Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Świeci cały czas wyświetlacz po zgaszeniu i zamknięciu auta


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   bzikenss

bzikenss
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2010
  • Skąd: Rudna

Napisany 25 grudnia 2010 - 13:39

Witam wszystkich forumowiczów :) Mam od wczoraj problem z wyświetlaczem komputera pokładowego LCD. Po zgaszeniu auta, wyłączeniu świateł pokazuje cały czas temperaturę zewnętrzną ausentemper 37.5 c( wiem, wiem wskazuje błędnie ponieważ mam uszkodzony czujnik tem w zderzaku :) , ale nie o to biega ) Zamykam auto, wracam za pół godziny i zaglądam przez boczną szybę, a ona dalej świeci i pokazuje temp. Zostawiłem go na całą noc i nic się nie zmieniło. Tuż przed zaistnieniem tego problemu znikła na wyświetlaczu data w w górnej linijce. Mogę ją ustawić, ale znika po chwili - mam goły wyświetlacz w tym miejscu. Radio mam nieoryginalne Pioneera deh 7400. Po właczniu radia nie znikała data. Koska radiowa mojego auta Iso-zmieniarka,lcd jest odłączona. W czym może tkwić problem ? Prosiłbym o jakiekolwiek sugestie jak się za to zabrać, bo za parę dni rozładuję akumulator w najmniej oczekiwanym momencie i będzie buba :) Z góry dzięki !

#2 OFFLINE   marcinrk

marcinrk
  • 170 postów
  • Dołączył: 15-06-2009
  • Skąd: okolice Włocławka
  • Województwo: kujawsko-pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 grudnia 2010 - 14:01

A odepnij radio i zobacz wtedy. Ewentualnie poszukaj czegoś w opcjach radia ponieważ wygląda to tak jakby radio cały czas było włączone

#3 OFFLINE   bzikenss

bzikenss
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2010
  • Skąd: Rudna

Napisany 25 grudnia 2010 - 14:12

Kurde, radio odpinałem już wcześniej i nic się nie działo. Nadal nie wyświetla daty..... Zaraz po zamontowaniu Pioneera i właczeniu go data świeciła cały czas. Radio nie ma możliwości sterowania wyświetlaczem, nie ma do tego żadnych funkcji. Kostka radiowa auta od sterowania lcd jest odłączona. Działało tak około miesiąca. Przedwczoraj znikła data i świeci cały czas temperatura zewnętrzna po wyłaczeniu silnika i zamknięciu auta. Jak odpalę furę mam dostęp do wszystkich funkcji komputera pokładowego spalanie chwilowe - średnie, średnia prędkość , stoper, dystans no i nieszczęsna temp zewnętrzna :) Nie wiem od czego zacząć....
Radio

#4 OFFLINE   Batervit

Batervit

    Mów mi Bercik

  • 203 postów
  • Dołączył: 04-02-2010
  • Skąd: Żukowo

Napisany 25 grudnia 2010 - 15:49

Odepnij radio a zobaczysz,że data ci powróci i wyświetlacz nie będzie pokazywał stale temperatury. Też mam Pioniera i też miałem ten problem. Tylko nie pamiętam jaki kabel odczepiałem żeby wszystko było tak jak ma.

#5 OFFLINE   bzikenss

bzikenss
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2010
  • Skąd: Rudna

Napisany 25 grudnia 2010 - 17:55

Byłem przed chwilą w aucie. Akumulator miałem odłączony. Radio całkiem odłączyłem, nie ma nic podpiętego pod kostki radiowe. Podłączyłem akku i nadal świeci lcd kompa i wyświetla temperaturę. Odpaliłem auto, poczekałem chwilę i znów go zgasiłem. Nadal świeci cały czas nieszczęsna temperatura..... Niestety odłączyłem znów akku, by go nie zżarło.

#6 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 25 grudnia 2010 - 20:25

bzikenss a nie masz ledów w podświetleniu wyświetlacza?? Kiedyś miałem prodobny problem po wymianie ledów gdy się jedna dioda spaliła. Zdarzyło się, że MID świecił całą noc. Nie wiem dlaczego miałeś wcześniej datę na wyświetlaczu. Po podpięciu nie oryginalnego radia data powinna zniknąć. Może być jeżeli: masz fejs do radia, nie podpiąłeś (chyba niebieskiego) kabelka od wzmacniacza antenowego lub wyciągnąłeś kabelek z wtyczki z wyświetlacza.

#7 OFFLINE   bzikenss

bzikenss
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2010
  • Skąd: Rudna

Napisany 25 grudnia 2010 - 20:50

Niestety w podświetleniu wyświetlacza są normalne żarówki( wiem, ponieważ poprzedni właściciel wymieniał licznik i przy okazji wymienił żarówki od podświetlenia z którymi musiał trochę powalczyć :) Kostka iso radiowa w aucie nie przerabiana, wszystkie kable na miejscu, nic nie poprzecinane, nie wyciągnięte.... Wcześniej miałem w aucie Beckera DTM High Speed i po włączeniu go data znikała i był pusty wyświetlacz. Po wyłączeniu beckerka data wracała. Potem zamontowałem Pionka i o dziwo data była cały czas po włączeniu radia. Teraz cosik się spsuło i nie ma daty gdy radio gra lub nie gra, świeci non stop MID z temp zewnętrzną.... Niestety będe musiał chyba dostać się do lcd mid... Mam niemiłe doświadczenia z rozkręcania liczników - zawsze cosik rozwalę ( Polak mądry po szkodzie :) No cóż napiszę po babranku co mi się udało zdiagnozować :)
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi !

#8 OFFLINE   bzikenss

bzikenss
  • 5 postów
  • Dołączył: 25-12-2010
  • Skąd: Rudna

Napisany 28 grudnia 2010 - 19:00

Witam :) No i problem rozwiązany ! Jednak po odpięciu wszystkich kostek w radiu i wyświetlaczu lcd i odłaczeniu akku na całą noc nie dawało to żadnego efektu. Dopiero jak odciełem kabel w kostce iso - załączanie wyświetlacza po włączeniu radia (w kostce radiowej zasilającej kabelek czerwony z białym paskiem patrząc się na nią od przodu to drugi pin od lewej w górnym rzędzie) i wpięciu go do masy (Jak patrzymy od przodu tej samej kostki to pierwszy pin od lewej w dolnym rzędzie ) problem zniknął :) Obcięty kabelek który został przy koste radiowej zaizolowałem. Teraz po zgaszeniu auta lcd normalnie gaśnie. Jak włączam zapłon to lcd zaczyna normalnie świecić, mam już datę, parametry sinika, czas. Radio pioneerek gra aż miło ! Termometr też sobie zrobiłem dzięki info z forum ! Myślałem że mam uszkodzony termometr, a tu - przeczyściłem dokładnie styki w termometrze bo jeden był przyśniedziały (kostka z lewej strony zaraz za zderzakiem doczepiona do mocowania belki) i temperatura jest już ok ! Pokazuje teraz tak z odchyłką 2 stopni celcjusza Dziękuję kolegom z trafne spostrzeżenia !
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam :)
PS. Standardowo jak już wcześniej pisałem w trakcie montażu ułamałem ucho po przykręcenia licznika do deski rozdzielczej.....pech to pech.... :)

#9 OFFLINE   CiER NoWE

CiER NoWE
  • 34 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Nowe

Napisany 23 października 2011 - 22:38

witam.
podepnę się pod temat. Mam dokładnie taki sam problem jak w temacie. Po przekręceniu kluczyka w pozycję I wyświetlacz (normalnie) gasł w przeciągu 20-30 sekund. od jakichś 2 miesięcy "pali" się ciągle- po wyjęciu kluczyka, zamknięciu auta cały czas właczony. przez to raz na około 2 tyg. ładowanie akumilatora. narazie środkiem zastępczym jest wyciąganie bezpiecznika od deski rozdzielczej. próbowałem też z odłaczaniem radia, ale nie dało to zadnego efektu. zastanawiam się czy to może byc od kostki stacyjki. Mniej więcej od czasu gdy wymieniałem kostkę dzięją się takie cuda..
Panowie, jak przeciwdziałać tej usterce??
za wszystkie podpowiedzi z góry dzięki!!

#10 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 października 2011 - 15:51

zmieniałeś radio albo robiłeś coś z jego podłączeniem ??

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#11 OFFLINE   CiER NoWE

CiER NoWE
  • 34 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Nowe

Napisany 27 października 2011 - 22:34

zmieniałem radio jakiś rok temu i nic po wymianie się nie działo. z podłączeniem mieszałem już po wykryciu usterki (jakieś 2 miechy temu) i przeczytaniu tego wątku na forum- jednakże nic to nie dało..
kostka stacyjki ma coś wspólnego z wyświetlaczem?? jak już wyżej pisałem, po wymianie kostki zauważyłem, ze wyświetlacz nie gaśnie..

#12 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 października 2011 - 15:47

może być zwarcie na kostce i nie rozłącza po wyjęciu kluczyka , sprawdź kostkę stacyjki

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#13 OFFLINE   CiER NoWE

CiER NoWE
  • 34 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Nowe

Napisany 29 października 2011 - 22:57

joł, hoł, hoł..
do czego służy kostka pokazana na foto??
dodam, że znajduje się przy kostce stacyjki...

#14 OFFLINE   damian0708

damian0708
  • 1 091 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Kielce
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 października 2011 - 12:03

joł, hoł, hoł..
do czego służy kostka pokazana na foto??
dodam, że znajduje się przy kostce stacyjki...


Nie jestem pewny ale czy to nie jest tempomat??

#15 OFFLINE   CiER NoWE

CiER NoWE
  • 34 postów
  • Dołączył: 15-07-2009
  • Skąd: Nowe

Napisany 30 października 2011 - 12:25

hmmm.. ciekawe. po odłaczeniu tej kostki wszystko wróciło do normy. tempomat ma coś wspólnego z wyświetlaczem?

#16 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 października 2011 - 15:03

tempomat ma coś wspólnego z wyświetlaczem?

raczej nie ...

#17 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 października 2011 - 15:12

nie tempomat tylko mogła to być wtyczka manetki wycieraczek z obsługą kompa.
Po rozłaczeniu tej wtyczki wróciło wszystko do normy ale mogły przestać działać przyciski kompa.
Od tempomatu musiałaby być to wtyczka 4 pinowa lub 2 w dieslu.
Wychodzi na to że problem jest w manetce.

#18 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2014 - 09:59

Witam. Od.dwoch dni nie chce mi sie wylaczyc mid. Zamykam auto. Nic sie nie pali tylko mod i przyciski od szyby. Problem jakby nie patrzyl jest bo mi aku rozladowywuje. Klemy byly odlaczane i nie pomoglo. Nadal nie chce sie zgasic


 


#19 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2014 - 11:15

Zdarzyło się tak u mnie ze trzy, cztery razy. Pomaga zdjęcie klemy na moment i wszystko wraca do normy, na dłuższy czas. Ale co jest przyczyną i gdzie szukać ?? przekażnik, kabel, stacyjka :nie_wiem:

#20 OFFLINE   Matias

Matias
  • 871 postów
  • Dołączył: 01-01-2013
  • Skąd: Kutno / Gostynin EKU / WGS
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2014 - 11:33

No mi nie pomogło zdjęcie klemy. Kostka stacyjki wymieniona miesiąc temu na nówkę więc to bym wykluczył