Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Czujniki cofania


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
99 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Soseq

Soseq

    Black is beautiful :)

  • 3 425 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Katowice / Lędziny
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 marca 2007 - 20:46

Bardzo fajny patencik z tym wyświetlaczem :)


Dzięki :)

Nie myslales zeby obudowe na czarno malnac?


Myślałem ale jak montowałem wyświetlacz nie miałem pod ręką czarnej farby, jak następnym razem będę rozbierał zegary to sobie przemaluje :)

Bez obrazy majciex, ale przy takim podejściu to po co cokolwiek montować samodzielnie do samochodu, skoro bez tego można dać sobie rade :?:
Ja nie lubie wódki, za to uwielbiam montować samodzielnie różne gadżety-co kto lubi :wink:


zgadzam się z tobą Patrick, a taki tekst że warto nauczyć się parkować to nie bardzo do mnie przemawia, bo tak samo można powiedzieć po co Ci ABS w aucie przecież można się nauczyć hamować, więc wybacz majciex ale nie zgodzę się z Tobą że to niepotrzebna rzecz w aucie

Byłem na:
III Zlot - Lidzbark Warmiński 2007, IV Zlot Kobyla-Góra 2007, V Zlot - Ślesin 2008, VII Zlot - Bocheniec 2009, VIII Zlot - Wawrzkowizna 2009, IX Zlot - Czaplinek 2010, X Zlot Ślesin 2010, XI Zlot - Żagań 2011, XII Zlot - Toruń 2011, XIII Zlot - Ślesin 2012, XIV Zlot Skwierzyna 2012, XV Zlot - Zakrzewo 2013, XVI Zlot - Częstochowa 2013

II Miejsce Car-Audio V Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio VII Zlot Bocheniec, I Miejsce Car-Audio VIII Zlot Wawrzkowizna, II Miejsce Car-Audio X Zlot Ślesin, I Miejsce Car-Audio XI Zlot Żagań, II Miejsce Car-Audio XII Zlot Toruń, I Miejsce Car-Audio XIII Zlot Ślesin


#82 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 04 maja 2007 - 08:05

Witam,

Wiem że w temacie od dawna nic się nie dzieje, ale może jednak ktoś zajrzy i mi pomoże :)

Właśnie przymierzam się do zakupu systemu parkowania i mam problem. Chciałem system z czujnikami - przód + tył. Są dostępne 6 i 8 sensorowe systemy. Zastanawiam się, czy nie będzie problemem w Omedze C z xenonami montaż 2 środkowych czujników z przodu ( w przypadku systemu 8 sensorowego). Tam z przodu jest ten ogromniasty zbiornik na płyn do spryskiwaczy - i z tego co wstępnie "pomacałem" wygląda na to że on jest prawie przy samym zderzaku.

Montował ktoś z Was takie czujniki z przodu auta?? Jeżeli w ogóle da radę, to dużo z tym roboty będzie? - nie wiem - demontaż zderzaka, zbiorniczka na płyn itp??

Będę wdzięczny za wszelkie porady :grin:
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#83 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 04 maja 2007 - 18:19

Faktycznie zbiornik spryskiwaczy może okazać się problemem, ale nie musi-trzeba ściągnąć i zobaczyć. Demontaż zderzaka, nie sądze żeby był wiele różny aniżeli w B, a w B to jest prościzna-5minut i zdjęty. Myślę jednak, że dobrym pomysłem było by kupić 6 czujników-z przodu tylko dwa, po jednym na skraj zderzaka-z tyłu są cztery żeby się dziura między falami sensorów nie zrobiła i żebyś np nie przeoczył słupka, ale z przodu wystarzy że będą dwa przy końcu zderzaka, które odległość od przeszkody pokażą a i zabezpieczą przed zbyt dużym skręceniem w momencie wyjazdu np z miejsca parkingowego(i otarciu rogiem naszego auta o samochód zaparkowany obok), bo przecież z przodu masz dużo lepszą widoczność i nie sądze żebyś przeoczył np słupek.
Zderzak ostatnio ściągałem w niedziele, ale tak z pamieci to cięzko z tym zbiorniczkiem wykumać jak to będzie(też mam ten duży zbiornik), ale jutro będe ściągał znów to zajrze.

http://www.bestiales...do_spryskiwaczy
Tu masz opis w B ściągania zderzaka
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#84 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 04 maja 2007 - 19:49

z tego linka wynika że zbiornik jest na styk. Chyba jednak kupię 6 sensorów. Patrick, daj przy okazji znać jak to jest u Ciebie.
Dzięki za pomoc.
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#85 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 06 maja 2007 - 13:14

Zgodnie z obietnicą zerknąłem jak to u mnie wygląda i zrobiłem pare fotek-na fotkach masz opisane co i jak. Myśle że fotki Ci wszystko wyjaśnią. Jak co to pisz. Mam nadzieje ze w C jest podobnie.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#86 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 08 maja 2007 - 21:45

Dzieki za za foto-relacje Patrick - kupuje czujki z 6 sensorami i nie bedzie z przodem problemow,

Pozdrawiam
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#87 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 08 maja 2007 - 22:53

Nie ma problemu,miałem pod ręką komórke, to nie problem cyknąć pare fotek ;)
Tak myslę, jesli różnica w cenie nie duża to moze jednak kup na osiem jak bedzie problem to zawsze możesz nie podłączać dwóch i juz ;) Wydaje mi się że w C(przyjrzałem sie fotom przodu C) to ładnie powiniens wstawic cztery(w B tak na prawde to tylko dwa by sensownie wyglądały,bo te z brzegów musiały by być w kratce obok halogenaa jak to tam ładnie wkomponować? no chyba ze cztery pod halogenami-ale to za nisko). Do założenia z tyłu nie musisz sciągać zderzaka, ale z przodu to raczej by wskazane było i wtedy zobaczysz co i jak;) Myślę że spokojnie wstawisz dwa w miejsca proponowane przeze mnie na podstawie zderzaka B i dwa bardziej z brzegów-jeśli belka ma takie wycięcia jak w C to nie bedzie problem. Moim zdaniem z przodu to wazniejsze są te z brzegów, anizeli te na środku ;)
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.

#88 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 12 maja 2007 - 19:56

Ta, ja mam czujniki ale kuna nie dzialaja, i nie wiem co moze byc przyczyna tego??

#89 OFFLINE   macgregory

macgregory
  • 7 postów
  • Dołączył: 06-06-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 11 czerwca 2007 - 14:41

Witam, widzę ja zamontowałem coś takiego http://www.allegro.p...per_oferta.html bo nie chciało mi się kabla prowadzić przez całe auto. Centralkę podłączyłem pod instalacje żarówki od świateł cofania, a wyświetlacz normalnie pod instalacje +/- z radia. Wyświetlacz włącza się tylko jak włączam wsteczny bieg. Czujka pokazuje odległość, a diodami z której z której strony jest przeszkoda. A wyświetlacz zamontowałem w tej małej wnęce po lewej stronie radia. Fotki zamieszczę jutro.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Macgregory

#90 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 26 lipca 2007 - 21:22

Odgrzewam kotleta... ;)
Znalazlem na alledrogo cos takiego
http://www.allegro.p...wiercenia_.html
Myslicie ze cos takiego ma prawo dzialac??
Czujnik "gestosci ruchu"??? Pierwszy slysze ale chetnie poslucham opinii...
Pozdrawiam
semper fidelis

#91 OFFLINE   KOLIBERk

KOLIBERk

    620Nm w diezlu :P

  • 31 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: UK
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 sierpnia 2007 - 20:18

Witam,
jakis miesiac temu kupilem na allegro czujnik cofana, 8 sensorow. Cena 218zl.

Na razie jestem bardzo zadowolony, chociaz na razie mam zamontowane czujniki tylko z tylu auta:
Dodany obrazek
Pozdrawiam
Tomek
_________________
www.myomega.ovh.org
www.myvectra.ovh.org

#92 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 07 sierpnia 2007 - 20:34

Witam,
jakis miesiac temu kupilem na allegro czujnik cofana, 8 sensorow. Cena 218zl.


A mógłbyś dać linkę do aukcji? Ja też mam z 8 sensorami - mam już i przód i tył - może mamy takie same. Jak umyję mojego brudasa to też walnę fotki czujników i wkleję. Ja mam mały problem z tymi z przodu - bo w C powierzchnia boczna zderzaka nie jest prostopadła do podłoża i czujniki patrzą za mocno na asfalt. Muszę to jakoś skorygować - bo mam dużo fałszywych alarmów :grin:

No i przy 8 sensorach powstaje problem - jak połączyć aktywację tych czujników tak, żeby nie były aktywne np w korkach -bo to jest strasznie :censored: Masz jakiś pomysł jak to rozwiązać?? A może w centralce od Twoich czujników to jest jakoś lepiej rozwiązane?

U mnie powinno być tak, że podłącza się zasilanie z + stacyjki i wyzwalanie pod stop. Działa to tak, że jak przekręcę stacyjkę to załącza się monitorek a czujki zaczynają mierzyć przez 2 minuty po każdym wciśnięciu pedału hamulca. Z takim rozwiązaniem to w korkach mamy cały czas pikanie :bad: Ja na razie z braku lepszego pomysłu wyzwalanie podłączyłem pod światło cofania - tak że są aktywne przez 2 min od załączenia wstecznego. Mały minus takiego rozwiązania - to że aby dojechać do samej ściany na parkingu - muszę na chwilkę załączyć wsteczny :razz:

#93 OFFLINE   KOLIBERk

KOLIBERk

    620Nm w diezlu :P

  • 31 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: UK
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 sierpnia 2007 - 22:22

Kupilem czujniki na tej aukcji, sa bardzo dobre.
Czujnik parkowania 8 sensorow - AUTODODATKI_PL
Z dzialania jestem bardzo zadowolony. Ten monitorek oczywiscie mam ukryty za tylnym oparciem, bo by mi wnetrze szpecil.

Jezeli chodzi o czujniki z przodu, to jeszcze nie mam zamontowanych.
Ale mysle ze to mozna podlaczyc przez jakis przekaznik czasowy.
Np. wciskasz hamulec i od jego nacisniecia przez powiedzmy 7s czujnik dziala.
Wiec przy wcisnietym caly czas pedale hamulca, czujnik zadziala tylko przez pierwsze 7s.
To by sie sprawdzalo w autach z automatyczna skrzynia biegow.

Musze jeszcze sprawdzic jak to maja nowe auta z ASB.
Pozdrawiam
Tomek
_________________
www.myomega.ovh.org
www.myvectra.ovh.org

#94 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 17 sierpnia 2007 - 19:07

Oto moj parktronik :) Mam nadzie ze sie spodoba wam! Tak jam AWS'y wykonywane przezemnie! Dodam ze to wersja prototypowa :) I ma tyci braki, ale najbardziej mnie iteresuje wasza wypowiedz czy takie cos sie wam widzi :)

Zastosowalem system z 4 sensorami wyswietlaczem LCD i buzzerem.

Tak wyglada zestaw
Dodany obrazekDodany obrazek

A tak wyglada po zamontowaniu w lusterku ;)

Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazekDodany obrazek

#95 OFFLINE   mglod7

mglod7

    www.tchp.wroc.pl

  • 104 postów
  • Dołączył: 02-01-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 19 sierpnia 2007 - 23:03

Fantastyczny pomysl! No i wykonanie. Moze troche mozna wyswietlanie przesunac w ktorys gorny rog lusterka. No chyba ze na srodku nie zawadza...
Kiedy bedzie mozna zamowic takie cudo i za ile? ;)
semper fidelis

#96 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 20 sierpnia 2007 - 08:16

Musze potestowac ;) A dodam ze jak czujnik jest wylaczony to lustro jest czyste :) I dlatego jest umiejscowiony na srodku. Po 15.09 bede myslal dalej nad projektem. A teraz mam malo czasu Bo za pare dni bede mial obrone INZ i to juz ostatni termin.

#97 OFFLINE   darekostap

darekostap
  • 149 postów
  • Dołączył: 03-12-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 20 sierpnia 2007 - 10:04

i co z tym czujnikiem parkowania w lusterku??

#98 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2007 - 10:53

Jeżeli ktoś jest zainteresoawny takim zestawem to zapraszam ( http://forum.omegakl...opic.php?t=8337 ) odsprzedam tanio.

#99 OFFLINE   piotrekbb

piotrekbb
  • 274 postów
  • Dołączył: 30-09-2007
  • Skąd: Bielsko-Biała

Napisany 06 października 2007 - 09:58

Fantastyczny pomysl! No i wykonanie. Moze troche mozna wyswietlanie przesunac w ktorys gorny rog lusterka. No chyba ze na srodku nie zawadza...
Kiedy bedzie mozna zamowic takie cudo i za ile? ;)


przerabiałeś jakos szkło lusterka? czy tylko umieściłeś z tyłi i "przebija" ?

#100 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 06 października 2007 - 10:09

Ja jak moje montowałem to miałem taki pomysł-otworzyłem lusterko i dałem do tyłu-nie przebijało. Ale ja mam samościemniające się lusterko to może w tym rzecz...nie wiem.
Co do tego co ktoś pisał o tym, że te tanie zestawy działają z opóźnieniem, w porównaniu do fabrycznych zestawów-to faktycznie prawda. Teraz mam porównanie, do czujników, które mam w pasku i te które w omie założyłem. Ale nie jest to problemem, bo przy dokładnych manewrach wystarczy wolniej się poruszać na wstecznym i już.
To samo tyczy się wyświetlacza-w pasku jest tylko brzęczyk w bagażniku i w zupelności wystarcza.
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.