Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Doposażenie auta


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
84 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 kwietnia 2008 - 17:10

Trzeba było lampy wyjąć, zaoszczędził byś czas i ręce uchronił Za poświęcenie


Ale ja mam fabryczny xenon z systemem samopoziomowania itp., a HID zakładałem do długich, więc wyjęcie lamp nie wiele by pomogło ponieważ pod lampami również miejsca brak.

#42 OFFLINE   kieras

kieras
  • 29 postów
  • Dołączył: 23-02-2008
  • Skąd: Belchatow-UK droitwich

Napisany 02 maja 2008 - 17:26

a ja mam takie pytanko jak sa montowane te wstawki drewniane na tapicerce drzwi bo wiem gdzie to moge dostac tylko zastanawialem sie czy te drewienka sa jakos przykleione czy jak a moze to orginal i tylko z tapicerka da sie wymienic
Jesli Myslisz ,Ze Jest Dobrze - To Napewno Nie Wiesz Wszystkiego - Jakis Czas Temu Belchatow Teraz -Droitwich- UK http://www.polskajaz...pel/Omega/28711

#43 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 maja 2008 - 17:39

trzeba mieć tapicerkę z wytłoczeniami pod te wstawi

Montowane są na zawleczki z tyłu



 


#44 OFFLINE   kieras

kieras
  • 29 postów
  • Dołączył: 23-02-2008
  • Skąd: Belchatow-UK droitwich

Napisany 02 maja 2008 - 18:31

trzeba mieć tapicerkę z wytłoczeniami pod te wstawi

czyli czym sie rozni :shock: bo ja mam bez tych wstawek cale z materialu ale jak sie patrzy na tapicerke to widac profil takiej jakby ( lezki )
Jesli Myslisz ,Ze Jest Dobrze - To Napewno Nie Wiesz Wszystkiego - Jakis Czas Temu Belchatow Teraz -Droitwich- UK http://www.polskajaz...pel/Omega/28711

#45 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 maja 2008 - 01:18

słuchaj, ja tez miałem bez wstawek i musiałem dokupić bo nie było wytłoczeń ani nic innego coby wsparło mi tę drewienko - więc moja propozycja - zrób mi zdjęcie tych obczków a ja ci powiem czy idzie wstawić czy nie



 


#46 OFFLINE   kieras

kieras
  • 29 postów
  • Dołączył: 23-02-2008
  • Skąd: Belchatow-UK droitwich

Napisany 04 maja 2008 - 14:52

Roozga- oto fotki Dodany obrazek Dodany obrazek
Jesli Myslisz ,Ze Jest Dobrze - To Napewno Nie Wiesz Wszystkiego - Jakis Czas Temu Belchatow Teraz -Droitwich- UK http://www.polskajaz...pel/Omega/28711

#47 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 maja 2008 - 20:44

kup drewienka, przyłóż zaznacz otwory - szpikulcem nakłuj (to tylko karton grubszy obszyty welurem, albo jakaś pilśnia te boczki) i przełóż - zabezpiecz zawleczkami

Jak będziesz kupował drewienka to weź poproś sprzedawcę o takie z zawleczkami i całymi pinami mocującymi



 


#48 OFFLINE   kieras

kieras
  • 29 postów
  • Dołączył: 23-02-2008
  • Skąd: Belchatow-UK droitwich

Napisany 05 maja 2008 - 15:53

:ok: dzieki wielkie Roozga w tygodniu podjade i sam wymontuje z omki na skrapie
Jesli Myslisz ,Ze Jest Dobrze - To Napewno Nie Wiesz Wszystkiego - Jakis Czas Temu Belchatow Teraz -Droitwich- UK http://www.polskajaz...pel/Omega/28711

#49 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 września 2008 - 19:55

Jak tam kogut mody ida? Lusterka skladane, czujniki parkowania - dolozone?
Tez mysle nad jakimis dokladkami wyposazenia, ale chcialbym zaczac od alarmu fabrycznego. Problem w tym, ze nie wiem czy w ogole jest mozliwe w miare malo inwazyjnie go dolozyc (plug&play) - chcialbym zeby wystarczylo dolozenie przycisku na konsoli, czujnikow na slupkach srodkowych i ewentualnie czujnika otwarcia maski. Moze bedzie dzialac...

Myslalem tez o wsadzeniu NCDC 2015 + telefon, ale na ebayu az jedna sztuka tego radyjka za 1300zl, wiec raczej bede sie musial obejsc ze smakiem :roll:

#50 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 września 2008 - 23:31

DamianB,
ja sobie dałem siana z czujnikami parkowania i navi. NCDC2015 chodzą po 1,5tys zł, a i tak nie ma polskiej mapy. Jedyny plus, to wbudowany tel. i kolorowy wyświetlacz. Z montażem alarmu nie powinno być problemu. U mnie jest pełne okablowanie w aucie. Chciałym lusterka składane, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.

#51 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 13 września 2008 - 05:54

Na NCDC 2015 zdecydowalbym sie chyba tylko jakby bylo w naprawde promocyjnej cenie, tymbardziej ze mam obecnie NCDC 2013, ktore jest praktycznie identyczne (brak telefonu i niedzialajacego w Polsce OnStar).
Czujniki parkowania mnie jakos nie interesuja, do przodu niepotrzebne w ogole, z tylu moze by sie przydaly czasami, ale zaden problem poradzic sobie bez nich :smile:
Skladanych lusterek tez nie potrzebuje. Z doposazenia oprocz alarmu myslalem jeszcze o Bose, ale przeszukujac archiwum wychodzi, ze nawet tani wzmacniacz i glosniki beda lepiej graly od fabrycznego Bosa, a koszty pewnie podobne (okablowanie, wzmak i glosniki Bose zazwyczaj po 800zl widzialem). No i zamontowane w bagazniku 2 mini suby + plastikowe pudelko na wzmacniacz wygladaja oblesnie :cry:

#52 OFFLINE   Rumun

Rumun
  • 19 postów
  • Dołączył: 25-07-2008
  • Skąd: Bytom

Napisany 14 września 2008 - 22:41

DamianB,
ja sobie dałem siana z czujnikami parkowania i navi. NCDC2015 chodzą po 1,5tys zł, a i tak nie ma polskiej mapy. Jedyny plus, to wbudowany tel. i kolorowy wyświetlacz. Z montażem alarmu nie powinno być problemu. U mnie jest pełne okablowanie w aucie. Chciałym lusterka składane, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć.


http://www.allegro.p...l_skladane.html
cena powala :grin: :grin: :grin:

#53 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 19 czerwca 2009 - 16:27

Ja u siebie chciałem zamontować trzecie światło stopu. Oczywiście oryginalne:D Ściągnąłem ten plastik idący wzdłuż szyby i nie znalazłem żadnej wtyczki :mad: Ale problem mam chyba większy, jeżeli mam tylną szybę bez wycięcia w pasku na górze to bez sensu jest montować ten stop :confused: Muszę gdzieś dorwać omegę z takim światłem i zobaczyć - zmierzyć ile z tego wycięcia jest w świetle stopu. Ale czy ktoś montował taki oto stop http://moto.allegro....e_oryginal.html ??

Z nim miałbym mniejszy problem żeby pociągnąć przewody (chociaż mam przyciemnioną tylną szybę i nie chciałbym nic montować na klej czy jakąś taśmę), bo jeżeli uparłbym się żeby zamontować ten pierwszy to muszę ściągać boczny plastik ze słupka? Dzięki za sugestie :)

#54 OFFLINE   lokers

lokers
  • 9 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Warszawa / Ursynów

Napisany 04 lipca 2009 - 17:02

Też myśle nad doposarzeniem swojej Omegi... Tylko nie wiem ile to by było roboty i czy się opłaca ta impreza, tzn. z przodu elektryczne szyby i podłokietnik z nawiewem na tył.

#55 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 lipca 2009 - 17:10

Kolego - jakbyś miał dylematy typu dołożyć TC czy nie to ja rozumiem - ale założyć elektryczne szyby?? - no proszę Cię :)



 


#56 OFFLINE   lokers

lokers
  • 9 postów
  • Dołączył: 07-06-2009
  • Skąd: Warszawa / Ursynów

Napisany 04 lipca 2009 - 17:20

Powiem Ci że niewiem ile będzie z tym roboty bo chce to robić na parkingu pod domem dletego wolę się dopytać, a TC to nie dla mnie zabawa.

#57 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 lipca 2009 - 17:24

no a myślisz że ja swojego to gdzie się nauczyłem?? - też wszystko sam robiłem bo miałem golasa. Nie spróbujesz nie dowiesz się czy dasz radę

A na forum jest wszystko opisane



 


#58 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 lipca 2009 - 19:37

tak ja dziś zaczynam sie zabierac za klime w mojej.Najgorsze ze wszystkie kabelki musze ciągnąć ,ale na szczeście mam dawce :D
Roozga masz moze jakis schemat manualnej klimy ?

#59 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 lipca 2009 - 19:40

mam cały schemat elektryczny między innymi od klimy. ale jak masz dawce to po prostu zwal dechę i przepnij instalację podłącz wszystko i jazda.

Jak chcesz schemat to puść mi swojego maila na PW



 


#60 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 04 lipca 2009 - 19:50

hmm ale to tylko od klimy kable czy cale wiąchy przednie ?