Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Klimatyzacja chodzi ale słabo chłodzi..wysokie ciśnienie w układzie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   arczon82

arczon82
  • 1 193 postów
  • Dołączył: 12-11-2009
  • Skąd: Iłowo-Osada

Napisany 19 czerwca 2011 - 14:23

Po około minucie termometr pokazał -5stC na kratce srodkowej . Czy to możliwe że parownik zachodzi lodem i potem przestaje chłodzić ?


Moim zdaniem jak byś miał -5 to byś miał zaszronione kratki wylotowe, sprawdź to innym termometrem.

#42 OFFLINE   BANDIT1299

BANDIT1299
  • 147 postów
  • Dołączył: 03-01-2013
  • Skąd: Jarocin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 czerwca 2013 - 12:57

witajcie mam pytanie co do dzialania klimy jak moze byc przyczyna nie chlodenia jak powinna to znaczy chlodzi ale nie mocno wydaje mi sie ze powinna bardziej chlodzic czy potraficie mi cos poradzic

#43 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 23 czerwca 2013 - 13:10

witajcie mam pytanie co do dzialania klimy jak moze byc przyczyna nie chlodenia jak powinna to znaczy chlodzi ale nie mocno wydaje mi sie ze powinna bardziej chlodzic czy potraficie mi cos poradzic


Może masz za mało czynnika.

#44 OFFLINE   BANDIT1299

BANDIT1299
  • 147 postów
  • Dołączył: 03-01-2013
  • Skąd: Jarocin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 czerwca 2013 - 21:16

to co mi pporadzicie panowie moze byc ze wtyczka od sprezarki nie laczy na stykach
i nie chlodzi jak powinna

#45 OFFLINE   Barthez

Barthez
  • 519 postów
  • Dołączył: 27-05-2009
  • Skąd: Nowe Czarnowo
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 23 czerwca 2013 - 22:10

to co mi pporadzicie panowie moze byc ze wtyczka od sprezarki nie laczy na stykach
i nie chlodzi jak powinna


Napisałem Ci wcześniej, że możesz mieć za mało czynnika, sprawdzałeś czy jest ok?
Jakby sprężarka nie łączyła na stykach to w ogóle by klimatyzacja nie działała.
W ogóle działa Ci klimatyzacja?

Jak działa i słabo chłodzi to tak jak napisałem, jedź na sprawdzenie czynnika w układzie, możliwe że jest go mniej niż być powinno, a to objawia się słabszą wydajnością klimatyzacji.

#46 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 24 czerwca 2013 - 11:06

Ubytek czynnika
zabrudzony skraplacz
powolna awaria sprężarki
zawór rozprężny bądź sterujący

Jechać i sprawdzić ilość czynnika i ciśnienia.

#47 OFFLINE   majzel86

majzel86
  • 37 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 czerwca 2013 - 16:41

podłączę się pod temat, otóż klima chodziła dobrze do piątku kiedy zostawiłem samochód w garażu i dziś po odpaleniu klima bardzo słabiutko chłodzić zaczęła, sprężarka się załącza normalnie, zauważyłem, pod maską jeden z przewodów z klimy jest gorący a drugi zimny, nie wiem czy tak ma być czy nie.
Z osuszacza nie kapie woda a przedtem dość sporo wody sobie wylatywało, myślałem że zawór rozprężny się zawiesił ale jak się do niego dostałem i uruchomiłem klimę to na nagrzewnicy była bardzo zimna ale na kratki nie podaje aż tak zimnego powietrza, klimatronik resetowałem. jeśli może ktoś pomóc to byłbym wdzięczny.

#48 OFFLINE   pr-jastrzab

pr-jastrzab
  • 71 postów
  • Dołączył: 01-02-2009
  • Skąd: Siedlce / Warszawa

Napisany 12 lipca 2013 - 17:28

Ale słaba jest siła nadmuchu czy wysoka temperatura powietrza wydmuchiwanego?

#49 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 27 lipca 2013 - 15:04

Witam!

Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem temperature wylotu innym miernikiem niż kiedyś mierzyłem... Wyszło mi 12stC na nawiewie na 5 i 13,5stC na nawiewie na 9 przy temperaturze otoczenia +30stC.

wiem że mi gaz ucieka więc pewnie nie jest to wszystko na co moją klime stać :) Pewnie mam połowę czynnika. A jak jest u Was ?

#50 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2013 - 18:05

Witam!

Dzisiaj z ciekawości zmierzyłem temperature wylotu innym miernikiem niż kiedyś mierzyłem... Wyszło mi 12stC na nawiewie na 5 i 13,5stC na nawiewie na 9 przy temperaturze otoczenia +30stC.

wiem że mi gaz ucieka więc pewnie nie jest to wszystko na co moją klime stać :) Pewnie mam połowę czynnika. A jak jest u Was ?


Tak musi być już mało czynnika.
Nawet przy takim upale powinno być na wylocie z kratki 3-5*C (mierzone przy sile nawiewu 3 i ustawieniu na LO).

#51 OFFLINE   OmegaV6

OmegaV6
  • 87 postów
  • Dołączył: 13-08-2012

Napisany 27 lipca 2013 - 18:36

Tak musi być już mało czynnika.
Nawet przy takim upale powinno być na wylocie z kratki 3-5*C (mierzone przy sile nawiewu 3 i ustawieniu na LO).


Potwierdzam,dzisiaj sprawdzane 3-4 nawet czasami wskakiwało 2*C,miernik elektroniczny.

#52 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 29 lipca 2013 - 07:18

Tak musi być już mało czynnika.
Nawet przy takim upale powinno być na wylocie z kratki 3-5*C (mierzone przy sile nawiewu 3 i ustawieniu na LO).


Tylko przy LO jest zamknięty obieg. Daj na 18*C, wentylator na 4-5 i przy 30*C mierz bo tak to u mnie przy 50*C na dworze może lecieć kilka z kratki.

#53 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 29 lipca 2013 - 23:10

Koledzy podepnę się.
Dzisiaj nabiłem klimę celem sprawdzenia nieszczelności których nie da się już "na słuch" znaleźć. Więc poleciał barwnik z gazem. Klima wystartowała, na postoju, wiatrak się załącza sprężarka też. Ale pojawia się pierwszy problem z kratek leci ciepłe powietrze. Szybki reset klimatronika, mała przejażdżka i w samochodzie lodówka przyjemnie zimno w końcu. Wróciłem do domu odpalam znowu klimę i jadę na przejażdżkę no i zaczyna się klima działa ale znów ciepłe powietrze z kratek i sprężarka wydaje dziwne odgłosy podczas przyspieszania, słyszę w okolicach nóg kierowcy takie syczenie. Po chwili wszystko się stabilizuje i klima chłodzi ale bardzo słabo. Chwilę później podczas próby na postoju tak chłodzi, że ciężko wysiedzieć bije prawie, że lodem z nawiewów. Podejrzewam, że mam sprężarkę do wymiany, osuszacz na pewno, już zamówiłem. Z tego co mi wiadomo to nikt się tematem klimatyzacji nie interesował do kilku lat. I wcześniej jak nie nabiłem klimy to wyświetlał mi się błąd klimatronika czyli poziome kreski ale nie sprawdzałem tego dzisiaj po nabiciu reset i już się nie wyświetla. Chciałbym się tylko dowiedzieć co może być przyczyną mieszania tak tym ciepłym i zimnym powietrzem i co tak syczy podczas dodawania gazu koło nóg kierowcy??

#54 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2013 - 10:02

co tak syczy podczas dodawania gazu koło nóg kierowcy??


może wężyk od podciśnienia nieszczelny

#55 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 30 lipca 2013 - 10:22

może wężyk od podciśnienia nieszczelny


Wcześniej tego nie słyszałem dopiero po nabiciu. Dzisiaj od rana klima działa dobrze lecz słabiej chłodzi podejrzewam, że czynnik ucieka powolutku pojadę jeszcze sprawdzić do warsztatu niech zmierzą ciśnienie.

#56 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2013 - 17:20

te dziwne odgłosy wydaje zawór rozprężny

#57 OFFLINE   VeRay

VeRay

    Polar Sea Blue

  • 670 postów
  • Dołączył: 26-07-2009
  • Skąd: KaLIfornia

Napisany 30 lipca 2013 - 17:25

te dziwne odgłosy wydaje zawór rozprężny


Którego bardzo trudno wymienić. :masakra:

#58 OFFLINE   Danielos82

Danielos82
  • 83 postów
  • Dołączył: 14-02-2013
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 czerwca 2015 - 13:59

Witam wszystkich, mam problem z kilmą a mianowicie z jej działaniem. klima nie nabijana była pewnie od 2006 roku albo wcześniej ;D ale postanowiłem ją nabić, wszystko szczelne ładnie się załączyło troche potarło postękało ale chodzi niestety kosztem napinacza paska klinowego, i tu zaczyna się problem kilma strasznie słabo chłodzi poprzednio w vectrze na włączonej klimie można było się przeziębić a tu ledwo co chłodzi, czy jest coś co powinienem wymienić ? nie wiem jakiś osuszacz czy co bo to nowy temat dla mnie. Dzięki za odpowiedz.

#59 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2015 - 14:14

jakiś osuszacz

Grucha w okolicach chłodnicy klimy. Jak miałeś klime pusta przez jakiś czas to jest zapchany pewnie.

EDIT:

niestety kosztem napinacza paska klinowego

A co z nim się dzieje/stało?

#60 OFFLINE   toptom

toptom
  • 1 518 postów
  • Dołączył: 12-10-2010
  • Skąd: Edynburg
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2015 - 15:37

troche potarło postękało ale chodzi


Byc moze kompresor od dawna nie uzywany byl zastany. Ruszylo go ale mozliwe, ze zaraz bedzie do wymiany