymi mogę się dogadać po polskiemu, a co dopiero mechanikom, z którymi ciężko by było się porozumieć po ichniemu w branży motoryzacyjnej.
Zależało mi na czasie, bo następnego dnia rano wyjeżdżałem-wystarczyło wypełnić przez neta wniosek z nr rej i opłacić składkę,nie musiałem czekać na żadne dokumenty, mogłem śmiało ruszać w drogę, bo wystarczył mój nr rej w bazie.
Po powrocie z wakacji doszły do mnie dokumenty-owu,polisa,itp. , ale nie były wystawione przez STARTER24 tylko firmę ubezpieczeniową BENEFIA.
Starter jest siecią pomoc drogowa/holownik i sama się reklamuje, natomiast wszelkie formalności załatwia Benefia, która o dziwo nie reklamuje tego produktu na swoich stronach.
Wczytując się we wszystkie OWU obecnych na rynku Assistance i wiedząc co dany zapis oznacza (nie zawsze wyglada to tak pięknie), z pełną świadomością wybrałem Startera, gdyż oferują jeszcze jedną ważną rzecz-pomoc również pod domem, np. rozładowany akumulator, itp bo nie każdy ma kable albo prostownik w domu.

#18 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 13 grudnia 2011 - 16:52

Koszt 199zł/rok, w przypadku auto powyżej 15 lat, młodsze 100zł taniej.

Na stronie Startera nie znalazłem takich ofert. są oferty sa 105zł i za 177zł (ass plus)

Dla b.ważne było holowanie na terenie Europy, ale w pierwszej kolejności możliwość naprawy na miejscu


holowanie bezpłatne do 50km - jedna z gorszych ofert. Naprawa na miejscu w każdej formie wygląda tak samo - więc normalka.

Pracuję w ubezpieczeniach


Czyżby Benefia lub Starter ? :D

Na pochwałę zasługuje fakt, że nie wymigują się od wymiany żarówek, kół itd.
Pomogą pod domem i w bliskim promieniu( większość firm tego nie daje). Oferta OK, ale dla osób które wręcz nie chcą holowania :p W Compensie oferta jest podobna - też wszelkie żarówki itp itd niezależnie od miejsca awarii naprawią ,ale w razie niepowodzenia, masz prawo zaholowania do domu (darmowego) do kwoty 10 000 euro. A więc decyzja czy auto ma jechać do warsztatu czy do domu, należy do klienta.

#19 OFFLINE   dawid0123456789

dawid0123456789

    Srebrny Corsarz

  • 1 091 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 grudnia 2011 - 17:55

Na stronie Startera nie znalazłem takich ofert. są oferty sa 105zł i za 177zł (ass plus)



holowanie bezpłatne do 50km - jedna z gorszych ofert. Naprawa na miejscu w każdej formie wygląda tak samo - więc normalka.



Czyżby Benefia lub Starter ? :D

Na pochwałę zasługuje fakt, że nie wymigują się od wymiany żarówek, kół itd.
Pomogą pod domem i w bliskim promieniu( większość firm tego nie daje). Oferta OK, ale dla osób które wręcz nie chcą holowania :p W Compensie oferta jest podobna - też wszelkie żarówki itp itd niezależnie od miejsca awarii naprawią ,ale w razie niepowodzenia, masz prawo zaholowania do domu (darmowego) do kwoty 10 000 euro. A więc decyzja czy auto ma jechać do warsztatu czy do domu, należy do klienta.


Żadna z tych firm, ja pracuje w UNIQA. I w swojej firmie jako pracownik nie znalazłem odpowiedniego produktu i dlatego szukałem dalej.
Może w tym momencie zmieniły się składki, ale to jest ten produkt, natomiast w OWU, które dostałem był zapis o holowaniu w dowolne miejsce na terenie Europy, niekoniecznie do najbliższego warsztatu, co było mi na rękę.I limit na holowanie to nie kilometry, tylko suma ubezpieczenia czyli 10.000 Euro.
A assitance można wzywać tyle razy ile się chce, dopóki nie zostanie wyczerpana SU, nawet gdyby co dzień rano trzeba by odpalać padnięty akumulator.

#20 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 grudnia 2011 - 07:24

widzę, że przy okazji zrobiłeś reklamę PZU, które oferuje jedną z gorszych Assistance na rynku


Kolego nie robie żadnej raklamy dla PZU.
Jeżdże dla większosci ubezpieczycieli i jednak wiem jak jest naprawde z holowaniem w razie awari.

w warunkach ogólnych ubezpieczenie jest informacja, że jeśli naprawa na miejscu zdarzenia nie jest możliwa, to holowanie pojazdu we wskazane miejsce przez wlasciciela (lub do miejsca zamieszkania) jest do sumy 2000 euro w przypadku Allianz lub do sumy ubezpieczenia w przypadku Compensy (10 000 euro) - compensa do potwierdzenia.
warunki ogolne nie podaja wykluczeń typu :
"jednak nie dalej niż do najbliższego ASO" itp.


Sumy można podawać jakie sie chce, bo i tak w wiekszosci tylko do najbliższego ASO.