Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

co jest przyczyczyna rozladowywania sie akumulatora


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   scaniaerka

scaniaerka
  • 11 postów
  • Dołączył: 17-05-2007
  • Skąd: Wyrzysk

Napisany 17 maja 2007 - 18:59

mam problem ktorego sam nie moge rozwiazac poniewaz nie jestem elektrykiem samochodowym a chcialbym wiedziec co moze byc przyczyna tego ze rozladowuje mi sie akumulator.Nie mam pojecia jakiej firmy i ile ma AH bo nie zwracalem na to uwagi wiem tylko ze to akumulator zelowy.I z tego co mowil poprzedni wlasciciel akumulator nowy od lipca zeszlego roku.Mam nonstop problemy z odpalaniem mojej bryczki sprawdzalem z kolega miernikiem przy wylaczonym zaplonie (i radiu) jaki jest pobor tego pradu i wskazywalo na 2,6 i roslo.Nie mam zielonego pojecia co ten prad moze pozerac podczas gdy autko i inne elektroniczne bajery sa wylaczone.Moze ktos z was zna na to pytanie odpowiedz?



#2 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 17 maja 2007 - 19:07

inaczej nie dotrzesz do pożeracza prądu z aku jeśli nie powyłączasz wszystkiego co się da...po kolei odłączaj wtyczki od urządzeń elektronicznych....
inaczej nie znajdziesz....

#3 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 maja 2007 - 19:10

Może na początku sprawdź czy masz dobrą masę.

#4 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 maja 2007 - 19:13

Może na początku sprawdź czy masz dobrą masę.


Albo czy ta bateria faktycznie jest "nowa". Może być gdzieś spięcie w celi i niestety aku będzie do wywalenia. Nowy nie kosztuje wiele a mimo wszystko i tak będziesz musiał to zrobić - jeśli wina baterii.

#5 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 17 maja 2007 - 19:15

pisze ze pobór miał 2,6 więc domniemam że 2,6 A więc nie jest to normalne :???:

#6 OFFLINE   scaniaerka

scaniaerka
  • 11 postów
  • Dołączył: 17-05-2007
  • Skąd: Wyrzysk

Napisany 17 maja 2007 - 19:47

2,6 A i roslo :-) a chlopaki z tym rozlaczaniem wszystkich urzadzen elektr to nie wiem czy to dobry pomysl w moim wykonaniu bo moglbym cos spartolic.Teraz jestem w holandii w pracy jutro wracam i sprawdze te ako date prod i zadzwonie do sebastiana od ktorego ja kupowalem i wtedy sie jeszcze raz odezwe.
Aha mam jeszcze jedno pytanie moze ktos z was wie w jaki sposob albo przez jaki program moge zmniejszyc zdjecie zebym mogl wkleic moja omcie w opisie??Bo przypuszczam ze bede czesciej odwiedzal te strone bo zawsze mozna dowiedziec sie czegos wiecej.

#7 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 maja 2007 - 19:50

jaki sposob albo przez jaki program


IrfanView lub paint nawet, ale tym pierwszym łatwiej.

#8 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 17 maja 2007 - 19:51

praktycznie każdym edytorem graficznym

jeśli nie dasz rady podeślij mi na mail to zmniejsze :)
hoffi8@op.pl

#9 OFFLINE   scaniaerka

scaniaerka
  • 11 postów
  • Dołączył: 17-05-2007
  • Skąd: Wyrzysk

Napisany 26 maja 2007 - 11:41

hoffi chyba juz nie bedzie potrzebna przerobka zdjecia ktore ci podeslalem bo przypuszczam ze mi sie udalo.:-) a z akumulatorami na razie nie mam problemu ale to pewnie przez to że co dziennie ja gonie :-) zobacze teraz jutro jej rozlacze akumulatory bo wyjezdzam do roboty i jak przyjade to zobacze czy kopnie od razu.Wtedy bede wiedzial czy mam poprostu zuzyte aka.Pozdro wszystkich

#10 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 maja 2007 - 21:05

Wyciągaj p[o kolei wszystkie bezpieczniki i sprawdzaj prąd pobierany z akumulatora miernikiem.