Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z napędem licznika


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2007 - 23:44

Od dłuższego czasu nie działa mi prędkościomierz i licznik kilometrów na początku myślałem że to może być linka,wimieniłem i dalej echo...pomyślałem-licznik wymieniłem licznik który napewno działa bo miałem okazję się przejechać autem które miało ten licznik i było OK.ostatnio wszedłem pod wóz i zdjąłem napęd a on cały i jak zblokowałem linkę u góry to ani drgnie więc kwadrat napewno też dobry,zęby widać też całe t próbowałem "na krótko" licznik napędzać samą linką i z napędem też i wszystko działa więc już niewiem co może być......jest to możliwe że ślimak w skrzyni jest do bani???no bo chyba tylko to się zostało.....chyba że ktoś już miał podobny przypadek.......


I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#2 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 maja 2007 - 14:08

jest to możliwe że ślimak w skrzyni jest do bani?

bardzo możliwe. Wyjmij go i zobacz czy zębatka się nie starła na ślimaku. Jest plastikowa. Paskudny jest dostęp ale da się wyjąć.

#3 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2007 - 17:03

A jest możliwość kupić taki ślimak?????bo z tego co się dowiadywałem w sklepach w opolu to nikt nie prowadzi części do skrzyni-jedynie serwis i to na zamówienie....Bo jest jeszcze jeden numer-jak włożę palec w otwór napędu i czuję taki rowek na ślimaku....to czy to będzie to????i czy żeby dojść do ślimaka muszę ściągać wał i rozkręcać prawie pół skrzyni?????
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!

#4 OFFLINE   gmurawsk

gmurawsk
  • 2 023 postów
  • Dołączył: 08-08-2006
  • Skąd: Warszawa-Grochów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 15 maja 2007 - 20:15

Pod spód i da się wyjąć. Jest przykręcony na jedną śrubę. Klucz 7 lub 8. Dostęp jest wstrętny ale da sie wyjąć. Szybciej znajdziesz używany. Allegro albo szroty.

#5 OFFLINE   kaskader83

kaskader83

    Przygoda z Omegą twała 11 lat...

  • 898 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: Opole
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 maja 2007 - 22:44

Ale to mówisz o samym ślimaku wewnątrz skrzyni czy o napędzie???bo napęd jest na jednej śrubce na klucz 10 i jest 100% dobry....kilka dni wstecz kumplowi do jego Omki założyłem i u niego działa.....ale było to na szybko i nie zdążyłem włożyć palca do skrzyni i sprawdzić ten ślimaczek wewnątrz....niepokoi mnie ten rowek w nim (zapewne świadczy o duuużo większym przebiegu niż 250tys km...) a najgorsze jest to że wszędzie każdy chce sprzedać całą skrzynię a nikt poszczególnych elementów.....
I ty możesz zostać Klubowiczem.
Jak?? => Tak!!