Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

wentylatory elektryczne jak je podlaczyc


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   jedrus

jedrus
  • 78 postów
  • Dołączył: 01-01-2007
  • Skąd: BRA

Napisany 23 maja 2007 - 10:29

witam mam pytanie jak mozna podlaczyc wentylatory na przycisk
chce zeby mi dwa wentylatory jak wlacze przycisk chodzily jak to moge zrobic jakie kable mam podlaczyc moze jakis schemacik



#2 OFFLINE   Patrick

Patrick
  • 325 postów
  • Dołączył: 30-09-2006
  • Skąd: Gillingham UK/Zabrze PL

Napisany 28 maja 2007 - 09:42

Nie pamiętam teraz jak w omie wygląda sprawa,ale w innych autach, które maja przekaźnik w układzie wentylatora, wystarczy wpiąć sie w kable przy czujniku na chłodnicy-czujnik sie zwiera zamykając obwód-ty robisz to samo tylko włącznikiem wpiętym przed czujnikiem(kabel dwuzyłowy do kabiny i jakis włacznik w kabinie). Jeśli jest przekaźnik to kable przy czujniku nie są grube i nie ma tam dużego prądu, więc bez obaw można ciągnąć dodatkowe kable do kabiny. Jak są grube (tak mam w astrze 1.4-czujnik jest od razu przekaźnikiem) to wystarczy gruby kabel do kabla masowego dołączyć, przeciągnąć do kabiny i zwierać gdzieś do masy. Ale w omie są osobne przekaźniki więc pierwszy sposób powinien być ok. Sprawdź sobie ile masz włączników na chłodnicy, zewrzyj piny we wtyczce i zobaczysz który wiatrak kiedy Ci się włącza i do niego się podłącz. Jeśli nie jesteś pewny czy występuje tam plus(grube kable) czy minus(cienkie) to lepiej zewrzyj przez żarówke żeby zwarcia nie zrobić(ale w omie powinno byc sterowanie na masie-zwierasz pin i sie włącza). Oczywiscie stacyjka włączona. Ja tak robiłem w innych furkach i działało OK, ale zaznaczam nie jestem elektrykiem :wink:
Vauxhall Omega Elite 3.0 '98-już nie ma..
http://cgi.ebay.co.u...:MEUS:IT&ih=007
VW Passat 1.9 TDI '04 Kombi.