Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem Z Alternatorem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 25 maja 2007 - 08:20

witam posiadam Omege A 2.3 TDI i alternator nie laduje mi akumulatora a wczesniej ladowal i bylo wszystko ostatnio zaulwazylem ze odczepil mi sie chyba jakis czarny kabelek on odchodzi z pod spodu alternatora i najwyrazniej dokreca go sie jakas srubka lub nakretka aktualnie wisi sobie i nie mam pojecia gdzie go podlaczyc moze to wina tego kabelka ze nie laduje akumulatora,z gory dzieki za odpowiedz na mojego posta pozdrawiam. :)



#2 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 maja 2007 - 11:05

To go podłącz. To jest prawdopodobnie wzbudzenie. Musisz poszukać miejsca, gdzie był podłączony

#3 OFFLINE   cysiek

cysiek
  • 12 postów
  • Dołączył: 09-05-2007
  • Skąd: Opole

Napisany 25 maja 2007 - 11:25

wiem ze trzeba go gdzies podlaczyc tylko sek w tym ze szukalem miejsca skad mogl sie odczepic i nic nie znalazlem,moze ktos wie dokladnie gdzie go mozna podczepic (do czego) i mi powie dokladnie.?? :)

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 maja 2007 - 19:39

Powinien isc do zacisku D + to nie jest wzbudzenie , wzbudzenie jest wykonane wewnatrz alternatora, to jest tylko kabelek do kontrolki ładowania.

#5 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 25 maja 2007 - 23:12

Powinien isc do zacisku D + to nie jest wzbudzenie , wzbudzenie jest wykonane wewnatrz alternatora, to jest tylko kabelek do kontrolki ładowania.


Przez kontrolkę od ładowania przepływa prąd, który płynie do alternatora. Kontrolka gaśnie bo na styku alternatora po odpaleniu silnika zaczyna pojawiać się + zamiast uprzedniego -.

#6 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2007 - 07:33

hampster nic odkrywczego - tak wlasnie dziala kontrolka ładowania :grin: