Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Spryskiwacze reflektorów


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
76 odpowiedzi na ten temat

#61 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lipca 2012 - 06:22

masz schemat tego przekaznika?? bo bym tez spróbował se zrobisz :)


musze przegrzebać kompa bo gdzieś to miałem rozrysowane


zaletą samoróby jest to ze mozna to dowolnie zmieniać i można też dorobić opóźnienie czasowe o czym nie pomyślałem

a z drugiej strony skoro w astrze już są przekaźniki z opóżnieniem to może warto zastosować przekaźnik z astry, może akurat podejdzie pez żadnych kombinacji

ma ktoś schemat takiego przekażnika?

#62 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 20 lipca 2012 - 07:43

właśnie nie widze takich przekazników w necie ani na allegro , astra H nie jest az tak nowa

#63 OFFLINE   martin819

martin819
  • 111 postów
  • Dołączył: 28-06-2011
  • Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 20 lipca 2012 - 22:03

Hej
Ja ten przekaźnik opanowałem już pół roku temu:
http://forum.omegakl...p?t=3550&page=3
(ostatni post)

Wiem że jak się jeździ omegą to głupio żałować kilka zł na płyn, ale tu nie chodzi o pieniądze tylko o wygodę, kiedyś jechałem przez śląsk w lekko deszczową pogodę i szyby musiałem przemywać dosłownie co minutę bo takie brudne drogi były, nagle płyn się skończył i masakra, na szybie syf i jechać się nie dało, trzeba było szukać sklepu. No ale lampy przy tej okazji były myte chyba z 50 razy, szkoda tylko że to był środek dnia :)

A teraz jak chcę umyć lampy to myję, a jak chce umyć szybę to myję tylko szybę :)

#64 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 20 lipca 2012 - 23:12

Martin twoja przeróbka polegała na modyfikacji orginalnego przekaznika a ja bym chciał cały schemat z częsciami zebym mógł zrobić se dla siebie :)

#65 OFFLINE   Ogniowy

Ogniowy

    Emerytura....a czemu nie.

  • 137 postów
  • Dołączył: 24-01-2011
  • Skąd: okolice Żyrardowa

Napisany 21 lipca 2012 - 00:48

IMO logiczne jest, że jak szyba wymaga umycia to lampa też. Poza tym jak stać na luksusową limuzynę to o płynie nie powinno się wspominać, bo to obciach :lol:


O.... i tu masz pełną rację:)

chodzi mi o mniejsze zużycie płynu i nie tak częste pryskanie na lampy

a i nie chce ingerować zbytnio w instalacje w aucie i montować jakieś włączniki w tapicerce

polakowi to zawsze nie dogodzisz....stać na omegę, to i na płyn musi.....:)

#66 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 lipca 2012 - 08:57

Martin twoja przeróbka polegała na modyfikacji orginalnego przekaznika a ja bym chciał cały schemat z częsciami zebym mógł zrobić se dla siebie :)



wzorowałem sie tym schematem


Dodany obrazek


juz nie pamietam dokładnie co i jak ale wszystko co jest potrzebne znajduje sie w trójkątnej skrzynce pod maską

ja pamietam ze wywaliłem ten kondensator przeciwzakłóceniowy bo mi rozładowywał aku

i z recj tego ze mam spryski wysuwane z octavi musiałem założyć kondensator 5000 albo 6000

#67 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 21 lipca 2012 - 14:32

wzorowałem sie tym schematem


Dodany obrazek


juz nie pamietam dokładnie co i jak ale wszystko co jest potrzebne znajduje sie w trójkątnej skrzynce pod maską

ja pamietam ze wywaliłem ten kondensator przeciwzakłóceniowy bo mi rozładowywał aku

i z recj tego ze mam spryski wysuwane z octavi musiałem założyć kondensator 5000 albo 6000


Dzieki cugiel za schemacik :) teraz bede bawił się :D

#68 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 lipca 2012 - 13:57

Hej
Ja ten przekaźnik opanowałem już pół roku temu:
http://forum.omegakl...p?t=3550&page=3
(ostatni post)

Wiem że jak się jeździ omegą to głupio żałować kilka zł na płyn, ale tu nie chodzi o pieniądze tylko o wygodę, kiedyś jechałem przez śląsk w lekko deszczową pogodę i szyby musiałem przemywać dosłownie co minutę bo takie brudne drogi były, nagle płyn się skończył i masakra, na szybie syf i jechać się nie dało, trzeba było szukać sklepu. No ale lampy przy tej okazji były myte chyba z 50 razy, szkoda tylko że to był środek dnia :)

A teraz jak chcę umyć lampy to myję, a jak chce umyć szybę to myję tylko szybę :)


a mozesz podesłac nowe i lepszej jakosci zdjecie ?

wzorowałem sie tym schematem


Dodany obrazek


juz nie pamietam dokładnie co i jak ale wszystko co jest potrzebne znajduje sie w trójkątnej skrzynce pod maską

ja pamietam ze wywaliłem ten kondensator przeciwzakłóceniowy bo mi rozładowywał aku

i z recj tego ze mam spryski wysuwane z octavi musiałem założyć kondensator 5000 albo 6000


a gdzie można kupić te podzespoły ??

a taki przekaźnik nie spełni naszych wymogów ?

http://ase.hoste.pl/...k-czasowy-5tp30

#69 OFFLINE   austin

austin

    Xenon Lexus RX

  • 456 postów
  • Dołączył: 15-02-2011
  • Skąd: Płock

Napisany 22 lipca 2012 - 14:24

Ja uzyję normalnego przekaznika samochodowego tylko dodam elementy i kupujesz w sklepie elektronicznym :)

#70 OFFLINE   martin819

martin819
  • 111 postów
  • Dołączył: 28-06-2011
  • Skąd: Kędzierzyn-Koźle
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 lipca 2012 - 14:34

a taki przekaźnik nie spełni naszych wymogów ?

http://ase.hoste.pl/...k-czasowy-5tp30


No bardzo fajne i tanie przekaźniki, jak najbardziej się nadadzą. Ale tylko wersja 5TP z 3 sekundowym opóźnieniem, wersja 2TP nie ma opóźnienia włączenia tylko ograniczenie czasu włączenia. Jakby tego było mało widzę, że wyprowadzenia na przekaźniku prawie że pasują do oryginału, w fabrycznym gnieździe trzeba by wyciągnąć kabel dający sygnał o włączonych światłach a w jego miejsce przepiąć stały +. Jedyny minus to to że przekaźnik ten nie ma wejścia włączenia warunkowego tzn. pod warunkiem włączenia świateł, ale to chyba w tym wypadku zbędny bajer.

#71 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 lipca 2012 - 15:26

Ja uzyję normalnego przekaznika samochodowego tylko dodam elementy i kupujesz w sklepie elektronicznym :)


elementy sa na allegro dostepne i w sklepach online , tylko jak to zrobic zeby było ok ??

No bardzo fajne i tanie przekaźniki, jak najbardziej się nadadzą. Ale tylko wersja 5TP z 3 sekundowym opóźnieniem, wersja 2TP nie ma opóźnienia włączenia tylko ograniczenie czasu włączenia. Jakby tego było mało widzę, że wyprowadzenia na przekaźniku prawie że pasują do oryginału, w fabrycznym gnieździe trzeba by wyciągnąć kabel dający sygnał o włączonych światłach a w jego miejsce przepiąć stały +. Jedyny minus to to że przekaźnik ten nie ma wejścia włączenia warunkowego tzn. pod warunkiem włączenia świateł, ale to chyba w tym wypadku zbędny bajer.


tylko po co komu to , światła o tak są włączone cały rok :))

#72 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 26 lipca 2012 - 05:46

No bardzo fajne i tanie przekaźniki, jak najbardziej się nadadzą. Ale tylko wersja 5TP z 3 sekundowym opóźnieniem, wersja 2TP nie ma opóźnienia włączenia tylko ograniczenie czasu włączenia. Jakby tego było mało widzę, że wyprowadzenia na przekaźniku prawie że pasują do oryginału, w fabrycznym gnieździe trzeba by wyciągnąć kabel dający sygnał o włączonych światłach a w jego miejsce przepiąć stały +. Jedyny minus to to że przekaźnik ten nie ma wejścia włączenia warunkowego tzn. pod warunkiem włączenia świateł, ale to chyba w tym wypadku zbędny bajer.


zamówiłem ten przekaźnik , jak przyjdzie i go zamontuje to dam znać jak to działa

#73 OFFLINE   scyzoryk0

scyzoryk0

    Mam Opla wiec tu jestem:)

  • 411 postów
  • Dołączył: 03-08-2010
  • Skąd: Chojnów-Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 01 sierpnia 2012 - 14:44

mam przekaznik zamontowałęm i zmieniłem te kable

działa tak jak ma byc

tylko jedno ale jak trzymam 3 sekundy spryski szyb to potem po 3 sek. odpalaja sie na lampy i puszczam to 2 sek i sie wyłanczaja moge pulsacyjnie pryskac do woli

tylko ze gdy one sie włacza a ja dalej pryskam na szybe to one tez bez opamietania

na stole na krótko z zarówka działa prawidłowo a w aucie nie jak byc cos pododowało zakłucenie procesu wyłaczenia

co to moze byc ?

#74 OFFLINE   ManiolMv6

ManiolMv6
  • 7 postów
  • Dołączył: 02-07-2015
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 kwietnia 2016 - 14:01

Hej wszystkim takie dziwne pytanko mam właśnie znalazłem usterkę dlaczego mi nie działały spryskiwacze bezpiecznik który miał być pod maską był wyciągnięty wiec włożyłem i wszystko działa ale teraz przy włączeniu spryskiwaczy słyszę dziwny silny dźwięk czy ktoś też tak?ma omega 3.0 v6 2000r kombi orginalne ksenony plus spryskiwaczy dlaczego taki głośny dźwięk? Czekam na potady Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#75 OFFLINE   siuAda

siuAda

    don't worry be happy

  • 4 791 postów
  • Dołączył: 17-10-2008
  • Skąd: Królewskie Stołeczne Miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Z32SE

Napisany 03 kwietnia 2016 - 14:31

przy włączeniu spryskiwaczy słyszę dziwny silny dźwięk

 

Może pompka się zaciera



#76 OFFLINE   dawtow

dawtow

    W posiadaniu , omega Bfl, ascona b, 4x4 i 4 udki und skuter :)

  • 1 708 postów
  • Dołączył: 14-08-2009
  • Skąd: Noje benczen
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 kwietnia 2016 - 14:57

A wogóle patrzysz w jakim temacie napisałeś ten temat :p
Róbmy screeny swoich postów :( tak szybko z pomocą administracji, a z przykazu zarządu znikają :(

NIE pomagam na priv, gdyż od tego jest Forum - masz problem? Napisz na Forum !

Nic nie robienie zabiera większość mojego czasu i wcale mnie to nie męczy :)

#77 OFFLINE   ManiolMv6

ManiolMv6
  • 7 postów
  • Dołączył: 02-07-2015
  • Skąd: Chorzów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 03 kwietnia 2016 - 15:10

Dawtow wybacz jest to mój 2 post może za szybko się pospieszylem chciałem tylko aby uzyskać odpowiedź na me pytanie Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka