Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kamery nad drogą do wa-wy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
111 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 23:51

w berlinie mialem przyjemnosc przejechac po progu ktory sie wciska w asfalt przy zmniejszeniu predkosci
jedziesz wolno prog zdazy sie schowac, jedziesz szybko do dupniesz glowa o podsufitke
poprostu jest bardziej komfortowo
u nas podobno tez takie sa ale sie nie spotkalem

a jeszcze kolejna glupota to rozmieszczenia tych pprogow
w gminie obok idioci pomontowali 4 progi, po 2 w kazda strone przy wyjezdzie karetek pogotowia
jeden przy samej bramie a drugi jakies 300 metrow dalej, w obie strony
wszystko fajnie tylko ze one zamiast samochody spowalniac utrudnialy przejazdy karetce
i po okolo 2 miesiacach zniknely, albo ci z pogotowia protestowali albo jest jakis przepis zabraniajacy montowaniu ich w takim miejscu

#42 OFFLINE   hubertcht

hubertcht
  • 1 388 postów
  • Dołączył: 03-08-2009
  • Skąd: Melksham
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2011 - 00:03

mi jeszcze nigdy nie przyszedl mandat z takiej kamery.
nie przekraczam predkosci duzo bo np na 50mph jade jakis 55-57mph.

a tu jeszcze taki artukul z oneta-
http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html

#43 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 lutego 2011 - 13:09

Te kamery stoją już tam dobre 3 lata ( jeśli pokazywali odcinek między Nadarzynem a Radziejowicami a raczej napewno bo od Radziejowic do Piotrkowa jest już przebudowa drogi na S8 ). Nie martwcie się te kamery długo nie postoją bo ten odcinek jest w fazie przetargu na dostosowanie tego odcinka do S. Bolączką tego odcinka to są piesi którzy się tam szwendają bo odcinek biegnie przez 2 wioski. Nadarzyn i Siestrzeń. Dlatego zastosowano te rozwiązanie.

#44 OFFLINE   sipa666

sipa666

    1-sze 6 biegów w V6 w PL

  • 484 postów
  • Dołączył: 02-04-2010
  • Skąd: Pruszcz Gdański

Napisany 08 lutego 2011 - 18:51

Przydałaby sie jakiś mały zamach na biały kurnik w Warszawie
...


musialby byc skuteczny, i wszystkim jednoczesnie wytłuc. popieram Konrada.

#45 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2011 - 20:59

sami sobie ogladnijcie

http://www.tvnwarsza...osci,62285.html

#46 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 lutego 2011 - 22:55

Taki system funkcjonuje w tunelu na Wisłostradzie ale nikt się nie zajmuje mandatami bo tam by 98% aut by dostało manday ( wiedza od nadzoru utrzymania ruchu w tunelu). Jedynie Policja od czasu do czasu na skraju wyłapuje tych najszybszych. Jest tez na Trasie Siekierkowskiej z którego też nie korzystają.

#47 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lutego 2011 - 23:04

nie korzystaja bo do tej pory nie mogli ale teraz byly zmiany i beda mogli i uwierz ze to bedzie piekna maszynka do robienia pieniedzy i wszyscy sie przekonaja o tym jak zaczna walic mandatami
napewno nie wszystkie zawsze beda aktywne bo by sie im system zmulil od wysylania takiej ilosci

problem w tym ze to jak zwykle bedzie aktywne w miejscach nie zwiekszonego ryzyka kolizji a miejsca gdzie mozna bezpiecznie depnac a znaki ustawial jakis psychol
tak jak na wislostradzie tlumaczac sie ze jest naprawde niebezpiecznie

#48 OFFLINE   bosman

bosman
  • 8 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: Kraków

Napisany 09 lutego 2011 - 10:47

Cześć Wszystkim
Odpowiem Wam na te wszystkie pytania i zarzuty. Montowałem te wszystkie kamery wraz z systemem.
Jak na razie to system pomagający w rozładowaniu dróg S7, S8, i 50. Jest zliczany średni przejazd po między poszczególnymi bramkami i pokazuje zarządcy dróg w jakim stopniu i z jaką prędkością są przejeżdzane odcinki. Co do mandatów nie mogą zostać dopuszczone bo nie mają certyfikatów a wydanie takich trwa nawet do 5 lat. Jak będą mogli karać to Wam napiszę na razie nie ma mowy.

Pozdrawiam

#49 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 lutego 2011 - 11:07

Cześć Wszystkim
Odpowiem Wam na te wszystkie pytania i zarzuty. Montowałem te wszystkie kamery wraz z systemem.
Jak na razie to system pomagający w rozładowaniu dróg S7, S8, i 50. Jest zliczany średni przejazd po między poszczególnymi bramkami i pokazuje zarządcy dróg w jakim stopniu i z jaką prędkością są przejeżdzane odcinki. Co do mandatów nie mogą zostać dopuszczone bo nie mają certyfikatów a wydanie takich trwa nawet do 5 lat. Jak będą mogli karać to Wam napiszę na razie nie ma mowy.

Pozdrawiam


No i wszystko jasne :)

#50 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2011 - 11:15

Cześć Wszystkim
Odpowiem Wam na te wszystkie pytania i zarzuty. Montowałem te wszystkie kamery wraz z systemem.
Jak na razie to system pomagający w rozładowaniu dróg S7, S8, i 50. Jest zliczany średni przejazd po między poszczególnymi bramkami i pokazuje zarządcy dróg w jakim stopniu i z jaką prędkością są przejeżdzane odcinki. Co do mandatów nie mogą zostać dopuszczone bo nie mają certyfikatów a wydanie takich trwa nawet do 5 lat. Jak będą mogli karać to Wam napiszę na razie nie ma mowy.

Pozdrawiam


A gadają że od Lipca, to są dopiero......

#51 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lutego 2011 - 11:46

Cześć Wszystkim
Odpowiem Wam na te wszystkie pytania i zarzuty. Montowałem te wszystkie kamery wraz z systemem.
Jak na razie to system pomagający w rozładowaniu dróg S7, S8, i 50. Jest zliczany średni przejazd po między poszczególnymi bramkami i pokazuje zarządcy dróg w jakim stopniu i z jaką prędkością są przejeżdzane odcinki. Co do mandatów nie mogą zostać dopuszczone bo nie mają certyfikatów a wydanie takich trwa nawet do 5 lat. Jak będą mogli karać to Wam napiszę na razie nie ma mowy.

Pozdrawiam


No i taka odpowiedz mi sie podoba :) Rzeczowa :) Fajnie wiedziec :)
W miare mozliwosci, jak mozesz, to kolego informuj co sie dzieje :) Bo czesta latam tą trasą i prawie zawsze "pod czerwone pole" :D

#52 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 lutego 2011 - 20:22

No i taka odpowiedz mi sie podoba :) Rzeczowa :) Fajnie wiedziec :)
W miare mozliwosci, jak mozesz, to kolego informuj co sie dzieje :) Bo czesta latam tą trasą i prawie zawsze "pod czerwone pole" :D


Czyli z mostem 4.22 jakieś 220 :D ładnie a mówią że rekordziska odcinka to audi z 184 jak dobrze pamiętam.

#53 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 lutego 2011 - 21:53

Mi sie wydawalo, ze jak jezdzi sie przepisowo to fotoradar pajakami zarosnie. Czytajac jednak jakie to wywoluje oburzenie przypomiala mi sie angielska anegdotka:

"Kiedys to bylo lepiej. Majac 50 pensow w kieszeni moglem w lokalnym sklepie miec bulki, mleko, ser, mieso i czekolade. Te czasu skonczyly sie bezpowrotnie. Piep...monitoring, piep... ochroniarze!"


mi jeszcze nigdy nie przyszedl mandat z takiej kamery.
nie przekraczam predkosci duzo bo np na 50mph jade jakis 55-57mph.

Bo one lapia gorne 30% tych ktorzy przekraczaja predkosci. Czyli jak sporo ludzi przekracza to mozesz jechac i 60mph, a jak malo to i za 55 moga lapnac (choc wiem, ze wlasciwie dopiero od 60 cos robia).
Z tymi danymi to slyszalem, ze dane naciagane. Fotoradary nie sa wylaczone wszedzie o 50% tylko tam gdzie kasy jest najmniej. I to najczesciej w tych okolicach co kilka tygodni fotoradar plonal , byl scinany lub wyrywany, wiec najczesciej i tak nie dzialal.

#54 OFFLINE   bosman

bosman
  • 8 postów
  • Dołączył: 04-04-2009
  • Skąd: Kraków

Napisany 11 lutego 2011 - 14:56

Cześć
Największa średnia prędkość to podana została za ten rok rekordzista ( w mojej osobie ) miał 212km przy próbach uruchamiania systemu. Rzeby nie było dużo pytań za zezwoleniem i w nocy około 2:00
Pozdrwiam
ps. autko o mocy 320KM

#55 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 19 lutego 2011 - 11:24

kolego co to za autko ? bo z policyjnych ktore maja to chyba zadne takiej mocy nie rozwija :-) ?

a co do kamer to kolejny taki sam bez sens jak fotoradary, ostry hebel przed zeby zwolnic a potem but w podloge zeby nadrobic strate, wieksze spalanie i czesciej hamulce trzeba zmieniac, chyba tylko temu to sluzy :-)

#56 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 19 lutego 2011 - 11:39

kolego co to za autko ? bo z policyjnych ktore maja to chyba zadne takiej mocy nie rozwija :-) ?

a co do kamer to kolejny taki sam bez sens jak fotoradary, ostry hebel przed zeby zwolnic a potem but w podloge zeby nadrobic strate, wieksze spalanie i czesciej hamulce trzeba zmieniac, chyba tylko temu to sluzy :-)


Niestety ostre hamowanie się nie sprawdzi bo prędkość ma być mierzona jako średnia wyliczona z czasu przejazdu między bramkami a ich troche jest.

#57 OFFLINE   gorum

gorum
  • 295 postów
  • Dołączył: 25-01-2009

Napisany 19 lutego 2011 - 11:45

wiem wiem, ja akurat pisałem o fotoradarach i po obserwacjach tego co ludzie robia :)

#58 OFFLINE   samba-77

samba-77
  • 336 postów
  • Dołączył: 08-06-2008
  • Skąd: Jastrzebie Zdroj

Napisany 20 lutego 2011 - 01:43

Cześć
Największa średnia prędkość to podana została za ten rok rekordzista ( w mojej osobie ) miał 212km przy próbach uruchamiania systemu. Rzeby nie było dużo pytań za zezwoleniem i w nocy około 2:00
Pozdrwiam
ps. autko o mocy 320KM


Rzeby nie było dużo pytań...........już nic nie napiszę ;)

#59 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lutego 2011 - 18:12

W Polsce rzeczywiście zamontowanie kamer monitorujących prędkość na trasie nie wydaje się dobrym rozwiązaniem - tak, jak pisaliście, po obszarze monitorowanym wielu kierowców - rura i nadrabianie strat.... takie realia niestety...
Coś dla odmiany: zaobserwowałem u siebie dość nieoczekiwany dla mnie objaw po zmianie samochodu - octavią rs 170KM jeździłem znacznie szybciej niż accordem 201KM... przestało mi się spieszyć w mieście i poza nim, prędkości dozwolonych nie przekraczam o więcej niż 10 -20km/h...
Chyba zaprzeczam stereotypowi hondziarza ;)

#60 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 lutego 2011 - 22:13

W Polsce rzeczywiście zamontowanie kamer monitorujących prędkość na trasie nie wydaje się dobrym rozwiązaniem - tak, jak pisaliście, po obszarze monitorowanym wielu kierowców - rura i nadrabianie strat.... takie realia niestety...
Coś dla odmiany: zaobserwowałem u siebie dość nieoczekiwany dla mnie objaw po zmianie samochodu - octavią rs 170KM jeździłem znacznie szybciej niż accordem 201KM... przestało mi się spieszyć w mieście i poza nim, prędkości dozwolonych nie przekraczam o więcej niż 10 -20km/h...
Chyba zaprzeczam stereotypowi hondziarza ;)


ja taki sam efekt zaobserwowałem kiedy przesiadłem się z 96KM espero na 218KM omegę... też jeżdżę wolniej...