Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

MTB - Coś dla górali i nie tylko


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   MarcinGoluch

MarcinGoluch
  • 56 postów
  • Dołączył: 01-03-2010

Napisany 14 grudnia 2010 - 07:48

Jak dobrze widziałem temat rowerów górskich nie był poruszany więc zaczynam .

Kręcę nałogowo od 4-5lat. Dość intensywnie udzielam się na forumrowerowe.org które obecnie będzie bodajże jednym z największych forów tematycznych w naszym ojczystym języku. Przez dwa lata byłem na forum modem i organizatorem dwóch międzynarodowych zlotów FR.org.

Sprzęt ehhhh gdybym miał klasowo auto podobne do rowerka to jeździł bym obecnie czymś w okolicy Porsche GT a Pagani Zonda .
A oto i on http://www.pinkbike.com/photo/5862448/ Mój ten niebieski.
Ibis Mojo czyli konstrukcja monoque z czystego włókna. Pełno zawieszony rowerek o skoku 140/140. Przód to Minute MRD Absolute czyli najlżejszy z rodziny bo 1500g przy 140mm skoku. Cała masa smaczków. Ehhhh po prostu marzenie.

Ulubiona miejscówka hmmm chyba czeskie Nove Mesto pod Smrkem i ich Singletrack.
http://www.youtube.c....eature=related
Ktoś chętny? Zawsze możemy zorganizować jakąś ustawkę.

Pozdrawiam!
Marcin

#2 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 14 grudnia 2010 - 12:04

Witam Marcinie :).

To jest już nas tutaj dwóch z podobną pasją. Mój rower jest w trakcie składania, więc na razie nie ma się czym pochwalić.
Co do miejscówki, to polecę czeski Jesenik i singiel Rychlebske Stezky, gdzie zresztą zawitamy na III-im zlocie fr.org ;).
A z ustawką, to jak najbardziej, ale chyba dopiero wiosną...

pozdr
Przemek

#3 OFFLINE   MarcinGoluch

MarcinGoluch
  • 56 postów
  • Dołączył: 01-03-2010

Napisany 14 grudnia 2010 - 12:17

No to jest nas trzech :). Jest jeszcze Konradbiker :).

Widać Omega wymarzone auto bikera. 4osoby, full bagaży w kombi, że tylnej szyby nie widać, dwa rowery na tylnej klapie i dwa w środku a na autostradzie lecieliśmy 130-140km/h non stop :).

#4 OFFLINE   nutellson

nutellson
  • 117 postów
  • Dołączył: 23-03-2010

Napisany 15 grudnia 2010 - 17:39

Poza siłownią i pływaniem rower to moja pasja :) Wąwozy, góry i rower :D

Śmigam bo śmigam, ale niestety mój sprzęt nie jest jakiejś najlepsze klasy. Na wiosnę planuję coś zakupić i porządnego pod względem mechanicznym jak i wizualnym :)

Ale tyle tego jest, że nie wiadomo co lepsze :p

#5 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2010 - 14:50

No to jest nas trzech :). Jest jeszcze Konradbiker :).


Jest, a własciwie mozna powiedzieć był :( 4 lata sie scigałem, wszystkie Puchary Polski w mtb, maratonie, mistrzostwa Polski dobrze szło w tym roku zaczynałem sezon z myslą o kadrze Polski i Pucharach Świata no ale niestety zdrówko sie popsuło na tyle że od maja na rowerze nie siedziałem.

I teraz jedynie składam rowery i sprzedaje troche czesci, gdyby ktoś potrzebował cos sie poradzic służe pomocą ;)

No i jeszcze sie pochwale paroma zdjeciami ;)
http://picasaweb.goo...55003265/Rower#

#6 OFFLINE   nutellson

nutellson
  • 117 postów
  • Dołączył: 23-03-2010

Napisany 16 grudnia 2010 - 15:23

Od podstaw składasz te cuda ? :) Jaki jest szacunkowy koszt, powiedzmy, że może nie najlepszego, ale takiego średniej klasy rowerka ?

#7 OFFLINE   premier2

premier2
  • 1 011 postów
  • Dołączył: 29-09-2009
  • Skąd: Piotrków T./ Łódź
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 16 grudnia 2010 - 15:54

odpowiedź prawidłowa brzmi: ile zamierzasz na to przeznaczyć i gdzie będziesz się tym poruszał na codzień :)

#8 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 grudnia 2010 - 16:01

Od podstaw składasz te cuda ? :) Jaki jest szacunkowy koszt, powiedzmy, że może nie najlepszego, ale takiego średniej klasy rowerka ?


Tak składam od podstawy wszystko ;)
Co do kosztów zależy czy chcesz cos nowego czy uzywanego (jak uzywanego wszystko składam na sprawdzonych czesciach które są w dobrym / b.dobrym stanie) wszystko jest do dogadania. Pojecie średniej klasy dla kazdego jest inne, zalezy kto jak jezdzi i do czego roweru uzywa dla jednego sredniej klasy wyjdzie za 10000zł drugiemu za 1500zł ;)

#9 OFFLINE   snickers

snickers
  • 178 postów
  • Dołączył: 04-09-2010

Napisany 17 grudnia 2010 - 08:31

to i ja sie wpisze.
zajmuje sie rowerami zawodowo od jakis 10 lat, składanie rowerów na zamówienie, serwis łącznie z amortyzatorami, naprawami ram itp... no i sprzedaż części
Kiedyś jeżdziłem baaaardzo dużo a teraz... praca, dom, rodzina... OMEGA :p
Ale lubię sobie wyskoczyć w teren...
Chwilowo bez roweru- był Ostatnio Specialized Stumpjumper FSR na XT/XTR DT SWISS itp ale trzeba było w domu pare rzeczy zrobić... :(

#10 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 grudnia 2010 - 17:09

snickers scigałes sie troche ? Jak tak to kiedy ? Pracujesz w jakimś sklepie ?

Ja obecnie też juz wyzbywam sie ostatniego roweru bo skończyła sie nadzieja że znów zaczne jezdzić. Jak to mówią SPORT TO ZDROWIE ;)

#11 OFFLINE   snickers

snickers
  • 178 postów
  • Dołączył: 04-09-2010

Napisany 17 grudnia 2010 - 21:47

ścigać to nie bardzo zawsze ciagneło mnie raczej od Fr do AM :)
W sklepie pracuje do tej pory + do tego własna działalność...
Jezeli na Allegro masz taki sam nick jak tutaj to chyba nawet coś kupowałeś :D

#12 OFFLINE   konradbiker

konradbiker

    Czesci Omega i e39

  • 524 postów
  • Dołączył: 24-05-2009
  • Skąd: Bialystok
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 grudnia 2010 - 23:22

ścigać to nie bardzo zawsze ciagneło mnie raczej od Fr do AM :)
W sklepie pracuje do tej pory + do tego własna działalność...
Jezeli na Allegro masz taki sam nick jak tutaj to chyba nawet coś kupowałeś :D


Nick na allegro ten sam, wiec mozliwe ze cos kupowałem :D

#13 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2011 - 07:51

A to i ja się podpiszę.. ostatnio zacząłem jeździć na rowerku po chyba 7 letniej przerwie.. Rowerek jakiś odkopany.. w sumie Jaguar (ale nie ma kierownicy po prawej stronie)..

Mam pytanko do znawców, 90% trasy jeżdżę po drogach i mam notoryczny problem z przebitą tylną dętką.. średnio raz na tydzień mam kapcia.. o ile jestem gdzieś na miejscu to nie problem.. gorzej, jak jestem np. 20-30km od domu ;( wtedy trzeba kombinować z powrotem..

Po pierwszym kapciu doszedłem do wniosku, że pewnie dętka stara, bo stała trochę.. kupiłem nową na tył no i tą nową już kleiłem 4 razy :/

opona z tyłu (26''x1.90) jest lekko miękka, więc może temu, dętka z tyłu jakiejś czeskiej firmy (nie pamiętam nazwy).

Jakie powinno być optymalne ciśnienie.. Czy warto zainwestować w oponę zwijaną np. CONTINENTAL LEADER PRO 26x2.1 9 (170 TPI)?? Jaką dętkę do tego? A może opona bezdętkowa?

#14 OFFLINE   daniel669

daniel669
  • 14 postów
  • Dołączył: 02-03-2011
  • Skąd: Zawiercie/Chełm

Napisany 19 lipca 2011 - 12:06

Co do optymalnego ciśnienia to powinno Ci pisać na boku opony, jakie może być. Ja polecam 2.5atm chociaż sam jeżdże na 4.5atm. Jak Ci się dentka tak notoryczne przebija to zobacz czy od strony obręczy nie wystaje żadna szprycha itp. ewentualnie zmień opone bo to może jej wina.

Jak już to nie pomoże to zawsze możesz kupić dętkę do downhill'u która waży prawie pół kilo ale za to ciężko ją przebić.

#15 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 lipca 2011 - 12:09

no już trochę pokrążyłem temat i nie miałem pasków na obręczach.. ale dzisiaj zaopatrzyłem się w 2 nowe oponki, nowe dętki, nowe opaski i pompeczkę podróżną.. kupiłem z zaworkami presta.. poszedłem w programowanie, bo ostatnio dużo sklepów stawiamy na silniku prestashop ;-)

#16 OFFLINE   izunia1113

izunia1113

    MAŁA CZARNA :):):)

  • 90 postów
  • Dołączył: 25-06-2011
  • Skąd: Rzgów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 19 lipca 2011 - 13:20

Ja nie wyobrażam sobie życia bez rowerka. Zadnych korków wiatr we włosach muchy między zębami normalnie rewelka.;). Kupiłam sobie rowerek 3 lata temu i śmiga jak marzenie .

#17 OFFLINE   mariush

mariush

    Było mineło...

  • 648 postów
  • Dołączył: 23-03-2009
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 maja 2013 - 19:56

Dzi s po raz drugi tego roku wywlokłem rowery z wózkarni i z synem troszku pojeżdziliśmy.
Mama z racji stanu błogosławionego nie mogła nam towarzyszyć .
Po spokojnej jeżdzie z synem ,dałem troszku sam po pedałach ,ludzi u nas na ścieżce od zarąbania ale góral daje rade i po trawie ;)
Ogień był taki ,ze finalnie pękł mi pedał :( i żonka będzie musiała do znajomej z hurtowni z częsciami rowerowymi śmignąć co by na jutro rowewrek był zdrów.

#18 OFFLINE   dezerter19892

dezerter19892
  • 11 postów
  • Dołączył: 20-11-2013
  • Skąd: W-ch

Napisany 15 maja 2014 - 06:39

Ja kiedy jeździłem w DH... ale było hardcorowo, ale ze względu na wypadek zrezygnowałem i sprzedałem moją Kone.... Teraz to już jak dziadek jeżdżę po lasach i ścieżkach rowerowych...:(

#19 OFFLINE   lejwa79

lejwa79
  • 9 postów
  • Dołączył: 02-09-2014
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 września 2014 - 07:35

Ile kilometrów dziennie robicie na swoich rowerkach? :)

#20 OFFLINE   Grzegonz

Grzegonz

    2.5td

  • 447 postów
  • Dołączył: 22-06-2012
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 września 2014 - 21:28

30km do pracy wychodzi mi w obie strony, jak na 18 kilogramową zjazdówkę 15km w 29min 11sek uważam, że to dobry wynik :) Czasem rekreacyjnie wieczorem 30-60km po okolicznych wioskach.