Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

maska nie chce się otworzyc


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
93 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   jan 190

jan 190
  • 21 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Świdnica

Napisany 26 marca 2008 - 22:02

a czy linkę da radę skrócić.Bo wydaje mi się ,ze rozciągniecie linki jest powodem trudności z otworzeniem maski.Wiadomo do tego oczyszczenie i nasmarowanie zamka klapy.Ale jak skrocic linkę. :smile:

#22 OFFLINE   jan 190

jan 190
  • 21 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Świdnica

Napisany 30 marca 2008 - 20:56

sam sobie odpowiedzialem.Główną przyczyną problemów z otwarciem maski jest "wyciagnięta "linka.Po zdjeciu plastików i odkręceniu grila /5 min /,mamy dostęp do linki.W otwór gdzie wchodzi bolec maski ,wkładamy spiczasty pręt i wtedy nastepuje poluzowanie linki,bez problemu wypinamy ją ze spręzyny.W garażu znalazłem metalową rurkę o mały przekroju , chyba jest to popychacz z silnika traktoru.wcześniej ustaliłem o ile należy "skrócic "linkę u mnie było to 2,5 cm.Rurkę obciałem na taką długość a następnie jedną ściankę przeciołem wzdłuż.Po przecieciu wcisnąłem w środek linkę a następnie dopchnąłem rurkę do końca ,gdzie ją zacisnąłem aby sie nie przesuwała.Następnie założyłem linkę na spręzynę ,wyregulowałem bolec maski,psiknałem wd 40 w spreżynę i gdy pociągnąłem za raczkę od otwierania maski .Usłyszałem tylko ....pyk... i maska otwarta.Cała praca zajeła mi 20 minut -a jaki komfort.Może to i prymityw ale zdaje egzamin. :drink:

#23 OFFLINE   marekzary

marekzary

    jestem

  • 86 postów
  • Dołączył: 13-04-2008
  • Skąd: Żary

Napisany 20 stycznia 2009 - 19:27

no ok panowie a co jeśli to wszystko co opisaliście zawiodło,
mam BFL'a i nie wiem co dalej mam robić ??? pomocy

#24 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 24 marca 2009 - 02:39

u mnie w omedze też nie chciala sie otwierać maska (musialem trzymac linkę a drugi ją chapał do góry) no to wziąłem oczyściłem bolec który wchodzi w "zamek" i nasmarowałem towotem;] efekt - wszystko teraz gra lak talala, macha juz otwiera sie spokojnie leciutko bez zadnych szarpnięć i co najwazniejsze - bez pomocy drugiego kogos:D:D:D
ale to chyba masz inny problem...

#25 OFFLINE   orfeusz

orfeusz
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: POLKOWICE

Napisany 25 marca 2009 - 20:40

WŁASNIE OD DZISIAJ TEZ MAM TEN SAM PROBLEM
JA DO OTWIERANIA MASKI A TU NIC :mad:

#26 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 25 marca 2009 - 20:44

nasmaruj sobie smarem to wszytsko i bedzie git raczej:D ja tak zrobilem i smiga ładnie;)

#27 OFFLINE   orfeusz

orfeusz
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: POLKOWICE

Napisany 25 marca 2009 - 20:49

Teraz troche poczytałem to juz wiem co i jak ale najpierw musze ja otworzyc. Dzis byłem sam i nie dałem rady

dzieki:)

Jak ciągne rączke z linką to widze ze minimalnie podnosi sie maska ale jak chce ja podniesc to niestety nadal jest zatrzasnieta:(

#28 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 25 marca 2009 - 21:08

miałem tak samo jak ty... do tego jest potrzebna pomoc 2 osoby, ty ciagniesz i trzymasz za linke a druga osoba otwiera:D:D
nasmaruj i powinna byc gitara
;)

#29 OFFLINE   dranko1

dranko1
  • 18 postów
  • Dołączył: 10-01-2008
  • Skąd: gniezno

Napisany 26 marca 2009 - 18:54

Miałem to samo i próbuj odkręcić lub wkręcić trzpień który zamyka maskę do tego regulacja gum i chodzi jak ta lala.

#30 OFFLINE   robson mv6

robson mv6
  • 12 postów
  • Dołączył: 25-09-2008
  • Skąd: elbląg

Napisany 27 marca 2009 - 22:51

ale dla świętego spokoju polecam skrócić linkę od maski. najpierw ja wypiąć, linka znajduje się zaraz za ta dziura w którą wchodzi czpien od maski. tak jak już kolega pisał w tym poście można wykorzystać do tego kawałek rurki o mniejszej średnicy niż łepek linki (linka jest zakończona takim tam łepkiem żeby nie spadała z zaczepu)naciąć ja w zdluz żeby można nałożyć ja na linkę, lub jak ja zrobiłem gdyż nie miałem rurki założyłem małą opaskę zaciskowa skręciłem ja i linka automatycznie po założeniu zrobiła się krudsza. oczywiście jestem zadowolony z efektu końcowego maska wkońcu otwiera się sama bez pomocy osoby postronnej

#31 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 28 marca 2009 - 00:36

ale dla świętego spokoju polecam skrócić linkę od maski. najpierw ja wypiąć, linka znajduje się zaraz za ta dziura w którą wchodzi czpien od maski. tak jak już kolega pisał w tym poście można wykorzystać do tego kawałek rurki o mniejszej średnicy niż łepek linki (linka jest zakończona takim tam łepkiem żeby nie spadała z zaczepu)naciąć ja w zdluz żeby można nałożyć ja na linkę, lub jak ja zrobiłem gdyż nie miałem rurki założyłem małą opaskę zaciskowa skręciłem ja i linka automatycznie po założeniu zrobiła się krudsza. oczywiście jestem zadowolony z efektu końcowego maska wkońcu otwiera się sama bez pomocy osoby postronnej



też chcialem skracać linke u siebie ale pomyslalem ze najpierw nasmaruje i efekt jest bardzo dobry;) mozna by bylo linke skrocic przynajmniej tak aby byla ona ciagle naprezona... ale kazdy robi to co uwaza za sluszne;;))

#32 OFFLINE   orfeusz

orfeusz
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-03-2009
  • Skąd: POLKOWICE

Napisany 29 marca 2009 - 18:59

wszystko jesT OK !!!!!!! rzeczywiscie wystarczyło troche smaru i maseczka jak nowa
:D:D:)

#33 OFFLINE   Dikson

Dikson
  • 70 postów
  • Dołączył: 25-02-2009
  • Skąd: Polska

Napisany 29 marca 2009 - 20:05

najprosciej;)
pozdroo;)!!

#34 OFFLINE   waco

waco
  • 1 postów
  • Dołączył: 13-11-2009

Napisany 13 listopada 2009 - 15:35

Mam podobny problem, ale dzięki Wam, chyba nie na dlugo;)

#35 OFFLINE   Kesiaczek

Kesiaczek
  • 567 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Szczytno/Kielce

Napisany 13 listopada 2009 - 17:30

U mnie to standart:D ktos musi oprzec się o maske i dopiero sie otwiera, smarowanie pomaga na krótko nie wiedziec czemu.

#36 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 13 listopada 2009 - 19:07

U mnie to standart:D ktos musi oprzec się o maske i dopiero sie otwiera, smarowanie pomaga na krótko nie wiedziec czemu.

Kesi jeśli musi sie ktoś opierac to pewnie masz za dużo wykrecone gumy(odboje) maski.
Spróbuj wkrecic lub wykrecic powinno pomóc :)

#37 OFFLINE   Ci4y

Ci4y
  • 55 postów
  • Dołączył: 13-11-2009
  • Skąd: Nowa Sól

Napisany 17 listopada 2009 - 11:37

smarownie pomaga owszem, zwroc uwage na ten precik ktory przytrzymuje bolec od maski widac go po otwarciu maski, jesli ma braki czyli jest wytarty to niezawsze zaskoczy, mialem ten sam problem w swoim aucie zaraz po kupnie, posmarowalem Wdekiem i dzialalo na moment pozniej wymienilem na nowu i po krzyku :)

#38 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 27 stycznia 2010 - 19:19

a jesli podane wyzej opcje zawodza w blf to jak z tym sobie poradzic :) ?

unosze lekko wajche bez zadnego oporu, potem lekki i kilka razy musza wajcha poruszac zeby otwieranie zaskoczylo, boje sie ze na amen padnie niedlugo

#39 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 27 stycznia 2010 - 19:42

a jesli podane wyzej opcje zawodza w blf to jak z tym sobie poradzic :) ?

unosze lekko wajche bez zadnego oporu, potem lekki i kilka razy musza wajcha poruszac zeby otwieranie zaskoczylo, boje sie ze na amen padnie niedlugo


jak już otworzysz to wkręć takie gumowe kołki dystansowe znajdujące się w klapie o pół obrotu (one są jakby nagwintowane)

#40 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 27 stycznia 2010 - 20:00

od strony pasazera jest calkiem wkrecony bo poprzedni wlasciciel lekkiego gonga zaliczyl i maska byla nierowno, nawet po takiej operacji jest nadal roznica