Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Diagnostyka Opla .AutoOpelscaner


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1532 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 17 maja 2007 - 16:30

:komp: Po pół rocznej pracy nareszcie SUKCES interfejs do Opla zrobiony . Interfejs pracuje z programem Opel scaner , jest wyśmienitym narzędziem diagnostycznym 100% diagnostyka + test elementów wykonawczych w czasie rzeczywistym , odczyt eeprom . zmiana przebiegu , zmiana kodowania , odczyt immobilajzera. Po prostu wszystko co oferuje dobry serwis. Interfejs można podpiąć pod wszystko co ma windows nawet pod palmtopa . Wymaga 1 portu szeregowego COM1 rs232 , ma wbudowany multlplekser (automatycznie przełącza piny diagnostyczne). Wszyscy co kupowali u mnie interfejsy a są zainteresowani niech piszą dobry rabat . na allegro chodzi po 700 zł , jest tego wart . Dla Wodza tego wspaniałego klubu po kosztach . Korzystając z okazji zapytam gdzie szukać czujnika spalania stukowego 2 rzędu , patrze na głowicę i nie mogę sie dopatrzeć , a wyświetla mi za wolną zmianę sygnału i auto mulaste się zrobiło . W załączniku zdjęcia z pracy Opel-Scana . Pozdrawiam posiadaczy wspaniałych maszyn Opla Omegi Ps. Teraz idę pić, chlam dwa dni należy mi się . :peace: :piwo:

[edit - chomiczek] poprawiłem ortografie http://forum.omegakl...pelscan_121.rar



#2 OFFLINE   Hoffi

Hoffi

    Zbanowany

  • 673 postów
  • Dołączył: 07-03-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 17 maja 2007 - 19:09

gratulacje :)
śledziłem wcześniej twój temat z techem :)
:bigok:
to za ile pójdzie sztuka do Poznania :>

#3 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 17 maja 2007 - 19:23

Dla klubowiczów mogę robic po 300 zł z multiplekserem i wtykiem + prog . procesor oczywiście zabezpieczony przed odczytem . może i dużo ale jak go odpalisz to nie będziesz żałował .pozdro

#4 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 17 maja 2007 - 22:08

Ja jestem zainteresowany http://forum.omegakl...neropel_997.rar

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 maja 2007 - 22:34

Dla klubowiczów mogę robic po 300 zł z multiplekserem i wtykiem + prog . procesor oczywiście zabezpieczony przed odczytem . może i dużo ale jak go odpalisz to nie będziesz żałował .pozdro


moze będę chciał kupić, jak tylko finanse pozwolą.
Jaka jest cena dla ludków z klubu co mają poprzedni interface?

#6 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 19 maja 2007 - 19:48

Dla tych co kupowali u mnie 250zł. pozostali 300 ,jak zamawiacie podawać rok auta albo jakie gniazdo diagnostyczne . A Panowie z Vectry nie podawać się za posiadaczy lepszych fur bo to nc nie da łatwo was namieżyć dla innych 550zł . i tak taniej niżna alegro .

#7 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 19 maja 2007 - 20:55

Na jakim procku jest ten skaner?? I gdzie schematy znalazles?? Jesli to niejest wielka tajemnica.

#8 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 19 maja 2007 - 20:58

Opelscaner jest na ATTINY2313 a co komu po schemacie jak jest to klucz sprzętowy wymaga wgrania do procka odpowiedniego BIN czyli wsadu ,jnaczej inyerfejs jest martwy.

#9 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 19 maja 2007 - 21:07

Tak wlasnie na elektrodzie to znalazlem ;) Musze cos po kombinowac w wolnym czasie :) Bo sprawa fajna. Prawie tech ;)

#10 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 19 maja 2007 - 21:12

na elektrodzie nie znajdziesz dobrego schematu ,ani wsadu jestem tam stałym bywalcem , z tego co wiem tylko ja na elektrodzie to mam i nie zamieżam narazie zamieszczac może za 2 lata jak na alegro będzie kosztował 200 zł. Tak że szkoda twojego czasu. ja straciłem pół roku i moge powiediec że cud się stał że ruski wywalili mnie z forum,doklejając świniki ryj , zmusiło mnie to najechania ich serwera.

#11 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 19 maja 2007 - 21:32

jak temat z pcb aktualny to ci zrobie kazda ilosc w bdb jakosci :) bo wasnie sie doczytalem na elektrodzi edo konca :)

#12 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 19 maja 2007 - 21:43

a po ile chcesz za 12 x6 przewlekana i 6x4 SMD ale dla profesjonalnej roboty trzeba robić dużą bo trzeba RS 232 9 pin powstawiać do pdpinania różnych wtyków przewlekama jedmostronna SMD dwu , pokaż jakieś zdęcie gotowego pbc .pozdro

#13 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 maja 2007 - 22:42

A jaki masz program do tego scanera ? ver. Advanced? jaki numer wersji? Też mam tego opelscannera i sobie chwale. Mam ver. advanced ale wydaje mi sie ze niektórych funkcji brakuje.

#14 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 20 maja 2007 - 06:29

Ja mam oba programy Lite i Advanced 1.0.1.4

#15 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 maja 2007 - 10:35

No ja też. Ale coś ta wersja lite nie chce mi chodzic z fejsem, a advanced smiga az miło.

#16 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 20 maja 2007 - 11:52

Bo do każdej wersij jest inny wsad. A tu opis co mozna robic Opelscanem

Obsługuje modele:
Rok Model
1987 Ascona, Corsa-A/Kombi, Kadett-E, Omega-A, Senator-B
1988 Ascona, Corsa-A/Kombi, Kadett-E, Omega-A, Senator-B
1989 Corsa-A/Kombi, Kadett-E, Omega-A, Senator-B, Vectra-A
1990 Calibra, Corsa-A/Kombi, Kadett-E, Omega-A, Senator-B, Vectra-A
1991 Calibra, Corsa-A/Kombi, Kadett-E, Omega-A, Senator-B, Vectra-A
1992 Astra-F, Calibra, Corsa-A/Kombi, Frontera-A, Omega-A, Senator-B, Vectra-A
1993 Astra-F, Calibra, Corsa-A/Kombi, Corsa-B, Frontera-A, Omega-A, Senator-B, Vectra-A
1994 Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-A, Omega-B, Vectra-A
1995 Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Tigra, Vectra-A
1996 Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Tigra, Vectra-B
1997 Astra-F, Calibra, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B
1998 Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-A, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B
1999 Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B, Zafira
2000 Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-B, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Tigra, Vectra-B, Zafira
2001 Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Speedster, Vectra-B, Vivaro, Zafira
2002 Agila, Astra-F, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Omega-B, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira
2003 Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Omega-B, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira
2004 Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Sintra, Speedster, Vivaro, Zafira
2005 Agila, Astra-G, Corsa-C, Frontera-B, Meriva, Sintra, Speedster, Tigra-B, Vivaro, Zafira
Obsługuje sterowniki:
- Engine Control Unit
- Automatic Transmission Control
- ABS - Anti-Lock Brake System
- ESP - Electronic Stability Program
- AirBags
- Immobilizer
- Distributor Transmission 4WD
- Traction Control
- Body Control System
- ATWS - Anti-Theft Warning System
- Central Door Locking System
- Multi/Color/Triple Info Displays
- Instrument
- Power Steering
- Audio System
- Electronic Climate Control
- Sliding Roof
- Electronic Seat Memory
- Add-On Heater
- Headlamp Leveling Device
- i inne...
Funkcje:
- idetyfikacja sterowników (VIN, hw, sw, data, ...)
- odczyt i kasowanie błędów
- odczyt parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym + wykresy graficzne
- adaptacje
- testy elementów wykonawczych
- zmiana km (VDO)
- programowanie i kasowanie kluczy (immo1)
- odczyt eeprom/flash/ram z wybranych sterowników
- i inne...

#17 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 23 maja 2007 - 20:20

Kończy się Promocja Opelscanera .Pozdrwaiam

#18 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 26 maja 2007 - 20:36

Tak więc dziś zrobiłem pierwsze testy interfejsu. Ogólnie śmiga, ale oczywiście do tech2 sprzętowego do mu daleko. Co mi się udało:
Omega C 2.2 benzyna
- odczytać błędy ze wszystkich urządzeń (ECU, ABS, Airbag, Immo, MID, klima, fotele z pamięcią)
- odczytywać parametry w locie ze wszystkich urządzeń (parametry są sensownie nazwane np. w wyświetlaczu MID mamy język- ENGLISH, jednostkę - SI units, wszystkie info wyświetlane na wyświetlaczu, spalanie zasięg itp, całkiem sporo informacji)
- przy silniku jest sporo opcji testów elementów, np włączenie pompy paliwa, kolejnych wtryskiwaczy, [rzekaźników itp, da się też ustawić wolne obroty, ale akurat w moim jedynie je podwyższyć bo teraz mam minimalne, z mojeego sterownika nie da się zgrać ani eeprom ani flash
- podobno w starszych MIDach da się zmienić język (np Vectra B) ale u mnie jedynie można wywołać test wyświetlacza (pojawiają się wszystkie możliwe elementy)
Corsa B 1.4 benzyna
- odczytać błędy ze wszystkich urządzeń
- skasowałem błąd przy poduszkach,mało istotny informujący że kiedyś była lampka spalona, a prawda jest taka że deskę zmieniałem
- odczytać parametry w locie
- jest opcja programowania immo, w omedze jest nowszy i to nie działało

Ogólnie wszystko działa dużo stabilniej niż programowy tech2, działa na pcmcia2com, na usb2com też zadziałało ale jak rozłączam sterownik żeby wybrać drugi to się program zawiesza.

Mam nadzieję że nowsze wersje oprogramowania będą zawierać więcej funkcji dla modeli po 2000 roku, np zmiana ustawień MIDa itp. Mam nadziej że kolega Piwek zadba o updaty oprogramowania w ramach supportu :)

Aha mam Help do programu http://forum.omegakl...l_3_eng_397.rar

#19 OFFLINE   piwek

piwek
  • 325 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Plock

Napisany 26 maja 2007 - 21:28

Po pierwsze cieszy mnie ta opinia bo dodaje chęci do pracy oczywiscie że będą aktualizacje czekam aktualnie na jedna ale jakoś sie ociągają .Jak mi wiadomo aktualizacje bedą robione powoli aby serwisów nie wypychac na boczny tor . Jest podobno wszystko w programie opelscaner dokładnie tak samo jak w tech tylko goście celowo nie dają tego ,ale zdobędzie sie i to jak ktoś na jakies namiary to się odwdzięczę .może by tylnymi drzwiami się dostał .pozdro

#20 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 maja 2007 - 14:38

Języki wyświetlacza mid-a da sie zmieniać ale w rocznikach chyba do 98, w omegach i vectrach. Sprawdziłem też korekcje licznika w vectrze 98r i też działa