Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Rozrząd tylko jaki?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
152 odpowiedzi na ten temat

#101 OFFLINE   T0m3k

T0m3k
  • 362 postów
  • Dołączył: 16-02-2013
  • Skąd: Masuny
  • Województwo: warmińsko-mazurskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 czerwca 2014 - 19:45

Ją kupowałem zestaw skf

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

#102 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 19 czerwca 2014 - 20:53

Pasek rozrządu z całym osprzętem zmieniamy co 60 tys. km. Czytałem na necie, że jeżeli nie osiągniemy tego limitu km w ciągu 3 lat (max 5), to też należy wymienić pasek (starzenie materiału). No właśnie i teraz pytanko. Zmieniać sam pasek czy cały osprzęt? Dajmy na to przebieg od ostatniej wymiany 20 tys. km.

A drugie pytanko, co powiecie o pasku i osprzęcie Boscha?


Zasada jest taka, ze jezeli wymieniamy to całosc, czyli pasek, rolke, napinacz, i pompe wody.

#103 OFFLINE   Bartekcom

Bartekcom
  • 43 postów
  • Dołączył: 13-07-2013
  • Skąd: Warszawa-Targówek

Napisany 19 czerwca 2014 - 22:23

Ja wymieniłem u siebie bez pompy bo szczerze ich żywotność jest większa niż podają, zawsze moge zdjąć osłone i sprawdzić profilaktycznie luzy na jej łożysku.

#104 OFFLINE   Jesse

Jesse
  • 699 postów
  • Dołączył: 20-07-2009
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 20 czerwca 2014 - 07:12

Zaoszczędzisz pare groszy na pompie a potem będziesz drugi raz zrzucał rozrząd.

#105 OFFLINE   Bartekcom

Bartekcom
  • 43 postów
  • Dołączył: 13-07-2013
  • Skąd: Warszawa-Targówek

Napisany 20 czerwca 2014 - 07:39

Dużo roboty szczerze z tym nie ma w tym silniku, a zobacz że w autach gdzie jest ona na pasku alternatora wymienia sie ją jak coś zacznie się dziać. Nie chodzi mi o oszczędność ponad wszystko ale mam poloneza gdzie pompa jest fabryczna jeszcze (2001 rok), prawie 100tyś km (auto znam od nowości przebieg oryginał). Jest na alternatorze i nie ma mowy o problemach z chłodzeniem w tym aucie. Myślę że 60tyś to zaniżona żywotność. Chciałem u siebie ją wymienić ale naprawdę stara jest w świetnym stanie.

#106 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 czerwca 2014 - 17:40

Zmieniać sam pasek czy cały osprzęt? Dajmy na to przebieg od ostatniej wymiany 20 tys. km.


Zasada jest taka, ze jezeli wymieniamy to całosc, czyli pasek, rolke, napinacz, i pompe wody.

Kto tą zasadę ustalił?


Gumowy(kryty gumą) pasek to się może starzeć, ale łożyska?

#107 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 czerwca 2014 - 18:11

Kto tą zasadę ustalił?


Gumowy(kryty gumą) pasek to się może starzeć, ale łożyska?


no właśnie :D kto? :D sam się nad tym zastanawiałem. osobiście u siebie dwa lata wstecz zmieniłem rozrząd bez pompy i do dziś nie mam z nią problemu. liczę się z tym iż może zacząć lać w każdej chwili ale póki co nie ma problemów.
dla dociekliwych ; 1- nie zmieniłem bo jest dobra i kasy mi było szkoda , 2- rocznie robię ok 20tys (w tym roku już będzie o wiele mniej)

#108 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 20 czerwca 2014 - 19:12

Zasade ustalil producent, i dla mnie osobiscie nie zmieniac pompy to zwykle druciarstwo.

#109 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 20 czerwca 2014 - 19:18

Producent łożysk które są u mnie w rozrządzie(SKF) nigdzie zaleca ich wymiany co ileś lat.

W kołach mają 20lat i jeździsz a są jeszcze odpowiedzialniejsze. A mogą mieć i 200lat, jak nie zrobią swojego przebiegu.

#110 OFFLINE   Bartekcom

Bartekcom
  • 43 postów
  • Dołączył: 13-07-2013
  • Skąd: Warszawa-Targówek

Napisany 20 czerwca 2014 - 19:42

liczę się z tym iż może zacząć lać w każdej chwili ale póki co nie ma problemów.

Lać się nie powinno, prędzej łożysko koła dostanie luzów.

#111 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 czerwca 2014 - 22:26

Zasade ustalil producent, i dla mnie osobiscie nie zmieniac pompy to zwykle druciarstwo.



Druciarstwo to jest np, ustawianie lamp na oko w garazu, montowanie beznadziejnych led_ow jako oswietlenie do jazdy dziennej, czy np jazda na halogenach kiedy nie ma mgly.
Plyn hamulcowy producent nakazuje wym co dwa lata chyba a kto to robi? Sa tacy ale nie wielu, wiec nie gadaj mi tu o fuszerce,

#112 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 22 czerwca 2014 - 09:37

Druciarstwo to jest np, ustawianie lamp na oko w garazu, montowanie beznadziejnych led_ow jako oswietlenie do jazdy dziennej, czy np jazda na halogenach kiedy nie ma mgly.
Plyn hamulcowy producent nakazuje wym co dwa lata chyba a kto to robi? Sa tacy ale nie wielu, wiec nie gadaj mi tu o fuszerce,



Ja np. wymieniam, bo wplywa to znaczaco na bezpiecznstwo jazdy. Druciarstwem jest takie podchodzenie do sprawy jak twoje, ale co tu tlumazyc kous z takim podejciem:masakra:

#113 OFFLINE   vervesen

vervesen
  • 245 postów
  • Dołączył: 22-02-2013
  • Skąd: Niemcy.- SüW AL13
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 czerwca 2014 - 11:02

szykuje sie do wymiany rozrządu i tu moje pytania
zy ten zestaw jest dobry ?
http://allegro.pl/ro...4293882950.html
oraz czy wymieniać pompę wody razem z rozrządem?.

#114 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 czerwca 2014 - 11:46

Ja np. wymieniam, bo wplywa to znaczaco na bezpiecznstwo jazdy. Druciarstwem jest takie podchodzenie do sprawy jak twoje, ale co tu tlumazyc kous z takim podejciem:masakra:



to że ty wymieniasz to super , dla ciebie! nie wmawiaj ludziom ,że ci co inaczej robią to są partaczami!
ja nie wymieniłem i mam dwa lata spokoju bez straty kasy, stać cię wymieniaj , nie stać to ryzykuj i nie wymieniaj, (w drugiej wymieniłem kpl wraz z pompą i tez ok),
tak jak pisałem , wymieniasz płyn hamulcowy tak jak producent nakazuje? nie!
skoro taki super fachowiec z ciebie to fajnie, ale nie obrażaj innych bo inni nie obrażają ciebie.

ps. zwróć uwagę na swoją pisownię.

#115 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 czerwca 2014 - 12:00

szykuje sie do wymiany rozrządu i tu moje pytania
zy ten zestaw jest dobry ?
http://allegro.pl/ro...4293882950.html
oraz czy wymieniać pompę wody razem z rozrządem?.


Spisz nr silnika i dobierz rozrząd po numerze tak będziesz pewny .Pompy nie musisz zmieniać bo nie jest napędzana z paska rozrządu i można ją wymienić w dowolnym momencie choć łatwiej przy zdjętej obudowie ale można ją wymienić odkręcając tylko koło pompy nie ruszając rozrządu.

#116 OFFLINE   komorek123

komorek123
  • 473 postów
  • Dołączył: 22-11-2009
  • Skąd: Grabowo wielkie

Napisany 22 czerwca 2014 - 18:40

to że ty wymieniasz to super , dla ciebie! nie wmawiaj ludziom ,że ci co inaczej robią to są partaczami!
ja nie wymieniłem i mam dwa lata spokoju bez straty kasy, stać cię wymieniaj , nie stać to ryzykuj i nie wymieniaj, (w drugiej wymieniłem kpl wraz z pompą i tez ok),
tak jak pisałem , wymieniasz płyn hamulcowy tak jak producent nakazuje? nie!
skoro taki super fachowiec z ciebie to fajnie, ale nie obrażaj innych bo inni nie obrażają ciebie.

ps. zwróć uwagę na swoją pisownię.


Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Po drugie co masz do pisowni?? Po 3nikomu nie wmawiam ze jest partaczem. Fachowcem nie jestem ale lepiej wymienic niz potem plakac, jezeli dla Ciebie oszczednosc 90 zl na pompie to kupa kasy.... Sprzedaj omege

#117 OFFLINE   __Robert__

__Robert__
  • 2 331 postów
  • Dołączył: 20-11-2006
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 czerwca 2014 - 19:09

Po pierwsze czytaj ze zrozumieniem. Po drugie co masz do pisowni?? Po 3nikomu nie wmawiam ze jest partaczem. Fachowcem nie jestem ale lepiej wymienic niz potem plakac, jezeli dla Ciebie oszczednosc 90 zl na pompie to kupa kasy.... Sprzedaj omege



Ależ Panowie, nad czym Wy tak debatujecie, ja w Omedze wymieniałem cały komplet wraz z pompą, gdzieś czytałem, że można wymieniać pompę co drugi raz, ja jednak wymieniam zawsze wraz z pompą.
Nie ma co się przekomarzać kto jest fachowcem, a kto nie, otóż każdy robi jak chce i basta. Dla mnie ludziska mogą w ogóle nie wymieniać niczego, bo po co, przecież jedzie.
No cóż dzieje się tak, ponieważ jesteśmy biednym narodem i każdy próbuje zaoszczędzić parę groszy, ale później niestety to się mści, gdyby zarobki Polaka były takie jak Niemca to by auto oddał do serwisu i z głowy, a tak, jest jak jest, życie.

#118 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 czerwca 2014 - 19:17

zasada jest taka:
Pompa napędzana paskiem rozrządu-wymiana zawsze z rozrzadem.
Pompa na pasku klinowym-nie ma potrzeby wymiany z rozrzadem.

#119 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 czerwca 2014 - 08:51

Ależ Panowie, nad czym Wy tak debatujecie, ja w Omedze wymieniałem cały komplet wraz z pompą, gdzieś czytałem, że można wymieniać pompę co drugi raz, ja jednak wymieniam zawsze wraz z pompą.
Nie ma co się przekomarzać kto jest fachowcem, a kto nie, otóż każdy robi jak chce i basta. Dla mnie ludziska mogą w ogóle nie wymieniać niczego, bo po co, przecież jedzie.
No cóż dzieje się tak, ponieważ jesteśmy biednym narodem i każdy próbuje zaoszczędzić parę groszy, ale później niestety to się mści, gdyby zarobki Polaka były takie jak Niemca to by auto oddał do serwisu i z głowy, a tak, jest jak jest, życie.


otóż to :D nic dodać nic ująć :) + tak jak też pisze "machony79" każdy robi jak mu się podoba! :)
nawet jeśli się nie wymieni pompy wody razem z rozrządem (przyjmijmy , że powinno się) to jaki problem po jakimś czasie wymienić ja ? skoro to proste i czasowo szybkie.
ja zrobiłem remont silnika kapitalny , założyłem nowy rozrząd bez pompy wtedy , robiłem to sam w garażu bez kanału (tu nawiązuję do remontu silnika) i dlatego też wtedy zabrakło już funduszy , lecz wszystko jest w super stanie do dziś , dlatego żaden "kolega" nie będzie mi wmawiał ,że jestem "druciarzem" , czy że mam ome sprzedać! a sam nie wie co to odkurzacz, tak się składa że ja też kiedyś nie wiedziałem i po to jest forum OKP by sobie pomagać a nie gnoić jeden drugiego.

#120 OFFLINE   KUKI

KUKI
  • 102 postów
  • Dołączył: 21-07-2007
  • Skąd: ok. Zielonej Góry
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 czerwca 2014 - 08:57

Ja nie czuję się na siłach, a może obawa, że coś spieprzę i będą większe koszta i jeżeli chodzi o rozrząd w warsztacie powiedzieli mi, że wymieniają wszystko, bo inaczej nie dadzą gwarancji. Więc idzie wszystko do wymiany.