Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega 2,5 TD - jaki olej.Opis sytuacji

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
31 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   David83

David83

SKŁAD LUBUSKI

• 183 postów
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 13 listopad 2014 - 19:44

mam pytanie

do tego ceramizera kupie nowy olej bo jak wiadomo juz mam minimum
olej bedzie 10w-40

i tu pytanie:

ma znaczenie jakiej firmy olej?:hmmm:

#22 OFFLINE   rafi195

rafi195

tylko 2.5TD :)

• 1802 postów
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B

Napisany 13 listopad 2014 - 20:55

To powiem tak ja na oleju 15W- 40 orlenowskim zrobiłem 160 tysięcy km i omega dycha dalej i oprócz rudej nic jej nie dolega no po za wyjątkiem ślizga następne sprzęgło mam małego wirusa od dawnego wicka i kładę jej ostro..od kiedy ja kupiłem leje minerał bo stwierdziłem ze w latach 80 kiedy powstał owy TD oleje 10W nie były lepsze od teraźniejszych 15W i jestem żywym przykładem ze się da a kupiłem omke kiedy miała ponad 200 tys najechane...tylko zmieniałem olej co około 5 tys.. no albo wasze motory miały 500tysi nakulane a to pewnie nie pomógł by 5w a ja kupiłem orginał przebieg pewnie..

#23 OFFLINE   David83

David83

SKŁAD LUBUSKI

• 183 postów

Napisany 13 listopad 2014 - 22:22

mysle ze możesz miec racje co do nieuczciwego przebiegu
to dlaczego tak wiele sie pisze o 10w-40 ze taki dobry a minerał to szajs?

moją omege spotkało takie nieszczescie silnik chodził jak igła i po 3000km na oleju 15w-40 konczy zywot no chyba ze mnie poprzedni wlasciciel silnika w bambuko zrobił

ale jaezdziłem na tym silniku i pracował jak szwajcarski zegarek dostał minerała i kaput
co do silników 2.5td to wiadomo ze mają układ olejowy bardzo wrazliwy i dlatego jestem sceptycznie nastawiny do minerała

pozdrawiam

#24 OFFLINE   zuku19

zuku19
  • 45 postów
  • Województwo: mazowieckie

Napisany 13 listopad 2014 - 23:58

przemysle ten ceramizer choc miałem w planie go zastosowac
tylko czy przy takim ubytku jest sens?

mam w planach nowy silnik jesli zmienie zdanie to zamiszcze posta z przebiegu leczenia:D

pozdrawiam!

Witam.
Przy takich ubytkach oleju ceramizer nic nie da , przerabiałem ten temat

#25 OFFLINE   David83

David83

SKŁAD LUBUSKI

• 183 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 14:01

Witam.
Przy takich ubytkach oleju ceramizer nic nie da , przerabiałem ten temat

jesli jest jak piszesz to wkładam silnik mało tego jesli bedzie ok to i tak dostanie ceramizera poniewaz wkładam wiruska:D

#26 OFFLINE   zuku19

zuku19
  • 45 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 23:32

Zalałem silnik ceramizerem nic nie dało , dalej brał olej ,dopiero wymiana uszczelniaczy na zaworach wyleczyła silnik. Ceramizer może i dobry do sprawnego silnika, ten specyfik nie ma naprawić silnika , a jedynie wydłużyć jego żywotność, szczególnie na zimnych startach, nie zmniejsza spalania , nie wycisza silnika, nie poprawia dynamiki, to tylko w ludzkim mózgu coś się przestawia, że niby jest lepiej :D

#27 OFFLINE   David83

David83

SKŁAD LUBUSKI

• 183 postów

Napisany 14 listopad 2014 - 23:38

Zalałem silnik ceramizerem nic nie dało , dalej brał olej ,dopiero wymiana uszczelniaczy na zaworach wyleczyła silnik. Ceramizer może i dobry do sprawnego silnika, ten specyfik nie ma naprawić silnika , a jedynie wydłużyć jego żywotność, szczególnie na zimnych startach, nie zmniejsza spalania , nie wycisza silnika, nie poprawia dynamiki, to tylko w ludzkim mózgu coś się przestawia, że niby jest lepiej :D

no to teraz sie narobiło:D

#28 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1009 postów
  • Województwo: łódzkie

Napisany 15 listopad 2014 - 00:46

Ceramizer może i dobry do sprawnego silnika, ten specyfik nie ma naprawić silnika , a jedynie wydłużyć jego żywotność

a jak nazwiesz zwiększenie(i to spore) kompresji na cylindrze? Złudzenie? Zmniejszone zużycie oleju? Kolejne zwidy? Przeczytaj test, jaki przeprowadził kolega adipaw. Oczywiście, jeżeli silnik już umiera, to i litr ceramizera nie pomoże, ale na mniejsze sprawy(np pierścienie i inne uszczelnienia) może pomóc.

#29 OFFLINE   zuku19

zuku19
  • 45 postów

Napisany 15 listopad 2014 - 19:55

a jak nazwiesz zwiększenie(i to spore) kompresji na cylindrze? Złudzenie? Zmniejszone zużycie oleju? Kolejne zwidy? Przeczytaj test, jaki przeprowadził kolega adipaw. Oczywiście, jeżeli silnik już umiera, to i litr ceramizera nie pomoże, ale na mniejsze sprawy(np pierścienie i inne uszczelnienia) może pomóc.

Sorki nie obraź się ale jak bym czytał testy innych to bym nie kupił omegi :D
Ja już miałem 4szt. i uważam że większość opisów to właśnie zasłyszane gdzieś tam ktoś :p
Każdy ma prawo wyboru

#30 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1009 postów
  • Województwo: łódzkie

Napisany 15 listopad 2014 - 20:48

Czyli kto lub co zwiększyło kompresję na cylindrze?

#31 OFFLINE   zuku19

zuku19
  • 45 postów

Napisany 16 listopad 2014 - 00:06

Nie będziemy się tu rozpisywać na temat ceramizera , ponieważ na forum jest obszerny temat.
Ja tylko napisałem koledze że jak silnik bierze olej, to ceramizer nie pomoże (sam to testowałem), pomoże natomiast wymiana uszczelniaczy zaworowych. To jest najczęstsza przyczyna konsumpcji oleju przez silnik.Jak mu nie szkoda kasy niech leje specyfik , na pewno mu to nie zaszkodzi , ale silnika nie naprawi.

#32 OFFLINE   xax3

xax3
  • 1264 postów
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 16 listopad 2014 - 00:51

Nie będziemy się tu rozpisywać na temat ceramizera , ponieważ na forum jest obszerny temat.
Ja tylko napisałem koledze że jak silnik bierze olej, to ceramizer nie pomoże (sam to testowałem), pomoże natomiast wymiana uszczelniaczy zaworowych. To jest najczęstsza przyczyna konsumpcji oleju przez silnik.Jak mu nie szkoda kasy niech leje specyfik , na pewno mu to nie zaszkodzi , ale silnika nie naprawi.

Najczęstsza nie oznacza, że w każdym tak jest. A przy wywalonych pierścieniach podejrzewam, że dużo da ceramizer