Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Piszczą hamulce


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   G.R.Z

G.R.Z
  • 189 postów
  • Dołączył: 01-05-2007
  • Skąd: daleko

Napisany 16 czerwca 2007 - 16:42

Witam! Mam pytanie: co może być przyczyną piszczenia hamulców? Myślałem że to klocki(ojciec kupił mi jakieś włoskie badziewie :bad: ) ale wymieniłem na remsy i dalej piszczą jak by się pociąg zatrzymywał :bad: :neutral: !!!! Tarcze też wymieniałem. Czy to możliwe że to tarcze?? Problem dotyczy tylnych hamulców.Ratunku,tak dłużej jezdzic się nie da



#2 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 czerwca 2007 - 17:38

No co to może byc? Te klocki to kicha, dlatego piszczą - kup TRW i bedzie OK. Pozdro. :wink:
Zreszta kloski musza sie dotrzeć do tarczy i powinno być dobrze.

#3 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 16 czerwca 2007 - 17:49

moje po wymianie też piszcząły... :hehe: aż się ludzi eoglądali....
dotarły się i jest OK

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 czerwca 2007 - 18:29

Wszystko zależy od tego z jakiego materiału są zrobione, jeśli więcej mają opiłek metalu w sobie to zawsze będą piszczeć bo są twardsze i zamiast sie wycierac to się robią błyszczące.
Moim zdaniem weż tez cieniutkim wodnym papierem ściernym przejedź delikatnie po tarczach.

#5 OFFLINE   elpablos

elpablos
  • 34 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: zgorzelec

Napisany 17 czerwca 2007 - 00:39

u mnie tez piszcały nowe teraz jest ok tylko czasemjak dam mu w dupe przy tym goracym słoneczku to czasem piszcza przy ostrym hamowaniu :)

#6 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 17 czerwca 2007 - 10:09

jest sposób na piszczenie klocków. Wystarczy powierzchnie prowdnicy klocka przesmarować specjalnym smarem do zacisków. Może to być smar tzw miedziowy, koszt ok 13zł w sprayu, lub np. firmy ATE, smar stały mała tubka chyba 30g, koszt ok 3zł, dostępne w sklepach moto
Ponoć drgania które pojawiają się między zasiskiem a klockiem, powodują piszczenie, wystarczy zrobić tak jak napisałem wyżej i będzie ok.
ps. oczywiście nie smarujemy tarczy i powierzchni roboczej klocka, tylko miejsce stuku klocka z zaciskiem

#7 OFFLINE   Busta

Busta
  • 30 postów
  • Dołączył: 26-12-2006
  • Skąd: Krosno

Napisany 15 lipca 2007 - 09:10

Witam. Miałem ten sam problem. Pomogło przesmarowanie tłoczka i miejsc styku klocka z zaciskiem pastą ceramiczną (może być również, jak ktoś wcześniej napisał smar miedziowy) oraz delikatne przeszlifowanie powierzchni ciernej klocka papierem ściernym.

#8 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lipca 2007 - 14:08

ja zawsze przed montazem kazdych klockow robie "faskę" jesli jej nie ma - pilnikiem i lekko spilowuje powierzchnie cierną. na miejscu "suwania" klockow w zacisku smar srebrny a trzpienie po dokladnym odczyszczeniu wysmarowac wazelina techniczna. nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby pozniej hamulce piszczaly. Wiem ze trzpienie nie maja tu nic do rzeczy ale jesli sa dobrze nasmarowane polepsza sie wydajnosc hamulcow (docisk lepiej chodzi).