Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Odma V6 modyfikacja permanentna


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
110 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   walusxxx

walusxxx
  • 34 postów
  • Dołączył: 22-08-2010

Napisany 14 stycznia 2011 - 18:36

JJdzej masz te fotki?koledzy a jak powinny te 4 przewody od odmy (a moze te trzpienie na ktore sie zakłada przewody)pracowac?powinny wszystkie ciągnąć?u mnie cignie jeden cienki , drugi słabiej a te dwa grube nic. zapchana odma?

#22 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 14 stycznia 2011 - 19:53

JJdzej masz te fotki?koledzy a jak powinny te 4 przewody od odmy (a moze te trzpienie na ktore sie zakłada przewody)pracowac?powinny wszystkie ciągnąć?u mnie cignie jeden cienki , drugi słabiej a te dwa grube nic. zapchana odma?


Jakie fotki?
Odma ma być drożna
jest w sprawdzonych poradach jak to zrobić.

#23 OFFLINE   wodkapolska

wodkapolska
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-03-2010

Napisany 04 kwietnia 2011 - 14:45

WITAMWSZYSTKICH

Mam taki problem ze swoją omegą: silnik 3.0 v6

chodzi mi o kopcenie z rury wydechowej
jak jeżdze normalnie to motor nie kopci i nie bierze oleju, objawy mega kopcenia występuję tylko wtedy gdy włącze przycisk spory i załadyje pedał w podłoge, na pierwszym biegu motor kreci do końca i nic, zrzca na drugi bieg kręci do końca i nic dopiero na 3 biegu gdzieś przy 130 km/h (zaznaczam że to jest od momentu ruszenia pedał w podłodze to sie tak dzieje) w pewnym momencie jest mega kopcenie z rury i po kilku takich kopach wysysa mi olej ze silnika

prosze o pomoc co to może być
dzieki
gg 8475563

#24 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 04 kwietnia 2011 - 15:14

zwalona membrana w odmie. wymien i po problemie. exec tak mial.

cos takiego potrzebujesz

http://allegro.pl/od...1503419386.html




 


#25 OFFLINE   wodkapolska

wodkapolska
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-03-2010

Napisany 04 kwietnia 2011 - 15:39

rozbierałem to i tam nic nie ma
w srodku jest taka przegródka z gumą i to wszystko
co tam moze byc popsute, a mozec czegos tam brakuje ?? podpowiedz :)

#26 OFFLINE   rychoadria

rychoadria

    V6 - I love this sound :)

  • 194 postów
  • Dołączył: 22-07-2009
  • Skąd: Mogadish

Napisany 05 kwietnia 2011 - 14:38

A ja powiem tak. Wywaliłem ten przewód gumowy co wychodził z odmy do kolektora ssącego i zamiast tego przewodu dałem przewód fi16 i wywaliłem go pod podwozie, a dwa wyjścia z nakładki gdzie pisze ECOTEC zaślepiłem. Na razie widzę same plusy:)

#27 OFFLINE   wodkapolska

wodkapolska
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-03-2010

Napisany 06 kwietnia 2011 - 08:36

no tak, mozna tak zrobić tylko co to da ?
będzie mi wywalać olej pod samochód
a ty dlaczego zdjołeś te gumowe przewody ? jakie miałeś objawy ?

#28 OFFLINE   rychoadria

rychoadria

    V6 - I love this sound :)

  • 194 postów
  • Dołączył: 22-07-2009
  • Skąd: Mogadish

Napisany 06 kwietnia 2011 - 11:53

no tak, mozna tak zrobić tylko co to da ?
będzie mi wywalać olej pod samochód
a ty dlaczego zdjołeś te gumowe przewody ? jakie miałeś objawy ?


Wywaliłem odmę pod samochód dlatego że tamte się szybko zapychały, a teraz będzie chyba mu ciężko zapchać przewód o średnicy 16mm. A dlaczego ma ci wywalać olej pod samochód?? ja Takiego czegoś u siebie nie zauważyłem;)

#29 OFFLINE   wodkapolska

wodkapolska
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-03-2010

Napisany 06 kwietnia 2011 - 12:40

Wywaliłem odmę pod samochód dlatego że tamte się szybko zapychały, a teraz będzie chyba mu ciężko zapchać przewód o średnicy 16mm. A dlaczego ma ci wywalać olej pod samochód?? ja Takiego czegoś u siebie nie zauważyłem;)




chodzi mi o kopcenie z rury wydechowej
jak jeżdze normalnie to motor nie kopci i nie bierze oleju, objawy mega kopcenia występuję tylko wtedy gdy włącze przycisk spory i załadyje pedał w podłoge, na pierwszym biegu motor kreci do końca i nic, zrzca na drugi bieg kręci do końca i nic dopiero na 3 biegu gdzieś przy 130 km/h (zaznaczam że to jest od momentu ruszenia pedał w podłodze to sie tak dzieje) w pewnym momencie jest mega kopcenie z rury i po kilku takich kopach wysysa mi olej ze silnika

#30 OFFLINE   rychoadria

rychoadria

    V6 - I love this sound :)

  • 194 postów
  • Dołączył: 22-07-2009
  • Skąd: Mogadish

Napisany 09 kwietnia 2011 - 08:05

chodzi mi o kopcenie z rury wydechowej
jak jeżdze normalnie to motor nie kopci i nie bierze oleju, objawy mega kopcenia występuję tylko wtedy gdy włącze przycisk spory i załadyje pedał w podłoge, na pierwszym biegu motor kreci do końca i nic, zrzca na drugi bieg kręci do końca i nic dopiero na 3 biegu gdzieś przy 130 km/h (zaznaczam że to jest od momentu ruszenia pedał w podłodze to sie tak dzieje) w pewnym momencie jest mega kopcenie z rury i po kilku takich kopach wysysa mi olej ze silnika


Może masz uszczelniacze zaworowe do bani, bo im większe obroty silnika i prędkość to wytwarza się większe podciśnienie w skrzyni korbowej i Ci może uszczelniaczami zaworowymi wywala olej do cylindrów. A sprawdzałeś ciśnienie na cylindrach ??

#31 OFFLINE   wodkapolska

wodkapolska
  • 6 postów
  • Dołączył: 29-03-2010

Napisany 09 kwietnia 2011 - 08:57

tak, bylosprawdzane i jest oki, w miare rowno na wszystkich jakies 13-14 psi wiec chyba nie jest zle

#32 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 09 kwietnia 2011 - 11:37

A ja powiem tak. Wywaliłem ten przewód gumowy co wychodził z odmy do kolektora ssącego i zamiast tego przewodu dałem przewód fi16 i wywaliłem go pod podwozie, a dwa wyjścia z nakładki gdzie pisze ECOTEC zaślepiłem. Na razie widzę same plusy:)


napewno sa same pulsy, bo plastki na kolektorze jest zapchany, jak bylby drozny jak powinien byc,
to by nie trzeba bylo kombinowac z zadnymi przewodami i zaslepianiem niczego

#33 OFFLINE   hemi

hemi
  • 48 postów
  • Dołączył: 19-03-2011
  • Skąd: Większyce

Napisany 18 listopada 2011 - 20:39

Dodany obrazek

Nie wiedziałem gdzie wrzucić także trafiło tutaj.Wyrzuciłem egr(gruszka niestety została ale docelowo chce ją całkowicie usunąć(może ktoś ma prosty sposób jak usunąć całkowicie gruszkę tj.zaślepić kostkę?) i zamontowałem Oil catch tank bo jak wiadomo przy większych wychyłach i prędkościach latając bokiem V6 lubi zassać olej poprzez separator oleju do kolektora dolotowego przez co zamiast dymu z opon mamy dym z tłumika.Obecnie problem znikł całkowicie:)
Zbiorniczek wykorzystałęm z poloneza ponieważ mam jeszcze trzy auta spod znaku fso i trochę części w zapasie trzymam tak więc zbiorniczek można jednym ruchem ręki wyjąć i co najważniejsze obyło się bez wiercenia otworów,spawania etc.

Mam przy okazji pytanie dotyczące zaślepienia wstępnej recylkulacji spalin. Zaślepiał to może ktoś i usuwał wszystkie przewody wraz z tym od podciśnienia?

Edit: Nawalony Zając
Przeniosłem tutaj. Poprzedni temat nie był najszczęśliwszy :)


#34 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 listopada 2011 - 21:29

wiesz ze ten zbiorniczek to lipa? przerabialem to, podczas pałowania sie napelnil i zaczal olej wyciekac

#35 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 listopada 2011 - 21:46

wiesz ze ten zbiorniczek to lipa? przerabialem to, podczas pałowania sie napelnil i zaczal olej wyciekac


A jak jest podpięte tam gdzie jest fabrycznie to tego oleju by nie spaliło? Myślałem nad czymś takim ale w końcu zrobiłem jak fabryka, bo nie chciało mi się eksperymentować bo potrzebuję jeździć ale mam drugą może pokombinuję

Mam przy okazji pytanie dotyczące zaślepienia wstępnej recylkulacji spalin. Zaślepiał to może ktoś i usuwał wszystkie przewody wraz z tym od podciśnienia?



Jeśli chodzi Ci o tgzw. odkurzacz i dopalanie spalin to ja usunąłem wszystko spod maski od kolektorów przez podciśnienia itd itp. Odkurzacza jeszcze spod zderzaka nie odkręciłem. Dużo miejsca, coś pogrzebać wygodniej itp.

#36 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 listopada 2011 - 21:49

mi tez olej walila w dolot, zrobilem oil catch i jak pałowałem to sie caly napelnial i walil olejem po komorze spalania. Wszedzie syf malaria. Wiec spowrotem dałem w dolot. Ale patrzylem ostatnio ze chwile pokopcil i potem przestał :D


ja mam kolektory z 3.2 i poza ta durna gruszka z kablem nie mam nic

#37 OFFLINE   hemi

hemi
  • 48 postów
  • Dołączył: 19-03-2011
  • Skąd: Większyce

Napisany 23 listopada 2011 - 17:34

Phantom,też miałem to samo.Nie drążyłem jeszcze tematu dalej ale ciekaw jestem czy można by przewód z odmy poprowadzić do górnej części miski olejowej.Wspawanie krućca to nie problem ale zastawia mnie czy aby taką modyfikacją nie sprawię,że odpowietrzenie skrzyni korbowej zostanie źle rozwiązane bo w momencie gdy w przewodzie będzie olej nie będzie odpowietrzenia.
Musze coś wymyślić bo w przyszłym tyg.wymieniam silnik i wolę zrobić co trzeba jak będzie na wierzchu.

#38 OFFLINE   JJdzej

JJdzej
  • 1 752 postów
  • Dołączył: 20-09-2009
  • Skąd: Tczew/Gdynia
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 listopada 2011 - 17:37

Przecież to bez sensu.(odmę do miski podłączać)

#39 OFFLINE   Phantom

Phantom

    łututututut

  • 1 152 postów
  • Dołączył: 21-10-2008
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 23 listopada 2011 - 17:43

widzialem silink ktory nie ma kominka, blacha plaska + dwie rurki przyspawane.Niestety niewiem czy to pomagało.

ja narazie mam w *****, chwile mi pokopci i potem przestaje i moge orać :D

#40 OFFLINE   serek

serek
  • 1 571 postów
  • Dołączył: 05-04-2008
  • Skąd: huntingdon

Napisany 23 listopada 2011 - 17:49

nie rozumiem skad biora sie te wasze problemy,
czyszcze odme 1-2 razy do roku. nic sie nie zatyka pokrywy nie ciekna nic nie smierdzi,
nie rozumiem po co wymislac jakies takie bedziewie