Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

uniden 520xl, sirio ml-145 ustawienie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Moscalus

Moscalus
  • 35 postów
  • Dołączył: 12-06-2010
  • Skąd: Starogard Gdański

Napisany 22 grudnia 2010 - 11:13

witam, kupiłem sobie w końcu upragnione cb;)
antenę ostawiłem (i jest zestrojona) z tylu na klapie z lewej strony a cb podłączyłem pod tylną zapalniczkę.
I mam problem bo nie wiem jak ostawić SQ i RFGAIN, i o co chodzi z przełącznikami PA i ANL.

Czasami miałem już w "miarę" ok ustawione, bo słyszałem gości jak gadają, ale sa trzaski i szumy i nie mogę coś dostroić, nie wiem czy to przez tą pogodę? bo mam -10'C, czy przez to, że nie mam bezpośrednio do aku podłączone?

#2 OFFLINE   korsarz717

korsarz717
  • 31 postów
  • Dołączył: 03-11-2010
  • Skąd: Tychy
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 grudnia 2010 - 11:35

Sq to jest blokada szumów,jeżeli jej nie włączysz będziesz słyszał szumy ale i słabe stacje,delikatnie podkręcając wyłączasz szumy i słyszysz tylko najsilniejsze .Rf gain to jest czułość odbioru,ja osobiście zawsze miałem to ustawione na max czułość.PA to tak zwana papuga,możesz podłączyć sobie zewnętrzny głośnik na zewnątrz samochodu.ANL to są jakieś filtry przeciw zakłóceniowe.Osobiście nie mam chwilowo CB radia bo się złodziejowi spodobało,ale kiedyś się ostro w to bawiłem.Możesz mieć podłączone do zapalniczki. Życzę dalekich łączności.

#3 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2010 - 11:45

Przedmówca powiedział już wszystko z tym że ja mam pewne zastrzeżenia do miejsca montażu anteny, jak popatrzysz na obrazek poniżej to masz z obrazowane jak będzie rozchodziła się fala radiowa względem umiejscowienia anteny...
Dodany obrazek

Bardziej mnie przeraża przeraża fakt, że mijając się z samochodem ciężarowym może ją zdmuchnąć (kobitce przede mną zdmuchnęło) w najlepszym wypadku po obija Ci auta w gorszym wybije szybę pojazdowi jadącemu za Tobą...

Po raz kolejny piszę że umiejscowienie anteny ma przynieść nam sprawność zestawu, a nie wygodę zdejmowania czy zakładania anteny...


ps polecam lekturę ;) http://forum.omegakl...read.php?t=3963

#4 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 grudnia 2010 - 20:25

Moscalus, odezwij się na PW podając maila, to wyślę Ci taką drobną instrukcję do Unidena (6 MB).

#5 OFFLINE   the_wizard

the_wizard
  • 169 postów
  • Dołączył: 03-03-2009
  • Skąd: Warszawa

Napisany 23 grudnia 2010 - 19:38

Przedmówca powiedział już wszystko z tym że ja mam pewne zastrzeżenia do miejsca montażu anteny, jak popatrzysz na obrazek poniżej to masz z obrazowane jak będzie rozchodziła się fala radiowa względem umiejscowienia anteny...
Dodany obrazek

Bardziej mnie przeraża przeraża fakt, że mijając się z samochodem ciężarowym może ją zdmuchnąć (kobitce przede mną zdmuchnęło) w najlepszym wypadku po obija Ci auta w gorszym wybije szybę pojazdowi jadącemu za Tobą...

Po raz kolejny piszę że umiejscowienie anteny ma przynieść nam sprawność zestawu, a nie wygodę zdejmowania czy zakładania anteny...


ps polecam lekturę ;) http://forum.omegakl...read.php?t=3963


Jeśli chodzi o umiejscowienie anteny to najlepiej wychodzi opcja 4...
acz taka praktykował mój tata i strasznie ma przez porysowaną klapę bagażnika (opcja sedan), puścił kabel od lewej do prawej aby mieć możliwość chowania jej do bagażnika.
jeśli się nie boisz że Ci podpierdzielą antenę wybrałbym tą opcję, zakładając że puścić kabel środkiem od strony szyby, no ale to uniemożliwia szybkie chowanie anteny

ja wybrałem opcję 1... najlepsze rozwiązanie między estetyką, możliwością chowania i jakością dźwięku.

#6 OFFLINE   michauu

michauu
  • 182 postów
  • Dołączył: 02-07-2009

Napisany 03 stycznia 2011 - 21:08

Ziutek> stlumaczylbys jeszcze jaki wplyw na dzialanie radia ma pochylenie anteny...wiadomo, ze powinna byc w pionie, ale ciekawi mnie co sie dzieje jak antena nie jest w pionie.

#7 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 stycznia 2011 - 00:42

Po za zmianą polaryzacji i SWR'a co pogarsza odbiór to nic więcej ;)

#8 OFFLINE   Dawid2605

Dawid2605
  • 33 postów
  • Dołączył: 11-04-2010
  • Skąd: Turek

Napisany 23 stycznia 2011 - 16:03

Koledzy dołącze się do tematu, ponieważ też mam mojego upragnionego Unidena 520 oraz sirio ml145 i jak narazie nie bardzo jestem zadowolony. Zacznę od początku, kupiłem używanegu unidena w idealnym stanie wraz z anteną hustlera i nie zbierało mi to najlepiej więc kupiłem sirio 145 nowkę i koleś w sklepie mi ją stroił ale mój zasięg max to około 3 km na samym zapłonie (nic wtedy nie zakłuca) i około 1 km jak włącze światła (xenony z allegro ;/). Gdzieś wyczytałem żeby sprawdzić czy zakłucenia idą od strony zasilania czy od anteny i jak wykręciłem antenę to szumy ucichnęły nawet na włączonych światłach czyli antena zbiera te zakłucenia nie przez zasilanie. Co to może być? jak zrobić żeby zasięg był taki jak podaje producent anteny czyli 15-20 km? Nie musicie mi radzić żeby wywalić xenony bo wiem o tym;p ale dlaczego na samym zapłonie jest to tylko około 3 km?

#9 OFFLINE   cugiel

cugiel
  • 1 678 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Letterkenny
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 stycznia 2011 - 16:48

jedyne wyjscie to wywalenie tych hidow co masz cudow nie zdzialasz nawet sreberkiem kuchennym
zakluca na antene i tyle
a na wykreconej antenie szumy musza ucichnac bo wtedy wogole w tym radiu jest glosnik rozlaczony przynajmniej u mnie
a jesli chodzi o zasieg to radia dzialaja w piatkach i w zerach
fabrycznie dzialaja w piatkach ale zeby ich uzywac u nas trzeba przestroic na zera
i wystarczy ze masz nie przestrojone albo zle przestrojone i stad taki efekt
poszukaj na elektrodzie ja mialem ten problem po zakupie radia i gosc w serwisnie mi to za 20 zeta zrobil i jest gitara a z drugiej strony to nie licz na 20 km bo w polskich warunkach jest to bardzo trudne i tak naprawde niewiem czy ktos na tym zestawie moze osiagnac ten wynik zeby sobie czysciutko rozmawiac
u nas jest tyle szumu w powietrzu ze jak radio rozkrecisz to tylko tyle uslyszysz
ja najlepszy wynik osiagnolem na 12 km noca kiedy byl maly ruch na drodze
a pozatym na czystu odbior na codzien daje ci maks 7-8km

#10 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 stycznia 2011 - 20:46

ja na hustlerze słyszę gości z ponad 12 km w linii prostej a jak założyłem ml145 midlanda to dochodziło do 17

wszystko zależy od wystrojenia a, jeśli będzie idealnie wystrojona to bedzie super a jak trochę gorzej no to cóż ...

uniden (made in china) to niezbyt dobre radio, jego skuteczność obecnie jest czasem gorsza od koreańskiego tti a to dlatego że podzespoły jakie używane są w chinach do jego produkcji nie są najwyższych lotów

co do hidów no to cóż chińkie hidy i chińskie radio nie współgra dobrze ze sobą musisz szukać innych przetwornic bo żadne filtry nie przyniosą poprawy

#11 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2011 - 22:05

Dawid2605 może kupiłeś podróbę sirio ml145 i masz słaby zasięg. ja też się naciąłem ale skapnąłem i zwrot kasy będzie.

tak ma wyglądać oryginalna http://img294.images....us/g/is1z.jpg/

#12 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2011 - 22:10

Wicurek zanim zaczniesz siać panikę to poczekaj na info od producenta... Jak na razie na forach z tematami CB nikt nie wie o co kolesiowi z allegro chodzi i skąd ma takie info... :pokoj:

#13 OFFLINE   Wicurek

Wicurek

    jeszcze tu bywam czasem

  • 338 postów
  • Dołączył: 07-11-2009
  • Skąd: Brzesko
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2011 - 22:19

Wicurek zanim zaczniesz siać panikę to poczekaj na info od producenta... Jak na razie na forach z tematami CB nikt nie wie o co kolesiowi z allegro chodzi i skąd ma takie info... :pokoj:


Ziutek Madzia i mój kumpel co zakupił też sirio ml 145 ma takie oznaczenia na antence i odbiera ok 20km z tego co mówili ja mam inne oznaczenia i odbiera mi z szumami około 7km

na forum cb koleś wkleił list z odpisem od sirio i wychodzi że inne niż to co wkleiłem jest podróbką.

można poznać po:
grawerze przy główce anteny (oryginalnie jest Made in italy) http://img715.images....us/i/is5p.jpg/
i na magnesie to wcięcie koło napisu sirio
inna folia pod magnes
tak jak na tej aukcji
http://allegro.pl/uw...1421090486.html

#14 OFFLINE   Dawid2605

Dawid2605
  • 33 postów
  • Dołączył: 11-04-2010
  • Skąd: Turek

Napisany 23 stycznia 2011 - 23:38

Antena oryginalna sirio wszystko jest tak jak ma być kupowana w sklepie w poznaniu nie na alle.ro radio sprawdzane w sklepie i koleś mówil że dobre a jak sie przestraja z piątek na zera? może ktoś z was z Poznania potrafi je zestroić porządnie?

#15 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 stycznia 2011 - 07:38

Wicurek jak na razie w trakcie wyjaśniania i potwierdzania doniesień do Sirio Antenne http://www.sirioantenne.it/ nawet na stronie producenta nie ma danych jak można rozpoznać podróbkę BTW nawet nie ma potwierdzenia że takowe są... więc poczekajmy na orzeczenie a nie siejemy plotki i strach...

#16 OFFLINE   pinkin

pinkin

    Design Edition

  • 60 postów
  • Dołączył: 12-01-2010
  • Skąd: Wrocław / Prusice / Trzebnica

Napisany 13 lutego 2011 - 10:59

tak czytam Wasze posty i zastanawiam się ... po co Wam zasięg 15-20km ? Prawda jest taka, że większość z nas stosuje CB "antymiśkowo", więc po co tak duży zasięg ? Montujecie baty po 2m, później problem przy wjeżdżaniu na parking wielopoziomowy, chowanie inteny itp ... Ja osobiście mam zamontowaną na stałe Sirio T3 w miejscu anteny GSM i zasięg mam koło 5km ... mi to spokojnie wystarcza. Auto stawiam na chodniku, bardzo często stawiam w centrach sporych miast i jakoś mi tej anteny nie kradną ...

ps: też mam unidena 520xl

#17 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lutego 2011 - 19:46

i zasięg mam koło 5km ... mi to spokojnie wystarcza.


ta, potem jade sobie samochodem i słysze w ciągu 5 minut 15 razy to samo pytanie, bo nikt nie słyszy odpowiedzi innych, a tym samym co chwile pyta o to samo.

Już nie pamiętam kiedy musialem zadać pytanie o droge - wystarczy, ze słysze innych co mówią.

Takie podejście do CB to nic tylko egoizm na drodze.

#18 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lutego 2011 - 20:37

po za tym jak radio szumi znaczy się że działa :D

dla mnie używanie radia jako antymisiek w mieście to lekka paranoja i ciągłe pytania pomiędzy godziną 7-9 rano "mobilki jak mnie słychać sprawdzam radio" choć prawdziwe znaczenie tego powiedzenia pewnie brzmi:
-"cześć mobilki włączyłem radio",
-"mobilki sprawdzam radio czy się przez noc nie popsuło",
-"cześć mobilki wsiadłem do auta, cieszycie się"
-"cześć mobilki pogadacie ze mną?"

oczywiście nie zapominając o powrocie do domu z pracy 15-17 apać to samo co 8h wstecz....

żal...:pokoj:

#19 OFFLINE   pinkin

pinkin

    Design Edition

  • 60 postów
  • Dołączył: 12-01-2010
  • Skąd: Wrocław / Prusice / Trzebnica

Napisany 13 lutego 2011 - 21:02

Panowie Cita i Ziutek ... ale bzdury wypisujecie ...

#20 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 lutego 2011 - 21:07

Panowie Cita i Ziutek ... ale bzdury wypisujecie ...


szczera, brzydka prawda o użyszkodnikach CB.

A wystarczy czasem troche zdrowego rozsądku.

ps. koniec OT