Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

MV6 automat - czasami rusza ospale !!! Gaz?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   ADCARS

ADCARS
  • 25 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Zwoleń

Napisany 16 maja 2007 - 20:32

Mój problem z moją Omcią ( MV6 automat ) polega na tym, że czasami jak chcę ruszyć to silnik jakby przestawał pracować na wszystkie cylindry ( zalewa się ? Na pewno nierówno pracuje!!! ) i samochód bardzo powoli rusza do przodu. Po ok 2-3 sek dostaje kopa i wszystko jest OK, delikatnie falują też obroty tylko na benzynce w zakresie 500-600 obr. Tydzień temu założyłem sekwencję, czy może być ona przyczyną? Na razie nie zauważyłem takiego zachowania na gazie. Przy okazji montażu gazu wyszło że mam słabe ładowanie ( 12,8 V ) , i wymieniłem regulator napięcia ( na szczęście mam alternator Boscha :)) Napięcie wróciło do normy ( 14,1 V ) i teraz klimatronik mi też wariuje ( w trybie auto chce samochód zamienić w zamrazalnik) Reset nie pomógł.
Raczej wykluczam przewody i świece bo niedawno założyłem kpl. nowych przewodów i świec platynowych NGK a silniczek krokowy niedawno czyszczony.
Może ktoś się z tym spotkał?



#2 OFFLINE   juby_p

juby_p
  • 82 postów
  • Dołączył: 02-09-2006
  • Skąd: Płock

Napisany 16 maja 2007 - 21:27

czy to duszenie jest na benzynie i gazie? bo to mi wygląda na TC (kontrola trakcji) albo traci przyczepność i wtedy wytrąca cylindry żeby ja zachować albo coś z nia nie tak. jeśli to na samej benzynie sie dzieje to spróbuj skasować wyuczone stałem w kompie Techem II lub na cała noc zdejmij klemę i potym sprobuj pojeździć na benzynie i zobacz czy sie powtórzy to? (ja miałem coś takiego wina leżała po stronie wtrysków gazowych komp od benzyny uczył sie głupot i potem sam wytrącał cylindry - przerywał) co do klimatronika to dobrze ci wskazuje termometr temp. zewnętrznej bo jeśli zawyża to klima będzie myślała że masz upał na zewnątrz i będzie działać na maxa:)
Dyslektyk - prosze o wyrozumiałość:)
Pozdrawiam Piotrek

#3 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 maja 2007 - 21:48

nie. Mi sie wydaje, ze te typy tak mają. Od nie jednego słyszałem, ze tak sie dzieje .. a i w mojej zjawisko występuje.
Żadne z w/w noe jest przyczyną.

Moja teoria - hydrauliczne popychacze - na zimno nie domykają/otwierają zaworów tak jak trzeba.

#4 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 maja 2007 - 22:20

Moja teoria - hydrauliczne popychacze - na zimno nie domykają/otwierają zaworów tak jak trzeba


Ale kolega nie pisal nic ze to wsytepuje tylko na zimnym silniku :!:

Powiedz czy przed zalozeniem gazu tez tak miales ??? i Czy jest tak samo przy jedzie na gazie i na benzynie ?

#5 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 maja 2007 - 08:32

Moja teoria - hydrauliczne popychacze - na zimno nie domykają/otwierają zaworów tak jak trzeba


Ale kolega nie pisal nic ze to wsytepuje tylko na zimnym silniku :!:

Powiedz czy przed zalozeniem gazu tez tak miales ??? i Czy jest tak samo przy jedzie na gazie i na benzynie ?


Zależy od definicji 'zimny silnik'.
Ok, nie dzieje sie tak jak jest nagrzany, ale też nie tylko rano. Ot po jakims tam postoju (nie zawsze).
Działo sie tak też przed założeniem gazu.
Przyzwyczaiłem sie, nawet mnie już nie wkurza.

ps. mam sekwencje - wiec odpalam tylko na benzynie ;) a dzieje sie to tylko chwile po uruchomieniu.