Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega sedan jaka butla??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
132 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   lukaszp

lukaszp
  • 37 postów
  • Dołączył: 31-05-2007
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 04 lipca 2007 - 12:52

Kolego odradzam. Nie dlatego, ze to pionowa butla i jest duzo droższa od zwykłej, ale w MV6 chcesz mieć taką małą butle?
Ile tam wchodzi gazu?

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Gdybyś miał 2,0 to można by sie zastanawiac ...


Ja też mam 90l i wchodzi mi dokładnie 72l (zostaje 20% pojemności), albo się pomyliłeś pisząc albo coś u Ciebie nie jest w porządku z butlą :)

Pozdrawiam,
lukasz

#22 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 lipca 2007 - 20:11

cita napisał/a:
Kolego odradzam. Nie dlatego, ze to pionowa butla i jest duzo droższa od zwykłej, ale w MV6 chcesz mieć taką małą butle?
Ile tam wchodzi gazu?

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Gdybyś miał 2,0 to można by sie zastanawiac ...


Ja też mam 90l i wchodzi mi dokładnie 72l (zostaje 20% pojemności), albo się pomyliłeś pisząc albo coś u Ciebie nie jest w porządku z butlą :)

Pozdrawiam,
lukasz


niekoniecznie, zależy gdzie tankuje - na każdej stacji wchodzi inna ilość

#23 OFFLINE   lukaszp

lukaszp
  • 37 postów
  • Dołączył: 31-05-2007
  • Skąd: Rzeszów

Napisany 05 lipca 2007 - 06:30

cita napisał/a:
Kolego odradzam. Nie dlatego, ze to pionowa butla i jest duzo droższa od zwykłej, ale w MV6 chcesz mieć taką małą butle?
Ile tam wchodzi gazu?

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Gdybyś miał 2,0 to można by sie zastanawiac ...


Ja też mam 90l i wchodzi mi dokładnie 72l (zostaje 20% pojemności), albo się pomyliłeś pisząc albo coś u Ciebie nie jest w porządku z butlą :)

Pozdrawiam,
lukasz


niekoniecznie, zależy gdzie tankuje - na każdej stacji wchodzi inna ilość


Nie powiem ciekawa teoria :) ja tankuje zawsze na renomowanych stacjach BP, Statoil, Orlen i w jakiejkolwiek bym nie zatankował w Rzeszowie czy w Ustce zawsze wchodzi mi do pustej butli 90-tki - 72 litry. Obojętnie czy zima czy lato...

#24 OFFLINE   Marko

Marko
  • 25 postów
  • Dołączył: 29-05-2007
  • Skąd: olkusz

Napisany 05 lipca 2007 - 16:59

Patrikoss mowisz i masz :mrgreen:





Obrazek



Ja też mam taką i jestem zadowolony bo nie muszę jeździć na stacje często

#25 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 13 lipca 2007 - 12:48

Witam Cie kolego niedawno stałem sie posiadaczem Omki B MV6 i mam w niej butle do ktorej wlewam 80litrow gazu poprzednią Omke miałem z 55litrow ale silnik był mniejszy a jeszcze wczesniej miałem Omke 2,4 i butle tylko 28litrow wchodziło i wkurzało mnie na trasie jak musiałem zjezdzac z drogi zeby tankowac auto po około 250km Wiec radze załozyc jak najwieksza butle bagaznik i tak jest w niej WIELKI!!:) POZDRAWIAM

#26 OFFLINE   baron_kr

baron_kr
  • 976 postów
  • Dołączył: 12-07-2007
  • Skąd: NowaSól/Oborniki
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 sierpnia 2007 - 13:00

miałem w Omce w poprzeg i wzdłuz butle do tej w wzdłuz wchodziło 34 litry wiec na silnik 2.4 troche mała teraz mam w MV6 butle do ktorej ładuje 80litrow gazu i mam ja w poprzek od amorka do amorka rewelacja i jeszcze duzy bagaznik. Pozdrawiam :lol:

#27 OFFLINE   frodo-pl

frodo-pl
  • 256 postów
  • Dołączył: 23-01-2007
  • Skąd: Luboń

Napisany 11 sierpnia 2007 - 13:47

Weszła by większa lecz akurat nie było w hurtowni. Do mojej 70 wchodzi 58 L i starcza to na 450 km X20XEV II generacja.

#28 OFFLINE   eroziom

eroziom
  • 285 postów
  • Dołączył: 16-07-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 14 sierpnia 2007 - 15:10

No ja dzisiaj zagazowaną kluche odbieram i wsadziłem butle 80 l za siedzeniami ponieważ w moim przypadku bedzie to najlepsze rozwiązanie bo nie mam dzieci i nie mam zamiaru nic długiego wozic a jak bede coś potrzebował to wezme od teściowej kombi albo innego dostawczaka bo ma firme transportową...
ciągłe problemy....wrrrr
Moja była kluska :((
http://www.polskajaz...pel/Omega/17738
Obecnie:
http://www.polskajaz...lt/Laguna/26391

#29 OFFLINE   guma198

guma198
  • 40 postów
  • Dołączył: 26-05-2007
  • Skąd: Warszawa/Chełm
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 września 2007 - 00:46

w omie A sedan mam butlę 80 w poprzeg, jak jest totalnie pusta wchodzi 74 l :) zamontowana jest licznikiem/zaworem (jak zwał tak zwał) w stronę siedzenia, od strony bagażnika obłozona zdejmowalna wykładziną, a jak otwieram siedzenie od środka, to mam super schowek. jak zrobię fotki to powklejam. Polecam rozwiązanie równie do nowszych modeli.

W innym aucie mam zamontowaną wzdłuż 60 po prawej stronie (kombi), przejechała tak ok 140 tysi, prawa strona zawieszenia faktycznie to odczuwa (np. prawa sprężyna choć była nowa przed montażem LPG, to po ok 70 tys sie połamała), a i w sterach czuć delikatnie przy dużym obciążeniu (czytaj, paliwo full, LPG full, 4 osoby).

W chwili obecnej zastanawiam się nad wyborem marki instalacji do mv6 3,2, a butla na bank będzie tak jak mam w A, ładnie zakryta :)

#30 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 września 2007 - 22:27

Ja mam również za siedzeniami ale dla mnie nie problem mam hak więc jak będe miał coś sobie przewiez to wezmę przyczepkę. Jak nie masz zamiaru wozić nic długiego to ja bym założył walec wzdłuż bo to na pewno lepszy rozkład masy. Zależy jak kto jezdzi, bo na moje przy dynamicznej jezdzie na zakrętach z zatankowaną butlą do pełna na boku na pewno jest różnica. :tere-fere:

#31 OFFLINE   misiu8126

misiu8126
  • 77 postów
  • Dołączył: 30-10-2007
  • Skąd: Sweden

Napisany 30 października 2007 - 17:12

witam mam opla 2.5 v6 i butlę 70litrów w formie odkurzacza i za siedzeniem tylnim. taka butla to jedyny kompromis przy dość łakomym spalaniu tego silnika. oczywiście mam sedana!!!
MISIU

#32 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 21 maja 2008 - 20:06

Ja dziś zagazowałem moją Omesie ;) Jeśli chodzi o butlę to wziąłem pod uwagę dwie rzeczy, obciążenie jednej strony, a także brak możliwości dojścia do tylnej kanapy, czyli braku możliwości skorzystania dzielonej kanapy do przewożenia długich rzeczy.
Moje rozwiązanie jest takie, że butlę mam 55 litrów która oryginalnie montowana w miejsce koła zapasowego (położonego poziomo), a ja ją przymocowałem normalnie w bagażniku na wysokości belki. Także ciężar butli jest równolegle rozłożony na dwa koła, a także została mi możliwość przewożenia długich elementów.

#33 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 maja 2008 - 10:16

Wrzuć siakieś fotki.

#34 OFFLINE   pawel359

pawel359
  • 32 postów
  • Dołączył: 04-03-2008
  • Skąd: fgvr

Napisany 22 maja 2008 - 19:35

ja dałem butlę do połowy siedzenia w poprzek za tylną kanapą...dzięki temu długie rzeczy spokojnie wejdą...butla 40l może i mała, ale samochód jest lżejszy :mrgreen: , a obciążenie jest praktycznie po środku

#35 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 22 maja 2008 - 20:08

oto fotka mojej butli Dodany obrazek

#36 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 22 maja 2008 - 20:17

Jeśli chodzi o butle,to temat przrabiałem 2 lata temu.Mam 80l ułożona wzdłuż bagażnika w kształcie walca po prawej stronie patrząc od tyłu auta.Dostęp do dzielonej kanapy jest w miare,można przewieźć długie przedmioty więc problem załatwiony.Zastanawiał mnie fakt rozłożenia ciężaru(zrobiłem przez 2 lata 65 tyś)gdyż troszke jeżdże i tankuje cały czas do pełna.Okazuje się że problemu nie ma wogóle.Samochód zachowuje się normalnie,stoi całkowicie równo.Można być całkowicie spokojnym o równowage samochodu.

#37 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 maja 2008 - 20:30

Panowie dajcie juz spokoj z tym rozlozeniem ciezaru. Ja waze 115 kg a moja zona 60 czy to oznacza ze jak jade sam to mam sie zastanawiac jak wchodze w zakrety?????? a moze jak ktos wazy tyle co ja to powinien na drugi fotel posadzic fantoma wypelnionego betonem .... ot tak... Przeciez to nie jest tico..............
a propos - Kampol , masz bardzo pomyslowy montaz butli - jest ok
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#38 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 22 maja 2008 - 23:44

Zastanawiał mnie fakt rozłożenia ciężaru(zrobiłem przez 2 lata 65 tyś)gdyż troszke jeżdże i tankuje cały czas do pełna.Okazuje się że problemu nie ma wogóle.Samochód zachowuje się normalnie,stoi całkowicie równo.Można być całkowicie spokojnym o równowage samochodu.

Jak juz myslisz o takich rzeczach, to pomysl o sprezynach a nie o ulozeniu butli ;)


PS. Oczywiscie po stronie kierowcy i jak duzo jezdzisz sam.

#39 OFFLINE   Kampol

Kampol
  • 124 postów
  • Dołączył: 16-04-2008
  • Skąd: Knurów

Napisany 23 maja 2008 - 08:47

a moze jak ktos wazy tyle co ja to powinien na drugi fotel posadzic fantoma wypelnionego betonem ....


jeśli chodzi o masę kierowcy i pasażera z przodu samochodu to jest całkiem inna sprawa, aniżeli cieżar ułożony w bagażniku. Twója masa jest rozłożona na 2 osie, natomiast masa w bagażniku to prawie 100% obciążenia tylnej osi i % obciążenia jednej czy drugiej strony ma tu o wiele większe znaczennie w amortyzacji zawieszenia i jak i własciwości trakcyjnych.

#40 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 23 maja 2008 - 12:41

Kolego Szynka,jak się czepiasz takich rzeczy to przyczep się tych co mają instalacje LPG,napisz że to niebezpieczne itd.Przypominam 2 lata śmigam i jest gicio !
Oto fota mojego baniaczka
Kawał butli ale zapominam o tankowaniu,starcza prawie Katowice-Gdynia.Tankowanie ORLEN LPG zero problemów.Pozdrawiam! Dodany obrazek