Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Lotnictwo - modelarstwo, pilotaż i nie tylko... :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   cyp3k

cyp3k
  • 518 postów
  • Dołączył: 13-08-2009
  • Skąd: Allover :)
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 grudnia 2010 - 10:48

To i ja spróbuję kogoś zarazić moim hobby. :)

Trochę historii:
Od dziecka byłem kompletnym maniakiem samolotów i wszelakich sprzetow latajacych.
Zaczelo sie od sklejania modeli ze starszym bratem, pozniej era komputerow - symulatory lotnicze (cywilne i wojskowe). W miedzyczasie w chwilach ostrego parcia na "powietrze" nawet zbudowalem swoja lotnie (ba, nawet dzialala !) :)
Zabraklo odwagi zeby sie puscic na wieksza odleglosc i wysokosc :)

Pozniej zostalo mi tylko modelarstwo, z uwagi na zbyt male fundusze nie moglem sobie pozwolic na zdobywanie uprawnien pilota.
No i jakies 3 lata temu po rozbiciu świnki i wsparciu rodziny udało mi się sfinansować licencję pilota turystycznego (PPL), troche polatałem i stwierdziłem że chcę więcej ! ;)
Teraz jestem już po egazaminach teoretycznych do licencji zawodowej, nalatane ok. 90H, czyli ok. 350 startow i ladowan (ta liczba zawsze musi sie zgadzać :p ).Więc jeśli mnie Omega nie zrujnuje finansowo to jest całkiem realna szansa że uda mi się zrealizować moje marzenia...

Gdyby ktoś był ciekawy jak to wygląda to zapraszam na: http://www.youtube.c...3k?feature=mhum ' class='bbc_url' title='Zewnętrzny link' rel='nofollow external'> http://www.youtube.c...3k?feature=mhum

Dziękuję jeśli doczytaliście moje wypociny aż do tego miejsca :)

#2 OFFLINE   martinoz

martinoz
  • 8 postów
  • Dołączył: 04-09-2008
  • Skąd: Chrzanów

Napisany 30 kwietnia 2011 - 02:06

Witam ,,bratnia dusze''. nie spelnilem marzen.na kurs pilota niestety juz za pozno.2 dzieci,zobowiazania,itd mam tylko 16 skokow w AK.to namiastka przygody.zdalem do chorazowki,do Olesnicy.[cosstwil] szkoda ze sie poddalem.a mialo byc tak pieknie.....moze kiedys.....łza sie w oku kręci.....pozdrawiam

#3 OFFLINE   Czarny

Czarny
  • 832 postów
  • Dołączył: 12-09-2006
  • Skąd: EKU
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2011 - 20:58

cyp3k jak widac marzenia sie spełniaja,trzeba dazyc do celu i nie poddawac sie a osiagnie sie sczyt marzen. No powiem Ci ze hobby zajefajne. Gratuluje sukcesów. Jesli kiedys spotkamy sie na spocie,zadrecze Cie pytaniami ;) pozdrawiam i życze tyle ladowań co startów.

P.S
pewnie mycie szyby do przyjemnych nie nalezy i napewno trwa dłużej niz mycie w omie ;)

#4 OFFLINE   cyp3k

cyp3k
  • 518 postów
  • Dołączył: 13-08-2009
  • Skąd: Allover :)
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 19 sierpnia 2011 - 12:47

cyp3k jak widac marzenia sie spełniaja,trzeba dazyc do celu i nie poddawac sie a osiagnie sie sczyt marzen. No powiem Ci ze hobby zajefajne. Gratuluje sukcesów. Jesli kiedys spotkamy sie na spocie,zadrecze Cie pytaniami ;) pozdrawiam i życze tyle ladowań co startów.

P.S
pewnie mycie szyby do przyjemnych nie nalezy i napewno trwa dłużej niz mycie w omie ;)


Marzenia marzeniami... ale teraz lotnictwo jest już niestety skutecznie "wykastrowane" z pewnego romantyzmu z którym większość ludzi ciągle je wiąże...
Teraz nie ważne jest kto ma większe doświadczenie w powietrzu, z kim latał w załodze, na jakich typach... Nie wciąga się już młodych do aeroklubów jak kiedyś...

Teraz istotne jest przede wszystkim, kogo znasz, ile masz kasy w portfelu, kto Cię sponsoruje... albo czyim synem jesteś. Przykre jak diabli. :( Ja z moim nalotem w tej chwili nie mam już czego szukać, bo moje miejsce pracy zajął syn szefa wszystkich szefów...
Mogę sobie polatać hobbystycznie, a ile kasy w to wpakowałem to wiem tylko ja. Teraz, żałuję, bo mogłem wydać o 80% mniej a i tak mógłbym sobie z rodzinką polatać turystycznie. Ehhh człowiek całe życie uczy się na błędach. Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam - na spotach, PW czy jakkolwiek :) Pozdrawiam ! :)