Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

elektryczne fotele - potrzebna pomoc!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
172 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 29 maja 2008 - 06:49

Dzieki wszystkim za rady. Po dlugich meczarnich i wizycie w kilku serwisach udalo mi sie samemu (no dzieki Waszej pomocy :lol: ) ożywić fotel.

Więc oficialnie:
mamy kostkę 20 pinową ktora wychodzi ze sterownika pod fotelem i sobie wedruje do kostki łączeniowej przy prowadnicach.
W kostce tej wycinamy trzy kabelki:
Pin 1 - czerwony - mostkujemy z PLUSEM
Pin 2 - brązowy - mostkujemy z PLUSEM
Pin 3 - czarny - mostkujemy z MINUSEM

Siadamy i rozkoszujemy sie jazdą.
Pozdrawiam serdecznie.

A gdzie ten PLUS i MINUS, gdzie są te kabelki z którymi trzeba połączyć te kabelki z Pin 1 Pin 2 Pin 3 ? Bo ja zadnych schematów nie mama do końca tego nie kumam :shock:

#42 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 29 maja 2008 - 10:30

2pinowa czarna wtyczka z grubymi kablami jeden czerwony

#43 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 31 maja 2008 - 12:01

Oki podłączone, wsio działa :yes_yes: , no w sumie to jeszcze pamięci nie sprawdzałem ale na tym mi nie zależało, teraz tylko na kompa skasować błędy i w drogę :driver:

2pinowa czarna wtyczka z grubymi kablami jeden czerwony

Jeszcze tylko jedna uwaga, ta czarna wtyczka jest od podgrzewania ! Więc należy podłączyć pod szarą !
Pozdro4all

#44 OFFLINE   RageKrK

RageKrK
  • 23 postów
  • Dołączył: 05-05-2008
  • Skąd: Kraków

Napisany 31 maja 2008 - 14:29

Ja dalej nie jestem w stanie podlaczyc moich foteli.

Moze kto pomoze ??
http://forum.omegakl...ele elektryczne

#45 OFFLINE   bigtomi6630

bigtomi6630
  • 29 postów
  • Dołączył: 04-04-2008
  • Skąd: Trzeciewnica

Napisany 01 czerwca 2008 - 08:19

ale tu chodzi właśnie jak podłączyć żeby pamięć działała :looz: jak ktoś wie to niech opisze jakie kable podłączyć zdjęcia jóż wstawiłem i nic
szreader--a sprawdzałeś czy pamięć działa jak tak to daj opis podłączenia pozdrawiam

#46 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 01 czerwca 2008 - 11:14

Siemka
Ano dzisiaj sprawdziłem PAMIĘĆ DZIAŁA :yes_yes:
Pamięć działa oczywiście tylko do pozycji fotela, nie lusterek, bo to fotel pasażera.
Czyli ja bym już ostatecznie podsumował ten wątek i zakończył na tym iż:
Jeśli fotele są z poduszkami trzeba przed całym zabiegiem rozłączyć akumulator i najlepiej pozostawić auto na jakąś 1h zanim weźmiemy się do pracy.
Jeśli chodzi o fotel pasażera z pamięcią i pełną regulacją elektryczną od wersji angielskiej to:

Dzięki wszystkim za rady. Po długich męczarnich i wizycie w kilku serwisach udało mi się samemu (no dzięki Waszej pomocy :lol: ) ożywić fotel.
Więc oficjalnie:
mamy kostkę 20 pinową która wychodzi ze sterownika pod fotelem i sobie wędruje do kostki łączeniowej przy prowadnicach.
W kostce tej wycinamy trzy kabelki:
Pin 1 - czerwony - mostkujemy z PLUSEM
Pin 2 - brązowy - mostkujemy z PLUSEM
Pin 3 - czarny - mostkujemy z MINUSEM
Siadamy i rozkoszujemy się jazdą.

Dodam iż mostkujemy z kabelkami z szarej kostki, która pierwotnie jest od elektrycznej rególacji fotela góra dół, czerwony PLUS, czarny MINUS

Dodany obrazek

Po zmostkowaniu wszystkich kabelków, tak jak radził kolega Jedrzej wszystko działa jak należ ŁĄCZNIE Z PAMIĘCIĄ.
Jeśli po podłączeniu akumulatora świeci kontrolka od poduszek, jeśli wszystko jest podłączone dobrze i jest sprawne wystarczy pojechać na komputer skasować błędy i będzie wszystko ok, błąd od poduszek sam się nie skasuje.
Nie weim jak jest w przypadku gdy ktoś nie miał wcześniej poduszek w fotelach, a teraz zakłada fotele z poduszkami.

Krótka instrukcja jak działa pamięć:
1.Ustawiamy fotel w pozycji dogodnej dla nas :mrgreen:
2.Wciskamy równocześnie przycisk "M" i przycisk pod którym chcemy zapamiętać pozycję fotela "1", "2" lub "3", pozycja zostaje zapamiętana.
3. Jeśli fotel zostanie przestawiony w inną pozycję, wtedy wciskamy i przytrzymujemy przycisk z numerem pod którym zapamiętaliśmy swoje ustawienia, fotel ustawi się do zapamiętanej pozycji, wtedy puszczamy przycisk.
Nic tylko rozkoszować się jazdą :driver:

P.s.
Wszystko dzięki radom i pomocy forumowiczów !
Korzystałem tylko z ich pomocy !
Pozdro4all
Dzięki

#47 OFFLINE   RageKrK

RageKrK
  • 23 postów
  • Dołączył: 05-05-2008
  • Skąd: Kraków

Napisany 04 czerwca 2008 - 14:13

U mnie kable byly zamienione i dlatego mialem takie problemy.
Okazalo sie ze CZARNY byl na 2pin i trzeba go bylo zmostkowac do PLUSA !!

Na szczescie dalem rade i jest ok.

#48 OFFLINE   oxydian

oxydian
  • 50 postów
  • Dołączył: 09-05-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 12 czerwca 2008 - 22:53

U mnie kable byly zamienione i dlatego mialem takie problemy.
Okazalo sie ze CZARNY byl na 2pin i trzeba go bylo zmostkowac do PLUSA !!

Na szczescie dalem rade i jest ok.


U mnie było podobnie, wystarczyło zamienić kabelki, warto o tym pamietac.

#49 OFFLINE   rickii

rickii
  • 1 postów
  • Dołączył: 06-11-2008
  • Skąd: szczecin

Napisany 06 listopada 2008 - 11:35

witam jestem nowy i jeszcze nie bardzo kumam co i jak, a mam juz pytanie i prosbe. sprawa dotyczy tematu podłaczenia fotela od anglika tego prawego z ta 20 pinowa kostka glownie zalezy mi na tych zdjeciach odnosnie mostkowania
hass

#50 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 07 listopada 2008 - 20:48

Hej

Otoz szanowni koledzy ja mam taki problem: mam skore ze wersji europejskiej z pamiecia ale niestety nie posiadam tej kostki, ktora podlacza sie do zasilania. Wiec z Waszych rad nie moge skorzystac. U siebie w aucie posiadam tylko kabel z zasilaniem do starego fotela + i -
Jezeli wiecie i mozecie mi pomoc to prosze o pomoc :wink: Na zalaczonym obrazku oznaczylem sobie piny i powiedzcie, do ktorych mam podlaczyc + i - z tego co wydaje mi sie musza byc po dwie lub trzy pary + i -
Z gory dziekuje

Dodany obrazek

Widze ze zrobilem blad, tam powinienem oznaczyc 8 pinow a oznaczylem 6 :mad:

#51 OFFLINE   czosnu

czosnu
  • 1 postów
  • Dołączył: 27-11-2008
  • Skąd: Pabianice

Napisany 27 listopada 2008 - 02:12

Wybaczcie że powielam ten temat, przeczytałem na forum już wszystko o mostkowaniu przewodów w fotelu z pamięcią, jednak mam ogólne pytanie co do tych elektrycznych foteli które również posiadam. Wiązka wychodząca z fotela (bez pamięci) zakończona jest czterema gniazdami, natomiast w samochodzie znajduje się jeden przewód z jedną wtyczką który do tej pory zasilał tylko pionową regulację aktualnego fotela. Czy ten jeden przewód zasili wszystkie podstawowe mechanizmy fotela, czyli regulacja w pionie, poziomie i oparcie? Do czego służą pozostałe gniazda wychodzące z fotela? Proszę o pomoc. Dodany obrazek

#52 OFFLINE   Nawalony Zając

Nawalony Zając
  • 3 237 postów
  • Dołączył: 01-03-2008
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 listopada 2008 - 08:23

Napinacz pirotechniczny pasów, góra dół, grzanie fotela, poduszka to tak na szybko. Gdybyś opisał kolory przewodów było by dokładniej i pewniej.

#53 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 listopada 2008 - 08:29

czosnu, no ta, każdy obwód miał osobne zasialenie. A teraz masz 1 i musisz rozgałęzienie zrobić coby wszystkie silniczki prądu dostały



 


#54 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:25

Panowie mogłby ktoś opisać jak to zrobic..?? tzn ja też mam bidę :) ale chce podczepić ogrzewanie no i pełną regulacje..dodam iż fotele są z anglika ale przednie mają obydwa pełną regulacje...czy po stronie pasażera też są puszczone kable..??A jak jest z tylnymi..??Widziałem tam jakąś kostkę..czy kable są puszczone aż do konsoli gdzie tylko wepne włącznik/wyłącznik i bedzie trybić..?? Pozdr :)

#55 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:49

Panowie mogłby ktoś opisać jak to zrobic..?? tzn ja też mam bidę :) ale chce podczepić ogrzewanie no i pełną regulacje..dodam iż fotele są z anglika ale przednie mają obydwa pełną regulacje...czy po stronie pasażera też są puszczone kable..??A jak jest z tylnymi..??Widziałem tam jakąś kostkę..czy kable są puszczone aż do konsoli gdzie tylko wepne włącznik/wyłącznik i bedzie trybić..?? Pozdr :)



co do przednich ro od grzania wiazke raczej bedziesz mial - nei bada tylko zlacza pasowac trzeba ciac i lutowac - to samo z regulacja - przy kierowcy jest prosto bo dajesz tylko + i - przy pasazera z pamiecia musisz podac jeszcze na modul pamieci zasilanie i zmostkowac z silniczkami. wszystko jest lacznie ze zdjeciami podane na forum - poszukaj. co do tylu zeby to podlaczyc potrzebujesz jeszcze kawalek wiazki z 2 przekaznikami - jesli nie dostales z fotelami mozna kupic osobno - a to nie sa tanie rzeczy ;)




 


#56 OFFLINE   michal987654321

michal987654321

    Zbanowany

  • 1 677 postów
  • Dołączył: 03-05-2007
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 05 stycznia 2009 - 22:58

co do przednich ro od grzania wiazke raczej bedziesz mial - nei bada tylko zlacza pasowac trzeba ciac i lutowac - to samo z regulacja - przy kierowcy jest prosto bo dajesz tylko + i - przy pasazera z pamiecia musisz podac jeszcze na modul pamieci zasilanie i zmostkowac z silniczkami. wszystko jest lacznie ze zdjeciami podane na forum - poszukaj. co do tylu zeby to podlaczyc potrzebujesz jeszcze kawalek wiazki z 2 przekaznikami - jesli nie dostales z fotelami mozna kupic osobno - a to nie sa tanie rzeczy ;)



Kurczę przeszukałem całe forum ale nie mogę znaleźć tego opisu...ale dzięki Beast za rady.. :)

#57 OFFLINE   Genas

Genas

    Już nigdy nie kupię Omegi

  • 1 247 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: Göppingen
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 stycznia 2009 - 11:17

co do przednich ro od grzania wiazke raczej bedziesz mial


Niestety u mnie nie bylo.Przynajmniej w progu :p
michal987654321 zobacz tutaj http://forum.omegakl...99119#post99119

 


#58 OFFLINE   S1 CICHY

S1 CICHY

    obecnie V-Tec, plany-3.2

  • 189 postów
  • Dołączył: 01-08-2008
  • Skąd: Mikołów
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 maja 2009 - 10:15

to i ja się podepnę , jeśli ktoś może to niech poda jak zmotykować piny na ostatnim zdjęciu w kostce zasilania żeby ruszyło..z góry dziękuje

Już sobie poradziłem :p:p

Jako że nie miałem kostki to nie znałem kolorów kabli na danych pinach ale wyszperałem zdjęcie na necie i mostki wyglądają tak:
+ czerwony z czerwonym z czarnym
- brązowy z brązowym

#59 OFFLINE   seba1234

seba1234
  • 13 postów
  • Dołączył: 11-09-2009

Napisany 12 września 2009 - 20:50

witam. mam problem z fotelem kierowcy . jest to fotel elektryczny ale bez pamięci ustawień. A problem mam taki że jak dzisiaj fotel podniosłem na kolana na maxa to tylko pyknelo i teraz nie mogę go opuścić, sprawdzałem bezpieczniki i są ok a ftel jest tak w górze że nie mogę prawie się zmieścić kolana między kierownicą :( ruszałem kostkami ale nic:( a jak biorę góra dól to tylko pyka. może ktoś ma jakiś pomysł ?

#60 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 12 września 2009 - 21:01

musisz ręcznie pokręcić śrubę....
Po prostu zablokował się. Poszukaj na forum, było już poruszane kilka razy.