Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega sedan jaka butla??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
132 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Patrikoss

Patrikoss
  • 435 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2007 - 10:35

Witam serdecznie chciałem się was zapytać jak macie u siebie zamontowaną butle w sedania ponieważ przymierzam się do gazu i nie wiem co i jak założyć najbardziej podoba mi się to ale nie wiem jak to się zachowuje i spisuje http://www.stako.pl/index.htm to jest zbiornik w koło stawiany pionowo co o tym sądzicie gość u którego chce montować gaz to on mi to zaproponował ale sam nie wiem wygląda nieżle :?:


P.s zapodałem linka ale nie wchodzi dokładnie w to miejsce co chciałem trzeba wejść w zakładke produkty i tam jest zbiornik troidalny potem wielozaworowe i pionowy zobaczcie sami jak to wygląda czekam na opinie



#2 OFFLINE   BzQ

BzQ

    Duszna KIA

  • 1 184 postów
  • Dołączył: 19-07-2006
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2007 - 11:16

W koło nie za mała będzie? Ja mam walec 65 litrów i jest spoko, bo nie musze co chwila na stacje jezdzic :mrgreen:

#3 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2007 - 11:27

Kolego odradzam. Nie dlatego, ze to pionowa butla i jest duzo droższa od zwykłej, ale w MV6 chcesz mieć taką małą butle?
Ile tam wchodzi gazu?

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Gdybyś miał 2,0 to można by sie zastanawiac ...

#4 OFFLINE   jaca3

jaca3
  • 39 postów
  • Dołączył: 07-06-2007
  • Skąd: Chocianow

Napisany 11 czerwca 2007 - 11:40

Ja mam 65,tankuje 54l.chciałem też w koło zapasowe ale gazownik odradził.Mówił że nie wskazuje dokładnie i pływak się zacina.

#5 OFFLINE   mUody

mUody
  • 270 postów
  • Dołączył: 19-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 11 czerwca 2007 - 11:53

ja mam walec 85litrow
tak to sie prezentuje
Dodany obrazek

#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2007 - 12:04

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Cos malo jak na butle 90 tylko 62 litry ci wchodzi??

#7 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 11 czerwca 2007 - 12:08

U mnie tak:

-Butla 70L - wchodzi ok 54L
-zamontowany po prawej stronie wzdłuż auta

Proponuję Ci, abyś również wsadził taki "bojler". No chyba, że chcesz gdzieś jechać i co 30min siać panikę ze Ci się gaz kończy :mrgreen:

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2007 - 12:08

Ja mam 90 (wchodzi 62 litry) i w miescie starcza mi to na 270km ...

Cos malo jak na butle 90 tylko 62 litry ci wchodzi??


80litrów. moj błąd.

A butle mam wzdłuż bagażnika i w sedanie polecam montaż wzdłuż, a nie pod siedzeniem. Bagażnika ubywa tyle samo, pozostaje praktycznie tak samo pojemny (wzdłuż i w poprzek) a jak trzeba masz mozliwość uchylenia oparcia i włożenie czegoś dłuższego. To mój drugi sedan z takim montażem.

#9 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2007 - 13:03

A butle mam wzdłuż bagażnika i w sedanie polecam montaż wzdłuż, a nie pod siedzeniem. Bagażnika ubywa tyle samo, pozostaje praktycznie tak samo pojemny (wzdłuż i w poprzek) a jak trzeba masz mozliwość uchylenia oparcia i włożenie czegoś dłuższego. To mój drugi sedan z takim montażem


W poprzedniej omedze mialem za kanapa, a teraz zastanawiam sie czy nie zalozyc wlasnie wzdluz. Tylko zastanawia mnie czy auto nie bedzie lekko przechylone na ta strone co zbiornik ??? Bo taka butla pelna troche wazy. Zaywazyles jakas roznice??

#10 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2007 - 13:16

Nie, nigdy nie zauważyłem róznicy.
Polecam taki montaż.
Musisz tylko zwrócić uwage na schowek, zeby butla była na tyle blisko prawej strony, zeby zostało coś z bagażnika, ale na tyle daleko, zeby mozna było go troche uchylić i mozna było z niego coś wyciągnąć.
Zrobilbym zdjęcie, ale mam pełen bagażnik i nie chce mi se tego wszytskiego wyciągac. ;)

#11 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2007 - 13:22

Nie, nigdy nie zauważyłem róznicy.
Polecam taki montaż.
Musisz tylko zwrócić uwage na schowek, zeby butla była na tyle blisko prawej strony, zeby zostało coś z bagażnika, ale na tyle daleko, zeby mozna było go troche uchylić i mozna było z niego coś wyciągnąć.
Zrobilbym zdjęcie, ale mam pełen bagażnik i nie chce mi se tego wszytskiego wyciągac.
_________________


Ok dzieki- fotki nie musisz pstrykac bo widzialem kilka razy w ogloszeniach taki montaz i mniejwiecej wiem o co chodzi.
Pozdrawiam

#12 OFFLINE   Beton

Beton

    corsiontko A C20XE

  • 148 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 11 czerwca 2007 - 19:55

wstawianie zbiornika w miejsce koła zapasowego w sedanie nie jest dobrym rozwiązaniem.
Przy pełnym zbiorniku te kilkadziesiąt kilo na jednej stronie auta wpływa na prowadzenie się samochodu...czasami potrafi ładnie na zakręcie popłynąć...
WV Derby `83 G40 -> i wszyscy zostają z tyłu...

#13 OFFLINE   kczech

kczech
  • 3 552 postów
  • Dołączył: 05-12-2006
  • Skąd: Przeworsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2007 - 20:05

jezeli chcesz zobaczyc montaz butli wzdluznie w sedanie to pisz na priv. Praktycznie codziennie jestem w Rzeszowie. Zgadzam sie z Cita co do montazu i pojemnosci, osobiscie dalem ciala bo zamontowalem butle 40 ups........ i praktycznie co 300 - 330 km trzeba tankowac. To byl blad. Butle mam oczywiscie po stronie schowka zaworem w strone schowka i blizej tylu tak by moc otworzyc-uchylic schowek. W zwiazku z tym miedzy butla a siedzeniem jest jescze miejsce np. na zgrzewke browara tylko po co moglem dac wieksza......... To jest moj 3 sedan i zawsze tak montowalem butle. Juz raz sie przydalo - wlozylem drzwi o dl 2.10 dwie osoby z przodu klapa zamknieta przy butli w poprzek nie wykonalne. Pozdrawiam
CZĘŚCI AKCESORIA WARSZTAT - www.somad.pl
[B]

#14 OFFLINE   mgrJered

mgrJered
  • 108 postów
  • Dołączył: 14-02-2007
  • Skąd: Opole/Warszawa

Napisany 12 czerwca 2007 - 07:24

potwierdzam ze w zdłuz to chyba lepszy pomysl.
Ja mam w poprzek butle p pojemnosci 65l (wchodzi jakies 55) wiec juz jest ok bo srednio 500 km da sie przejechac na zbiorniku, mniejszych nie polecam bo troche poraszkowo tankowac co 300 km, szczególnie w trasie.
Jak ja montowalem gaz jakies 3-4 lata temu to facet odradzal mi wzdłuz bo niby jedna strona bedzie abrdziej dociarzona i moze to niekorzystanie wplywac na sterownosc i takie glupoty. Ale jak widze koledzy na to sie nie skardza i moga zapakowac sobie drzwi. A ja nawet kuzwa nart nie moge wladowac do takiego kolosa. Poraszka troche. Zdecydowanie wzdłuż.

#15 OFFLINE   scorpion110

scorpion110
  • 99 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: KOŃSKIE

Napisany 12 czerwca 2007 - 14:07

Zbiornik toroidalny jest rewelacyjnym rozwiazaniem pod wzgledem miejsca, ktorego mozna powiedziec nie ubywa po jego montazu - niestety w sedanie musialby byc umiejscowiony pionowo z wiadomych przyczyn :razz: i tutaj sprawa sie komplikuje, bo pomijajac fakt ze zbiornik z zatankowanym gazem swoje bedzie wazyl i obciazal jedna strone pojazdu to caly ten ciezar bedzie spoczywal ZA osia pojazdu. Z biegiem czasu logicznie rzecz biorac zawieszenie po stronie butli na pewno zuzyje sie w wiekszym stopniu niz to po stronie przeciwnej.
U siebie mam zbiornik typu "bojler" 65l :mrgreen: zamontowany poprzecznie za tylna kanapa. Faktycznie przy takim rozwiazaniu tracimy mozliwosc zaladunku dlugich rzeczy, ale akurat w moim przypadku nie stanowi to problemu. :drink:
[center:b46e1d946c]http://img362.images...rpion110gv6.jpg[/center:b46e1d946c]

Rzeczy niemozliwe załatwiamy od reki - na cuda trzeba chwile poczekac

#16 OFFLINE   Patrikoss

Patrikoss
  • 435 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2007 - 18:13

skorpion masz może fotki jak to wygląda raczej też by mnie interesował montaż poprzeczny ponieważ nie wożę długich rzeczy a poza tym mam bus wiec omegą nie wożę takich rzeczy

#17 OFFLINE   scorpion110

scorpion110
  • 99 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: KOŃSKIE

Napisany 12 czerwca 2007 - 18:21

Patrikoss mowisz i masz :mrgreen:

Dodany obrazek
[center:b46e1d946c]http://img362.images...rpion110gv6.jpg[/center:b46e1d946c]

Rzeczy niemozliwe załatwiamy od reki - na cuda trzeba chwile poczekac

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek
  • 87 postów
  • Dołączył: 29-10-2006
  • Skąd: Skwierzyna

Napisany 12 czerwca 2007 - 19:02

Patrikoss mowisz i masz


_________________

u mnie tak samo mam i jestem zadowolony :wink:

#19 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 12 czerwca 2007 - 19:58

Jakiej pojemnosci masz ta butle ?
Omega No More !!

#20 OFFLINE   adrac

adrac
  • 19 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 20 czerwca 2007 - 15:03

Ja rownież stoję przed wyborem butli. Planuję na dniach założyć gaz do Omegi sedana. Nie chciałbym stracić możliwości rozłożenia foteli (czasami zdarza mi się przewozić coś dłuższego). Zastanawiam sie nad zbiornikiem pionowym. Ale widzę tak jak piszecie, że nie jest to dobre rozwiązanie. Gazownik też kręci nosem. Chyba zdecyduję się na wzdłużny montaż butli około 50L.

Czy ktoś mógłby zapodać zdjęcie wzdłużnego montażu butli w bagażniku. Byłbym wdzięczny.