Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ubezpieczenie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 sierpnia 2006 - 06:51

Zacznijmy od tego że jest poniedziałek rano a kobita przypomniała mi o ubezpieczeniu. Norma bo już ze 2 tygodnie o nim myśle więc luzik. Wziołem w ręce papier z PZU a tam ... żeby to ch*j zajebał więcej o 100 złoty niż rok temu czy oni k**wa o[OKP cenzura]eli :!: :?: :evil: Po to sie zbiera zniżki żeby płacić mniej a nie więcej :!: :evil: co za po[OKP cenzura] kraj [OKP cenzura] osło [OKP cenzura] :evil: :evil: ja rozumiem gdybym miał szkode albo coś ale ten [OKP cenzura] podniosły o 100 złotych OC za nic :!: :evil: jak tylko zjem coś jade [OKP cenzura] te ich [OKP cenzura] instytucje i na[OKP cenzura] wszystkim po koleji :evil:

Pewnie jakoś uzasadnią że każdy płaci więcej bo unia europejska coś tam cos tam ale przynajmniej sobie posta napisze i paru ludzią z[OKP cenzura] humor tak jak oni mnie z[OKP cenzura] :twisted:

Ps. Poprawcie OKP cenzure bo musiałem wulgaryzmy sam po sobie cenzurować :wink: :cool:


konto usunięte

#2 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 07:16

ale co to jest? PZU WARTA? nie irytuj się, zmień ubezpieczyciela, w wypadku stłuczki i tak kradną wszyscy więc co za różnica....

#3 OFFLINE   hanysxx

hanysxx
  • 67 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Lębork

Napisany 21 sierpnia 2006 - 07:23

.....zmień ubezpieczyciela......,


tu BC ma rację, mam x25xe i na cały rok płacę 545 zł i nie mam pełnych zniżek
193 KM przy 5819 obr/min
249 Nm przy 4951 obr/min

#4 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 sierpnia 2006 - 07:24

zmień ubezpieczyciela, w wypadku stłuczki i tak kradną wszyscy więc co za różnica....

Ja zmieniłem PZU na Cignę. Jest o wiele taniej.

#5 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 sierpnia 2006 - 07:40

NO i tak będzie wypadało zrobić tylko musze zobaczyć kto mi AC przedłuzy bo to jedyna sprawa co mnie jeszcze trzyma przy PZU :twisted:
konto usunięte

#6 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 07:47

AC może być w PZU, OC całkiem gdzie indziej... to nie ma znaczenia... ja bym już się raczej tego AC trzymał w PZU....

#7 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 21 sierpnia 2006 - 09:42

Też w tym roku zapłaciłem o ok 100zł więcej jak w poprzednim. Stawki poszły do góry. (Ergo Hestia).
Tak pozatym, jak ma ktoś wypracowane zniżki, i jest w PZU, to lepiej tam zostać. Mimo, tego, że to tylko OC, ale jak by co zawsze łatwiej się z nimi dogadać. Ostatnio przy sprzedaży auta chciałem odzyskać kaskę( z Ergo Hestii) za nie wykorzysztany okres. Proceura masakra, i czekałem za kaską 1,5 miesiąca. Oczywiście zapłacili mniej niż powinni. W PZU w zeszłym roku, w takiej samej sprawie załatwiłem wszystko od ręki.
Kasa wyliczona co do grosza płate gotówką. Za rok jak będę miał skończone 25 lat wracam do PZU.

#8 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 21 sierpnia 2006 - 10:50

ja sie sporo na autokaciku nacztalem o zlodziejach w PZU, podchodzilem do tego sceptycznie, az mi nie przyszedl kwitek do zaplacenia OC juz za drugi rok
w tamtym roku w dwoch ratach placilem lacznie 737zł (60% znizek), w tym roku przyszedl mi jakze zayebisty kwitek z kwotą 1800zł (tysiąc osiemset) i naliczyli sobie tylko 10% znizek za kontynuacje ubezpieczenia :shock: to juz sie wkurzylem pierwszy raz, ze musze do nich jechac i wszystko wyjasniac - czekajac w kolejce okazalo sie, ze nie tylko mi przyslali jakies pocyganione druki i sporo osob to wyjasnialo
po paru wizytach i wyjasnieniach ostatecznie udalo sie wywalczyc 50% znizek (mimo ze OC przez ten rok przebiegalo bezszkodowo), ale za to dodali jakies 6% zwyżki za klase auta :roll: i ostatecznie mialo byc powyzej 900zł

sie wkurzylem, polazlem do HDI i 700zł w ratach na rok :)

#9 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 11:54

ja jestem też w PZU i mam zniżki na full bo długo się bujałem motocyklem, na AC też mam na full zniżki ale jeszcze nie korzystałem bo jakoś po prostu szkoda kasy.

Ostanio miałem przykry wypadek, rozbiłem mise oleju na drodze i zgłosiłem szkode do ubezpieczyciela dróg.

Dostałem tyle na rękę że nie starczyłoby nawet na naprawe na używanych częściach, następnym razem TYLKO SERWIS i niech się żrą między sobą.

#10 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 21 sierpnia 2006 - 13:18

auto mam zarejestrowane na tate, ktory mial juz zarejestrowana jakas WSK i pare ciezarowek na siebie jak mnie jeszcze na swiecie nie bylo, caly czas to bylo w PZU bo innych ubezpieczalni chyba nie bylo, w 1996 mial jedna kolizje, pozniej jego brat w 2004 mial stluczke a auto tez na tate bylo
a te baby w PZU mi gadaja ze ewidencja prowadzona tylko od 1996 roku jest, ze wczesniej to trzebaby do archiwum zagladac i zaczeli naliczac znizki od tego 1996 roku na niekorzysc dla mnie/taty, bo akurat te 10% ucieli gdzies :>

#11 OFFLINE   Bc30se

Bc30se

    Zbanowany

  • 1 075 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Hrubieszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 13:20

ojj ludzie, idzie się do warty i się mówi.. ubezpiecze się jak mi dacie zniżki na full + zniżki dyrektorskie.... gały wywalają ale dają i jest spokój...

#12 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 13:24

Ja mam we Warcie 60% zniżki na OC - niecałe 500 zł
Na AC 30% - niecałe 800 zł

#13 OFFLINE   bartas

bartas
  • 135 postów
  • Dołączył: 24-05-2006
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 21 sierpnia 2006 - 18:22

Moja firma ubezpieczeniowa to CIGNA,wychodzi 448 zl rocznie przy max znizkach.

#14 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 19:03

AC może być w PZU, OC całkiem gdzie indziej... to nie ma znaczenia... ja bym już się raczej tego AC trzymał w PZU....

Dokładnie. PZU kusi zniżką przy kupowaniu "pakietu" OC+AC, ale z praktyki wynika, że płacąc AC w PZU i OC gdziekolwiek indziej wyjdzie taniej.

#15 OFFLINE   Obywatel

Obywatel
  • 97 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2006 - 19:05

tu BC ma rację, mam x25xe i na cały rok płacę 545 zł i nie mam pełnych zniżek

Ja mam we Warcie 60% zniżki na OC - niecałe 500 zł

wychodzi 448 zl rocznie przy max znizkach.

Jak Wy to robicie :?: :shock: U mnie w Uniqa przy maksymalnych możliwych zniżkach (bezszkodowa jazda, kontynuacja, jednorazowa wpłata) OC wyszło 610 zł. Chciałem zmienić ubezpieczyciela, ale mi skurczybyki wystawili zaświadczenie, w którym wygrzebali jakieś stare kolizje chyba z 2001 roku, w dodatku nie spowodowane przeze mnie :evil: . Jednocześnie pani oświadczyła z przekąsem, że jak u nich zostanę, to będę miał max zniżki. No i zostałem bo cóż było robić :roll:

#16 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 sierpnia 2006 - 19:51

No i byłęm w paru miejscach i ... najnizsze OC jakie znalazłem to 610 zeta :neutral: BARTAS daj nr tel do tej cigny może jest i w radomiu :grin:
konto usunięte

#17 OFFLINE   QQ

QQ
  • 273 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 21 sierpnia 2006 - 21:40

ja to siedzialem w FILARze do takiego momentu gdy to konczyło mi się OC i pojechałem z usmiechem na pysku po jakąś znizke... jakie wielkie było moje zaskoczenie ze zamiast znizki dostałem prawie 150zł woecej w ofercie... no to w tym momencie goraczka mnie dopadła i mowię babie że rezygnuje a ta do mnei że już nie mogę :shock:

po wymianie zdań wystawiła kwitek z data wsteczna i podziekowalismuy sobie za współprace...

teraz jestem w warcie i płace 700zeta na rok :cool:

wydaje mi się że to dobra cena...

a swoja drogą od ilu lat auto kwalifukuje się na AC ??

#18 OFFLINE   bartas

bartas
  • 135 postów
  • Dołączył: 24-05-2006
  • Skąd: Gorzów Wlkp.

Napisany 21 sierpnia 2006 - 22:05

No i byłęm w paru miejscach i ... najnizsze OC jakie znalazłem to 610 zeta :neutral: BARTAS daj nr tel do tej cigny może jest i w radomiu :grin:



http://www.cignastu.com.pl/

to ich stronka ... z tego co wiem to w roznych miastach ceny sa rozne co jest paranoja :mad:

a co do cen ubezpieczenia OC to najtansza firma jaka znalazlem w Gorzowie Wlkp. to POCZTA POLSKA. Bylem we wszystkich mozliwych ubezpieczalniach ( oplacalem OC za auto dziewczyny ) i tam wyszlo najtaniej. Dodam ze ona ma tylko 30% znizek i cala impreza kosztowala 1200 zl platne na 4 raty. Poczta Polska to jedyna firma na rynku ktora rozklada OC na 4 raty. W "mojej" Cignie za to samo auto przy jej znizkach wyszlo 1500 z groszami platne na 2 raty.

Tak wiec warto odwiedzic wszystkie ubezpieczalnie i nie polegac tylko na opiniach innych.

#19 OFFLINE   Gradz

Gradz
  • 714 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Siedlce/ Warszawa

Napisany 22 sierpnia 2006 - 02:11

jak ja ubezpieczylem auto na poczcie, to po sprzedazy miałem duze kłopoty, bo ciagali mnie do placenia kolejnych rat mimo przedstawiniea im dowodu sprzedazy auta- ani nie zwrcili mi pieniedzy, straszyli komornikiem i telefonami z centrali z Gdańska, a najgorsze było to ze ta siedziba Poczy gdzie ubezpieczałem auto nic sobie z tego nie robiła- totalna olewka klienta- wole płacic w PZU wiecej i miec wszystko jasno i pieknie powiedizane niz zeby nie z mojej winy komornik mnie ganiał!!! Odradzam z cała stanowczosci Poczte Polska- pieniadze to nie wszytsko

#20 OFFLINE   Krzycho

Krzycho
  • 114 postów
  • Dołączył: 16-08-2006

Napisany 22 sierpnia 2006 - 08:07

ja tam kupiłem sobie autko i poszedłem do UNIQA pytać jaki jest koszt ubespieczenia
no i dostałem zadowalającą odpowiedź 610zł na rok. Ale jak zarejstrowałem auto i nie mogłem już się doczekać żeby ruszyć w trasę wróciłem do nich i się troszkę zaskoczyłem bo koleś wypisał mi ubespieczenie i było o 230 zł więcej niż mi podawał
po krutkiej wymianie zdań byłem zmuszony zapłacic bo nad morze miałem jechać wieczorkiem a już puźno było.

a morał z tego taki: NIE UBESPIECZAJCIE SIĘ NA OSTATNIĄ CHWILE
ja w unice ostatni rok jestem