Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

wstępne grzanie kata


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
91 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 lipca 2007 - 11:16

Panowie, a który to będzie bezpiecznik w modelu z roku 98, bo tam ta skrzynka z bezpiecznikami wygląda całkiem inaczej


pierwszy maly od gory po lewej stronie. pomiedzy kompem a przekaznikami




 


#22 OFFLINE   krzysiekC_2005

krzysiekC_2005
  • 27 postów
  • Dołączył: 14-06-2007
  • Skąd: Legnica

Napisany 24 lipca 2007 - 13:31

Panowie, a który to będzie bezpiecznik w modelu z roku 98, bo tam ta skrzynka z bezpiecznikami wygląda całkiem inaczej


pierwszy maly od gory po lewej stronie. pomiedzy kompem a przekaznikami



Tam od góry są dwa ale duże, wypiąłem ten pierwszy od lewe i zobaczę co się będzie działo :driver:
SERWIS OPON LEGNICA
Ul. Rzeczypospolitej 15
tel 506 076 397
www.opony-legnica.com

#23 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 24 lipca 2007 - 14:12

Tam od góry są dwa ale duże, wypiąłem ten pierwszy od lewe i zobaczę co się będzie działo :driver:



zrob mi zdjecie przekaznikow to ci powiem ktory




 


#24 OFFLINE   krzysiekC_2005

krzysiekC_2005
  • 27 postów
  • Dołączył: 14-06-2007
  • Skąd: Legnica

Napisany 24 lipca 2007 - 15:38

Tam od góry są dwa ale duże, wypiąłem ten pierwszy od lewe i zobaczę co się będzie działo :driver:



zrob mi zdjecie przekaznikow to ci powiem ktory


Proszę bardzo :) tylko nie wiem czy się uda zdjęcie zobaczyć bo coś mi nie chce go załączyć .
SERWIS OPON LEGNICA
Ul. Rzeczypospolitej 15
tel 506 076 397
www.opony-legnica.com

#25 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 24 lipca 2007 - 22:09

Panowie a może mi ktoś powiedzieć jakie to ma zastosowanie i jak w ogóle sprawdzić czy u mnie w ogóle to jest nie słyszę żadnego wentylatora poza wentylatorem chłodnicy no może jeszcze na moment władcza się po zapaleniu silnika ( po przekręceniu kluczyka i zapaleniu kontrolek też) jakiś silniczek na 1-2 sek :?:

#26 OFFLINE   krzysiekC_2005

krzysiekC_2005
  • 27 postów
  • Dołączył: 14-06-2007
  • Skąd: Legnica

Napisany 25 lipca 2007 - 07:08

Panowie a może mi ktoś powiedzieć jakie to ma zastosowanie i jak w ogóle sprawdzić czy u mnie w ogóle to jest nie słyszę żadnego wentylatora poza wentylatorem chłodnicy no może jeszcze na moment władcza się po zapaleniu silnika ( po przekręceniu kluczyka i zapaleniu kontrolek też) jakiś silniczek na 1-2 sek :?:


O zastosowaniu tego ustrojstwa już na forum pisano, ma to za zadanie zagrzać kata aby on działał prawidłowo nim zrobią to spaliny.
Jeśli by to działało to na pewno byś to słyszał po porannym odpaleniu silnika, jest to dosyć głośny szum, pewnie już ktoś wcześniej u Ciebie to odłączył. Ja teraz musiałem to odłączyć bo zaczęło szwankować.
zobacz czy to jest u Ciebie jeszcze zamontowane.
Jak się wczołgasz pod auto to to jest między zderzakiem a kołem po lewej stronie , musisz zajrzeć pod spód, to jest wielkości silnika odkurzacza więc na pewno to zobaczysz. :roll:
SERWIS OPON LEGNICA
Ul. Rzeczypospolitej 15
tel 506 076 397
www.opony-legnica.com

#27 OFFLINE   welder

welder
  • 92 postów
  • Dołączył: 03-07-2007
  • Skąd: Katowice

Napisany 25 lipca 2007 - 21:03

Znalazłem to czyli mam i się włancza ale cały czas myślałem że to silnik dlatego tak pracuje bo pracuje na ssaniu :mrgreen:

#28 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 marca 2008 - 19:55

Tam od góry są dwa ale duże, wypiąłem ten pierwszy od lewe i zobaczę co się będzie działo :driver:



zrob mi zdjecie przekaznikow to ci powiem ktory

fotka troche słabej jakości ale może coś tam dojrzysz wyciągałem te 3 małe ale odkurzacz dalej szaleje Dodany obrazek Dodany obrazek

#29 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 marca 2008 - 20:09

duża czerwona 50 jest od odkurzacza



 


#30 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 marca 2008 - 21:15

dzięki :mrgreen: jutro odłączam do cholerstwo bo sąsiedzi się zastanawiają czy rano f-16 startuje czy ja

#31 OFFLINE   mUody

mUody
  • 270 postów
  • Dołączył: 19-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 17 marca 2008 - 21:38

u mnie odlaczony, koniec turbiny i porannego startu odrzutowca :]

#32 OFFLINE   KeZa_2007

KeZa_2007
  • 83 postów
  • Dołączył: 22-12-2007
  • Skąd: Genua

Napisany 27 marca 2008 - 19:45

ja sie wlasnie zastanawialem co to za szum jak zapalam rano....to teraz juz wiem :mrgreen: ale nie wylaczam tego bo nie przeszkadza, narazie chodzi cicho.

#33 OFFLINE   Dany

Dany
  • 283 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Lublin/Lubartow..

Napisany 13 kwietnia 2008 - 09:01

Bardzo dobry post, strzał w 10 w moim przypadku-własnie mam rano strzelanie z rury wydechowej i nie wiedziałem czemu,kata wywaliłem juz 2 lata temu .Myśle ze jak wywale ten bezpiecznik to koniec będzie ze strzalaniem porannym.

UPS... nie działa to u mnie-sprawdziłem ,wywaliłem czerwoną 50,i nic -odkurzacz chodzi i z rury strzela :bad:


Scalilem posty
Płyny i koncentraty chłodnicze- 1,5,20,200,1000l - dobra cena!
Oleje silinikowe i przemysłowe,od 1l do 1000l,
Chemia samochodowa K2 ,F1,Atas, Plastmal
Żarówki,filtry




[SIGPIC][/SIGPIC]

Never make a pirate angry !


#34 OFFLINE   Dany

Dany
  • 283 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Lublin/Lubartow..

Napisany 19 kwietnia 2008 - 19:26

Sprostowanie do mojego ostatniego postu ,żle spojżałem-bezpieczniki miałem pozamieniane i kolor mnie zmylił,oczywiscie wszystko się udało.Odkurzacz przestał hałasować i co najważniejsze przestało strzelać z rury( a z tym miałem najwiekszy problem) :ok:
Płyny i koncentraty chłodnicze- 1,5,20,200,1000l - dobra cena!
Oleje silinikowe i przemysłowe,od 1l do 1000l,
Chemia samochodowa K2 ,F1,Atas, Plastmal
Żarówki,filtry




[SIGPIC][/SIGPIC]

Never make a pirate angry !


#35 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 lipca 2008 - 10:27

Mysle, ze warto opisac do czego dokladnie sluzy “odkurzacz”. Podczas zimnego startu komputer podaje ogromne ilosci paliwa pracujac na “ssaniu” (zrobmy taki skrot, choc tak sie to zjawisko nie nazywa). Poniewaz sonda jeszcze nie podaje parametrow, komputer ustala mapy wtryskow na sztywno I taka by silnik nie zgasl. Niestety podawana jest bardzo duza dawka paliwa ktora nie spala sie w calosci w cylindrach, poniewaz do tego jest za malo powietrza. Do tego dochodzi olej ktory jak zwykle dostaje sie do cylindra podczas zimnego startu.
Taka mieszanka jest dosc niebezpieczna dla katalizatora, gdyz paliwo I olej osadza sie na katalizatorze spalajac sie I topiac go po czasie. Oczywiscie nie dzieje sie to od razu, po tygodniu czy miesiacu. To trwa dlugo, ale wyrzucenie system przy posiadanych katalizatorach powaznie skraca ich zycie.
W przypadku ich braku slychac specyficzne strzelanie, bo do spalin dodawane jest powietrze ktore pozwala dopalic sie benzynie.
Wiele osob powie, ze nowsze silniki tego nie maja. Tak nie maja, ale sam uklad wydechowy jest przekonstruowany I wyposazony w katalizator wstepny. Wystarczy jednak zapytac posiadaczy silnikow 3.2 jakie maja problem z odczytami sond.
Ja wymienilem u siebie uszkodzona pompe. Wycie nie jest tak straszne, a te 2kg ekstra chyba nie wplywaja az tak strasznie na dynamike…

#36 OFFLINE   Piotrass

Piotrass
  • 45 postów
  • Dołączył: 14-02-2008

Napisany 12 sierpnia 2008 - 17:20

Witam,
Mój problem jest taki: odkurzacz najpierw zaczął dziwnie hałasować, jego praca przestała być regularna, następnie od kilku dni w ogóle nie działa.
Czy w jakiś sposób zaszkodzi to dla silnika i jakie kroki Panowie radzicie poczynić ?

#37 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 sierpnia 2008 - 17:47

Witam,
Mój problem jest taki: odkurzacz najpierw zaczął dziwnie hałasować, jego praca przestała być regularna, następnie od kilku dni w ogóle nie działa.
Czy w jakiś sposób zaszkodzi to dla silnika i jakie kroki Panowie radzicie poczynić ?

Odlacz odkurzacz.
Poczytaj ten watek od poczatku i wszystkiego sie dowiesz ( na 2 stronie jest foto co i gdzie trzeba odlaczyc )

#38 OFFLINE   Piotrass

Piotrass
  • 45 postów
  • Dołączył: 14-02-2008

Napisany 12 sierpnia 2008 - 21:04

Poczytaj ten watek od poczatku i wszystkiego sie dowiesz ( na 2 stronie jest foto co i gdzie trzeba odlaczyc )

Poczytałem dokładnie.
Nie muszę odłaczac odkurzacza bo on poprostu u mnie sam przestał działać (sprawdzałem wielokrotnie). Katalizator posiadam a auto ma przebieg 143000. I teraz się zastanawiam czy w jakiś sposób uszkodzi mi to kata, czy warto to naprawić i czy można bezpiecznie jeździć bez tego mając katalizator (wiekszość przypadków tutaj opisywanych jest bez kata) :?:

#39 OFFLINE   kamilchwedczuk-

kamilchwedczuk-
  • 20 postów
  • Dołączył: 04-06-2008
  • Skąd: Międzyrzec Podlaski

Napisany 12 sierpnia 2008 - 22:01

Poradziłbym ci to jednak naprawić tzn w twoim przypadku w grę wchodzi wymiana odkurzacza :razz: , ja miałem taki sam problem jak ty i go wymieniłem , to nie jest duży koszt a kata szkoda :!:
Kupiłem tu http://moto.allegro...._omega_b_c.html

#40 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 sierpnia 2008 - 07:15

Piotrass - napisałem nad Twoim postem jakie efekty powoduje odłączenie "odkurzacza" więc proszę przeczytaj sobie to sie przekonasz.
Przez przypadek odłączył mi sie zawór który otwiera dopływ powietrza z "pompy" i mimo, że urządzenie pracowało to powietrze się nie dostawało do kolektora. Po odpaleniu na zimno natychmiast spaliny zaczęły śmierdzieć niespaloną benzyną. Po tym poznałem, że cos jest uszkodzone i znalazłem powód. Po ponownym podłączeniu już nie czuć tak benzyną więc efekt jednak jest.