Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Sprawdzone środki do polerowania lakieru


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
49 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2007 - 21:35

Jak macie jakies sprawdzone pasty lub mleczka do polerowania lakieru to mozna zrobic taki watek.
Moge polecic
-wosk formula1 carnauba http://moto.allegro....k_carnauba.html
-lub mleczko formula1 carnauba, >>
-tempo -tanie i dobre, ale tylko 1-2 razy w roku na wyczyszczenie lakieru z poprzyklejanego piachu i roznych syfow.

Mialem kilka srodkow firmy Car plan i tez sa dobre, ale moim zdaniem formula1-carnauba jest lepsza ( szczegolnie wosk ) dluzej sie trzyma na lakierze. Nanosi sie go lekko na mokro a pozniej poleruje

Troche czytalem o pasie Farecla G3.
Mam ochote ja kupic znalazlem na allegro, ale w sumie nie pisze konkretnie, ze jest to pasta typowo do lakieru ( a do wszystkiego ). Z opisu wynika , ze nawet meble mozna nia polerowac.
Ktos z was moze uzywal tej pasty Farecla :?: jezeli tak toi co o niej myslicie: :!:
http://moto.allegro....ecla_250g_.html



#2 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2007 - 14:09

moze uzywal tej pasty Farecla jezeli tak toi co o niej myslicie:

Jest b. dobra. Dałem Omke do polerki tą pastą. Byłem przy zabiegu i efekt superrrr. Polerowanie mechaniczne niskoobrotowe, na mokro. Na koniec koleś polerował Farecla w czarnym opakowaniu o poj. ok. 0,7l i wtedy dopiero była baja. Polecam!

#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2007 - 15:55

Jest b. dobra. Dałem Omke do polerki tą pastą. Byłem przy zabiegu i efekt superrrr. Polerowanie mechaniczne niskoobrotowe, na mokro. Na koniec koleś polerował Farecla w czarnym opakowaniu o poj. ok. 0,7l i wtedy dopiero była baja. Polecam


To byla polerka mechaniczna, ale czy sprawdzi sie przy recznym polerowaniu :?: ( przy uzyciu szmaty, w domowych warunkach tak jak np kazde mleczko do polerowania)

#4 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2007 - 16:21

Pytałem gościa - powiedział, że raczej G3 to do polerki mechanicznej (są to preparaty raczej profesjonalne), ręcznie możesz sobie narobić "maziai" na lakierze - w słońcu nie będzie to dobrze wyglądać. Zresztą ja żonce ręcznie robiłem Twingo w metaliku to łapy mi odpadły :!: Jeżeli Masz zniszczoną powłokę to polerka mechaniczna, a jeżeli chcesz go ożywić to jakieś mleczko a'la żółwik. Ja za mechaniczną + pędzelki na masce po kamykach zabuliłem 100,- i jest efekt, a pędzelków nie widać.

#5 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 maja 2007 - 18:05

Lakier mam w dobrym stanie. Chcialem uzywac ta paste np zamiast past polerskich dostepnych w sklepach.

Widze, ze jednak zostane przy tempo na oczyszczenie lakieru z brudu a pozniej delikatniejsze woski tylko dla natluszczania.

#6 OFFLINE   mUody

mUody
  • 270 postów
  • Dołączył: 19-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 20 czerwca 2007 - 22:31

Ja dzis swojego wypolerowalem. Myslalem nad Farecla jednak sprobowalem wynalazku kolegi - na poczatek zmycie brudu z auta, nastepnie jak wyschnie uzylem utleniacz - taka substancja w buteleczce. Nastepnie wytarcie tego i znow plukanie, schniecie i na koniec Porzcelak z teflonem i polerowanie tego. Efekt 1sza klasa ale co sie namachalem to juz moje
W efekt taki:
Dodany obrazek

#7 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 czerwca 2007 - 22:41

wyschnie uzylem utleniacz - taka substancja w buteleczce.

- co to za ustroistwo :?: :shock: :wink:

#8 OFFLINE   mUody

mUody
  • 270 postów
  • Dołączył: 19-04-2007
  • Skąd: Głogów

Napisany 20 czerwca 2007 - 23:03

koles to bral od jakiegos tam lakiernika i oni to biora w rozlanych buteleczkach i opisuja je jako utleniacz ... a faktycznie jest Abel Auto RENOVATAEUR DESOXYDANT http://www.kleje-szu...abelauto.html#4
a tu mozna zakupic - cena kosmos
http://www.autokosme..._auto,p126.html
a do tapicerki wzialem Abel dg 12, ale jeszcze nie testowalem

#9 OFFLINE   Wiking

Wiking
  • 381 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Końskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 czerwca 2007 - 23:18

Dzięki, chyba pozostane :wink: przy G3 i farecli

#10 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 czerwca 2007 - 09:46

Ja swoj wczoraj przelecialem mleczkiem silikonowym Prestone(1 miejsce w tescie gazety MOTOR) i wyglada swietnie 15 minut roboty,5 szmat i bylem zszokowany ze jeszcze tyle brudu jest na lakierze po wyjechaniu z myjni

#11 OFFLINE   ziajos

ziajos
  • 129 postów
  • Dołączył: 03-04-2007
  • Skąd: Piekary Śląskie

Napisany 21 czerwca 2007 - 14:40

a ja to robie na "chama i bezczela" czyli Tempo. Szczerze mówiąc przy takim aucie, nie widzę sensu szaleńczego picowania lakieru, szczególnie że myję auto tak często, jak często spowiada się przeciętny Polak... ;)
Omega No More !!

#12 OFFLINE   Kris_omaCD96

Kris_omaCD96
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 02 lipca 2007 - 22:42

A ja maluje sobie sam.
Innym tez w promocyjnej cenie 100 zl od elementu.
Z tym ze z tego nie zyje .
To takie niezbyt dochodowe hobby.
A oto moja omega przed remontem, tzn po wypadku... Berlin

JAk myslicie czy bedzie ladna??? Dodany obrazek
Chcesz miec cos dobrze zrobione ????
To zrób sam........

#13 OFFLINE   scorpion110

scorpion110
  • 99 postów
  • Dołączył: 04-11-2006
  • Skąd: KOŃSKIE

Napisany 02 lipca 2007 - 22:57

Ja uzywam specyfika ktorego kiedys polecil mi ktorys z kolegow z klubu (sorki, nie pamietam ktory) - do kupienia na TEJ aukcji. Efekt jest naprawde zadowalajacy, lakierek lsni jak nowy.
[center:b46e1d946c]http://img362.images...rpion110gv6.jpg[/center:b46e1d946c]

Rzeczy niemozliwe załatwiamy od reki - na cuda trzeba chwile poczekac

#14 OFFLINE   trakerr

trakerr
  • 151 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Chełmek . . . . . . 2.5TD & 2.5DTI

Napisany 17 lipca 2007 - 22:03

G3 dobra ale do zniszczonego lakieru do malych rys G1 profesjonalne srodki oczywiscie polerowanie na mokro i najlepiej polerka
Beedzie sie działo...

#15 OFFLINE   Beniek

Beniek
  • 53 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Olsztyn/ Dundee

Napisany 19 lipca 2007 - 21:50

A mi ptak nasrał na maske (chyba orzeł jaki) i za skarby swiata nie moge usunąć odbarwienia lakieru :bad: :bad: :bad:

#16 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2007 - 23:15

A mi ptak nasrał na maske (chyba orzeł jaki) i za skarby swiata nie moge usunąć odbarwienia lakieru :bad: :bad: :bad:


nie wiem co jest w odchodach ptasich, ale jak jakiś gad nawali i jeszcze przypiecze to słońce, to zostaje plama na wieki :/


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#17 OFFLINE   Komarus80

Komarus80
  • 1 postów
  • Dołączył: 03-03-2007
  • Skąd: ELBLĄG ZONE

Napisany 21 lipca 2007 - 07:59

JAk myslicie czy bedzie ladna???

musi być ładna KLUSECZKA a co do rys to zgadzam sie z trakerr, G1

#18 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 01 marca 2009 - 16:50

Farecla

Witam, panowie gdzie w Radomiu(moze ktos tez tu mieszka) znajde ta paste bo mnie zaraz cos strzeli, nigdzie nie moge tego kupic.



 


#19 OFFLINE   vario

vario
  • 38 postów
  • Dołączył: 29-01-2009
  • Skąd: Mikołów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 02 marca 2009 - 07:21

jak lakier jest dość mocno zniszczony to tylko może pomóc polerka mechaniczna....jeśli ktoś będzie robił ręcznie to też można farcelą G3 a póżniej trzeba mleczkiem ściągnąć resztę pasty bo pozostaną smugi... jak ktoś bedzie robił to samemu to wpierw umyć auto i w cieniu albo w garażu pastować... w słońcu zbyt szybko wysycha i nie da rady tego zrobić, jak pasta zaschnie to cięzko jest ja póżniej usunąć...najlepiej żeby dany element był mokry(żeby zostały na nim krople wody)bierzemy na wilgotną szmatke troche pasty i jedziemy(podstawa żeby nie dostał sie na szmatke syf bo mozemy wtedy porysować lakier,wykonujemy ruchy ręką na okrągło)jak skończymy "grubszą" pastą to płuczemy szmatkę z pasty i ściągamy tyle pasty ile sie da następnie bierzemy drugą szmatke i mleczko, znowu nanosimy paste i polerujemy...na końcu najlepiej wszystko wytrzeć do sucha recznikem papierowym(miękkim bezpyłowym)

#20 OFFLINE   kizior11

kizior11
  • 126 postów
  • Dołączył: 30-07-2008
  • Skąd: Raszówka

Napisany 02 marca 2009 - 10:15

Myśle że z tych tańszych środków to tylko G1 ja zrobiłem z połączeniem z woskiem formuła 1, oczywiście polerką efekt rewelacyjny .