Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

klamka drzwi kierowcy, problem nie otwiera sie!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bambuz

bambuz
  • 20 postów
  • Dołączył: 12-03-2011
  • Skąd: Tarnów

Napisany 06 kwietnia 2011 - 19:29

Witam, borykam się od jakiegoś czasu z pewnym problemem.

Nabyłem w ubiegłym roku w okazyjnej cenie drugą Omege, stała przez zimę, ale mamy już wiosnę czas ja odświezyć.
Wymieniłem drzwi kierowcy, które miały pewną przypadłość: nie mogłem ich otworzyć klamką od zewnatrz, jedynie od wewnatrz.
Drzwi w postaci blachy i mechnizmu z szybami, reszte przelozylem ze starych.
Klamke udalo sie jakos powyginac i otwiera drzwi. Potem chcialem wyregulowac mechanizm ponizej klamki, ten ktory blokuje sie na drucie na slupku srodkowym. Miedzy nim a klamka jest drucik, ktory zakonczony jest platikiem, dajacym sie nieco wyregulowac.

Cos jednak poszlo nie tak i nie moge teraz otworzyc drzwi. Ani od wewnatrz ani od zewnatrz. Centralny z kluczyka dziala, rowniez ciagnac za ciegno centralny jest uruchamiany, ale przy uzyciu obu klamek nie urochamia sie mechaniz puszczajacy drzwi.

Nie zakladalem tapicerki wiec mam dostep do wnetrza. Tylko czy dostep do tego mehcanizmu od wewnatrz cos zmienia? Ktos orientuje sie czy moge ten mechanizm jakos odblokowac?

#2 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 06 kwietnia 2011 - 19:57

Wiec jak masz dostep od srodka to nie powinien byc problem.Mysle ze za mocno cos pokreciles tym ciegienkiem.

#3 OFFLINE   bambuz

bambuz
  • 20 postów
  • Dołączył: 12-03-2011
  • Skąd: Tarnów

Napisany 06 kwietnia 2011 - 20:22

Gmyrałem conieco, ciagnałem druta ... że się tak wyrażę :)
Mam ciągnąć mocniej?

Nie znam dokladnie zasady działania wiec działam na oślep, bez rezultatu niestety.

#4 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 06 kwietnia 2011 - 20:29

Dobrze pozagladaj jak ciagniesz klamke i co naciaga wiec pociagnij reka przy zamku za dzwigienke.

#5 OFFLINE   OMEGATOR

OMEGATOR

    OMEGOS CARAVANOS

  • 716 postów
  • Dołączył: 31-03-2009
  • Skąd: Wrocław/Siechnice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 2.0i 8v C20NE

Napisany 06 kwietnia 2011 - 20:29

Na początek poluzuj to cięgno i zobacz co się bedzie działo. Ewentualnie tak jak było to w moim przypadku to siłownik centralnego zamka działał ale za mało się podnosił i nie odblokowywał zamka. Jak coś tam przeginałeś to możliwe ze masz podobnie. Ja w tej blaszce co trzyma siłownik zrobiłem regulacje i podniosłem go do góry i tym samym wyżej podnosi on zapadke.

#6 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 06 kwietnia 2011 - 20:34

Ta regulacja jest taka ze musisz trafic na swoje miejsce.Jak za malo to od zewnatrz ciezko otworzyc jak za duzo to rygiel nie odbija do konca i od srodka tez nie otworzysz.

#7 OFFLINE   JaroJarecki

JaroJarecki
  • 37 postów
  • Dołączył: 06-12-2009

Napisany 06 kwietnia 2011 - 20:46

przyjrzyj sie też plastikom w mechanizmie klameczki - prawdopodobnie jeden plasticzek ci sie wytarł i nie odpuszcza blokując drugi - ja tak miałem ostatnio w klapie bagażnika

#8 OFFLINE   Wojtek242

Wojtek242
  • 42 postów
  • Dołączył: 03-03-2013
  • Skąd: Imielin

Napisany 10 marca 2013 - 23:27

Witam, mam problem poniewaz klamka drzwi kierowcy nie otwiera się, ani od zewnątrz ani od środka. Po rozebraniu klamki naciskając na cypel który jest w środku drzwi się otwierają, po regulacji klamki i ponownym jej założeniu działa, ale gdy zamknie się centralny i otworzy to już przestaje działać i trzeba od nowa rozbierać klamke wtedy otworzyć drzwi dopiero na tym cypelku w który jest wsadzone cięgno od klamki. Pomóżcie mi bo to jest nie pojęte. Może ktoś miał taki problem

#9 OFFLINE   Przybek

Przybek

    Diesel Power :P

  • 5 740 postów
  • Dołączył: 08-11-2008
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 marca 2013 - 00:16

Wyjmij zamek z drzwi i sprawdz czy silownik jest dobrze przykrecony i prawidlowo ustawiony wzgledem zamka.

#10 OFFLINE   fancik87

fancik87

    fancik87

  • 299 postów
  • Dołączył: 30-06-2008
  • Skąd: Biała Podlaska

Napisany 05 czerwca 2013 - 20:56

Witam problem polega na tym ze wymieniając u siebie w aucie klamkę gdy już wszystko złożyłem i zamknąłem drzwi nie chcą się otworzyć ani jak otwieram z centralnego ani kluczykiem ręcznie przy tym otwieraniu oczywiście pipek ten w rogu za szyba wychodzi do góry ale drzwi dalej nie chcą się otworzyć. I teraz tak do tej klamki idą dwa druty jeden do zamka strzałka czerwona a drugi do klamki strzałka zielona na załączonym zdjęciu . Który z tych drutów odpowiada za to że drzwi nie chcą się do końca otworzyć?

#11 Guest_nicoz0_*

Guest_nicoz0_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 05 czerwca 2013 - 21:01

ten zielony naciska na mechanizm zamka... u mnie byl ten sam problem... wystarczy go troche podregulowac, a w zasadzie skrecic (skrocic zakres) i powinno byc oki...

czerwony to rygiel od bembenka, odpowiedzialny za ryglowanie drzwi kluczykiem...

#12 OFFLINE   fancik87

fancik87

    fancik87

  • 299 postów
  • Dołączył: 30-06-2008
  • Skąd: Biała Podlaska

Napisany 05 czerwca 2013 - 21:37

ten zielony naciska na mechanizm zamka... u mnie byl ten sam problem... wystarczy go troche podregulowac, a w zasadzie skrecic (skrocic zakres) i powinno byc oki...

czerwony to rygiel od bembenka, odpowiedzialny za ryglowanie drzwi kluczykiem...


a jeśli ten czerwony został troszkę wydłużony może blokować otwarcie? dodam jeszcze ze ten pipek za szyba nie chce tak jak by do końca wyskoczyć?

#13 OFFLINE   SzeregowyRDM

SzeregowyRDM

    Może będzie 2.2 niedługo.

  • 361 postów
  • Dołączył: 10-11-2012
  • Skąd: Radom WR

Napisany 09 czerwca 2013 - 12:39

Wykręć klamkę, wyjmij od zewnątrz i będziesz miał dostęp do tego mechanizmu. Naciśnij wtedy dzwigienkę od zamka i otworzy. Sam to przerabiałem tydzień temu.

#14 OFFLINE   Dymian

Dymian

    :)

  • 229 postów
  • Dołączył: 18-06-2011

Napisany 10 czerwca 2013 - 23:58

Wykręć klamkę, wyjmij od zewnątrz i będziesz miał dostęp do tego mechanizmu. Naciśnij wtedy dzwigienkę od zamka i otworzy. Sam to przerabiałem tydzień temu.


To akurat nie problem, zdjąć boczek i nasadką 10 poodkręcać klamkę, ale dlaczego tak się dzieje?

#15 OFFLINE   tomc

tomc
  • 44 postów
  • Dołączył: 23-05-2010
  • Skąd: WAŁBRZYCH
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 01 kwietnia 2014 - 19:31

:pokoj:mam większy problem... zamknąłem wczoraj omkę na dwa kliki tzn. zabezpieczona przed otwarciem z klamki z zewnetrz i z wewnątrz, nie da się otworzyć wyciągając rygiel ... nie ma opcji żeby otworzyć auto. I nagle przestało działać , zmieniłem baterie w kluczyku i lipa... . Wchodzę przez bagażnik (kombi). Próbowałem wszelkich cudów ... nie działa. Proszę dajcie jakieś rady . Próbowałem zdemontować sterownik zamka centralnego (tam w nim coś klika jak podaję sygnał z pilota ) ale z nogami na podsufitce itd . nie dałem rady odkrecić drugiej śruby mocującej, nie da zrobić się nic póki nie otworzy się drzwi... koszmar !!!!!
Ratujcie. Wczoraj było OK! dzisiaj jestem inwalidą. Zawszelkie rady z góry dziękuję.
Pozdrawiam Tomek.

#16 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 kwietnia 2014 - 20:06

Próbowałem wszelkich cudów ... nie działa.


podnieś klamkę i wtedy próbuj przekręcić , może stawiać opór ale powinno póścić

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#17 OFFLINE   schak

schak
  • 651 postów
  • Dołączył: 28-01-2009
  • Skąd: Maszewo -> Nowogard
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 kwietnia 2014 - 10:04

sprawdź bezpiecznik pod kierownicą (chyba nr 15) on jest odpowiedzialny za prąd na centralnym. Mi jak się spalił w momencie zamykania to musiałem klamkę rozwalić.

#18 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 02 czerwca 2014 - 08:22

Mam problem z otwarciem drzwi kierowcy od wewnątrz i od zewnątrz. Ściągnąłem część tapicerki, którą nagiąłem i mogę wymacać zamek. Dla sprawdzenia porównałem to do strony pasażera. Problem jest w tym cięgnie otwierającym zapadkę. Jest tak zablokowany, że nie mam siły wcisnąć go w dół żeby drzwi otwarły się. Co dalej robić, wykręcić klamkę z wewnątrz i to pomoże mi w czymś? Zablokowany jest ten drut na zielono.
http://forum.omegakl...73&d=1370460539
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#19 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 02 czerwca 2014 - 10:44

ale to masz teraz zablokowane dzwi i wogóle ich nie możesz otworzyć ? Bo jeśli tak to będzie problem z zrzuceniem tapicerki. Odkręć klamke i ten drut co zaznaczyłeś on jest na taki zatrzask montowany do klamki, Jeśli odchylisz lekko klamke to od zewnatrz odczep ten zatrzask i ten drut będzie luźny. I wtedy kombinuj ciągnąć i może się otworzy. Wiem że chaotycznie to wytlumaczyłem ale mam nadzieję że zrozumiesz. A tak nawiasem pewnie trzeba wyregulować zamek tym plastikiem na tym drucie. Szczerze to nie wiem czy ci się to uda bo miałem 3 klamki i w żadnym zestawie za chiny nie mogłem ruszyć tym plastikiem. I wybrałem cięgno które najlepiej zaskakiwało i takie założyłem bo o regulacji obecnego nie było mowy


 


#20 OFFLINE   Maniekk777

Maniekk777
  • 33 postów
  • Dołączył: 12-04-2014
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 27 grudnia 2014 - 11:15

witam mam problem nie mogę w ogóle otworzyć drzwi od kierowcy po tych mrozach klamka jest luźna od zewnątrz a o środka klamka tez lekko chodzi jakby jakieś ścięgno poszło jak tu teraz zdjąć tapicerkę z drzwi nie wiem jak tu działać w ogóle a cycek się podnosi jak otwieram z pilota drzwi wszelkiej pomocy potrzebuje Pozdrawiam