Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak zresetować komputer pokładowy...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marcingps

marcingps
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-05-2007
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 14 maja 2007 - 13:58

Mam pytanko jak zresetowć komunikaty kompa pokladowego ???

A mianowicie, wszystkie płyny, żarówki i olej jest tak jak powinno być czyli jest stan i wszystkie żarówki sprawne.
A komputer cały czas pokazuje wszystkie jakie ma możliwe komunikaty że jest brak oleju, niesprawne żarówki (światła) i za niskie stany płynów. CHECK pali się cały czas.
Jak podczas komunikatu zatwierdze go i przejdę np: na temperaturę albo spalanie to po paru może 2 minutach dalej przechodzi w pokazywanie komunikatów.
Jak kupiłem auto to już tak pokazywał.

Odpięcie akumulatora nawet na 3 doby nic nie pomogło.
Myślę że trzeba podpiąć się w wejście serwisowe w stacji ASO.
Ale może się mylę i prośba do WAS może ktoś to już u siebie robił ???

Nadmienie jeszcze że soft, rozmiary kół itp. jest dobry od tego silnika który mam bo sprawdziłem (raczej nie było tu przekładki kompa) 2,0 v8


marcingps

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2007 - 15:35

sprawdź błędy - to bedzie wiadomocze dlaczego check świeci http://forum.omegakl...

może po ich zczytaniu coś się rozjaśni ew jedź do ASO ale tam skrobną za to od 100 w zwyż.

#3 OFFLINE   marcingps

marcingps
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-05-2007
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 14 maja 2007 - 16:15

Właśnie przed chwilą sprawdziłem na spinacz i jeżeli nie pomyliłem mrugnięć kontrolki (a sprawdzałem całość 3 razy) to błędy jakie mi się pojawiają (według opisu) to:


- sonda -- uboga mieszanka
- zbyt wysokie napięcie w kolektorze
- układ recylkulacji spalin


CZYLI DALEJ NIE WIEM CO TO MOżE MIEć WSPóLNEGO Z KOMUNIKATAMI NA KOMPIE POKłADOWYM ??? o braku oleju, świateł itp.
marcingps

#4 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2007 - 16:23

Czujniki mogą już nie pracować poprawnie lub nie mają dobrego przewodzenia na wtyczkach. Sprawdź też przewody czujników.

#5 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2007 - 16:26

A może po prostu nie masz oliwy i tyle? ;)

Zauważ, że nigdzie w liście kodów błędów nie ma nic wspomniane o braku oliwy. To są zazwyczaj błędy układu wtryskowego i zapłonowego lub pochodne.

#6 OFFLINE   marcingps

marcingps
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-05-2007
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 14 maja 2007 - 16:34

No też tak myśle oliwa jest, ale co z resztą: płyn chodniczy, spriskiwacz, żarówki stop i przednie ???

Płyny są na full, żarówki wszystkie świecą.
A nie wydaje mi się żeby na raz wszystkie czujniki uległy popsuciu do mierzenia ilości płynów.
Może ten typ tak ma...

No ale rad jestem z tych błędów na spinacz:
ważne że nie pokazało walniętej sondy, albo czujników wału czy przepustnicy. :)
marcingps

#7 OFFLINE   Śmigiel

Śmigiel
  • 709 postów
  • Dołączył: 09-11-2006
  • Skąd: Świnoujście
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2007 - 18:59

Hm, faktycznie jakby to tak dłużej przemyśleć jest to dość zastanawiające. Może być, że dostałeś zwarcia gdzieś i popaliło coś, ale stawiałbym bardziej na bezpieczniki jakieś - ale wtenczas chyba by nie działały Ci te rzeczy - a z Twojego opisu nie wynika jakoby miało to nie chodzić. Ostatnie co mi przychodzi do głowy, też mało logiczne to uszkodzenie motronica, ale o tym byś wiedział ze spinacza.

#8 OFFLINE   marcingps

marcingps
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-05-2007
  • Skąd: Nowa Ruda

Napisany 14 maja 2007 - 19:16

No wybiore się chyba do ASO chociaż mi nie śpieszno (100 zł) za samo podpięcie i nie wiadomo czy zrobią ,jest to bardzo uciążliwe ale nie takie ważne żeby już z tym gonić.

Dzięki wielkie za pomoc...
marcingps