Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

opinie na temat sprzegła STATIM


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
58 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   jques

jques
  • 65 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Zabrze

Napisany 02 grudnia 2011 - 22:53

Ja jednak kupilem komplet z Luk'a + wysprzeglik Luk jak narazie bez zastrzezen.. zdecydowalem sie na oryginal bo zona zrobila prawo jazdy.. :)

#22 OFFLINE   cyb3rm4n

cyb3rm4n

    Grafik od 7 boleści :P

  • 102 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Gliwice

Napisany 02 grudnia 2011 - 23:03

kolego a ile ten LUK plus wysprzeglik Cie kosztowal ?

#23 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 03 grudnia 2011 - 12:19

kolego a ile ten LUK plus wysprzeglik Cie kosztowal ?


pozwolę sobie tez odpowiedzieć na twoje pytanie za nim kopiłem statim patrzyłem na ceny luka samo sprzęgło bez wysprzeglika 450zl wysprzeglik 350zl najtaniej co można było. bo firmy Sachs sam wysprzeglik kosztuje 600-700zl wiem bo pracuje przy częściach samochodowych.

#24 OFFLINE   cyb3rm4n

cyb3rm4n

    Grafik od 7 boleści :P

  • 102 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Gliwice

Napisany 03 grudnia 2011 - 12:54

Czyli ogolnie kwituajac mozna powiedziec ze - Statim jest ok jako zamiennik dla ludzie nie wariujacych.

Widzialem z wysrzeglikiem calosc STATIM'a za 345 zl wiec mysle ze jak cos to bede chyba bral cosik takiego....

#25 OFFLINE   jques

jques
  • 65 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Zabrze

Napisany 03 grudnia 2011 - 18:57

Witam LUK nie nalezy do najtanszych tarcza + docisk to koszt 417zl wysprzeglik 418zl.. Ja zainwestowalem w LUKa bo zona zrobila prawo jazdy i nie chcialem ryzykowac. Co do wysprzeglika w kolegi zestawie to sprawdzil bym czy to nie jest jakas chinszczyzna.. sa pewne elementy na ktorych nie powinno sie oszczedzac bo sie to zemsci

#26 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 04 grudnia 2011 - 15:07

firma STATIM jest Polską firma nie chińczyk.moim zdaniem lepiej załozyc cos polskiego niż gó...no z chin. tyle na ten temat.

#27 OFFLINE   jques

jques
  • 65 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Zabrze

Napisany 04 grudnia 2011 - 18:02

rozumiem kolege, ale mi chodziło czy oni sami produkują wysprzegliki..

#28 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 05 grudnia 2011 - 22:56

rozumiem kolege, ale mi chodziło czy oni sami produkują wysprzegliki..


tego to nie wiem...

#29 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 06 grudnia 2011 - 11:35

maja w ofercie wysprzegliki, ale czy sami robia tego niewiem.

symbol statim do 3.0v6 - 4.25-CSC

generalnie statim to szajs. kupuja to z reguly ludzie ktorzy auto na handel biorą.Mamy duzo reklamacji na to zanim sie gwarancja skonczy

#30 OFFLINE   pawel80

pawel80
  • 1 004 postów
  • Dołączył: 23-05-2009
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 09 grudnia 2011 - 00:32

Witam. Z całym szacunkie mam od roku przegło statim i dałem za tarcze i docisk 270zł i nie żałuję. Nie jest to wg mnie szajs tylko sprzęgło dla osób którym się nie przelewa! Nie było mnie stać na np. Luka więc musiałem to kupić i jest ok. Pozdro.

#31 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 grudnia 2011 - 01:08

mysle ze troche za wczesnie jak po roku wystawiasz opinie. wiadomo skoro sprzedają to sprzeglo to znaczy ze cośtam pojezdzi i masz racje ludzie ktorzy kasy nie maja sa zmuszeni na zakup tańszej opcji. niestety dla bardziej wymagających osob to sprzeglo poprostu jest za słabe.

#32 OFFLINE   hampster

hampster
  • 430 postów
  • Dołączył: 24-02-2007
  • Skąd: Dobrzyca
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 09 grudnia 2011 - 08:03

Ja jakieś 2 lata temu kupiłem komplet sprzęgło + docisk firmy Sachs. Zapłaciłem jak dobrze pamiętam 520 zł z przesyłką i wszystko chodzi bez zarzutu.
Ogólnie jeżdżę spokojnie, ale jak potrzeba to potrafię docisnąć gaz do podłogi ;)
Przed kupnem zastanawiałem się LUK czy Sachs - różnica była niewielka więc wybrałem Sachsa.
Co do sprzęgła Statim - uważam, że na niektórych częściach nie powinno się oszczędzać. Szczególnie jeśli chce się jeździć autkiem jeszcze przez kilka lat.
To jak z końcówkami drążków/tulejami itp.. Jedni kupują Lemfordera i zapominają o problemie, a inni kupują febi, czy inne tańsze zamienniki, po czym za jakiś czas znowu wracają do tematu.

#33 OFFLINE   cyb3rm4n

cyb3rm4n

    Grafik od 7 boleści :P

  • 102 postów
  • Dołączył: 18-09-2011
  • Skąd: Gliwice

Napisany 09 grudnia 2011 - 08:55

W sumie ja nie kupilem sprzegla ,ale ....

Mysle ze wszystkie czesci jak i wiele produktow sa poprostu dobre . Czasem placisz za firme za ich renome itp . Wiem ze sprzegla Sachs i Luka sa wporzadku chociaz i im czasem wtopy sie zdarzyly z tego co mi wiadomo .

Co do Statima nie mam doswiadczenia ale wydaje mi sie ze jako forma z Polski i nie z tka renoma moga a wrecz musza miec ceny konkurencyjne do reszty. Szczerze to cieszy mnie to ze Polacy tez cos takiego robia i moze faktycznie jest to warte zobaczenia na wet na zasadzie ciekawostki . Cena jest bardzo atrakcyjna moze wlasnie ze wzgledu na te cechy ( brak marki itp renomy )

Mysle ze mozna by bylo sie skusic ! Skoro wiecej poki co opinii pozytywnych niz negatywnych.


Pozdro :)

#34 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 09 grudnia 2011 - 18:05

Ja jakieś 2 lata temu kupiłem komplet sprzęgło + docisk firmy Sachs. Zapłaciłem jak dobrze pamiętam 520 zł z przesyłką i wszystko chodzi bez zarzutu.
Ogólnie jeżdżę spokojnie, ale jak potrzeba to potrafię docisnąć gaz do podłogi ;)
Przed kupnem zastanawiałem się LUK czy Sachs - różnica była niewielka więc wybrałem Sachsa.
Co do sprzęgła Statim - uważam, że na niektórych częściach nie powinno się oszczędzać. Szczególnie jeśli chce się jeździć autkiem jeszcze przez kilka lat.
To jak z końcówkami drążków/tulejami itp.. Jedni kupują Lemfordera i zapominają o problemie, a inni kupują febi, czy inne tańsze zamienniki, po czym za jakiś czas znowu wracają do tematu.


nie zgodzę sie kolego z tobą co do firmy FEBI ze jest jakas gorsza bo to towar z wyższej polki made in germany. pracuje przy częściach samochodowych 6 lat i mam juz swoje zdanie

#35 OFFLINE   jques

jques
  • 65 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Zabrze

Napisany 09 grudnia 2011 - 18:37

nie zgodzę sie kolego z tobą co do firmy FEBI ze jest jakas gorsza bo to towar z wyższej polki made in germany. pracuje przy częściach samochodowych 6 lat i mam juz swoje zdanie

I z czystym sercem polecilbys tuleje wahacza z Febi zamiast Lemfordera ?? Ja prawde mowiac nie kupie juz zamiennika do swojego auta.. bo z praktyki wiem ze nie warto.. Wracajac do sprzegla Statim moze w tym przypadku jest inaczej bo producent jest z Polski..

#36 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 09 grudnia 2011 - 19:20

I z czystym sercem polecilbys tuleje wahacza z Febi zamiast Lemfordera ?? Ja prawde mowiac nie kupie juz zamiennika do swojego auta.. bo z praktyki wiem ze nie warto.. Wracajac do sprzegla Statim moze w tym przypadku jest inaczej bo producent jest z Polski..


najpierw bym polecił lemfordera potem febi ale nie ze febi to jakiś kiepski zamiennik. to tak samo jak by kto spowiedzial ze TRW jest lipa. ja na temat statim sie wypowiedziałem pozytywnie wymiana 3godziny jazda prubna i potem z zadowoleniem:w_morde:

#37 OFFLINE   jques

jques
  • 65 postów
  • Dołączył: 15-08-2010
  • Skąd: Zabrze

Napisany 09 grudnia 2011 - 20:28

Wiec moze bedzie tansza alternatywa dla Sachs, Luk no i zeby nie zeszli z jakosci :) Dobrze by bylo zeby uzytkownicy statima napisali cos w tym temacie po czasie

#38 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 grudnia 2011 - 00:05

za zgrzewke porzadnego browara moge wam oddac nowke tarcze STATIM.
na opakowaniu jeszcze jest cena

tylko dla zdesperowanych ;)

u mnie ta tarcza zrobila okolo 1000 km, zero oznak uzywania.

juz o tym pisalem, jak silnik/skrzynia byly zimne to wszystko bylo ok.
nawet pedal sprzegla lzej pracowal.

po rozgrzaniu, przy probie ruszenia, wystepowaly takie drgania, ze myslalem, ze mi most odpadnie, naprawde drgania byly ogromne. nawet sie podskakiwalo za kierownica.


z moich obserwacji wynikalo, ze tarcza deformowala sie wraz ze wzrostem temp.
wrocilem do starej sprawdzonej.
dziala po dzis dzien, bez jakichkolwiek drgan.

tarcze zmienialem tylko z powodu zakupu przyczepy kempingowej, bo nie wiedzialem co tam w aucie siedzi ;)
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#39 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 grudnia 2011 - 10:09

nie zgodzę sie kolego z tobą co do firmy FEBI ze jest jakas gorsza bo to towar z wyższej polki made in germany. pracuje przy częściach samochodowych 6 lat i mam juz swoje zdanie


febi/bilstein zle nei jest ale nie nadaja sie do omegi tuleje. jest za miekka i bedzie plywac. niestety tylko lemforder. koncowki drazkow, laczniki mozna uzyc.




 


#40 OFFLINE   seba1x

seba1x
  • 89 postów
  • Dołączył: 24-01-2011

Napisany 10 grudnia 2011 - 20:38

trochę schodzimy z tematu ale muszę to na pisać słyszeliście o takiej firmie jak RACER? jest to typowa chińszczyzna jak przychodzi do nas to już pudełka wyglądają jak po trąbie powietrznej ale w lutym tego roku kupiłem łącznik stabilizatora tej firmy każdy mówił ze lipa totalna mamy grudzień a łącznik jak nowy.