Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Na postoju chłodzi dobrze, podczas jazdy słabo


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   diesel1983

diesel1983
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-06-2007
  • Skąd: Śrem

Napisany 08 czerwca 2007 - 21:25

Witam

Od lutego jestem szcześliwym posiadaczem omki b 2.5tds, niestety gdy zrobiło się ciepło i przyszła pora na klime wyskakują problemy mianowicie:
podczas jazdy i niekiedy na postoju klima chłodzi ale słabo, choć niekiedy sie zdaży że podczas jazdy zacznie normalnie chłodzić, natomiast na postoju przy wentylatorze ustawionym na 1 z kratki leci powietrze o temp. +3, gdy włącze went 4,5,6 itd jest nadal dobrze ale gdy wyjade temperatura rośnie. Nie mam żadnej opcji co to może być, rozmawiałem z gościem od klimy i stwierdził że to jakieś silniczki krokowe nie domykają klap "posiadam Climatronic dwustrefowy".
Może ktoś z was miał podobny probrem bardzo proszę o jakieś rady.



#2 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 czerwca 2007 - 21:48

Dobrą radę dał ci fachowiec od klimy.
Musisz sprawdzić czy dobrze sie domykają klapy.

#3 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 czerwca 2007 - 22:18

Spróbuj zresetować ustawienia klimy, jak dobrze pamiętam to jednocześnie wciśnij auto i off przez kilka sek.

#4 OFFLINE   diesel1983

diesel1983
  • 7 postów
  • Dołączył: 08-06-2007
  • Skąd: Śrem

Napisany 10 czerwca 2007 - 16:04

Wielkie dzięki zaraz ide sprawdzić wszystko co napisaliście.
Dzisiaj wracałem znad morza ok 300 km i klima jeden raz w trasie zaczęła słabiej chłodzić i kilka razy w mieście ale wydaje mi się że to było od przegrzania się wyłączyła. Natomiast w trasie jak zaczęła słabiej chłodzić włączyłem went. na 1 i po chwili na 5 i normalnie było. Wczoraj rozebrałem u pasażera w nogach plastiki i zobaczyłem jakiś pancerz i nakrętke na końcu a środku otwór 0.5mm i nie wiem czy to powinno być gdzieś przykręcone wyglądało na pierwszy rzut oka jak kabel od anteny ale to nie to ma ktoś jakieś pomysły? Co powinno się stać po zresetowaniu klimy?
Czytałem na forum że pod panelem klimy jest jakiś wiatrak i że jak on nie działa to może to być problemem że klima źle działa a u mnie nic nie słychać żeby tam chodziło nie wiem może tego tam nie ma.?????