Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

UWAGA MINA!!!


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1284 odpowiedzi na ten temat

#1261 OFFLINE   digi

digi
  • 1 896 postów
  • Dołączył: 10-05-2013
  • Skąd: 3city
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2016 - 14:52

mało wiesz :F ,a nie znasz mechaników Januszy ?

Proszę cie bardzo o łaske :D

 

 

no ale masz racje ,bo zapewne tam bedzie tak :

 

akumulator do wymiany

oleje

filtry to juz pewnie dawno do wymiany

rozrzad +kable WN +swiece

mysle ze klocki załozył nowe ,bo tak robia Janusze sprzedaży

reczny to pewnie tylko wajcha działa ,reszta gruz i korozja

no + bajera . A wie Pan ,ja to mało jeździłem Omegą bo mam służbowe auto (szwagier podstawił Golfa 3 na posesji żeby się klient nie jorgnoł )

 

mam pisac epopeje co sie wymienia przy kazdej czynnosci to takie bedą posty ze ho...ho :)



#1262 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 lutego 2016 - 15:32

Mało kto sprzedaje auto, które nie wymaga jakiegoś wkładu. Zazwyczaj głównym powodem decyzji o sprzedaży auta są pojawiające się awarie i brak chęci do ich usunięcia. W 90% kupując Omegi V6 trzeba zrobić pokrywy, rozrząd, oleje, filtry, klocki, zazwyczaj też i tarcze i pewnie elementy zawieszenia. Oczywiście nie należy tych usterek ukrywać.
Ja na przykład czekam tylko aż będzie około 10k do rozrządu i będę auto gonił bo nie chce mi się drugi raz tego robić. No chyba, że znowu zacznie cieknąć z pod pokrywy to też, bo obiecałem sobie, że drugi raz już tego robić nie będę.
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#1263 OFFLINE   maniocek

maniocek
  • 21 postów
  • Dołączył: 21-11-2014

Napisany 09 lutego 2016 - 19:09

Niestety jest tak jak mówisz, i się o tym przekonałem...

 

Wychodzi na to że lepiej już szukać jakiegoś ciut ścioranego (lub B brać) za mniejszą kasę i włożyć w niego, chociaż będzie pewniejsze.

A nie, auto za 10k, gdzie jeszcze ze 4-5 trzeba włożyć na start (blacharka+mechaniczne rzeczy).



#1264 OFFLINE   grzegorz0280

grzegorz0280
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-04-2013
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 września 2016 - 22:17

http://allegro.pl/op...13.html#thumb/3

Jakby ktoś szukał skrzyni, to tą omijać. Olej spalony w niej był i plastiki w misce.Jak nie zniknie z allegro to proponuję omijać tego sprzedawcę.

Tabliczka znamionowe na zdjęciu nie jest z tej skrzyni.


Edytowany przez grzegorz0280, 06 września 2016 - 22:27.


#1265 OFFLINE   grzegorz0280

grzegorz0280
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-04-2013
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 września 2016 - 21:38

Może komuś się przydać.

Moje kryteria wybierania skrzyni:

Dzwonie, pytam: "czy mogę przy Panu odkręcić miskę olejową, bo i tak ją muszę odkręcić, w celu wymiany filtra a nie chcę stracić gwarancji rozruchowej z powodu ingerencji w skrzynię."

...jeżeli sprzedający się zgodzi (większość się zgadza, ale patrzy na ręce co robisz), to bije do niego jak w dym z kluczem na grzechotce M10 i wkrętarką (żeby było szybciej.

Moja kontrola wygląda następująco:

oględziny wzrokowe tzn. czy miski były odkręcane (osad na uszczelkach, silikonie).

oględziny bardziej ingerujące w skrzynie, czyli po odkręceniu misek, sprawdzam jak miski odchodzą od skrzyni (czy trzymają w jakimś stopniu, czy odpadają a jeżeli mają jakieś opory, to mogą  być nie ruszane), kolor, zapach oleju i to co kapie z góry skrzyni (różowy do czerwony, przeźroczysty to za***iście, mętny lub mocno mętny, różowy, czerwony lub od brązowego po czarny, to jest jak muchomor- smaczny, ale zabójczy i taka skrzynia wystarczy na max 1000km bo może mieć wodę w oleju), elementy w miskach (dopuszczalny jest tylko magnes, może  być olejony odrobiną "szarej plasteliny" i nic więcej).

 

Ja już swoje ASB wybrałem, kupiłem, założyłem i kilka razy przeżegnałem się nogą  :smiech: .

Zagadała ślicznie, mam nadzieję, że posłuży.

 

Ps. Upewnij się, czy Twoja ASB nie padła z powodu chłodnicy, bo ja tylko odrobinkę się spóźniłem z wymianą chłodnicy i po trzech wymiankach oleju w ASB,

musiałem szukać innej.

 

Fajnie by było, żeby ten temat rozwinął się w ten sposób, że unikasz danej skrzyni i ostrzegasz o tym innych przed sprzedającym bądź ofertą (żeby nie było niepotrzebnego szukania, jeżdżenia i zminimalizowania,uniknięcia kosztów, rozczarowań).


Edytowany przez grzegorz0280, 08 września 2016 - 22:38.


#1266 OFFLINE   Ominik

Ominik
  • 12 postów
  • Dołączył: 04-01-2013
  • Skąd: Importowany Podlasiak
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 22 października 2016 - 13:19

Uwaga, mina! https://www.olx.pl/o...D5-IDi1lCw.html
Zdjęcia picowane w fotoszopie, naprawy blacharskie wykonane byle jak. Samochód w środku jest brudny, podarta tapicerka na boczkach drzwi, połamane plastiki. Przyciski opuszczania szyb nie działają, obok zamontowane przełączniki dzwigniowe (!) ze sklepu elektronicznego. Ślady silikonu w okolicach progów (nie wiem po co).
Silnik:
Odcina przy 4500 więc najprawdopodobniej czujnik wałków, ale widziałem że jest zamontowany nowy, jest na nim naklejka warsztatu, pewnie chiński. Czujnik przykrecony tylko jedną srubą, drugiej odpowiadającej za jego prawidłowe ułożenie nie znalazłem. Przepustnica zarzygana olejem.
Po odpaleniu silnika i jeździe próbnej (sam w sumie nie wiem pi co, bo trzeba było zostawić ten samochód w spokoju po wstępnych oględzinach, a że dymałem do Wrocka z Warszawy więc przynajmniej się przejechałem):
Brak mocy, szampanem przy gwałtownym dodaniu gazu, LPG pracuje dobrze, przedmuchy z wału korbowego lub wypalone gniazda zaworowe, lekko niebueskawy dymek z wydechu. Silnik "pierdzi" wg mnie przeskoczył rozrząd o jeden ząbek, no po zdjęciu osłony paska znaki na walkach były w różnych położeniach.
Omijać, omijać i jeszcze raz omijać. Szukam dalej.
Ps. Szukam bo moją skasowała kobieta w Białymstoku i niestety nie da się wyklepać.
Pozdrawiam

#1267 OFFLINE   Knal

Knal
  • 275 postów
  • Dołączył: 05-11-2014
  • Skąd: Koniec świata
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 23 października 2016 - 08:57

po zdjęciu osłony paska znaki na walkach były w różnych położeniach.

 

Kupujący pozwolił ci babrać się żebyś obudowe sobie zdejmował? I kręciłeś wałem żeby zobaczyć czy górne znaki są ustawione? :D  



#1268 OFFLINE   Ominik

Ominik
  • 12 postów
  • Dołączył: 04-01-2013
  • Skąd: Importowany Podlasiak
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 31 października 2016 - 23:05

Kupujący pozwolił ci babrać się żebyś obudowe sobie zdejmował? I kręciłeś wałem żeby zobaczyć czy górne znaki są ustawione? :D

Sprzedawca to starszy pan który niewiele wiedział o tym samochodzie. Co do rozrządu to odgiałem pokrywę (w 2.0 da się to zrobić bez problemu, jak pisałem brakowało śruby mocujacej czujnik wałków i de facto pokrywy rozrządu), znaki były pokryte białą farbą więc bardzo dobrze widoczne, ale na pierwszy rzut oka coś nie grało.

#1269 OFFLINE   luka628682

luka628682
  • 73 postów
  • Dołączył: 06-11-2016
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 06 listopada 2016 - 19:33

Witam serdecznie, szukam już od dłuższego czasu Omegi B z 2.5 V6 pod maską. Bardzo bym chciał tą wygodną limuzynę z pancernym V6 pod maską dodatkowo tylni napęd...

Bezskutecznie, bo wszystko zniszczone i ściorane... a znaleźć coś uczciwego graniczy ze znalezieniem uczciwej kobiety..

 

Znalazłem w Krakowie fajną omegę B z 1998 roku bez większych wykwitów z rdzy,  co mnie ździwiło.

http://allegro.pl/op...6593314403.html

 

Silniczek fajnie się odpycha. 3 letnia instalacja, w zawiasie nic nie było słychać. Jednak...

Zadbany w środku jak na swój przebieg i lata.. Klima niesprawna i pęknięta przednia szyba na rogu, ale nie to jest powodem moich obaw.

Właściciel sam stwierdził, że robi dolewki oleju, bo "te ople tak mają wycieki olejów"

podczas ruszania z parkingu przez osobe sprzedajacą zauważyłem niebieski dymek.

Właściciel sam nie wymieniał i nie robił nic przy silniku od dwóch lat, twierdzi że rozrząd wymieniał poprzedni właściciel..

 

 

Pytanie moje jest takie czy warto się w to pchać? Auto w miarę zadbane nowe hamulce przód i tył, ale przykapcające V6, czy koszty naprawy nie przerosną ceny zakupu?

 

PS. Sprzedałem dobre auto, które miałem zadbane od 8 lat i teraz jestem w czarnej d*p***

 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc, pozdrawiam!



#1270 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 13 grudnia 2016 - 20:39

http://otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8

 

Uwaga na to auto, byłem widziałem słyszałem tak w ogromnym skrócie, walona przodem i poskładana na "sztukę'', W zbiorniczku wyrównawczym zamiast płynu jest masło, silnik po odpaleniu chodził jak sieczkarnia, bryła auta też jest ruszona bo drzwi pasażera przednie bardzo ciężko się zamykają.


Dodany obrazek


#1271 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 06 stycznia 2017 - 18:04

https://www.olx.pl/o...html#634f941019

 

Wystrzelony napinacz pasa kierowcy , choć z zewnątrz nie widać jakiegoś klepania maski 

Walnięty przepływomierz ( zamiennik toprana)

Centralny działa tylko z pilota  kluczyka . Ręcznie od kierowcy jak naciśniemy , to już nie wychodzi .

Hamulce dziwnie biorą - jak na omegę biorą słabo i pedał powoli opada.

Problemy z odpalaniem autka - rozrusznik , albo ułamana płetwa . Oczywiście stało sie to " teraz nagle , bo działało ".

 

Ps Poza tym wizualnie przyzwoicie - tapicerka zadbana , w blachy dalej nie wnikałem.

Jakbym miał z 1,5 tygodnia czasu na wizyty w warsztacie i z 1,5 tysia , to jeszcze by coś mogło z tego wyjśc .

Zapomniałem sprawdzić ręczny , ale przez telefon chłop nie był pewny jego działania.

Sprężarka klimy działa , choć klimatronik wykazał błędy



#1272 OFFLINE   Apophis2.0

Apophis2.0
  • 66 postów
  • Dołączył: 26-12-2016
  • Skąd: Żary
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 07 stycznia 2017 - 16:50

w takiej cenie to chyba nie oczekiwałes lux torpedy? :)



#1273 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 stycznia 2017 - 18:38

w takiej cenie to chyba nie oczekiwałes lux torpedy?

 

na części za 600 zł sprzedałem w dużo lepszym stanie , więc nie rozumiem co insynujesz ...

Auta w tej cenie powinny iść na złom , bo mają sfałszowane przeglądy ???



#1274 OFFLINE   Apophis2.0

Apophis2.0
  • 66 postów
  • Dołączył: 26-12-2016
  • Skąd: Żary
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 07 stycznia 2017 - 20:45

Co insynuuje? Że jest to cena dobra za auto z jamimis wadami i jak ja bym sprzedawał w tej cenie to bym wysmiał kogos kto ma jakies zastrzeżenia tego typu. Niedawno sprzedawałem zony auto za 1000zł nic cisza,sprzedałem koła i wystawiłem za 700 z jakimis kołami typu złom no i odzew wielki. przez telefon zero ukrywania,auto jeżdzace cieknie przegnity przewód paliwowy można zrobic za dopłata ma rdze na spodzie pali od strzała do serwisu rozrząd, olej. Audio w aucie warte lekko 400zł na złomie daja 450 bez audio. Przyjeżdza gośc i mi paaanie coś mi w silniku popiskuje(pasek alternatora) paaanie żarowka spalona,paaanie opony ujowe... Jako że mi wpłacił na konto cała sume to mu powiedziałem tak: masz pan tu 500zł bo odliczam dwie setki za zawracanie głowy i naprawe przewodu i żegnam. Gościu juz zmiekł. No co jak co ale sa ceny ktore remompensują wady i tu uwazam że taka jest. Za 2500 nikt nie kupi omy w idealnym stanie! 


Edytowany przez Apophis2.0, 07 stycznia 2017 - 21:15.


#1275 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 07 stycznia 2017 - 21:09

Dobrze mówi :clap: 2500 zł to trzeba mieć szczęście żeby zamknąć serwis po zakupie uszanowanej sztuki :)



#1276 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 07 stycznia 2017 - 21:30

ja coś koło tego wydam na komplet opon a on chce za tą cenę ideał.
Najszybsza omega na mokrym na XIX zlocie
Najczystsza omega od XIX zlotu

#1277 OFFLINE   Apophis2.0

Apophis2.0
  • 66 postów
  • Dołączył: 26-12-2016
  • Skąd: Żary
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 DTI 16v X20DTH

Napisany 07 stycznia 2017 - 22:05

no dokładnie to samo chciałem napisac bo 17stki na omcie jak wezme i oponki nowe jakieś bedum cos w tej kwocie :)



#1278 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 stycznia 2017 - 09:19

Dobrze mówi 2500 zł to trzeba mieć szczęście żeby zamknąć serwis po zakupie uszanowanej sztuki

 

 

no dokładnie to samo chciałem napisac bo 17stki na omcie jak wezme i oponki nowe jakieś bedum cos w tej kwocie

 

Widze ,że własne myśli są dla was wyznacznikiem ceny , a nic nie czytacie na tej stronie .

Przeczytajcie sobie komentarz Arosa z 13 grudnia na tej stronie.....

Okazja za 5700 -" nic nie trzeba robić" , a przy bliższych oględzinach szrot.......



#1279 OFFLINE   spawek

spawek

    Jest moc jest zabawa

  • 1 014 postów
  • Dołączył: 08-03-2014
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 08 stycznia 2017 - 09:52

ale 5700 a 2600 to znacząca różnica
Najszybsza omega na mokrym na XIX zlocie
Najczystsza omega od XIX zlotu

#1280 OFFLINE   B0Cygano

B0Cygano
  • 403 postów
  • Dołączył: 12-11-2016
  • Skąd: BSK
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 08 stycznia 2017 - 11:37

@vertix I za tą cenę nie ma co się spodziewać perełki bez wkładu, ogólnie czy taka Omega będzie kosztować 2 czy 10 tys to i tak trzeba dołożyć jak chce się bez problemowo jeździć. Z resztą uważam, że w Pl dobrego auta się nie kupi przynajmniej na otoszroto i olx i lepiej ściągnąc z Niemiec, ale nie ma co liczyć na stan perfekcyjny, a i tam w cenie 1200 ojro można trafić na niezłe druty :)