Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

propozycja - automatyczne przekierowanie do sprawdzonych porad


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy nowi użytkownicy powinni po zalogowaniu zobaczyć dział SPRAWDZONE PORADY ?? (1 użytkowników głosowało)

Czy nowi użytkownicy powinni po zalogowaniu zobaczyć dział SPRAWDZONE PORADY ??

  1. Tak - zmniejszy sie bałagan na forum (39 głosów [78.00%])

    Procent głosów: 78.00%

  2. Nie - nic to nie zmieni (8 głosów [16.00%])

    Procent głosów: 16.00%

  3. Nie mam zdania (3 głosów [6.00%])

    Procent głosów: 6.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 05 maja 2011 - 11:53

tak sobie siedze i mysle.
duzo nowych uzytkownikow, loguje sie po raz pierwszy i zaraz pisze nowy temat, czesto powielajac juz istniejace,

zdaza sie, ze nowy uzytkownik nie jest obeznany z naszym forum, nie wie jak sie po nim poruszac, lub zwyczajnie mu sie nie chce.

dlatego przyszla mi do glowy taka mysl, nie wiem jak to wyglada od strony technicznej, ale moze bylo by to mozliwe.

otoz, kazdy nowy uzytkownik forum, po zalogowaniu bylby automatycznie przekierowywane do dzialu sprawdzone porady.
zalozmy ze po 30 logowaniach przestaloby to funkcjonowac.

mysle, ze chocby czesciowo zniknelyby nowe tematy, typu "kontrolka z piorunem" itp
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#2 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 maja 2011 - 12:33

"kontrolka z piorunem"

Tak myślałem, że o to chodzi ;)

#3 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 07:21

hmm... ciężko byłoby 30razy.. 1 raz po zalogowaniu byłoby do zrobienia..

#4 OFFLINE   mrogal

mrogal

    ex PREZES SyBy

  • 1 419 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Pasłęk
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 06 maja 2011 - 07:29

hmm... ciężko byłoby 30razy.. 1 raz po zalogowaniu byłoby do zrobienia..


może w takim razie nie ilość, a czas?? np 20-30 dni??

#5 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 06 maja 2011 - 13:36

Pytanie w ankiecie brzmi: Czy nowi użytkownicy powinni po zalogowaniu zobaczyć dział SPRAWDZONE PORADY?? I jak rozumiem chodzi tu tylko o to, żeby pierwszą stroną po zalogowaniu były sprawdzone porady, tak?? Bo to chyba normalnie jest dostępne dla każdego i jest też na stronie klubowej. Takie przekierowanie będzie ok ale nie za pierwszym razem. Przy pierwszym logowaniu nie każdy ma czas i chęć odrazu czytać porady. Może za drugim i trzecim razem dałoby się ustawić?? Ew. jakiś banner dla nowych użytkowników, latające okienko ;) czy przypomnienie automatycznie na PW czy mail?? Chomiczku jest to wykonalne??
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#6 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 maja 2011 - 14:59

Takie przekierowanie będzie ok ale nie za pierwszym razem. Przy pierwszym logowaniu nie każdy ma czas i chęć odrazu czytać porady.


wchodzisz na strone www.omegaklub.eu widzisz glowna strone. logujesz sie i masz automatyczne przekierowanie do tej samej strony, a mi chodzi o to zeby nowi uzytkownicy po logowaniu byli przekierowywani do sprawdzonych porad.

oczywiscie przez jakis tak okres czasu, lub ilosc logowan (ale tu chomiczek wyjasnia, ze moze byc to niemozliwe)

Ew. jakiś banner dla nowych użytkowników, latające okienko ;)


Adblock Plus i juz nie dziala wyskakujace okienko.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#7 OFFLINE   zigi

zigi
  • 125 postów
  • Dołączył: 03-02-2011

Napisany 06 maja 2011 - 18:14

Myślę że to bardzo dobry pomysł z tym przekierowywaniem sam się trochę musiałem ogarnąć zanim tam trafiłem.

Jestem na TAK

#8 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2011 - 18:52

1 raz po zalogowaniu byłoby do zrobienia..

Czyli każdy nowy user byłby z automatu przekierowany do porad :ok: A potem durne pytanie, albo durny temat i od razu z.jeby :D Tak to widzę przyszłościowo, bo jak nie ma w dyni rozumu to trzeba innymi metodami odruchy wyrabiać. Kontynuujmy dzieło Pawłowa :idea:

#9 OFFLINE   FOTON

FOTON

    GMS+Pioneer+MacAudio :D

  • 2 963 postów
  • Dołączył: 02-08-2010
  • Skąd: zapomniałem
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18S gaźnik

Napisany 07 maja 2011 - 17:07

Mi się wydaje, że to dobry pomysł, ponieważ to powinno zmniejszyć ilość dublujących się tematów. Do tego raczej powinno być mniej tematów w umieralni. Z doświadczenia wiem, że na początku szczególnie trudno coś odnaleźć na forum. Jesli przekierowanie będzie przez jakiś czas - popieram.

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2011 - 20:03

Myślę że jak ktoś chce to znajdzie sprawdzone porady bez przekierowania , a jak ktoś jest leniem to i tak ich nie będzie czytał , tylko zada pytanie licząc że ktoś szybko odpowie , po za tym sprawdzone porady to porady i nie znajdują się tam odpowiedzi na wszystkie pytania , i jeszcze jedno - zakładając nowy temat wyświetla się lista z podobnymi tematami a i tak ludzie ich nie czytają , bo im się nie chce (tak myślę) tylko zakładają nowy , nie wiem czy nie lepiej byłoby wyróżnić po prostu sprawdzone porady na pierwszej stronie albo gdzieś na pasku , bo teraz można to przeoczyć.

mysle, ze chocby czesciowo zniknelyby nowe tematy, typu "kontrolka z piorunem"


jak ktoś nie wie do czego służy ta kontrolka to sprawdzone porady mu nie pomogą bo nie będzie wiedział gdzie zaglądnąć , a już widzę jak ktoś czyta całość , dla niektórych czytanie to straszna męka :cry: niestety

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 maja 2011 - 08:07

Adblock Plus i juz nie dziala wyskakujace okienko.

ale robisz okienko jako warstwę i nie zablokujesz tego :)

Czyli każdy nowy user byłby z automatu przekierowany do porad

wchodzisz na strone www.omegaklub.eu widzisz glowna strone. logujesz sie i masz automatyczne przekierowanie do tej samej strony,

żeby pierwszą stroną po zalogowaniu były sprawdzone porady, tak

może w takim razie nie ilość, a czas np 20-30 dni

nie do końca tak jak piszecie.. a mianowicie.. z czasem może być ciężko, ale możnaby zrobić coś takiego:
1. każdy po założeniu konta dostaje wiadomość powitalną, w tej wiadomości można by dać linki do sprawdzonych porad
2. można dać użytkownikom WYMUSZENIE przeczytania tematu, działa to tak, że jeżeli admin uzna, że jakiś temat jest istotny pojawia wam się info, że aby dalej korzystać z forum konieczne jest zapoznanie się z TYM tematem.. po kliknięciu następuje przekierowanie do konkretnego tematu.. niestety nie można tutaj ustawić, aby user widział to info przez X czasu.. IMHO byłoby to baardzo wkurzające.. być może udało by się zrobić coś takiego, że user po zalogowaniu przez pierwsze 30dni należy do grupy 'żółtodziub' ;) i wtedy pokazywać tylko dla tej grupy u góry forum info o podklejonych tematach, albo.. dołożyć pracy moderatorom i pierwsze kilka/kilkanaście postów usera moderować.

#12 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 maja 2011 - 20:41

2. można dać użytkownikom WYMUSZENIE przeczytania tematu, działa to tak, że jeżeli admin uzna, że jakiś temat jest istotny pojawia wam się info, że aby dalej korzystać z forum konieczne jest zapoznanie się z TYM tematem.. po kliknięciu następuje przekierowanie do konkretnego tematu.. niestety nie można tutaj ustawić, aby user widział to info przez X czasu.. IMHO byłoby to baardzo wkurzające.. być może udało by się zrobić coś takiego, że user po zalogowaniu przez pierwsze 30dni należy do grupy 'żółtodziub' ;) i wtedy pokazywać tylko dla tej grupy u góry forum info o podklejonych tematach


To chyba dobry pomysł:D