Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nivomat + ksenony jakie jest powiązanie?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cary

cary
  • 29 postów
  • Dołączył: 15-03-2007
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 01 czerwca 2007 - 12:47

Cześć, mam taki problem. Kilka dni temu stuknąłem sie z inym pojazdem, ja mam uszkodzony zderzak, przednią klapę, byc może troszke sie lampy poprzestawiały, ale to nie wiem. Bynajmniej na drugi dzień po kolizji zauważyłem że tylne zawieszenie bardzo wysoko stoi, nadmienie ze mam nivomat.

Auto oddałem do blacharza i mówie mu czy to może mieć jakiś związek ze stłuczką że tyłek tak mu sie podniósł, blacharz kręci nosem że raczej mało prawdopodobne, ale mówi ze rozpozna temat. OK, dzisiaj dzwoni i mówi ze temat rozgryzł. W oplu mu powiedzieli, że jeśli ksenony oberwały i świecą pod złym kontem, wysyłają sygnał do komputera ze ma podnieść tył. Hmmm coś mi tu nie gra, ale sie nie znam, ale na czuja jakoś mi to nie pasuje, przecież światła mają osobne silniczki do regulacji i to raczej położenie zawieszenia może regulować światła, ale chyba nie na odwrót ze to światła mogą regulować zawieszenie.

Podpowiedzcie coś.



#2 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 02 czerwca 2007 - 20:52

ach ci spece w ASO

Nivo nie ma żadnego powiązania z xenonami. Jeśli tył stoi wysoko, to wyglada na to, że faktycznie masz uszkodzone nivo. Agregat novo jest z prawej strony w nadkolu, być może coś się uszkodziło.

Xenony- lampy korzystają z czujników które są na wachaczach z przodu i z tyłu. Jeśli ulegnie uszkodzeniu przód auta -konkretnie lampy, to system poziomujący lampy opuści je taka by nie oślepiały, i na wyświetlaczu będziesz miał komunikat-awaria autopoziomowania lamp.

#3 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 czerwca 2007 - 14:29

ASO - pozal sie boze fachowcy a moze flachowcy, musza sie jeszcze duzo uczyc, tylko czemu zawsze na nas.....