Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

sprezynki klockow tyl


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 14 czerwca 2007 - 20:47

ostatnio jade sobie z mamusia caravanem po dolkach i slychac bylo klekot z tylniego prawego kola.
zdjalem kolo dzisiaj i patrze a tam na zacisku z tylu sa takie 2 blaszki co trzymaja klocek by nie drzal na dziurach przerdzewialo mi toto i nic nie trzyma klocka narazie zrobilem sam takie gowienko z blaszki i chce sie dowiedziec czy trzeba to wymienic i gdzie to kupic


2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#2 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 czerwca 2007 - 20:48

koszt jeśli dobrze pamiętam 20 lub 30zł za komplet na tył..

#3 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 14 czerwca 2007 - 20:55

te sprezynki takie drogie????? :shock:
a czy mozna jezdzic bez??
2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#4 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 czerwca 2007 - 22:10

a czy mozna jezdzic bez??

tak można jeździć.. ja miałem tak przez chwilkę, ale wkurzało mnie, że klocki dzwoniły jak jechałem po nierównościach.. klocki są mocowane inaczej, a te blaszki odpowiadają za dociskanie klocka do czoła tarczy..
ja jak na chwilę jeździłem bez nich to w momencie wciśnięcia hamulca dało się słychać lekkie głuche uderzenie/stuknięcie.. ale to właściwie wszystko..

co do ceny.. tak mi się wydaje, że tyle, ale może kosztować mniej.. jak bardzo chcesz wiedzieć dokładnie ile to podjadę jutro do mechanika co mi kupował to Ci powiem.

#5 OFFLINE   SzoFFer

SzoFFer
  • 322 postów
  • Dołączył: 15-06-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 15 czerwca 2007 - 06:18

ja jak na chwilę jeździłem bez nich to w momencie wciśnięcia hamulca dało się słychać lekkie głuche uderzenie/stuknięcie.. ale to właściwie wszystko..

oo u mie wlasnie tak samo puaklo.
poradzilem sobnie narazie ze wygialem kawalek blachy wsadzilem go wepchnalem z duzym trudem podkladke 1mm i dociska teraz cacy.
ale mamuska nie chche jezdzic bo widziala za kolo zdjalem i boi sie teraz jezdzic zeby nie odpadlo :p
2.0 8v twin turbo +mokry wtrysk podtlenku LPG
:lol: :piwo:

#6 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 czerwca 2007 - 20:05

ja płąciełem za komplet do mocowanie klocków hamulcowych 35 zet - 2 sprężyny i 4 bolce

#7 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 18 czerwca 2007 - 15:03

a to to u mnie tak stuka...
A ja sie zastanawiałem czemu mam takie stuki jak wdepne hamulec.
no to juz wszystko jasne.

Ps z tego wniosek, ze mozna jeżdzić bez tego. Ja już nakreciłem z 10 tys bez tego i żyje, a hamuje sie tak samo tyle ze jest takie brzdek jak nicisniesz hamulec i okno masz otwarte.

#8 OFFLINE   cezar

cezar
  • 194 postów
  • Dołączył: 03-11-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 18 czerwca 2007 - 20:27

Cześć 34 pln i 30 minut roboty w sobotę wymieniłem cisza w autku aż miło.
Omega 2.0 , Volvo XC 90 2.4 D5

#9 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 czerwca 2007 - 19:59

mgrJered, to jest tak tanie i tak proste w wymianie że grzechem jest z tym jeździć - oma to limuzyna i nie przystoi żeby jej coś klekotało tak że aż ludzie się oglądaja

#10 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 20 czerwca 2007 - 09:58

no bez jaj, az tak to nie stuka, zeby ludzie słyszeli. Ba jak ktoś nie wie ze to stuka to nawet tego nie słyszy. Tego naet nie słychać przy normalnej jeździe z zamkniętymi szybami (bez radia). ja jestem wyczulony na wszelaki odgłosy swojego skarbu, wiec to słysze. Ale normalny pasażer nie zwróci nawet uwagi.
No ale racja
Oma lo lumuzyna i nie przystoi aby cos tam klekotalo. Zostałem zmobilizowany i wkrótce usunę usterke :)
Problemów nie przewiduje, bo szczęke i tarcze sciągałem juz pare razy jak mi sprężynki od szczęk do ręcznego popękały. Wtedy to dzwoniło, ba dzwoniło tarły resztki spręzyny o tarcze.Na prostym odcinku potrafilo skrzypiec, ale odkrecilem wywaliłem stare, wsadziłem nowe i po sprawie. Z kolckami tez sobie pewnie poradze.
A swoja droga 3 dychy to nie majątek, ale za dwie blaszki, to chyba dużo
Za komplet naprawczy do ręcznego (4 spręzynki i 4 bolce) zapłaciłem coś kolo 10 zł. Czemu zatem 2 blaszki są takie drogie?

#11 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 czerwca 2007 - 15:54

mgrJered, mi klocki klekotały jak przejeżdżałem po nierównościach - to jest bardziej denerwujące ...