Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Może ktos ma cudowny sposób na kolkę u noworodka - pomocy!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
35 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 12:13

Już nie mogę patzeć jak moja malutka się męczy po praktycznie każdym jedzeniu.
Trzech pediatrów ją badało i nikt nie trafił ze sposobem chociaż ograniczenia bólu.
Jeżeli czytają to mężczyźni z naszego forum to mam prośbę zapytajcie swoich żon czy znalazły jakiś sposób.
Jestem cholernie szczęśliwy, że nam się córka urodziła ale nie za bardzo mogę się nią nacieszyć ponieważ jak nie śpi to zwija się z bólu.
Będę ogromnie wdzięczny za podpowiedzi.

#2 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 czerwca 2011 - 12:20

Przerabiałem to u siebie, znaczy mlody tak miał , rózne rzeczy były próbowane, ale nie ma złotego srodka, jednemu to pomoze drugiemu co innego
Mojemu młodemu przechodziło dopieroi jak mu sie porzadnie odbiło/bekło, a tak zadne herbatki i inne cuda nie pomagały.
jak jest karmiony naturalnie czy sztuczny pokarm?
Jeżeli nie probowałes , sprobuj herbatki koperkowej

#3 OFFLINE   Marzenka13

Marzenka13
  • 442 postów
  • Dołączył: 27-09-2009
  • Skąd: Wojkowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 12:34

A czy podali jej jakieś środki .?
Moja znajoma podawała swojej malutkiej jakieś kropelki na kolki i jej przeszło.
Tu jest taki fajny artykuł.
http://babyonline.pl...tykul,4459.html

a tu parę preparatów na kolki u maluszków http://www.mamanazak... kolke_c92_m58/

Życzę aby przeszło Malutkiej jak najszybciej . My Kingdze masowaliśmy brzuszek delikatnie . (ale to było 11 lat temu).
Pozdrawiam .

"Olbrzymią ulgę małym maluszkom na pewno przyniesie delikatny masaż, okłady z ciepłych kompresów na brzuszek oraz ciepłe napoje zwierające ziarna kopru, które można nabyć w każdej aptece."

#4 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 12:58

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.
Nasi sąsiedzi polecili nam coś, co nazywa się Sab Simplex.
Jest to odpowiednik polskiego Espumisanu ale dostępny tylko w Niemczech.
Już zamówiłem i wypróbujemy.
Boże daj mi siłę.

#5 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2011 - 13:08

Przerabialismy ten problem z naszym synkiem różnych specyfików próbowaliśmy i nie jestesmy pewni ale po kroplach 'SAB' było mu lepiej.Z tego co pamiętam nie dostępne u nas mi przywoził znajomy z Niemcowni nawet mam jeszcze jedne nie otwierane jak byście chcieli spróbować mogę wysłać.
Byłeś szybszy

#6 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2011 - 13:24

My uzywalismy krople ktore sie podaje przed jedzeniem -

http://www.infacol.co.uk/

Jak nie ma takich w PL to daj znac kupie i wysle mojej malej pomagaly.

#7 OFFLINE   pacio

pacio
  • 513 postów
  • Dołączył: 02-07-2009
  • Skąd: Iława Pol/Pisek Czechy

Napisany 07 czerwca 2011 - 15:30

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi.
Nasi sąsiedzi polecili nam coś, co nazywa się Sab Simplex.
Jest to odpowiednik polskiego Espumisanu ale dostępny tylko w Niemczech.
Już zamówiłem i wypróbujemy.
Boże daj mi siłę.


kolego ja mam corke 3 miesieczna tez jej daje sabsimplex ,ktory wcale nie jest dostepny tylko w niemcach ja mieszkam w czechach i tu jest on normalnie sprzedawany w aptekach.Ale zapytaj w aptece czy maja taki lek Lefax w polaczeniu z sab simplexem nie ma bata musi ulzyc jestem z tym na zywo takze.powodzonka:)

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 15:33

Nasi sąsiedzi polecili nam coś, co nazywa się Sab Simplex.


Ale sprawdź dokładnie od kiedy to można podawać, bo chyba od 4-6 tygodnia... Kiedyś o tym czytałem, ale nie pamiętam szczegółów, więc lepiej doczytaj...

#9 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2011 - 16:22

u nas w aptekach to jest dostepne
znajomi podawali to swojej corce

#10 OFFLINE   Tomek1231233

Tomek1231233
  • 50 postów
  • Dołączył: 21-09-2010
  • Skąd: Elbląg-Pieniężno

Napisany 07 czerwca 2011 - 16:49

U mnie pomagała herbatka z kopru i masaz delikatny brzuszka. Ale szczeze 3 miesiace i samo przejdzie,zycze wytrwałości.Pozdrawiam

#11 OFFLINE   hans161

hans161
  • 155 postów
  • Dołączył: 01-10-2010
  • Skąd: Krapkowice
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 07 czerwca 2011 - 16:55

espunisan dla niemowląt 10 kropelek ja podaje zalecenie lekarza najlepszy sposób na kolki

#12 OFFLINE   THIN

THIN
  • 1 365 postów
  • Dołączył: 31-08-2007
  • Skąd: Konstancin
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 czerwca 2011 - 17:51

A prawda jest taka że WSZYSTKIE środki na kolki dla niemowląt mają identyczny skład - wiem przerabiałem jeszcze kilka dni temu. Mam w domu całą aptekę na kolki dla niemowlaka.... tragedia....
Środek na kolki to tylko nabijanie portfeli producentom bo nawet lekarze ci powiedzą że skutecznej metody i leku nie ma.

W naszym wypadku ostatecznie odstawiliśmy wszystkie te cuda i było tylko przerzucenie przez ramię i klepanie po pampersie - parę minut się męczył aż odbił i mniej więcej przechodziło.... ale tak jak każdy mówi - niestety musicie to przeczekać - u mnie 3 dni przed ukończeniem 3 miesiąca jak ręką odjął - zero kolek - poprostu minęło.

Ale jak to mówią - szczęście nie trwa wiecznie - kolki się skończyły a zęby zaczynają się pokazywać - tylko czekam jak ta bomba zegarowa wybuchnie :)

 


#13 OFFLINE   Marzenka13

Marzenka13
  • 442 postów
  • Dołączył: 27-09-2009
  • Skąd: Wojkowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 20:30

Podsyłam jeszcze jeden link. To jest fajne forum czasem można się czegoś fajnego dowiedzieć o dzieciakach i problemach
http://parenting.pl/...o-maluszka.html
Pozdrawiam .

#14 OFFLINE   Tequilla

Tequilla
  • 30 postów
  • Dołączył: 21-03-2010
  • Skąd: Jaroszów

Napisany 07 czerwca 2011 - 20:46

Ja przerabiałam to półtora roku temu z synkiem. Był przejedzony i strasznie płakał, a ze był sztucznie karmiony to lekarz powiedział, ze jedzonko ma dostawać co 3 godzinki, a herbatkę czy wodę przegotowana dopiero po godzinie od jedzenia lub godzinkę przed jedzonkiem. Dostał również kropelki jak by go brzuszek bolał. A i dużo musi być kładzione maleństwo na brzuszek lub na klatkę piersiowa mamy ale lepiej u taty gdyż ma większą powierzchnie ciała przy oddychaniu i to właśnie masuje brzuszek takiemu dzieciaczkowi.
Mam nadzieje, ze te informacje pomogą. Powodzenia życzę:)

#15 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2011 - 21:04

My tez mielismy problem z nasza corcia. Nic nie pomagalo, nawet te cud niemieckie kropelki. Po 3-cim miesiacu kolki same przeszly.

#16 OFFLINE   adi87

adi87

    była oma jest audi

  • 128 postów
  • Dołączył: 27-09-2009

Napisany 09 czerwca 2011 - 11:44

My żeśmy próbowali różnych herbatek a Grzesiowi nie pomagało, w końcu Espumisan dał radę, może nie zlikwidował kolek ale złagodził. 3 miesiące i po kolkach zostało wspomnienie :)

#17 OFFLINE   Adam C

Adam C
  • 14 postów
  • Dołączył: 24-05-2010

Napisany 10 czerwca 2011 - 18:45

Mojemu brzdaczkowi przechodzilo po tym jak cieplym zelazkiem prasowalismy pieluszke i kladlismy na brzuszek.Jeszcze dobre sa buteleczki z Dr.Brown co prawda jedna kosztuje okolo 30 zl ale naprawfe pomagaja.Wiem ze to jest tragedia patrzec jak sie dziecko meczy i nie moc mu pomoc

#18 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 czerwca 2011 - 11:34

Zawsze znajomym kupowałem takie krople SAB Simplex.Podobno tylko one działały na ich małą.Jedynym problemem jest to że nie są dostępne w PL ale masa ludzi je zna i mają źródła gdzie to można "załatwić"
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#19 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2011 - 13:44

My stosowalismy rozne rzeczy, ktore jak juz ktos napisal maja ten sam skladnik - SIMETIKON lub DIMETIKON (roznica jest tylko w nazwie koncernow je robiacych).
Oba jak pamietam zmniejszaja napiecie powierzchniowe babelkow powietrza, zeby mogly latwiej "sklejac" sie w wieksze i latwiej jako takie byc usuwane z organizmu. Czyli nie usuwaja powietrza, a tylko pomagaja, zeby latwiej uchodzilo.

Naszej malej najlepiej pomagal to co podal Hubert, ale szczerze to wiecej bylo wiary niz rzeczywistego dzialania. No, a zeby byla roznica trzeba to dawac przed a nie po jedzeniu i stosowac regularnie.

Klepanie i odbekiwanie nie za bardzo pomagalo, ale to zalezy duzo od dziecka i technik. Trzeba probowac, bo wielu dzieciom pomaga.

wg mnie najbardziej pomogly butelki, albo Dr.Brown, albo Tomme Tippee.
Problem ponoc powieksza sie kiedy powietrze dostaje sie do butelki podczas gdy dziecko pije (czy to przez odpowietrznik przy smoczku czy przez sam smoczek). Dosc sporo powietrza zostaje w mleku ktore maluch pije i ma wzdecia. Ponoc jak dziecko wciaga mleko z butelki to tez jakos dostaje sie wiecej powietrza do buzi ktore dziecko polyka.

Butelki Dr. Brown maja antykolkowe zabezpieczenie czyli powietrze dostaje sie przez bok butelki i wylatuje w srodku poza mlekiem (nie napowietrza mleka). Nasza mala wolala jednak Tommee, bo przypominaja piers. Teraz juz zreszta robia model antykolkowy.

#20 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 czerwca 2011 - 19:42

Moja Michalinka pije z butelki Dr Browns'a, zażywa niemiecki Sab Simplex, Debridat i Bio Gaja (wszystko oczywiście po konsultacji z lekarzem - nie ma interakcji między tymi lekami). Słuchajcie ona całe dnie krzyczy z bólu. Ja już nie wiem co robić, czy iść na jakieś USG brzuszka czy jak. Czterech pediatrów i jeden alergolog ją badali i wszyscy stwierdzili, że jest zdrowa i że to kolka jelitowa. Czy ta pieprzona kolka może trwać całymi dniami? Miśka jak już ledwo zaśnie to budzi się po 15 minutach i jest jazda.
Napiszcie, czy tak samo u niektórych z Was było bo ja zwariuję :(