Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dlaczego nie działa TC i ABS


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Maciej-M31

Maciej-M31
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Ostrzeszów

Napisany 23 maja 2007 - 09:47

Nie znalazłem nigdzie czegoś takiego a myśle ze ten problem to raczej w tym dziale powinno się znaleźć. Po prostu w mojej omedze nie działa ABS ani TC jakie mogą być przyczyny. Silnik mam 2.5 v6 jazda na mokrym asfalcie przypomina jazde po śniegu.W deszczowe dni nie wyjezdzam z garazu. Zarówka ani TC wogole się nie zapala dodam ze czujniki ABS sa i sa popodlanczane bo sprawdzałem w kanale.
Za wszelkie info z góry dziekuje.



#2 OFFLINE   siwy75

siwy75
  • 134 postów
  • Dołączył: 23-07-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 23 maja 2007 - 10:10

a sprawdzales żarowki w desce moze przepalone bo skoro niedziała musi pokazywac bład

#3 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2007 - 10:12

a sprawdzales żarowki w desce moze przepalone bo skoro niedziała musi pokazywac bład

I to chyba jest najtrafniejsza diagnoza w tym momencie.

#4 OFFLINE   Maciej-M31

Maciej-M31
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Ostrzeszów

Napisany 23 maja 2007 - 10:59

Czyli że przepalona zarówka w desce powoduje zanik napiecia do ABS i TC?????
Że niby coś jak przepalona żarówka w alternatorze? To chyba nie może być takie proste :wink:

#5 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 11:08

Czyli że przepalona zarówka w desce powoduje zanik napiecia do ABS i TC?????
Że niby coś jak przepalona żarówka w alternatorze? To chyba nie może być takie proste :wink:


nie ten tok myslenia. Jesli nie dziala ci TC i ABS powinny sie swiecic 2 pomaranczowe kontrolki wskazujace problem z tymi rzeczami. podjedz na TECH i na bledach ci wyjdzie dlaczego nie dziala bo tak to sie mozna tylko domyslac. ale na poczatek wyczysc zebatki przy moscie z tylu z syfu i brudu (te obok czujnikow) i sprawdz czy nie masz przepalonych zarowek w desce. Chyba ze ktos cos kombinowal i wyjal zarowki zeby sie nie swiecily




 


#6 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2007 - 11:34

a ja zapytam tak z głupia franc strzelając - jaki masz rozmiar opon na przedniej i tylnej osi?

#7 OFFLINE   Maciej-M31

Maciej-M31
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Ostrzeszów

Napisany 23 maja 2007 - 12:21

15 na 195 na 65 przod i tył ten sam rozmiar roznią sie tylko firmą. Nie ma głupich pytan sa tylko głupie odpowiedzi. Zaczne chyba od sprawdzenia tych zarowek moze faktycznie gosciu co ja mi sprzedał kit jakis mi wcisnoł. No ale jak tu cos takiego spradzic jak fur była rozwalona i nie szło tego sprawdzić po prostu moja wina. :cry:

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2007 - 12:31

a masz przycisk od TC?
Jak tak - to czy czy po wcisnięciu zapala sie kontrolka na desce?

#9 OFFLINE   Maciej-M31

Maciej-M31
  • 14 postów
  • Dołączył: 27-12-2006
  • Skąd: Ostrzeszów

Napisany 23 maja 2007 - 13:41

Przycisk jest kontrolka nie zapala się. Jedyne co sie zapala to S hihihihihihihih :yes_yes: no i mam ASB oczywiście i mam sniezynke i ona kurde działa sprawdzałęm nawet na sniegu.

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 13:47

Przycisk jest kontrolka nie zapala się. Jedyne co sie zapala to S hihihihihihihih :yes_yes: no i mam ASB oczywiście i mam sniezynke i ona kurde działa sprawdzałęm nawet na sniegu.



sprawdz czy masz wogoole zarowki w desce.




 


#11 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 23 maja 2007 - 15:04

tak jak koledzy piszą sprawdz czy masz sprawne żarówki...powodem nie działania TC i ABS będzie na 90% wina niesprawności ABSu....któryś z czujników, kabelków.....TC bierze sygnały właśnie z czujników ABSów i jeśli one nie będą sprawne TC nie będzie chodził...
najpierw sprawdź żarówki, później looknij pod auto i przyjrzyj się czujnikom oraz kabelkom od ABS :)

#12 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 maja 2007 - 15:13

Tylko panowie - żarówki to sprawa wtórna. Nawet jak są spalone, to nadal coś jest nie tak z TC/ABS.

Jak je wymieni, to będzie miał tylko choinke na desce, ale nie zmieni to faktu, ze urządzenia (bardzo przydatne z resztą) nie będą działać.
Ja bym od razu wziął spinaka/pojechał na kompa i sprawdził błędy. Od tego trzeba zacząc.
Przyczyn moze być wiele, ale jesli poprzedni właściciel np. wyciągnął żarówki (tu przy okazji moje kolejne pytanie - czy przed uruchomieniem silnika, a po włączeniu zapłonu - kontrolki TC/ABS sie swiecą? Jak nie .. to nie masz co sprawdzac, bo są albo przepalone, albo wyjęte) to znaczy ze jest coś poważniejszego i opłacało mu sie wyciągnąć żarówki niż naprawić kabelek.
Jesli są tylko przepalone, bo sie za długo swieciły - to nadal problem pozostaje - bo dlaczgo poprzedni włąsciciel tego nie zrobił? ALbo dlatego, ze jest coś poważnego, albo był d*pa...

#13 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 maja 2007 - 15:16

Tylko panowie - żarówki to sprawa wtórna. Nawet jak są spalone, to nadal coś jest nie tak z TC/ABS.

Jak je wymieni, to będzie miał tylko choinke na desce, ale nie zmieni to faktu, ze urządzenia (bardzo przydatne z resztą) nie będą działać.
Ja bym od razu wziął spinaka/pojechał na kompa i sprawdził błędy. Od tego trzeba zacząc.
Przyczyn moze być wiele, ale jesli poprzedni właściciel np. wyciągnął żarówki (tu przy okazji moje kolejne pytanie - czy przed uruchomieniem silnika, a po włączeniu zapłonu - kontrolki TC/ABS sie swiecą? Jak nie .. to nie masz co sprawdzac, bo są albo przepalone, albo wyjęte) to znaczy ze jest coś poważniejszego i opłacało mu sie wyciągnąć żarówki niż naprawić kabelek.
Jesli są tylko przepalone, bo sie za długo swieciły - to nadal problem pozostaje - bo dlaczgo poprzedni włąsciciel tego nie zrobił? ALbo dlatego, ze jest coś poważnego, albo był d*pa...



zgadza sie ale w magiczne przepalenie albo wyparowanie 2 zarowek nie wierze czyli pewni poprzednik kombinowal cos przed sprzedarza. bez kompa sie nie obejdzie chyba ze po omacku bedzie podmienial. na kompie od razu pokarze co jest problemem