Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

elektryczne szyby tyl


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 maja 2007 - 16:36

jka w temacie. chodzi mi o elektryczne szyby z tylu. raz dzialaja a raz nie. jezeli steruje je przyciskami z przodu to wszystko jest ok. ale z tylu nie zawsze. moje pytanie czy po wylaczeniu blokady tylnych szyb trzeba je jakos dodatkowo wlaczyc?? bo juz mi rece opadaja. jezeli dzialaja i wlacze blokade to jest ok. kontrolki w przyciskach gasna i szyby stoja (mowie caly czas o sterowaniu z tylu) a jezeli wylaczam blokade to czasem trzeba potrzymac chwile przycisk "do gory" i jest ok a czasem zero reakcji i po pewnym czasie jest ok. jak to dziala w innych omegach bo moja mam od niedawna no i po prostu nie wiem co i jak.


na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#2 OFFLINE   siwy75

siwy75
  • 134 postów
  • Dołączył: 23-07-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 10 maja 2007 - 18:42

najlepszym i najtanszym sposobem bedzie jak wyjmiesz te wlaczniki delikatnie rozbierzesz i przeczyscisz
pewnie pomoze bo otwieranie szyb tylu jest duzo mniej uzywane i moze poprostu styku nie ma albo kurz osiadl
pozatym jak je wyjmiesz mozesz sobie miernikiem sprawdzic czy masz tam napiecie na kablach caly czas czy gdzies wczesniej ci ginie wtedy trzeba szukac dalej
ale mysle ze raczej brud bedzie powodem

#3 OFFLINE   wer

wer
  • 13 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Szczecin

Napisany 10 maja 2007 - 20:03

Dopnę się do tematu.
Jednak u mnie po odłączeniu akumulatora przestał działać w przednich szybach automat opuszczający je po dłuższym przytrzymaniu przycisku ( no i szyberdach przestał działać). Ktoś może poradzić?

#4 OFFLINE   jacekczewa

jacekczewa

    jacekczewa

  • 2 630 postów
  • Dołączył: 26-09-2006
  • Skąd: Czestochowa
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 maja 2007 - 20:59

Otworz szybki i trzymaj przycis ok 5 sek nawet jak sie otworzyły , pożniej zamknij i tez przytrzymaj ok 5 sek na domknięciu,a nastepnie upajaj sie eleganckim otwieraniemszybe tak jak przed odłaczeniem akumulatora.

#5 OFFLINE   wer

wer
  • 13 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Szczecin

Napisany 10 maja 2007 - 21:05

OOO! Jakiś kod? Dzięki jutro przetesuję.
A na szyberdach masz pomysł? Czy to może bezpiecznik?

#6 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 10 maja 2007 - 21:41

OOO! Jakiś kod? Dzięki jutro przetesuję.
A na szyberdach masz pomysł? Czy to może bezpiecznik?



szyber - ustaw w pozycji uchylonej - wcisniej i przytrzymaj pokretlo do uchylenia, przestaw na zamkniety - znow wcisnij i przytrzymaj, ustaw pokretlo na otwarty calkowicie - znow wcisniej i przytrzymaj. powinno zadzialac




 


#7 OFFLINE   wer

wer
  • 13 postów
  • Dołączył: 03-01-2007
  • Skąd: Szczecin

Napisany 10 maja 2007 - 21:49

Dzięki!!!

#8 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 10 maja 2007 - 22:20

watpie aby mialy wine wylaczniki (obie strony naraz?) gasnie swiatelko przy przycisku z tylu, przy oby i od tego momentu nie dzialaja. moze wine ponosi przelacznik od blokady. jak to jest u Was?? czy wystarczy przelaczyc na pozycje "wlaczone" aby tyl dzialal?? chodzi mi o przelocznik blokady tylnych szyb
jak narazie przez tydzien tylne szyby dzialaja (swieci sie tez przy nich kontrolka) ale musialem cudowac zeby zachcialy dzialac. trzymalem przycisk w "gore" i zmienielem blokade na wlaczony. po 3 sekundach uslyszalem z tylu takie "tyk" i od tego czasu dzialaja. nie wiem na jak dlugo poniewaz wczesniej przestawaly dziala po kilku wlaczeniach zaplony a czasem w trakcie jazdy. wiec pytanie do innych wlascicieli elektrycznych szyb z tylu. jak to u was jest??
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#9 OFFLINE   siwy75

siwy75
  • 134 postów
  • Dołączył: 23-07-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 11 maja 2007 - 08:08

u mnie wystarczy przelaczyc blokade i odrazu wszystko jedzie gora-dol zadnych sekund nie musze czekac moze faktycznie cos ci w przelaczniku blokady nie łapie mimo to najpierw bym to poczyscil mialem tak z podnoszeniem fotela kierowcy a to prawie taki sam przelacznik naszukalem zakombinowalem a po rozebraniu przycisku zobaczylem ze styki sa popalone i przez to niezawsze laczy
oczywiscie po odpieciu zasilania trzeba je programowac jak pisal powyzej jacekczewa

#10 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 11 maja 2007 - 18:59

ok. dziekuje za pomoc. jak znajde czas to sie z tym pobawie. poki co jezdza za kolkiem. gorzej bedzie jak mnie zona do tylu auta przeniesie ;)http://forum.omegakl...terical_750.gif
http://forum.omegakl...terical_750.gif
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#11 OFFLINE   fortrans6x

fortrans6x
  • 68 postów
  • Dołączył: 10-11-2017
  • Skąd: częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 17 grudnia 2017 - 17:27

hej, rozebralem dzisiaj tylny przelacznik szyby gdyż dioda nie swiecila, z diody wychodza dwa druciki, jeden byl przylutowany do plytki, ktora wychodzi z uchwytu drzwi a drugi do niczego... do ktorej czesci przycisku mam go przylutowac? ma ktos moze zdjecie jak to powinno wygladac?