Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

oswietlenie kabiny po otwarciu drzwi - nie działa


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 18 kwietnia 2011 - 21:51

Panowie w mojej Omedze dziwnie zachowuje się oswietlenie wnętrza.po włączeniu ktorymś z dwóch przycisków na obudowie lampki,kiedy silnik jest włączony,włącza się jedna z dwóch żarówek,ale po wyciągnięciu pokrętła włącznika świateł albo po otwarciu drzwi już się nie włącza zazwyczaj.jestem więc skazany na wsiadanie do auta w ciemności:P,jeżeli wsiadam w nocy.kilka razy jednak to podświetlenie zadziałało.czyli jest tak,że działa kiedy chce.światełka w drzwiach i bagażniku działają,także krańcówki,bezpieczniki,przewody są ok.dodam,że przełącznik do włączania świateł rozbierałem i wygląda na to że tez jest sprawny.co jeszcze mógłbym sprawdzić,żeby znaleźć przyczynę braku oświetlenia?
przyznam szczerze,że na codzień mi to nie przeszkadza,jednak czasem w nocy okazuje się,że przydałoby się troche więcej światła,chociażby po to,żeby widzić lepiej,gdzie jest fotel albo rama drzwi,żeby nie obijać jej głową

nikt z Was Panowie nie spotkał się z takim problemem?
ponawiam pytanie i albo odpowiecie jak sobie z tym poradzić albo bedziecie mieli na sumieniu moją obitą głowe:p

#2 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 21:59

Napisz czy światełko się włącza:
- po wyciągnięciu włącznika świateł
- po otwarciu zamka pilotem

sygnał z włącznika drzwiowego idzie do centralki alarmu (centralnego zamka) a c niego do lampki. Szukaj tego tropu.

#3 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 18 kwietnia 2011 - 22:09

nie wlacza sie ani po wyciągnieciu włącznika od swiateł ani po otwarciu auta pilotem.jedyny sposób na oswietlenie kabiny to przekręcić kluczyk na zapłon i włączyć światło przyciskiem na lampce.

#4 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 22:16

a żarówki sprawdzałeś?

#5 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 18 kwietnia 2011 - 22:27

a żarówki sprawdzałeś?


sprawdziłem na samym początki,kiedy tylko zauważyłem,że nie swieci sie.wszystkie 4 sztuki są dobre.ale swieca tylko dwie-te ktore samemu sie wlacza przyscikami po obu stronach lampki

#6 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 22:44

wyciągnij lampkę i podaj masę bezpośrednio na pin nr 1 (kabelek szary z czarnym paskiem) - lampka powinna się zapalić

#7 OFFLINE   makabraa

makabraa
  • 146 postów
  • Dołączył: 28-02-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 18 kwietnia 2011 - 23:06

nie wlacza sie ani po wyciągnieciu włącznika od swiateł ani po otwarciu auta pilotem.jedyny sposób na oswietlenie kabiny to przekręcić kluczyk na zapłon i włączyć światło przyciskiem na lampce.

no i tu masz odpowiedz stycznik zawiaduje z pilota i drzwi ,kiedy ręcznie zapalasz guzikiem to działa nadrzędnie i omijasz stycznik a raczej go odłączasz (pomijasz ) . Jeśli masz kogoś w pobliżu z bfl to podmień na próbę stycznik od kolegi i pamiętaj że są bodaj 3 bezpieczniki oświetlenia i jeden może zaśniedziały być ale wątpię ;) ale sprawdzić trzeba :p
Zielony autobus przez ulice mego miasta mknie

#8 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 19 kwietnia 2011 - 10:30

wyciągnij lampkę i podaj masę bezpośrednio na pin nr 1 (kabelek szary z czarnym paskiem) - lampka powinna się zapalić



rzeczywiście,lampka świeci.ale swieci cały czas i niezależnie od tego czy włąćznik świateł jest wyciągnięty czy nie i czy drzwi są otwarte czy zamkniete

no i tu masz odpowiedz stycznik zawiaduje z pilota i drzwi ,kiedy ręcznie zapalasz guzikiem to działa nadrzędnie i omijasz stycznik a raczej go odłączasz (pomijasz ) . Jeśli masz kogoś w pobliżu z bfl to podmień na próbę stycznik od kolegi i pamiętaj że są bodaj 3 bezpieczniki oświetlenia i jeden może zaśniedziały być ale wątpię ;) ale sprawdzić trzeba :p


wlasnie problem w tym,ze nie ma nikogo od kogo moznaby pozyczyc na chwile włącznik

#9 OFFLINE   robert514

robert514

    bla bla bla

  • 3 190 postów
  • Dołączył: 09-01-2009
  • Skąd: Warszawa Wola
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 kwietnia 2011 - 10:33

sprawdziłem na samym początki,kiedy tylko zauważyłem,że nie swieci sie.wszystkie 4 sztuki są dobre.ale swieca tylko dwie-te ktore samemu sie wlacza przyscikami po obu stronach lampki


kolego, dwie lampki do czytania włączane są osobno, od otwarcia drzwi jest ta duża, popatrz na włącznik przy drzwiach kierowcy ( taki czarny dzyndzel w słupku ), wykręć tą śrubkę i zobacz czy jest podłączona wsuwka i czy masa nie zardzewiała ( otwór śrubki), a druga wersja włączania to wyciąganie pokrętła od świateł, jak nie działa to może włącznik popsuty.

#10 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 kwietnia 2011 - 20:55

lampki są trzy, ale żarówki cztery.
Skoro po podaniu masy na pin1 lampka świeci to trzeba sprawdzić moduł centralnego zamka i kabel między modułem a lampką.

#11 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 19 kwietnia 2011 - 22:40

kolego, dwie lampki do czytania włączane są osobno, od otwarcia drzwi jest ta duża, popatrz na włącznik przy drzwiach kierowcy ( taki czarny dzyndzel w słupku ), wykręć tą śrubkę i zobacz czy jest podłączona wsuwka i czy masa nie zardzewiała ( otwór śrubki), a druga wersja włączania to wyciąganie pokrętła od świateł, jak nie działa to może włącznik popsuty.


to akurat wiem.jak sprawdzałem zarowki to wyjmowałem je i wkładałem w miejsca lampek do czytania.co do krańcówki,to jest ona sprawna.małe światełko na dole tapicerki swieci.co do włącznika,to chociaż nie podmieniałem na inny to myslę,że jest sprawny.rokładałem go i wszystko wygląda ok.

lampki są trzy, ale żarówki cztery.
Skoro po podaniu masy na pin1 lampka świeci to trzeba sprawdzić moduł centralnego zamka i kabel między modułem a lampką.


chyba tylko to juz pozostało.podejrzewam,że to jakis drobiazg nie łączy,np.poprzez drgania czasem coś przestaje stykać,a czasem znowu zetknie i działa.akurat teraz jak wróciłem do domu to przy wysiadaniu okazało się że świeci.po wyciągnięciu pokrętła też świeci,ale znająć życie jutro pewnie znowu przestanie.dziś zrobiłem kawałek trasy i sporo jechałem po takiej rozwalonej drodze,więc troche telepało autem.pewnie podczas tej jazdy ten nikczemny obwód zwarł się i jest w tej chwili ok.może jutro jak okaże się że mam troche czasu dobiorę się do tego modułu centralnego zamka.a nie wiesz może który to kabelek od modułu idzie do lampki?a jak nie to dopiero po świętach bo w czwartek auto idzie do lakiernika i będzie tam do soboty

chciałem znaleźć na forum informacje,gdzie jest w bfl sterownik centralnego zamka,ale nie udało mi się.może ktos z Was Panowie orientuje się gdzie szukać tego ustrojstwa?

#12 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 kwietnia 2011 - 22:53

za plastikiem przy prawej stopie pasażera

#13 OFFLINE   lapa

lapa
  • 239 postów
  • Dołączył: 22-06-2010
  • Skąd: Białystok

Napisany 02 maja 2011 - 17:25

za plastikiem przy prawej stopie pasażera


czy chodzi o ten jakby trójkątny czarny plastik,jakby kawałek tapicerki od listwy progowej w góre do obudowy schowka i w głąb auta w strone grodzi?? bo klapki żadnej tam nie ma.

od paru dni światło działa,więc na razie z braku czasu nie będę grzebał,ale jak znowu wywali to będę musiał zrobić.

#14 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 maja 2011 - 19:20

czy chodzi o ten jakby trójkątny czarny plastik,jakby kawałek tapicerki od listwy progowej w góre do obudowy schowka i w głąb auta w strone grodzi?? bo klapki żadnej tam nie ma.

od paru dni światło działa,więc na razie z braku czasu nie będę grzebał,ale jak znowu wywali to będę musiał zrobić.


no powiedzmy że czarne - ja mam beżowe :-)
ten plastik trzeba zdjąć, ale najpierw odkręcić listwę progową, bo pod nią jest jedna śruba.

#15 OFFLINE   Dawidson001

Dawidson001
  • 103 postów
  • Dołączył: 12-02-2009
  • Skąd: Galewice
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 13 kwietnia 2014 - 22:23

A więc tak problem dość dziwny,podczas gdy otwieram drzwi z pilota lub też zamykam oświetlenie kabiny w podsufitce zapala się i gaśnie prawidłowo.Problem następuję natomiast podczas gdy chcę sam zapalić oświetlenie pokrętłem świateł,lub też otwieram drzwi.Oświetlenie nie działa,mówię o lampce w podsufitce,oświetlenie drzwi pracuje prawidłowo.
Problem dość dziwny bo podczas gdy robię test lampki OP-COMEm działa prawidłowo.Czytałem o kablach masowych itd... ale dziwne że otwieram zamykam działa test przechodzi,a otwarcie drzwi i pokrętło bez efektu.

Proszę o jakieś sugestie i pomoc:)

#16 OFFLINE   tc82

tc82

    3 najkrascie auto 10 zraz

  • 2 509 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Wrocław/EHS
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 maja 2014 - 10:24

A więc tak problem dość dziwny,podczas gdy otwieram drzwi z pilota lub też zamykam oświetlenie kabiny w podsufitce zapala się i gaśnie prawidłowo.Problem następuję natomiast podczas gdy chcę sam zapalić oświetlenie pokrętłem świateł,lub też otwieram drzwi.Oświetlenie nie działa,mówię o lampce w podsufitce,oświetlenie drzwi pracuje prawidłowo.
Problem dość dziwny bo podczas gdy robię test lampki OP-COMEm działa prawidłowo.Czytałem o kablach masowych itd... ale dziwne że otwieram zamykam działa test przechodzi,a otwarcie drzwi i pokrętło bez efektu.

Proszę o jakieś sugestie i pomoc:)


Z żadnych drzwi nie działa czy tylko kierowcy ??

"Jestem lordem, jeżdżę Fordem :)"


#17 Guest_DaroX25XE_*

Guest_DaroX25XE_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 04 maja 2014 - 20:40

A więc tak problem dość dziwny,podczas gdy otwieram drzwi z pilota lub też zamykam oświetlenie kabiny w podsufitce zapala się i gaśnie prawidłowo.Problem następuję natomiast podczas gdy chcę sam zapalić oświetlenie pokrętłem świateł,lub też otwieram drzwi.Oświetlenie nie działa,mówię o lampce w podsufitce,oświetlenie drzwi pracuje prawidłowo.
Problem dość dziwny bo podczas gdy robię test lampki OP-COMEm działa prawidłowo.Czytałem o kablach masowych itd... ale dziwne że otwieram zamykam działa test przechodzi,a otwarcie drzwi i pokrętło bez efektu.

Proszę o jakieś sugestie i pomoc:)


mam taki sam problem, nie ważne, które drzwi się otwiera - światło wewnętrzne się nie pali. Przerabiał już to ktoś?

#18 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 maja 2014 - 23:11

mam taki sam problem, nie ważne, które drzwi się otwiera - światło wewnętrzne się nie pali. Przerabiał już to ktoś?


Pod nogami pasażera i pod nogami kierowcy są łączenia przewodów pod plastikami na samym spodzie pod wygłuszeniem , to one są utlenione ,,, trzeba je zlutować,,

#19 OFFLINE   makuka

makuka
  • 20 postów
  • Dołączył: 17-03-2012
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 05 maja 2014 - 00:13

U mnie wczoraj, odwrotnie, coś takiego się zrobiło, że zapala się lampka w kabinie (ta największa) po otwarciu drzwi i już nie gaśnie po zamknięciu. Tak samo w drzwiach. O co chodzi? Po zamknięciu pilotem też nie gaśnie, choć mam wrażenie, że przez chwilę świeci jakby słabiej, trochę przygasa na moment. Po kilku minutach górna ampka gaśnie, ale w drzwiach nie gasną, musiałem odłączyć by nie rozładowało akumulatora. Czy ktoś widział coś takiego?

#20 OFFLINE   omega2oo1

omega2oo1
  • 161 postów
  • Dołączył: 29-12-2010
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 05 maja 2014 - 16:55

A więc tak problem dość dziwny,podczas gdy otwieram drzwi z pilota lub też zamykam oświetlenie kabiny w podsufitce zapala się i gaśnie prawidłowo.Problem następuję natomiast podczas gdy chcę sam zapalić oświetlenie pokrętłem świateł,lub też otwieram drzwi.Oświetlenie nie działa,mówię o lampce w podsufitce,oświetlenie drzwi pracuje prawidłowo.
Problem dość dziwny bo podczas gdy robię test lampki OP-COMEm działa prawidłowo.Czytałem o kablach masowych itd... ale dziwne że otwieram zamykam działa test przechodzi,a otwarcie drzwi i pokrętło bez efektu.

Proszę o jakieś sugestie i pomoc:)

mam tak samo, czy wlacznik świateł może być tego przyczyną? :oonie: