Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Doposażenie auta


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
84 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 maja 2007 - 16:55

Witam, zamierzam dokupić sobie niektóre części wyposarzenia do mojego autka i potrzebuję informacji jakie dokładne elmenty będą mi potrzebne. No więc tak, interesuje mnie system BOSE + nawigacja (system NCDC 2015), elektryczna roleta, czujniki parkowania i elektrycznie składane lusterka. Z tego co wiem w omegach jest większość okablowania z wersji z pełnym wyposarzeniem, więc nie powinno być problemu z ich montażem.



#2 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 maja 2007 - 23:56

System Bose też by mnie interesował... Brak głośników w półce jest odczuwalny.
Podpinam się pod pytanko.

Co do Navi... hmm w Polsce i tak z niej nie skorzystasz bynajmniej narazie.

#3 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 maja 2007 - 12:23

I tak już navi dawno sprzedane, to też radio ze zintegrowanym telefonem pokładowym i magazynkiem na CD poszło się <cenzura> :bad: został tylko kolorowy wyświetlacz, ale nie wiem czy kupić, bo dużo roboty jest przy tym. Da się podłaczyć system BOSE do radia CDR 2005?

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 maja 2007 - 19:27

Uwazaj z tym wyswietlaczem bo najpiew trzeba go "wymeldowac" w starym aucie. Bez wymeldowania nie bedzie u ciebie działał.

#5 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 czerwca 2007 - 18:38

Kupiłem sobie właśnie parę części, na razie przez te upały jest oblężenie warsztatów więc muszę się wstrzymać z montażem niektórych z nich, ale mniej skomplikowane rzeczy chciałem sam zamontować. Na przykład nowe osłony przeciwsłoneczne z lusterkami i lampkami.. odkręciłem stare, chcę zamontować nowe i tu zonk, nie mogę znaleźć wtyczki do której mógłbym podpiąć je (starą osłono miałem oczywiście bez elektryki) no, ale nic. Biorę się za montaż lampek do czytania z tyłu.. po kilku chwilach walki z plastikową zaślepką udało mi się ją w końcu wyjać i co.. ? Kolejny raz zdziwienie mnie ogarnęło, nie ma do czego jej podłączyć. Na forum czytałem, że w omegach jest komplet okablowania z full wersji, a tu taki numer. Może poprostu jest tam jakaś instalacja do której mogę się podpiąc, ale nie mogę jej sięgnąć palcami?

#6 OFFLINE   macgregory

macgregory
  • 7 postów
  • Dołączył: 06-06-2007
  • Skąd: Wrocław

Napisany 17 czerwca 2007 - 09:20

Powiem Ci jedno, ile jest Omeg tyle wersji. Nie każda ma komplet okablowania. W większości okablowanie kończy się w przedniej części. m.in po lewej stronie tuż obok lewej nogi kierowcy za obudową.
Pozdrawiam
Macgregory

#7 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2007 - 21:28

W sobotę wziąłęm się za wymiane półki z roletą i osłon przeciwsłonecznych:

1)Wtyczkę zasilającą lampki w osłonach przeciwsłonecznych udało mi się zlokalizować nad lampką oświetlenia kabiny (Ilość i kolory kabelków zgadzają się). Problem polega na tym, że przydałby się jakiś rozgałęźnik, czy coś, bo ta wtyczka jest jedna i na dodatek za krótka.

2)Po trwającej jakąś godzinę walce z tylną półką udało mi się ją zdemontować, ale znowu napotkałem przeszkode, na wtyczce która wydała mi się tą od zasilania rolety jest napisane SAAB i nie pasuje do tej z rolety na ktorej jest napisane OPEL, :bad: w bagażniku znalazłem jeszcze kilka innych wtyczek, nawet jedna pasuje do portu równoległego w komputerze, ale nie mogę podłączyć rolety. Dodam tylko, że roleta jest z omegi B, a ja mam "C".

Pomóżcie proszę, bo ja już zaczynam tracić cierpliwośc do tego auta :evil: Wyślijcie jakieś fotki na których jest pokazane jak to u was wygląda. Chodzi mi głównie o instalację elektryczną i przy okazji w jaki sposób jest zamontowany wzmacniacz i głośniki pod tylną półką (w sedanie)

P.S. W czwartek montuję głośniki. Pod wzmacniacz podpina się (1) tylko te głośniki pod półką, (2) pod półką i tylne, (3) czy może wszystkie?

#8 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lipca 2007 - 22:27

Dołączam fotki kostek i kabelków.

1.a)Prawdopodobnie wtyczka od rolety w aucie (kolor i liczba kabelków zgadza się) na którym widnieje napis SAAB
Dodany obrazek

1.b)a tu wtyczka, która jest przy rolecie (OPEL)
Dodany obrazek

2.a)końcówka, która wychodzi z osłony przeciwsłonecznej
Dodany obrazek

2.b)wtyczka, którą znalazłem nad lampką oświetlenia kabiny
Dodany obrazek

3)no i w końcu tajemniczy kabel RS, który znajdował się we wnęce za kołem zapasowym
Dodany obrazek

Jeżeli ktoś jest w temacie, albo mógłby sprawdzić u siebie jak to wygląda to prosił bym o pomoc. Aha i do czego służy ten kabel RS można go podłączyć do notebook-a i za pomocą programu diagnostycznego zczytać błedy, czy służy raczej do podłączenia zminiarki do radia :roll: ?

#9 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 11 lipca 2007 - 22:34

i jak wyglada sprawa z doposazeniem autka? tez planuje zakup kilku czesci w tym rolety..odnalazles sie w tych kablach?znalazles wtyczke do rolety?jezeli tak daj jakas fote w miare mozliwosci
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#10 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 lipca 2007 - 11:50

Tak, tylko, że kupiłem półkę od omegi b, a ja mam "C" i było trochę zabawy z dopasowaniem tego. Trzeba było przerobić wtyczkę zasilającą i jeszcze podpiłować trochę otowór z którego wychodzi środkowy pas bezpieczeństwa, bo był troszkę inny. Oprócz tego trzeba było wyciąć dziury na tylne głośniki, bo nie było, i podłączyć konwenter do radia, ponieważ nie miało wyjścia na wzmacniacz. Muszę jeszcze wymienić głośniki w drzwiach i zdjąc kod z radia, bo mam zablokowane. We wtorek jak już wszystko będzie zrobione wrzucę jakieś fotki i filmiki.

#11 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 15 lipca 2007 - 10:02

ile dales za półke tylnia z roleta? moglbys wrzucic fote przyłącza do rolety?tego w bagazniku
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#12 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lipca 2007 - 19:49

No przecież jest (1 fotka), dalem 170zł za kompletną półkę wraz z wyłącznikiem na konsole.

#13 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 16 lipca 2007 - 06:47

a rzeczywiscie jakos mi umknela ta fota :???: nie tak drogo wiec szukam dla siebie takowej..potem przyjdzie czas na zmine fotelikow zeby w zime w pupcie cieplo bylo :grin:
a potem..ehh te plany
pozdro
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#14 OFFLINE   11MASTER

11MASTER
  • 64 postów
  • Dołączył: 15-07-2007
  • Skąd: śląsk

Napisany 17 lipca 2007 - 16:33

Dołączam fotki kostek i kabelków.
2.a)końcówka, która wychodzi z osłony przeciwsłonecznej
Obrazek
2.b)wtyczka, którą znalazłem nad lampką oświetlenia kabiny
Obrazek


Nie wiem czy to dalej aktualne, ale odnośnie punktu 2a i 2b to to jest wlasnie taka wtyczka wystarczy tylko ja rozdzielic na 2 strony (dwie oslony przeciwsloneczne) - wiem bo ostatnio wlasnie tam zmienialem przetarty przewod.

[edit lord_craven] poprawiłem cytowanie
Pozdrawiam 11MASTER

#15 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 lipca 2007 - 18:17

Radyjko rozkodowane, koszt 30zł. Jutro jadę dokończyć montaż głośników. Niebawem wstawie fotki.

#16 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 lipca 2007 - 17:24

Wszystko zrobione! Różnica pomiędzy tym co miałem, a BOSE jest ogromna! Teraz mam na pokładzie 4 głośniki średniotonowe, 2 niskotonowe, 6 wysokotonowych i wzmacniacz;] Gra pięknie! Lada dzień będą fotki :mrgreen:

#17 OFFLINE   dstaff

dstaff
  • 139 postów
  • Dołączył: 24-11-2006
  • Skąd: Sztutowo

Napisany 22 lipca 2007 - 00:48

foty dane cena..cos przerabiales dorabiales?co zmianiles dodales?
  • [you:5c6bb13344] pozdrówki
  • omAB

#18 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2008 - 23:14

Odświeżam temat. Teraz chciałbym wziąc się za montaż lampek do czytania z tyłu. http://photos03.alle...45/76/340457610

Więc tak, ściągnąłem plastkiową zaślepke, która jest u mnie zamiast lampki i oczywiście wtyczki od lampki nie ma. Mam pytanie, czy wie ktoś może gdzie szukac wtyczki, czy ewentualniej jakiejś wiązki do tych lampek, bo jeżeli trzeba będzie ciągnąc od samych bezpieczników z progu, to chyba sobie odpuszczę montaż, bo nie będe rozbierał połowy auta dla takiej pierdoły. :neutral:

P.S. Nie długo biorę się za montaż zestawu HID H7 4300K do świateł drogowych. :wink: Wstawię fotki jak się ze wszystkim uporam.

#19 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 kwietnia 2008 - 10:04

Więc tak, ściągnąłem plastkiową zaślepke, która jest u mnie zamiast lampki i oczywiście wtyczki od lampki nie ma. Mam pytanie, czy wie ktoś może gdzie szukac wtyczki, czy ewentualniej jakiejś wiązki do tych lampek, bo jeżeli trzeba będzie ciągnąc od samych bezpieczników z progu, to chyba sobie odpuszczę montaż, bo nie będe rozbierał połowy auta dla takiej pierdoły. :neutral:

możesz sie podłączyc pod lampkę przednią - w sumie 2 godzinki na luzie wystarczą

#20 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 kwietnia 2008 - 11:26

możesz sie podłączyc pod lampkę przednią - w sumie 2 godzinki na luzie wystarczą

Gachu, Możesz jaśniej, a nie ma w środkowym słupku przewodu od lampek, przecież skądś musi iśc napięcie do lampek na dole w drzwiach?

Mam jeszcze pytanko odnośnie montażu HID. Próbowałem wczoraj założyc zestaw i niestety bez wyciągnięcia akumulatora i puszki z filtrem powietrza nie obejdzie się. Jak wyjąc aku i puszke od filtra?