Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

CB przestało działać


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 21 kwietnia 2011 - 08:13

Witam. Mam problem ze swoim CB. Założyłem do omy radio podłączyłem i szumiało ale działało, wiadomo trzeba zestroić. Po tygodniu wsiadam jadę do rodzinki, włączam radio a tam tylko szum. Poruszałem squelchem i szumy ucichły ale w eterze cisza nikt mnie ani ja nikogo nie słyszałem. Jak wróciłem do domu zacząłem sprawdzać, zimnych lutów niema, antena cała ale jak ją odkręciłem i zacząłem wyciągać z gniazda tak jakby zaczęło działać, w gnieździe został tylko bolec od anteny (na zdjęciu), było wszystko słychać i mnie słyszeli dopóki nie skręciłem wszystkiego. Co to może być rozstroiło się, może coś przepaliło. Pomożecie????

#2 OFFLINE   nietoperz23

nietoperz23
  • 159 postów
  • Dołączył: 15-04-2008
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 21 kwietnia 2011 - 09:53

Kolego wyglada na brak masy na antenie, jesli masz podstawe magnetyczna, to byc moze przy sciaganiu wyrwales gdzies kabelek, sprawdz tez wtyczke antenowa, czy tam jest wszytko ok, czy kabelki sie nei stykaja, ja bym zaczal od zarobienia nowej wtyczki na kablu antenowym, sprawdzilbym tez podstawe magnesowa , jesli jest rozbieralna

#3 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2011 - 16:58

ja bym zaczal od zarobienia nowej wtyczki na kablu antenowym

nie ma potrzeby wystarczy miernik i sprawdzić czy nie ma zwarcia, tylko antenę trzeba zdjąć z mocowania bo sama antena jest zwarta... a reszta to tak jak kolega nietoperz23 opisał... przyczyny szukaj w podstawie magnesowej/uchwycie, kablu przytrzaskiwanym drzwiami/klapą...

#4 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 21 kwietnia 2011 - 18:55

w gnieździe został tylko bolec od anteny

I co zrobiłeś z tym bolcem??

#5 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 kwietnia 2011 - 21:25

I co zrobiłeś z tym bolcem??

Kolega jak wyjmował to odsunął wtyczkę z gniazda tak że ekran rozłączyło a bolec został w środku, a nie że rozleciała się wtyczka... tak rozumie z treści...

#6 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 21 kwietnia 2011 - 22:32

dokładnie kolego wtyczka się nie rozleciała jest wszystko w porządku zobaczę jeszcze jutro czy podłączenie nigdzie nigdzie nie zwiera do masy czy do plusa bo jest na stałe w zapalniczce. Wiecie co najlepsze dzisiaj rano odpalam CB a tu a kuku działa normalnie z szumami ale można pogadać. Tylko że godzinę późnij znowu to samo chyba bez wizyty u spec opsa się nie obejdzie. Brałem miernik i ustawiłem na te pipczenie którym się sprawdza czy jest przejście i sprawdzałem czy jest na antenie niby niema(zwarcia). Sprawdzałem też opór Omów też nie wykazuje ani radio (chociaż napisane że od 4-8 ma mieć)ani antena. Nie lubię sytuacji w których nie mogę sam poradzić może wy dodacie coś od siebie??

#7 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2011 - 04:39

Sprawdzałem też opór Omów też nie wykazuje ani radio (chociaż napisane że od 4-8 ma mieć)

to masz podany opór głośnika :masakra:

Impedencja anteny powinna wynosić ~50ohm i pomiar robisz ustawiając miernik na wartość do 200ohm i końcówki miernika dokładasz do gorącej żyły anteny (do tego bolczyka), jeśli sprawdzasz buzerem to zdejmujesz antenę z uchwytu/magnesu i sprawdzasz gorącą żyłę przy wtyku UC-1 i przy mocowaniu anteny i jedną końcówkę miernika przekładasz na masę czyli to co przykręcasz do radia
[ATTACH]12485[/ATTACH]

z objawów jakie pisałeś to radio jest całe i nic mu nie dolega, a winna jest antena lub kabel. Napisz dokładnie jaką masz antenę i jaki rodzaj instalacji magnes czy uchwyt lub dziura

#8 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 22 kwietnia 2011 - 05:31

Antena Hustler na małym magnesie kabel ok 4 - 5 metra bo stacza na ome i zostaje jeszcze zwitek pod siedzeniem, bat ok 110 cm tylko zamiast tego przyłącza na zdjęciu mam taką jakby sprężynę i dopiero potem bat. Napisz mi łopatologicznie jak tego pomiaru dokonać :) dzięki :)

#9 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 kwietnia 2011 - 06:23

Z hastlerem to jest troszkę trudniej musisz dostać się do lutowania kabla w magnesie
http://obrazki.elekt..._1239823670.jpg
http://obrazki.elekt..._1239735644.jpg

Coś mi się zdaje, że jeśli połączenie jest ok to cewka się upaliła, a tego już nie zrobisz...

#10 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 23 kwietnia 2011 - 05:06

No i jest mały zonk rozebrałem tą podstawę od dołu i śruba jest ale kabli żadnych niema więc wychodzi na to że lutowana jest w środku i chyba najprostszym sposobem sprawdzenia będzie jak wezmę od kolegi jego antene i zobaczę jak śmiga jak to antena to poświęcę kratę browara bo znalazłem sirio ml145 za 65 zł i nie będę nic kombinował co ty na to??

#11 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 kwietnia 2011 - 07:58

hehehe, cóż bywa, mogę Cię zapewnić że radio nie jest winne ;)

#12 OFFLINE   dede85

dede85
  • 43 postów
  • Dołączył: 07-09-2009
  • Skąd: Przepiękne Mazury

Napisany 23 kwietnia 2011 - 11:59

no to spoko dzięki za pomoc i smacznego jajka!!!!