Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kamery nad drogą do wa-wy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
111 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lutego 2011 - 23:22

Przed chwilą na kanale TVN Warszawa był reportaż na temat kamer nad drogami do warszawy. Kamery są rozmieszczone nad każdym pasem w odległości co 10km. W chwili obecnej trwają testy systemu który robi kierowcą zdjęcia, widoczna jest twarz i numer rejestracyjny. Nic nie da przychamowanie przed samą kamerą bo liczona jest prędkość średnia ustalana na podstawie czasu przejazdu miedzy tymi kamerami.

Nasz kraj jak zwykle inwestuje tylko w to jak karać a nie jak zrobić drogi. Paranoja po prostu moim zdaniem. 2 pasy ruchu w jedną stronę oddzielone pasem zieleni i ograniczenie 70km/h. Widać szykujemy się na Euro 2012, w końcu jak niemcy wjadą to ładnie zostawią Euro na mandaty....

Co wy o tym pomyśle sądzicie? Bo moim zdaniem paranoja....

Temat oczywiście ku przestrodze w końcu nikogo kieszeń nie swędzi.

#2 OFFLINE   doncortino

doncortino
  • 3 592 postów
  • Dołączył: 13-09-2008
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lutego 2011 - 23:27

W sklepie denerwują cię kamery obserwujące czy ktoś nie kradnie? Albo ochroniarze w banku? Policjanci chodzący po chodniku też wkurzają?

#3 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 lutego 2011 - 23:29

K***A kocham ten kraj, ale jak widze pomysły urzedasów to chce mi sie spierdzielać z tąd jak najdalej. Jeszcze troche to przez Polske samochodem bedzie sie jechać dłuzej niż PKP bo nie dosc ze korki, to jeszcze drogi do du*y, jakies kamery, suszarki po prosru brak słów. Zamiast robic drogi to kupują radiowozy, kamery, radary i tak oni chcą zapobiegać wypadkom...

Przydałaby sie jakiś mały zamach na biały kurnik w Warszawie...

#4 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 06 lutego 2011 - 23:36

W sklepie denerwują cię kamery obserwujące czy ktoś nie kradnie? Albo ochroniarze w banku? Policjanci chodzący po chodniku też wkurzają?


Psiarnia denerwuje mnie wszędzie.

A co do kamer w sklepie nie mylmy pojeć......

Przydałaby sie jakiś mały zamach na biały kurnik w Warszawie...


Trzeba ruskim pomysł podrzucić ;)

#5 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 00:01

Trzeba ruskim pomysł podrzucić ;)


I wtedy
Russian Boom part 2 :D :D :D

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 00:13

Psiarnia denerwuje mnie wszędzie.


szanuj cudzą pracę - bo szufladkowanie ludzi jest dość niezdrowe - nie wiesz kto jaki ma zawód i możesz urazić ;)

Co do pomysłu - mam mieszane odczucia - z jednej strony jest to sposób na dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i walka z piratami drogowymi. a z drugiej strony - trochę już w paranoję zaczynam wpadać. Podejrzewam, że jeśli zmienić wśród ludzi sposób zachowania się na drodze i podejście do przepisów KRD to tego typu kasochłonne ale i kasodostarczające pomysły nigdy by nie zaistniały.



 


#7 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2011 - 00:18

szanuj cudzą pracę - bo szufladkowanie ludzi jest dość niezdrowe - nie wiesz kto jaki ma zawód i możesz urazić ;)


Ajjj poprostu mam tradycję :)

Co do pomysłu - mam mieszane odczucia - z jednej strony jest to sposób na dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym i walka z piratami drogowymi. a z drugiej strony - trochę już w paranoję zaczynam wpadać. Podejrzewam, że jeśli zmienić wśród ludzi sposób zachowania się na drodze i podejście do przepisów KRD to tego typu kasochłonne ale i kasodostarczające pomysły nigdy by nie zaistniały.


Pewnie masz rację, ale są fotoradary, suszarki itd a to moim zdaniem juz lekka przesada. Brakuje żeby nam wsadzili GPS w auta i karali za wszystko, parkowanie w niedozwolonym miejscu, przekroczenie prędkości itd, wszystko co pokaże GPS. Przecież człowiekowi pensji by nie starczyło.....

#8 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 00:19

Warmińsko - Mazurskie też miało drobne wydatki
http://olsztyn.com.p...olicjantow.html

#9 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2011 - 00:23

Warmińsko - Mazurskie też miało drobne wydatki
http://olsztyn.com.p...olicjantow.html


Kolejna głupota, a jak się jedzie do wawy to łeb chce urwać bo asfalt stopniał razem ze śniegiem. Nic tylko walczyć z nimi o odszkodowania....

Ale u nas w kraju są najszybciej naprawiane drogi, w żadnym kraju na całym świecie nie naprawia się ich tak szybko jak w PL :D u nas trwa to 30min. Przyjeżdża busik, wyjmują znak uwaga ubytki w jezdni z odpowiednią iloscią kilometrów :D bez względu na długość drogi naprawiana jest tyle samo czasu :D Porażka

#10 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 00:30

Przecież człowiekowi pensji by nie starczyło.....

ale wiesz że jest na to sposób - jeździć zgodnie z przepisami

Przyzna się, że odkąd zdobyłem 19 punkcik do kolekcji uskuteczniam tę formę poruszania się - jest naprawdę przyjemnie



 


#11 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2011 - 00:41

ale wiesz że jest na to sposób - jeździć zgodnie z przepisami

Przyzna się, że odkąd zdobyłem 19 punkcik do kolekcji uskuteczniam tę formę poruszania się - jest naprawdę przyjemnie


No po mieście się zgodzę ale po trasie to te prędkości na znakach to są kpiną jakąś totalną :)

#12 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 00:49

trzeba by dopytać kogoś mądrego o przyczynę takich prędkości - czym się sugerował i dokładną motywację



 


#13 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 07 lutego 2011 - 01:02

Damian takie kamerki są w UK, widziałem na diskawery ;) Teraz jak mają radary stać tylko załadowane to trzeba gdzie indziej szukać kasy :mad: i wyciągać ją za to samo. Co do jakości i szybkości naprawianych dróg. To temat nieskończony jak ilość dziur w polskich drogach ;)

#14 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2011 - 07:44

Damian takie kamerki są w UK, widziałem na diskawery ;) Teraz jak mają radary stać tylko załadowane to trzeba gdzie indziej szukać kasy :mad: i wyciągać ją za to samo. Co do jakości i szybkości naprawianych dróg. To temat nieskończony jak ilość dziur w polskich drogach ;)


Wiem że są ale nikt mandatu nie daje na podstawie tych kamer. Ja jak tam bylem i zobaczyłem te 3 czy czasem 4 pasy ruchu to non stop miałem odruch buta w podłodze i jakoś z żadnej takiej kamery nic nie dostałem. Jak jest fotoradar to jest taki ogromny szyld speed control że się zabić o niego można. A u nas? Chowają fotoradary, nie chodzi im o bezpieczeństwo tylko o kase........

#15 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 07 lutego 2011 - 08:48

Damian takie kamerki są w UK, widziałem na diskawery


Nie tylko w UK, bo są one w każdym cywilizowanym kraju, ale służą one do kontrolowania natężenia ruchu, ształów (korków) i zdarzeń drogowych a nie prędkości.

To jest paranoja i jak widzę "Polską myśl techniczną" to :censored: mnie strzela i wiem, że takie rzeczy to tylko w Polsce. Parę dni temu było, że czarnuchy ze straży miejskiej zwinęli fotoradary, bo nie mogą wystawiać mandatów i sprawa kończy się w sadzie i dochodzą jeszcze koszta sądowe:stop::stop::stop::bad::bad::bad::ohyda::ohyda::ohyda:

#16 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 lutego 2011 - 09:35

cos mi sie wydaje, ze jak juz zaczna kontrolowac predkosc na podstawie pomiaru odcinkowego, to dluga kolejka bedzie sie ustawiala przed taka kamerka na pasie awaryjnym, zeby im srednia spadla ;)


mnie wkurza tylko jedno, immunitet.
dlaczego taki posel moze nie przestrzegac przepisow ruchu drogowego.
co jak co ale w tym momencie nie powinien dzialac immunitet
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#17 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 lutego 2011 - 10:50

ogladalem wczoraj o tym systemie bramkowym na tvn warszawa
i dochodze do wniosku ze to kolejne urzadzenie do dojenia kierowcow
bo co z tego ze ktos bedzie przez te 10 km jechal z rozsadna predkoscia jak minie ostatnia bramke to bedzie but i nadrabianie straconego czasu

w przypadku ludzi ktorzy przekraczaja nieznacznie predkosc to nie bedzie jakas mega kara
bo na 10 km zwolnienie ze 100 do 70 nie zaboli czasowo
ale jak ktos bedzie lecial ze srednia 170-180 bo tyle miei rekordzisci na pomiarze testowym to ich to zaboli
i potem kolejny odcinek bedzie lecial ze srednia 190-200 zeby odrobic straty
ja tu nie widze bezpieczenstwa tylko dojenie

#18 OFFLINE   karpiol

karpiol

    fighter

  • 163 postów
  • Dołączył: 03-03-2010
  • Skąd: Słupca/Wilczna PSL

Napisany 07 lutego 2011 - 11:06

ale na autostradach (bynajmniej na A2) ma być to samo, że będzie liczony czas przejazdu od bramki do bramki, będzie obliczana średnia prędkość przejazdu i mandaciki .:masakra:.

#19 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 07 lutego 2011 - 11:08

Psiarnia denerwuje mnie wszędzie.

Ajjj poprostu mam tradycję

Tradycje? Tradycja małolatów z pokolenia "JP" którzy nie pojmują dlaczego, po co i ku czemu ma to służyć, ale jest to w modzie, więc warto to propagować :-/ Hm 21 lat i masz już takie przykre przeżycia?, może opisz tą traumę jaką przeżyłeś i z której wynika ta tradycja, może wtedy ja i inni będziemy potrafili Cie zrozumieć, bo jak narazie tego nie pojmuje. Wykrzykują na ulicach, wypisuje na murach, plują na kolor niebieski, a jak dostanie wp....ol na ulicy to pierwszy na komendzie złożyć zeznania

#20 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 07 lutego 2011 - 12:10

i na to znajdzie sie jakos sposob,

jaki jest mandat za nie czytelna tablice? jezeli mniejszy od 500zl to watro bedzie zaslaniac i liczyc ze cie nie zlapia bez tablicy z przodu, a nawet jak juz to lepiej zaplacic co jakis czas za brak tablicy niz pewniaka za predkosc.....

aha i tak przy okazji, uwazam, ze przepisy dotyczace czasu pracy(jazdy) kierowcow powinny sie tez tyczyc osobowek (zabijcie mnie teraz). Zasniety dostawczak 3.5tony(osobowka) moze rownierz narobic szkod i kogos zabic.

Skoro mobile maja przestrzegac czasu to ja sie domagam elektroniczych tacho w osobowkach, nie bylo by radarow, miskow z suszarkami, wszystko by sie rejestrowalo na kartach...tak jak w duzych autach.