Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Offroad 4x4


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
81 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 08 maja 2011 - 22:20

no i czy to serce czy rozum bloto musi byc
ale to nietani sport
zawsze cos sie urwie ukreci

kup krotka pojarke 2.8 klekota albo starego defendera

o to chodzi

#22 OFFLINE   sloneczko

sloneczko
  • 102 postów
  • Dołączył: 11-12-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 09 maja 2011 - 18:40

po co komu omega?
kombi bez sensu transit jest pakowniejszy

Po to choćby kombi bo wózek bez trudu wchodzi :)

a czy daja rade czy nie to pewnie szanowni krytykanci sa bardziej doswiadczonymi offroaderami

Może nie jestem doświadczonym ale znajomi i owszem. Popytaj na jakimś forum co ludzie sądzą na temat landryny i dyskoteki i będziesz wiedział. Zresztą jak we wszystkim zdania są podzielone jedni wolą landryne a inni dyskoteke :) . Ja osobiście w teren bym nie kupił ani tego ani tego. Za dużo elektroniki jak chcesz błoto po dach to tylko coś prostego i nieskomplikowanego. Jak znajde fotki to wkleje co nasz uaz wozi przez bagienka i daje rade :)
A na teren dobre jest coś takiego
http://allegro.pl/to...1586265125.html

#23 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 09 maja 2011 - 19:10

alez ja nadal twierdze ze uaz jest gitara w teren
i tylko w teren

#24 OFFLINE   koniu c20xe

koniu c20xe
  • 19 postów
  • Dołączył: 21-12-2009
  • Skąd: Plewiska koło Poznania

Napisany 09 maja 2011 - 20:54

ja tylko chciałem podtrzymać rozmowe gdzie mi do ułaza,dysko,landryny i reszty to inna liga ale też 4*4

#25 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 10 maja 2011 - 05:51

:tank:

ja tylko chciałem podtrzymać rozmowe gdzie mi do ułaza,dysko,landryny i reszty to inna liga ale też 4*4



#26 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 maja 2011 - 07:39

nie przekona mnie nic ani nic nie jest wstanie dorównać spartaństwu UAZ'a. tam plastikowe są tylko włączniki a dywaniki to z komfortu do domu można przewieźć.
Lubie spartaństwo gołą blachę w środku 2 kubełki klatka ,woda na masce i błoto na dachu.
Moje zdanie jest takie że jeśli się chce jeździć w prawdziwym terenie to i tak trzeba auto wybebeszyć ze wszystkiego

#27 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2011 - 13:13

chce jeździć w prawdziwym terenie

chciał bym się kiedys UNIMOGiem karnąć to jest fura

#28 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 10 maja 2011 - 22:22

nie przekona mnie nic ani nic nie jest wstanie dorównać spartaństwu UAZ'a. tam plastikowe są tylko włączniki a dywaniki to z komfortu do domu można przewieźć.
Lubie spartaństwo gołą blachę w środku 2 kubełki klatka ,woda na masce i błoto na dachu.
Moje zdanie jest takie że jeśli się chce jeździć w prawdziwym terenie to i tak trzeba auto wybebeszyć ze wszystkiego

tu sie zgodze mechanika i .... nic wiecej

#29 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 13 maja 2011 - 16:36

Ja z ojcem na polowanie mamy Muscela z silnikiem mercedesa 2.4D z puchatka, mosty i skrzynia z Uaza. Jak przyjadą dewizowcy to ich auta zostają w garażu bo wszędzie trzeba ich wyciągać a mają różne.
Już chcieliśmy sprzedać go ale nic takiego w teren się nie kupi co będzie chodziło jak ten przez 15 lat po lesie na jednym silniku w sumie bez awarii.

A z elektroniki to tam jest zegarek z tesco przyklejony do szyby.

#30 OFFLINE   mrufff

mrufff

    znooowu V8 gaddemnetsiet

  • 171 postów
  • Dołączył: 23-02-2009
  • Skąd: walsall

Napisany 14 maja 2011 - 13:40

ja mam zegarek wbudowany
teraz poluje na starego defendera

#31 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 maja 2011 - 09:10

słyszałem, czytałem że UAZ jest dużo lepszy w terenie niż GAZ 69 a nie ukrywam że wołałbym Gazika. MOżna założyć skrzynie mosty od UAZ'a?

#32 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 maja 2011 - 07:39

może od gazika tak ale muscel już ma inną konstrukcję a tylkok z zewnątrz wygląda podbnie.

Pewnie że można z tym że jak mosty to oba i najlepiej skrzynie aby przełożenia na osie były prawidłowe.
A części to połowa pasuje z polskich samochodów do tego auta (żuk nysa itp.)

#33 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 01 czerwca 2011 - 13:33

Koledzy potrzebuję felg 16" do Uaza pasują od Vitary jeżeli ktoś ma na zbyciu to podaję linka do ogłoszenia http://forum.omegakl...2783#post692783

#34 OFFLINE   Yony

Yony
  • 8 postów
  • Dołączył: 14-07-2011
  • Skąd: Warszawa

Napisany 06 sierpnia 2011 - 20:23

ja mam zegarek wbudowany
teraz poluje na starego defendera

Ale Defa czy Serię? Bo Defender to od 1986 roku, jak Land Rover wprowadził ramy 90, 110 i 130 cali. Wcześniej były Serie, 88" i 109"

nie przekona mnie nic ani nic nie jest wstanie dorównać spartaństwu UAZ'a. tam plastikowe są tylko włączniki a dywaniki to z komfortu do domu można przewieźć.
Lubie spartaństwo gołą blachę w środku 2 kubełki klatka ,woda na masce i błoto na dachu.
Moje zdanie jest takie że jeśli się chce jeździć w prawdziwym terenie to i tak trzeba auto wybebeszyć ze wszystkiego


No proszę Cię. UAZ to porażka pod każdym względem. Awaryjne jak cholera i mało wytrzymałe. Poza tym w teren to diesel ze snorkelem.
Nie wspomnę o tym, że do dzisiaj jak przejeżdżam pod gałęziami to odkręcam łeb żeby przypadkiem w oko nie zarobić.

#35 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 sierpnia 2011 - 21:16

Od stycznia jestem posiadaczem Vitary 1.6.8v Cabrio. To moje 1 terenowe auto. Tak jak przedmówcy pisali najprostrzy silnik ,bez elektroniki,rama i 4x4 no i zabawa przednia :)
Naprawde autko godne polecenia. Japonska mysl techniczna napewno was nie rozczaruje ;)

#36 OFFLINE   Dziaraxx1

Dziaraxx1
  • 20 postów
  • Dołączył: 27-04-2012
  • Skąd: Vamberk

Napisany 24 maja 2012 - 06:09

http://www.youtube.c...ziaraxx1/videos
filmy nagrywane osobiscie , a do trenu jak chcesz ciorać w okolicy to nawt niwa dobra ale jak musisz przejechać 120km na simexach to równie dobrze mozesz podać się do dymisji , a wyjazd do horwacji napewno uazem nie zrobisz bo po 200 km braknie ci kasy na benzyne , będziesz musiał likwidować wycieki w mostach , na koniec rozerwiesz wieniec dyfra , i dostaniesz martwicy kręgosłupa od super z..... krzseł a pierwszy patrol policjii wstrzeli ci mandat za brak pasów , bo tego w fabrycznym uazie nie ma .
Jdyne fabryczne dobre auto do trenu to Toyota Land cruizer Fj 120 w wersji africa corps .Blokady pneumatyczne pród tył , koła 35 cali 4.2 diesel mosty na spręzynach , komfort komfort jeszcze raz komfort .

#37 OFFLINE   michua

michua
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-04-2011
  • Skąd: Wrocław

Napisany 26 lipca 2012 - 18:44

Ja mam jeepa granda niestety z najmniejszym silniczkiem benzynowym. Z racji tego, że głównie naprawiamy jeepy i trochę innych terenówek, to mogę coś powiedzieć"
Nie ma auta idealnego, dobrego, lepszego od innych. Wszystko zależy od:
do czego nam potrzebny
jak i gdzie będziemy jeździć
ile mamy kasy
i najważniejsze: JAKIM JESTEŚMY KIEROWCĄ
Plusy jeepa: lekki, mocne silniki, tanie części zamienne, nieograniczone możliwości przeróbek
Minusy - brak ramy, słabawa mosty, czasami za dużo elektroniki - ale da się to ogarnąć.
I to co w jednych jest plusem w innych to minus. Patrol ma ramę, mocne mosty, ale.... waży tyle co 1.5 jeepa przy mniejszej mocy
Suzki - super autka, ale czasami są po prostu za małe.itd. itp
Ja grandziora nie tytłam w błocie, bo to moje rodzinne, wypasione tanie, bezpieczne, szybkie, rodzinne - było :) kombi, ale szykuje się cherokee do taplania.
Co najlepsze w jeepach: masz czasami za 5-6tyś auto z klima, automatem nie do zabicia, elektryką, auto które może więcej niż większość potrzebuje. I to nie jest zdanie fana marki, po prostu one takie są. Do tego naprawdę tanie części. Co więcej, kiedyś się z tego śmiałem, ale to prawda, jeep to nie tylko samochód, jeep to styl życia.
Np. patrolowcy w większości to ciśnieniowcy, mają czołgi i jada gdzie popadnie, nie pomogą w terenie, szczególnie na imprezach gdzie się wygrywa. Kiedyś słyszałem opinię, że jeepowcy to elita, bo się zawsze trzymają razem. To chyba dobrze, że się spotykają całe rodziny z małymi dziećmi i spędzają ze sobą kupę czasu. Na taki lokalowy wrocławski spontanik ostatnio przyjechało 32 jeepy :)Tak o.
Ale ogólnie to polecam ten rodzaj odpoczynku, to działa. I bez znaczenia jaki pojazd, jaka marka. Byle była fajna zabawa i fajna atmosfera.
A dla tych co mówią, że jeep nie robi :)


Pozdrawiam

#38 OFFLINE   7gsi

7gsi

    szypka złomega v 5.0

  • 309 postów
  • Dołączył: 25-08-2006
  • Skąd: szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2012 - 08:23

cześć michua .org :)

dodaj tylko, że Twój najmniejszy silnik benzynowy z Granda jest i tak o 2 flaszki większy, niż omegowe V6 :D


co do

Np. patrolowcy w większości to ciśnieniowcy, mają czołgi i jada gdzie popadnie, nie pomogą w terenie, szczególnie na imprezach gdzie się wygrywa. Kiedyś słyszałem opinię, że jeepowcy to elita, bo się zawsze trzymają razem.


to już bez przesady, proszę nie powielaj mitów i legend :o

za każdym kółkiem siedzi człowiek, nie jest ważne jaki znaczek ma na masce :)

#39 OFFLINE   michua

michua
  • 37 postów
  • Dołączył: 20-04-2011
  • Skąd: Wrocław

Napisany 27 lipca 2012 - 09:01

to już bez przesady, proszę nie powielaj mitów i legend

za każdym kółkiem siedzi człowiek, nie jest ważne jaki znaczek ma na masce

znam kilku i większość tych patrolowców niestety tak ma, ale oczywiście i w jeepi czy suzce się tacy znajdą.

#40 OFFLINE   DamianSz

DamianSz

    Bleblablo wyszło to #373

  • 4 324 postów
  • Dołączył: 10-03-2009
  • Skąd: Kędzierzyn - Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lipca 2012 - 12:07

dodaj tylko, że Twój najmniejszy silnik benzynowy z Granda jest i tak o 2 flaszki większy, niż omegowe V6

mimo litra więcej to był słabszy :D