Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dziwny dzwiek z konsoli srodkowej


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   nosb

nosb
  • 17 postów
  • Dołączył: 20-05-2007
  • Skąd: Kielce

Napisany 26 maja 2007 - 12:38

Witam. Moje autko posiada klime automatyczną (nie wiem czy to ma znaczenie) i miedzy przyciskami jest taka jakby kratka . Po odpaleniu autka czasamiu wydobywa sie stamtąd takie dziwny dzwiek : jakby wiatraczek jakis o cos tarł. Czasami nie ma tego , albo samo zaraz cichnie...

Wie ktos co to ?

:looz:



#2 OFFLINE   maciekpkow

maciekpkow
  • 521 postów
  • Dołączył: 18-03-2007
  • Skąd: PRUSZKÓW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 maja 2007 - 12:39

to jest czujnik temperatury wewnętrznej...

#3 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 maja 2007 - 12:43

Witam. Moje autko posiada klime automatyczną (nie wiem czy to ma znaczenie) i miedzy przyciskami jest taka jakby kratka . Po odpaleniu autka czasamiu wydobywa sie stamtąd takie dziwny dzwiek : jakby wiatraczek jakis o cos tarł. Czasami nie ma tego , albo samo zaraz cichnie...

Wie ktos co to ?


U mnie tez slychac taki dziwny dzwiek odkąd caly czynnik uciekl z klimy i nie chodzi.

Ten dzwiny dzwiek co kilka/kilkanascie sekund milknie i zaraz znowu sie wlacza :drink:

#4 OFFLINE   maciekpkow

maciekpkow
  • 521 postów
  • Dołączył: 18-03-2007
  • Skąd: PRUSZKÓW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 maja 2007 - 12:50

U mnie tez slychac taki dziwny dzwiek odkąd caly czynnik uciekl z klimy i nie chodzi.

Ten dzwiny dzwiek co kilka/kilkanascie sekund milknie i zaraz znowu sie wlacza

ja też mam takie syczenie ale tylko przy włączeniu klimy parę sekund i rzestaje dodam że mam ubytek gazu w klimie i chłodzi jakieś 10 -11 stopni :cry:

#5 OFFLINE   nosb

nosb
  • 17 postów
  • Dołączył: 20-05-2007
  • Skąd: Kielce

Napisany 26 maja 2007 - 13:08

U mnie klima własnie nie działa : nie załącza wogóle sprzezarki ... Auto mam od dwóch dni wiec mało o nim jeszcze wiem i pytam :)

Poprzedni własciciel mówił mi wszytsko o jej stanie technicznym i jak sam włączył klime zdziwil sie ze nie chodzi :> (autem jezdziła jego zona ostatnimi czasy a on miał inne autko)

A powiedzcie mi : jak wcisne auto dioda sie zapala ale nie widac reakcji ze strony silnika i klima raczje nie chodzi ... A moze chodzi tylko ja głupek jestem i nie potrafie zauwazyc ? :lol:

#6 OFFLINE   maciekpkow

maciekpkow
  • 521 postów
  • Dołączył: 18-03-2007
  • Skąd: PRUSZKÓW
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 maja 2007 - 16:31

U mnie klima własnie nie działa : nie załącza wogóle sprzezarki ... Auto mam od dwóch dni wiec mało o nim jeszcze wiem i pytam

Poprzedni własciciel mówił mi wszytsko o jej stanie technicznym i jak sam włączył klime zdziwil sie ze nie chodzi (autem jezdziła jego zona ostatnimi czasy a on miał inne autko)

A powiedzcie mi : jak wcisne auto dioda sie zapala ale nie widac reakcji ze strony silnika i klima raczje nie chodzi ... A moze chodzi tylko ja głupek jestem i nie potrafie zauwazyc ?

Sprzedwca udał zdziwionego :smiech: a co miał zrobić ? to powszechni kit przy sprzedaży autka z niedziałającą klimą "tylko do nabicia gaz"
Jak włączysz klimę to powinno być słychać jakby głośne cyknięcie tzn załączenie sprzęgiełka sprężarki i spadek obrotów silnika na chwilę. Po otwarciu maski można to naocznie sprawdzić :shock:

#7 OFFLINE   nosb

nosb
  • 17 postów
  • Dołączył: 20-05-2007
  • Skąd: Kielce

Napisany 27 maja 2007 - 00:23

maciekpkow, poprzedni własciciel (nie nazwe go sprzedawcą - handlarzem) powiedział mi wszystko o aucie. Co wymieniał , kiedy , co nie tak itp.

A co do klimy poł dnia sprzatałem omcie i sprawdzałem klime potem : niby sie załącza na panelu , pisze auto nawiew ciagnie ALE nie ruszają wiatraki klimy a sprezarka tez nie pracuje... Po spięciu na krótko przekaznika od klimy wiatraki startują ale sprzęgiełko dalej nie załącza klimy :/ Wiec albo ubite sprzegiełko ale sam kabelek od niego np zasniedziały...


A wracając do tematu : co zrobic z tym irytującym dzwiekiem z konsoli ?? :bad:

#8 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 27 maja 2007 - 16:07

i miedzy przyciskami jest taka jakby kratka . Po odpaleniu autka czasamiu wydobywa sie stamtąd takie dziwny dzwiek : jakby wiatraczek jakis o cos tarł


dokładnie za ta kratką jest czujnik temperatury... a powietzre do niego zasysane jest pzrez mały wiatraczek... częstą przyczyna takich dźwięków jest brak smarowania i wiatarczek kręci się na sucho.. dlatego terkocze...
tzrba zdemontowac cały srokowy panel klimatyzacji oraz ten element w wyświetlaczami od temperatury... jeżlei gzrebałs już keidyś to sobie poradzisz....
miałem zrobić manuala al e nei ma kiedy...
był ten temat już wałkowany
http://forum.omegakl...el klimatronika
pozdro

#9 OFFLINE   nosb

nosb
  • 17 postów
  • Dołączył: 20-05-2007
  • Skąd: Kielce

Napisany 28 maja 2007 - 12:33

GISKARD, no na razie nie zdejmowałem :D Ale pewnie niedługo siąde i wyjme razem z zegarami i lcd kompa bo oczywiscie brakuje literek ;) Dzieki za rade :)

#10 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 maja 2007 - 15:00

ja u siebie przesmarowałemsmarem grafitowym ten mealowy trzpienik i nic nie słychac... :wink:

lcd kompa bo oczywiscie brakuje literek


polecam
http://forum.omegakl...

#11 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 18:06

dokładnie za ta kratką jest czujnik temperatury... a powietzre do niego zasysane jest pzrez mały wiatraczek... częstą przyczyna takich dźwięków jest brak smarowania i wiatarczek kręci się na sucho.. dlatego terkocze.


Pewna sprawa?? bo jak sie za to wezme i bedzie nie tak to kilim :razz: :razz: