Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

"Stare Wygi" co wy na ten temat ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
175 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2007 - 21:38

Na co zwracać szczególną uwagę....

Tak jak przy każdym aucie. Na wszystko, silnik, skrzynia, zawieszenie, blacharka, stan wnętrza, itp., itd.

#42 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 27 maja 2007 - 21:49

heh :D aż takim laikiem nie jestem ;) ale wiecie może jakieś triki czy coś....walczyłem z szukają.....d*pa nie mogę nic znaleźć ;/ wszędzie pochwały dla marki ;) PANOWIE POMOŻECIE ??
Ciężka opcja !

#43 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 maja 2007 - 22:27

Na wszystko: od opon ( czy zbiera rowno , co moze swiadczyc tylko o zbieznosci lub az o dzwonie), zuzycie wnetrza, po szczeliny pomiedzy blachami i grubosc lakieru itp. No i oczywiscie mechanika, naped. Jeszcze raz : na wszystko zwracac uwage. Musisz pamietac, ze czlowiek cieszy sie z samochodu dwa razy : jak kupuje i jak sprzedaje samochod:lol:

Pozdrowienia :mrgreen:

#44 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 28 maja 2007 - 07:50

heh masz rację ;) jak sprzedałem swój to bardzo się cieszyłem. Jeździłem Lanosem ;) i sprzedałem go po 2 dniach.....a co śmieszne za dobrą kasę :D heh....miałem szczęście....może mi się poszczęści przy zakupie auta :driver:
Ciężka opcja !

#45 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 maja 2007 - 08:45

W wersji sport nie ma TC ,a i to podgrzewanie foteli mi nie pasuje.

tc chyba nie ma, ale podgrzewanie foteli powinna mieć, jak się przyjżysz to widać sporo przycisków na konsoli a pierwsze zewnętrzne powinny być od podgrzewania foteli (jak się myle to mnie poprwacie).

#46 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 28 maja 2007 - 22:22

A WIĘC !! Byłem....zobaczyłem....i tyle. Cholera sie wkurzyłem....ogólnie autko wygląda ładnie...prezencja i wypas w środku na wielki + !! Oczywiście po obejrzeniu.....auta już miałem w głowie obrazek jak śmigam tym wyczesanym autem !!....do momentu gdy nie otworzyli maski. Silniczek czyściutki...ładniutki. Podejrzane. Znalazłem świeże ślady oleju....u dołu rur dolotowych ( sory za język....wiem że to się fachowo nazywa......jakoś ja się nie znam ).......dalej olej delikatnie wylatywał też hmmmmmm przy łączeniu małych plastikowych rurek.....na pokrywie silnika. Dalej.....samoregulatory klekotały ;/........jakaś tam też pompa dosyć głośno chodziła....ale to po czasie przestawało głośno pracować. Zbiło mnie też delikatne wahania obrotów :cry: . Po jeździe próbnej.....na pokrywie ( na tym plajsztyku na którym jest napisane Ecotec ) pojawiły się kropelki oleju. Podczas jazdy auto ogólnie wydawało mi się mułowate....co prawda pierwszy raz jechałem 2.5 benzyną.....ale mojego ojca 2,5 TD to był szok w porównaniu do tego.....tak więc nie rozumiem. Gdy przyjechaliśmy z jazdy.....zgasiliśmy silnik. Po 2 min....kazałem odpalić....i d*pa....kręcił kręcił i nic. Odpalił przy 3 podejściu. Handlarze ( młode chłopaki ) zgonili to na brak benzyny......heh....tylko dziwne bo później ( przy następnych odpalaniach ) problem się nie pojawiał. Gdy silnik pracował...i wyjąłem miarkę oleju buchnęła para jak z lokomotywy, czy to standard przy tym silniku ? A jako ciekawostkę.....podam fakt że Chłopaki byli z autem na giełdzie....i wystawili za 15700....w necie cena 14700. CO ROBIĆ ??
Ciężka opcja !

#47 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 28 maja 2007 - 22:24

odpuść sobie to auto....

#48 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2007 - 22:32

do tego auta nie jestes przekonany? szukaj dalej. Nikt nie mowil , ze bedzie latwo :diable:

#49 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 28 maja 2007 - 22:38

tzn powiem tak....autko fajne....ale cholera czuję że skarbonka :cry: kupić auto i wladować z 3 tys w naprawę....bzdura

http://www.gratka.pl...820d025b785&s=2

A to na zdrowaśkie wygląda :idea: :?: ......3.0 kurde....wolałbym 2.5.....ze względu na spalanie :cool: .....ale ogólnie śliczna prawda :mrgreen:

[edit - chomiczek] scaliłem posty

Ciężka opcja !

#50 OFFLINE   jacekdal

jacekdal
  • 446 postów
  • Dołączył: 21-11-2006
  • Skąd: brac kase ;-)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2007 - 23:12

Szukaj. Musisz miec na uwadze jedna rzecz, mianowicie szukasz 9-10 letniego auta i nie bedzie to auto wyprowadzone wczoraj z salonu z 2-letnia gwarancja. W aucie paroletnim zawsze cos znajdziesz , niewazne jakiej bedzie marki. Problem w tym , zeby znalesc takie , ktore tych wad ma najmniej. Czesto szukanie kosztuje duzo czasu i kasy , ale warto. A po pierwszym obejzanym aucie nie ma sie co zrazac, i tyle. :jezor:

Powodzenia :czesc:

#51 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2007 - 23:26

A to na zdrowaśkie wygląda ......3.0 kurde....wolałbym 2.5.....ze względu na spalanie .....ale ogólnie śliczna prawda


Pali prawie tyle samo co i 2,5 V6 ( 1-1,5 litra juz roznicy nie robi )
Ta omke juz dlugo widze w ogloszeniach wiec pewnie nie jest taki rodzynek jak na zdjeciach.
I temat ostatnio na czasie :mrgreen: czyli maska z przodu, ktora wyglada na rocznik sprzed 96 i takie dosc nowe lampki.

Pozatym na fotkach sie ladnie prezentuje, ale to tylko zdjecia.

#52 OFFLINE   Pafelek

Pafelek
  • 160 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Czeladź

Napisany 29 maja 2007 - 07:08

Ta omke juz dlugo widze w ogloszeniach wiec pewnie nie jest taki rodzynek jak na zdjeciach.
I temat ostatnio na czasie :mrgreen: czyli maska z przodu, ktora wyglada na rocznik sprzed 96 i takie dosc nowe lampki.


I chyba nic wiecej nie trzeba dodawac :razz:

A co to za guzik na podlokietniku :?: :?:
Jakis magiczny guziczek do NITRO :bad: :bad: :bad: :?: :?:
Seks jest jak OPEL OMEGA...radoś z jazdy :D

#53 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 29 maja 2007 - 07:11

a w tym roczniku maska powinna być "wywinięta" czy jak ? Bo w tej omedze którą wczoraj oglądałem.....chyba była....i miała jeszcze wklęśnięcie po środku. A co do sprawności auta.....mnie zależy na tym żeby motor dobrze chodził.....to że gdzieś jest rysa, odprysk, czy dziurka w fotelu.....to mnie nie zraża....bo to normalne ślady użytkowania, ale serducho musi działać !!

eeeee ona ma mache chyba dobrą.....po powiększeniu zdjęcia maska załamuje obraz ( chmury ) wiec chyba z tą maską nie ma lipy ;]

[edit - chomiczek] scaliłem posty
Ciężka opcja !

#54 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 maja 2007 - 09:27

eeeee ona ma mache chyba dobrą


Maska jest dobra.
Ale ta omega z pol roku jest juz oglaszana :wink:

#55 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 12:53

A co to za guzik na podlokietniku :?: :?:
Jakis magiczny guziczek do NITRO :bad: :bad: :bad: :?: :?:


Pewnie pstrykulec od navi :razz: :razz:

#56 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 29 maja 2007 - 21:39

PANOWIE PODSTAWOWE PYTANIE !! CZY PODCZAS PRACY SILNIKA ( przy oglądaniu auta....czyli stosunkowo krotka praca silnika ) MA PRAWO POJAWIĆ SIĘ PARA - DYM , Z RURKI PO WYCIĄGNIĘCIU MIARKI OLEJU....i WLEWU OLEJU ??


Pytam ponieważ dzisiaj oglądałem Omegę...i podobnie się działo (tak jak we wczorajszym opisie ) . Ogólnie też chyba lipa....bo na tylnych drzwiach....kropa rdzy z bąblami. Rok 98....a tam ocynk podobno.....jedna szyba z 4 reszta z 8 . I plajsztyk przy głowicy od którego odchodzi rurka......był pizgnięty i po jeździe próbnej auto się zagotowało....i zrobiła się fontanna !! Była też nie równa praca na wolnych obrotach.....możliwe że to akumulator ?? Gość chce 12.5...do opłat wersja CD.

2,5 TD 180 koni ?? pomyłka chyba co ?? http://otomoto.pl/in...how&id=C2692100

[edit - chomiczek] scaliłem posty
Ciężka opcja !

#57 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 29 maja 2007 - 22:41

2,5 TD 180 koni ?? pomyłka chyba co ?? http://otomoto.pl/in...how&id=C2692100


Moze po jakims tuningu, tylko niewiem czy z tego silnika sie tyle wycisnie :wink: Albo sciema :hehe:

#58 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2007 - 22:46

2,5 TD 180 koni ?? pomyłka chyba co ?? http://otomoto.pl/in...how&id=C2692100


Juz doscy dlugo sie sprzedaje, praktycznie jest identyczna jak moja ten sam kolor wyposazenie , silnik i prawie takie same numery :) , widzialem ze ma na klapie znaczek mv6 :nie_wiem: zreszta na zdjeciu tez go troszke widac :) a te 180 koni to pewnie pomylka

#59 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 29 maja 2007 - 22:55

PANOWIE PODSTAWOWE PYTANIE !! CZY PODCZAS PRACY SILNIKA ( przy oglądaniu auta....czyli stosunkowo krotka praca silnika ) MA PRAWO POJAWIĆ SIĘ PARA - DYM , Z RURKI PO WYCIĄGNIĘCIU MIARKI OLEJU....i WLEWU OLEJU ??



powtarzam pytanie.....dwie omegi oglądane i w obu to samo.....ważne pytanie dla mnie :D
Ciężka opcja !

#60 OFFLINE   SQN

SQN
  • 120 postów
  • Dołączył: 24-05-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 31 maja 2007 - 15:49

Ładna ?? http://otomoto.pl/in...how&id=C2789520

Co prawda 260 km od torunia......ale wygląda na zdrową :cool: podobno auto przywiezione z komisu oplowskiego w reichu...gość gadał że wszystkie auta przechodzą przez serwis......ogólnie chwalił ( dziwne gdyby nie ). I cena dobra chyba jak za ten rocznik :idea:

Mówcie specjalisty co i jak.....czy mam maskę od 98 :looz:
Ciężka opcja !