Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

opinie na temat sprzegła STATIM


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   adolfik007

adolfik007
  • 98 postów
  • Dołączył: 23-09-2011

Napisany 15 stycznia 2012 - 16:54

Ja jutro wymianiam sprzęgło właśnie na Statim, dlaczego? Po pierwsze wiecej jest na roznych forach opinii pozytywnych niz negatywnych, po drugie nie ma co ukrywac koszty. Poza tym robię w miesiącu nie więcej niz 1000 km więc uważam ze nie potrzebuje najwyższych półek. Niedługo bede mógł tu wpisać równiez swoją opinie.
Przy okazji, co wymienić odrazu przy wymianie sprzęgła? Jakieś uszczelki, simmeringi?

#42 OFFLINE   kokoszon

kokoszon
  • 134 postów
  • Dołączył: 02-11-2010
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 czerwca 2013 - 15:39

Witam
Koledzy Seba1x i adolfik007 i jak te sprzegła statim sie u was sprawują?
Bo mam ochote takie załozyć. pozdro

#43 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 czerwca 2013 - 17:04

witajcie. dawno temu tu pisałem , że jest to dobre sprzęgło itp! ktoś tam odpisał , że za mało km zrobiłem by się wypowiedzieć! i miał racje! w sumie latam już na tym kilka lat ale nigdy w życiu następne czy coś! da się na tym wozić ale jeśli chodzi o jazde w korkach itp to totalny złom! na którym najlepiej ruszać z 2 biegu! jeśli z 1 to "buda" robi za konkretny wibrator:p zrobiłem już na nim 45600km i w sumie jeździ dalej! ale chce to już wywalić!

osobiście nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#44 OFFLINE   adipaw

adipaw

    WEBASTOi zima niestraszna

  • 662 postów
  • Dołączył: 25-06-2012
  • Skąd: WWY

Napisany 14 czerwca 2013 - 13:40

lepiej luk albo oryginał dać używkę niż jakieś byle co :)
ja wychaczyłem ostatnio oryginał GM by LUK za 200zł (dwumas tarcza docisk) wszystko w perfekcyjnym stanie równe grube i niezardzewiałe , w sumie to nie potrzebowałem jeszcze wymieniać ale jeść nie chce jak moje powie papa to się założy :)
także nie ładować się pany w byle co! to że łatwo się wyjmuje skrzynię to nie znaczy że trzeba tanie sprzęgło dać.

#45 OFFLINE   APO250

APO250
  • 91 postów
  • Dołączył: 21-12-2011
  • Skąd: Kraków

Napisany 17 czerwca 2013 - 19:21

witajcie. dawno temu tu pisałem , że jest to dobre sprzęgło itp! ktoś tam odpisał , że za mało km zrobiłem by się wypowiedzieć! i miał racje! w sumie latam już na tym kilka lat ale nigdy w życiu następne czy coś! da się na tym wozić ale jeśli chodzi o jazde w korkach itp to totalny złom! na którym najlepiej ruszać z 2 biegu! jeśli z 1 to "buda" robi za konkretny wibrator:p zrobiłem już na nim 45600km i w sumie jeździ dalej! ale chce to już wywalić!

osobiście nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mam to samo.. identyczny objaw.. Pozdrawiam i nie polecam..

Wysłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk

#46 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 17 czerwca 2013 - 23:25

chce ktos tarcze statima??
niech sobie do mnie przyjedzie, oddam za darmo, prawie nowa, przejechane okolo 500 km.

do czego zmierzam?? jak musicei zmieniac sprzeglo to odzalujcie ktroche kasy i nie kupujcie statima. nie pisze dalej bo poleca bluzgi na temat tej firmy
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#47 OFFLINE   arnixx

arnixx

    Klubowy "Król Julian"

  • 766 postów
  • Dołączył: 15-12-2010
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 19 czerwca 2013 - 12:01

Zgodzę się z tym, po wymianie tarczy - TRAGEDIA!!! Auto szarpało jak ktoś wcześniej wspomniał "wibrator" - Najlepszym rozwiązaniem jest obicie ori tarczy w dobym zakładzie się tym zajmującym! Stosowałem to w innym aucie i było :up:

#48 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 lipca 2013 - 19:47

panowie dla porównania tarcza statim i luk ! która jest która nie trzeba tłumaczyć bo widać od razu! w sobotę 3 godz pod autem i zmienione na regenerowaną starą tarcze luk! efekt kolosalny!!! dajcie sobie siana z dziadostwem statim!!!!

#49 OFFLINE   irzyk

irzyk

    Jestem Kubuś

  • 1 060 postów
  • Dołączył: 02-09-2008
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 lipca 2013 - 14:19

Dobrze, że trafiłem na ten temat bo już chciałem kupić komplet Statim'a ale jednak moje stare sprzęgło pojedzie do Pana Radzikowskiego i za 180zł zregeneruje docisk i tarczę.

#50 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 30 lipca 2013 - 14:26

bardzo mądra decyzja! ja swoją tarcze oddałem do ; http://www.makland.com.pl/
i rewelacja!!!!!!! za 100zł z pobraniem zrobili w luk (lepszym gatunkiem , bo są dwa!)

#51 OFFLINE   stanek39

stanek39
  • 3 postów
  • Dołączył: 01-09-2010

Napisany 03 października 2013 - 07:28

ja właśnie wczoraj robiłem drugi raz sprzęgło. Za pierwszym razem założyłem STATIM bo myślałem że zaoszczędzę i się grubo przeliczyłem. Po 500 km zaczęło szarpać ale jeździłem jeszcze bo myślałem że może się "ułoży", zrobiłem w sumie ok. 3000 km i już praktycznie nie dało się ruszyć normalnie bez szarpania, a pod lekką górkę to już graniczyło z cudem żeby w ogóle ruszyć. Dlatego moja opinia jest taka, lepiej dołożyć 100-150 zł, założyć LUK-a i mieć święty spokój bo w rezultacie, zapłaciłem dwa razy za robotę i kupiłem drugi raz sprzęgło. Chciałem zaoszczędzić a było jak "zwykle" co tanie to drogie :)
Jednym słowem nie kupujcie tego gówna!

#52 OFFLINE   mardok1986

mardok1986
  • 1 postów
  • Dołączył: 13-08-2011

Napisany 01 września 2014 - 08:40

Stary temat jak świat, ale dodam kolejną opinię o sprzęgle STATIM.
Po pierwsze byle mocniejsze ruszenie, smród niesamowity a po drugie po 15tys km,nie całe pół roku, odpadła okładzina i po sprzęgle, teraz użeram się ze sprzedawcą o zwrot kasy. Także nie polecam, a byłem entuzjastycznie nastawiony, szajs i już.

#53 OFFLINE   stanek39

stanek39
  • 3 postów
  • Dołączył: 01-09-2010

Napisany 01 września 2014 - 14:57

Stary temat jak świat, ale dodam kolejną opinię o sprzęgle STATIM.
Po pierwsze byle mocniejsze ruszenie, smród niesamowity a po drugie po 15tys km,nie całe pół roku, odpadła okładzina i po sprzęgle, teraz użeram się ze sprzedawcą o zwrot kasy. Także nie polecam, a byłem entuzjastycznie nastawiony, szajs i już.


Ja wtedy założyłem to sprzęgło do mojej Omegi i to był najgorszy zakup jaki mogłem zrobić, po miesiącu sprzęgło zaczęło szarpać tak że trudno było ruszyć. A ze sprzedawcą też się użerałem, bo palant nie chciał zwrócić kasy, wreszcie dałem sobie spokój, bo pozostało mi tylko pojechać do niego i skopać po ryju bo inne argumenty nie przemawiały przed czym się powstrzymałem bo nie warto sobie robić problemów przez takich śmieci. Firma od której kupiłem i chciałbym przestrzec innych przed zakupami u niech to:
Firma Handlowa,,,,,,,,,,,,,, Płońsk
sprzedają na allegro pod nickiem: dominik_502 (http://allegro.pl/sk...sklep-auto-moto)

#54 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 01 września 2014 - 16:44

ale to nie sprzedawca jest tutaj winny,

sprzeglo jest takim elementem, gdzie nieumiejetna jego obsluga potrafi zniszczyc nawet swiezo zalozone, nowe.

dlatego tez sprzedawcy nie chca uznawac reklamacji, bo wiedza, ze producent i tak odesle sprzeglo z dopiskiem "wina uzytkownika"


omijac sprzegla firmy STATIM i nie bedzie klopotu.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#55 OFFLINE   stanek39

stanek39
  • 3 postów
  • Dołączył: 01-09-2010

Napisany 02 września 2014 - 07:50

sprzeglo jest takim elementem, gdzie nieumiejetna jego obsluga potrafi zniszczyc nawet swiezo zalozone, nowe.


bez przesady żeby przy normalnej jeździe po przejechaniu 500 km nowe sprzęgło było do wyrzucenia, sprzedawca odpowiada za towar jaki sprzedaje. Przypuszczam że sprzedając to gówno reklamacji ma mnóstwo, więc na jego miejscu bym tego gówna nie sprzedawał więcej bo w końcu ktoś bardziej nerwowy w przypadku odmowy reklamacji przyjedzie, obije mu porządnie ryja i na tym się skończy jego wciskanie ludziom szajsu.

#56 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2014 - 08:05

Przypuszczam że sprzedając to gówno reklamacji ma mnóstwo

Też tak przypuszczam, że gupków co to to kupujo jest całe mnóstwo :tak:

#57 OFFLINE   Alley

Alley

    wolny folwark

  • 3 241 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 02 września 2014 - 08:23

Dlatego Sypus ma konwerter hydrokinetyczny, który jest w jego rękach - nodze?? nieśmiertelny :D

#58 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 02 września 2014 - 08:30

Też tak przypuszczam, że gupków co to to kupujo jest całe mnóstwo :tak:


popieram :p (też nim byłem) i dopóki będą kupować to sprzedawcy będą sprzedawać i nic w tym ich winy nie ma! jest wolny rynek i każdy sam decyduje czy idzie po tanią tandetę czy dołoży i ma spokój :p
zastanawiam się tylko czy ci co wywalają stare "sprzęgła" i zakładają statim to stare oryginalne idą na złom?
osobiście dawno temu miałem ten szajs ale stare na szczęście schowałem , po jakimś czasie wysłałem do regeneracji tarczę i ona kręci się do dziś a statim? gryzie glebę :D

#59 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2014 - 08:45

Dlatego Sypus ma konwerter hydrokinetyczny, który jest w jego rękach - nodze nieśmiertelny

Tylko skrzynie bidulki nie wyczymujo :nie: