Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kredyt samochodowy i współwłaściciel/współposiadacz


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 sierpnia 2006 - 18:34

Witam, mam taki problem/dylemat, a mianowicie biorę kredyt na omegę i wszystko było fajnie i ładnie, aż do dzisiaj, gdyż okazuje się, że jeśli chce, żeby teściowa była współwłaścicielką samochodu to: umowa kupna sprzedaży z komisu MUSI byc zarówno na mnie jak i na nią, a dodatkow podczas podpisania umowy kredytowej prócz moje żony MUSI być teściowa i teść (z uwagi, na to, że nie mają rozdzielności majątrowej).. jak to qr** jest naprawde, bo juz nie kumam.. nie mogę podczas rejestracji pojazdy dopisać teściową jako współwłaścicielke pojazdu :/

Już miałem nadzieję na 60% zniżki OC, a tutaj d*pa :/

P.S. Santander Bank :/



#2 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 22 sierpnia 2006 - 19:20

musisz zrobic jej darowizne na polowe własnosci auta- od tego płaci sie podatek, wtedy ci ją dopisza do dowodu i ubezpieczenia i twoj probelm sie rozwiaze.

#3 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2006 - 19:26

darowizna wyjdzie najprawdopdobniej za darmo bo do jakiejś kwoty są one za darmo, a ż eomegi sa gówno warte. to......

tylko to będzie problem, darowizne trzeba bedzie zrobić po rejestracji, później wyrabiać nowe dokumenty, mętlik.....

więc zrób se umowe na teścia i wszystkich tam jak wolisz i daj na luuuz, pewnie jest tak jak mówią skoro sprzedają te auta...

#4 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 22 sierpnia 2006 - 19:37

współwłasność omy z teściową-Boże,to brzmi jak najgorszy koszmar :mrgreen:

#5 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 sierpnia 2006 - 20:06

współwłasność omy z teściową-Boże,to brzmi jak najgorszy koszmar :mrgreen:


hehe... no niby tak, ale moja teściowa jest wyjątkiem.. w pozytywnym tego słowa znaczeniu.. chociaż nie powiem, że czasem mnie zaskakuje swoją głupotą :D.. co do Omegi fifty-fifty z teścią.. fakt.. brzmi conajmniej dziwnie... ale dogadałem się juz z kumplem i wszystko OK..

:D

Dzięki za odpowiedzi

EOT

#6 OFFLINE   iivo

iivo

    Piwosz OKP

  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 22 sierpnia 2006 - 21:10

darowizna wyjdzie najprawdopdobniej za darmo bo do jakiejś kwoty są one za darmo,


Z tego co pamiętam to chyba do 9000zł nie płacisz żadnego podatku :wink: :smile:

#7 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 22 sierpnia 2006 - 21:17

Nie wiem jak teraz, ale kiedys jak udzielałam kredytów na autka, to współwłaściciel (np. tesciowa) może być "współ" w 1 procencie tego auta i wtedy do twojego kredytu nic nie ma, tylko na umowie zaznaczasz kto ile wniósł, i to jest podstawa do kredytowania. Ale to było dawno, co nie znaczy, że lepiej, teraz też wszystko da sie obejść ;-)
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#8 OFFLINE   polo8

polo8
  • 58 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: stalowa wola

Napisany 27 sierpnia 2006 - 20:29

Witam. ja tez mam kredyt w tym banku i współwłasność, nie ma z tym żadnego problemu,w dowodzie rejestracyjnym właścicielem będzie ten kto jerst pierwszy wpisany na umowie kupna, i pieczątka współwłasność. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to też spoko, ja nie miałem zniżek, a współwłaściciel miał 60% i otrzymałem 60%

#9 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 sierpnia 2006 - 12:46

hehe... no niby tak, ale moja teściowa jest wyjątkiem.. czasem mnie zaskakuje swoją głupotą


uważaj, żeby ten WYJąTEK nie przeczytał tego posta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

#10 OFFLINE   nowy

nowy
  • 24 postów
  • Dołączył: 31-08-2006
  • Skąd: Oświęcim

Napisany 05 września 2006 - 13:24

po pierwsze
idź kolego do banku ( najlepiej tam gdzie masz rora ) i załatw sobie kredyt gotówkowy
Po drugie
idź do tego banku który dał ci samochodowy i oddaj im kase
Po trzecie
niech ci ten bank da zgode na wykreślenie go z dow. rejstr.
Po czwarte
sprzedaj cześć auta komus kto ma pełne zniżki a jest wmiare młody
UWAGA
Nie teściowej Dlaczego? a dlatego że jak ona zejdzie to będziesz miał jaja bo czeka cie spadek więc poszukaj sobie kogoś młodszego tak żeby pożył z 13 msc.
Po roku jak będziesz miał polisę na której jest zaznaczone 60% przerejstruj autko już mtylko na siebie a w towarzystwach patrza na poprzednią tylko polisę.
Wiem bo w ubezp. pracuje
Ten sposób może trochę zagmatwany ale z autopsji wiem że i tak najlebszy i najtańszy

#11 OFFLINE   MUSIEK

MUSIEK
  • 52 postów
  • Dołączył: 25-05-2006
  • Skąd: Gniew

Napisany 05 września 2006 - 13:33

Teściowa to nie rodzina ;) "Grunt to śruba i teściowa gruba..." :)

#12 OFFLINE   Maniurka78

Maniurka78

    Omega Driver

  • 102 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Chocianów

Napisany 06 września 2006 - 07:54

Kurka panmowie w jakim banku bierzecie te kradyty że współwłaścieciele przyszłego auta muszą być przy podpisywaniu umowy??? Ja na swoją omcię też teraz brałem kredycik i tylko było pytanko na co i to tyle. Kwestia była tylko czy dadzą czy nie. Dali wzięłem, kupiłem i smigam ze współwłascicielem wpisanym w dowodzie (dadam że ja jestem jak główny wpisany ;-) )