Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

N2O w x30xe ??


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Wieniek

Wieniek
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-02-2011
  • Skąd: Blachownia

Napisany 16 lutego 2011 - 16:39

Witam wszystkich.

Pacjent Omega B X30XE Kombi 1995 - Automat

Zabieg - Montaż N2O ze strzałem +50KM ze sterowaniem manualnym

Problem pojawia sie tylko jeden w mojej głowie bo wiem ze silnik jako tako zniesie strzał z nitro gdyż znajomy magik ma V-ke w kadecie i strzela +100 to zastanawiam się jak to zniesie skrzynia(nie mam pojecia czy sa rózne rodzaje skrzyń czy tylko jedna wychodziła m MV6). Co sie stanie gdy w momencie dostanie nagły przyrost Nm ?? Czy skrzynia nie powie zaraz good bay?? Strzelał będę okazjonalnie bo nie ukrywam ze czasem przydało by sie miec coś w zanadrzu podczas wyprzedzania.
Czy ktoś już montował taki zestaw w automacie??

Dodam że cały zestaw leży u mnie w piwnicy i nie korzystam z niego a szkoda aby się marnował bo sprzedaje auto w którym był zamontowany .

#2 OFFLINE   ploniu

ploniu

    Mocy nigdy zawiele

  • 210 postów
  • Dołączył: 30-06-2010
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 lutego 2011 - 16:53

kolego mógł byś podrzucić jaki jest koszt takiego zestawu i jak N2O jest podawany do silnika i ogólnie z czego to się składa oprócz butli

#3 OFFLINE   Wieniek

Wieniek
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-02-2011
  • Skąd: Blachownia

Napisany 16 lutego 2011 - 17:08

Kolego oprócz butli masz solenoidy benzynową i gazową oraz wtryski , przewody do paliwa i do gazu uchwyty i chyba to tyle. Gaz podawany jest zależnie od sposobu instalacji bo możesz zrobić na direct porcie lub tak jak ja właśnie.W direct porcie masz coś jak instalacja sekwencyjna gazu czyli na każdy cylinder podaje z osobna w moim przypadku działa to jak instalacja mieszalnikowa i paliwo oraz gaz podawane są w przepustnice i tam sie mieszają. cena takiego zestawu z montażem jakieś 2.5 tys.

#4 OFFLINE   ploniu

ploniu

    Mocy nigdy zawiele

  • 210 postów
  • Dołączył: 30-06-2010
  • Skąd: Słupsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 16 lutego 2011 - 17:13

czyli ta druga opcja działa jak LPG czyli gaz jest podawany do dolotu i miesza się z benzyną idącą z wtryskiwaczy tak ?

#5 OFFLINE   Wieniek

Wieniek
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-02-2011
  • Skąd: Blachownia

Napisany 16 lutego 2011 - 17:36

i jedna i druga działaja podobnie do lpg z tym ze zasilanie benzyna masz caly czas bo n2o i dodatkowe paliwo sa tylko dotryskiwane. Ale tak w dolocie sie mieszaja i ida do komory spalania

#6 OFFLINE   Seweryn80

Seweryn80
  • 353 postów
  • Dołączył: 06-04-2009
  • Skąd: Brzękowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lutego 2011 - 23:21

Asb to wytrzyma ale silnik nie wiem czy się nie wykorbi jak wiadomo lubi pękać wał na serii a co będzie po dodaniu N2O,
Ploniu nie kombinuj z tym do auta zasilanego lpg bo nie ma to sensu.

#7 OFFLINE   Wieniek

Wieniek
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-02-2011
  • Skąd: Blachownia

Napisany 25 lutego 2011 - 12:32

No i jako ze okazało się że automat po włożeniu motora okazał się złomem to będzie manual więc obawy mniejsze. Temat do zamknięcia. Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam