Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Akwarystyka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
394 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:20

kaskada musisz robić w pokrywie odpowiedni otwór swietnie nadaje sie do sypialni kiedy idziesz spac cisza spokój tylko jakiś dziwny dźwięk wody irytujące na maksa ! ale to nie o to chodzi kaskada pobiera wodę z akwa 10 cm pod powierzchnia wody ! filtr najlepiej jak pobiera wodę zabrudzenia z dna a kaskada tego nie robi chyba ze trochę przerobisz ! i do tego kaskada nie dostarczysz tlenu do wody !

#82 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:25

kaskada musisz robić w pokrywie odpowiedni otwór swietnie nadaje sie do sypialni kiedy idziesz spac cisza spokój tylko jakiś dziwny dźwięk wody irytujące na maksa ! ale to nie o to chodzi kaskada pobiera wodę z akwa 10 cm pod powierzchnia wody ! filtr najlepiej jak pobiera wodę zabrudzenia z dna a kaskada tego nie robi chyba ze trochę przerobisz ! i do tego kaskada nie dostarczysz tlenu do wody !


Jak dla mnie to potwierdzam problem jak ma się obudowę ale z resztą się nie zgadzam :) Co do reszty to spełnia zasady działania każdego filtra .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#83 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:33

Jak dla mnie to potwierdzam problem jak ma się obudowę ale z resztą się nie zgadzam :) Co do reszty to spełnia zasady działania każdego filtra .

to napisz co przemawia za kaskadą ilosc wkładu filtrującego wiesz jaka wielka musi być kaskada zeby zmiescic 3 warstwy filtru ! gąbka wata jakaś ceramika (no chyba ze 2cm po każdym i po tygodniu do czyszczenia ) ! kaskada jest fajna do baniaka 50L a nie do 100L a nie mówiąc o większych! dostarczenie tlenu do baniaka woda wypływa z kaskady i uderza o tafle wody duuuzo tlenu ! i jeszcze do niektórych kaskad robią miejsce na grzałkę ! fajne bo nie zajmuje miejsca w baniaku! miałem kaskadę sorki już mnie nikt nie namówi ! i jasze drgania i na poczatku nie słyszysz ze masz filtr po kilku dniach buczy tyrkocze! a kaskada z gąbka to żaden filtr ! filtr musi być chemiczny i biologiczny
wiec jakie masz argumenty za kaskadą ????

#84 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:43

to napisz co przemawia za kaskadą ilosc wkładu filtrującego wiesz jaka wielka musi być kaskada zeby zmiescic 3 warstwy filtru ! gąbka wata jakaś ceramika (no chyba ze 2cm po każdym i po tygodniu do czyszczenia ) ! kaskada jest fajna do baniaka 50L a nie do 100L a nie mówiąc o większych! dostarczenie tlenu do baniaka woda wypływa z kaskady i uderza o tafle wody duuuzo tlenu ! i jeszcze do niektórych kaskad robią miejsce na grzałkę ! fajne bo nie zajmuje miejsca w baniaku! miałem kaskadę sorki już mnie nikt nie namówi !
wiec jakie masz argumenty za kaskadą ?


słuchaj mnie nikt nie namówi na inny filtr niż zwykły gąbkowy na brzęczyk (napowietrzacz) i do akwariów powyżej 100l na inny niż turbina z gąbką i to tyle. Ja nie jestem zwolennikiem ani kaskady ani kubełka. Ale każdy z tych filtrów spełnia swoją rolę , jako filtr . Co do napowietrzania każdy filtr w jakimś stopniu napowietrza wodę ale ja nigdy na tym nie polegam w swoich akwariach i zawsze stosuję dodatkowo kostkę.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#85 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:45

Najlepszy obok kubełka stopień natleniania wody, dużo miejsca na materiał filtrujący, nie zajmuje miejsca w zbiorniku, nie trzeba moczyć rąk przy jego czyszczeniu. Ja tam lubię jak coś tam pochlupie :) , ale w kostce, którą teraz mam słychać tylko cichutką pracę silnika. Co do wycinania otworów pokrywie, to też się tego bałem, ale to tworzywo się tak pięknie obrabia, że zrobiłem to chyba w 15 minut. Teraz mam tylko baniaki otwate.

#86 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:52

ok dla mnie filtr musi być mechaniczny i biologiczny i do tego chemiczny ! jaka kaskada to ma ??? a gąbka sorki może i wodę czyści z brudu ale nic po za tym ! nie mówią ze każdy filtr musi dojrzej ! otwarte coś z holenderskiego ?? zmienmy moze temat bo tu każdy ma inne upodobania,

dużo miejsca na materiał filtrujący,

gdzie ??

#87 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 02 stycznia 2011 - 22:58

Wiesz każdy inaczej do tego podchodzi ale zawsze najlepsze są najprostsze rozwiązania jeżeli chodzi o akwarystykę. Gąbka tak samo jak jest dojrzałą spełnia swoją rolę biologiczną. Wiem to z obserwacji zmian zachodzących w zbiornikach.
Kaskada ma jak napisał kolega plusy może w porównaniu to filtra np Fan -x bo ma większa powierzchnię filtrującą , nie zajmuje miejsca w akwarium i nie trzeba w nim się paplać jak się go czyści. Jest to jakaś alternatywa i pewnie o to chodziło koledze Orkan
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#88 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 02 stycznia 2011 - 23:13

co jaki czasz czyści się kaskadę ? ja to robiłem bardzo często może trafiłem na taki jakiś beznadziejny model ale wszystkie tak samo działają tak mi się wydaje ! dla mnie kubełek to kubełek 2 węże do akwa i to wszystko i z warstwami filtrującymi można robić co się chce ! ale najważniejsze żeby baniaczki były piękne i czyste! i żeby nasze ryby czuły się dobrze ! a co sądzicie o filtrach dennych zakopanych w podłożu tych ponoć się nie czyści ???

#89 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 stycznia 2011 - 23:54

Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie twierdzę, że kaskada jest lepsza od kubła, w żadnym razie ;) Wskazałeś, że kaskada ma same wady, a ja tą błędną tezę obaliłem :p Jeżeli miałbym go porównywać, to do filtra wew. Do dużych zbiorników tylko kubły, albo sumpy. Na gąbki by mi było szkoda miejsca, i dodatkowo przy jej wyciąganiu, część syfu zostaje w środku. To rozwiązanie jest dobre np. do sklepu, z racji hałasu i niskich kosztów.

#90 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 01:24

mi chodzi o to ze kaskada nie nadaje się do dużych zbiorników ! ponieważ w dużych baniakach stosują kubełki lub sump'y ! dla mnie kaskada to porażka i nikomu nie będę doradzał tego systemu filtracji ze względu na jej właściwości sorki tak sobie ubzdurałem ! a co powiecie na te sump'y trzeba robić komin ?? nie da sie ominąc robienie 3 dziur w akwa ?? wiem ze to jest przepływowe nie idzie tego jakoś ominąć? sump czy kubełek ??

#91 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2011 - 11:12

Przecież napisałem że do dużych zbiorników, to tylko kubeł, albo sump! Na sumpach się nie znam, więc nie będę się wypowiadał. Ja bym Ci proponował jakieś dwa kubełki JBL, albo w miarę możliwości finansowych Eheima.

#92 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 12:24

1. Tetra Tec EX 700 - 230 zł
2. JBL Cristal Profi e700 - 240 zł
3. Hagen Fluval 205- 250 zł
4.EHEIM ecco 200 - 450zł
ceny takie mniej więcej
to są kubełki do 160L kupując 2 cena około 500 zł, kubeł mojej produkcji około 150 zł jak coś się zrypie nie muszę kupować oryginalnych części ! i co przemawia 30L pojemność!!
beczka, pompa, tacki to szyszenia owoców(do podzielenia warstw filtru) wkłady filtrujące gąbka wata ceramika ...! jakie wkłady byście zastosowali i orurowanie wszystkiego

#93 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 stycznia 2011 - 12:51

to są kubełki do 160L

Nie patrzyłem na te modele ale jak pisze że filtr np. od 100 do 200l to nadaje się max do 100 taką zasadę trzeba przyjąć.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#94 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 13:58

Nie patrzyłem na te modele ale jak pisze że filtr np. od 100 do 200l to nadaje się max do 100 taką zasadę trzeba przyjąć.

wiec powiedzmy dodajmy do cen około 30-50 zł ! a filtr kubełkowy 30l z pompą 1200h/l do 160 styknie ?tylko jeszcze myślę nad wkładami filtrującymi

#95 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 03 stycznia 2011 - 14:08

wiec powiedzmy dodajmy do cen około 30-50 zł ! a filtr kubełkowy 30l z pompą 1200h/l do 160 styknie ?tylko jeszcze myślę nad wkładami filtrującymi


myślę że tak , a jak popatrzysz w sieci jest na pewno dużo gotowych projektów.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#96 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 14:59

tak jest tego za dużo jedni polecają to drudzy tamto ! od góry
w akwa prefiltr żeby mi nie zassało jakiegoś żyjątka, ewentualnie gdzieś jeszcze
denitryfikator ale nie wiem czy to ma sens
1. gąbka
2. wata
3. ceramika
4. keramzyt
do wyboru mam
Bioballe, Zeolit, Węgiel aktywny(to moze sporadycznie), Wata syntetyczna / włóknina, Ceramika, Gąbka ,keramzyt. co na ten temat myślicie ?



#97 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2011 - 15:11

Tu masz bez kombinowania http://aquatika.home..._1000l-142.html

#98 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 15:30

Tu masz bez kombinowania http://aquatika.home..._1000l-142.html


dziękuje za pomoc ale trochę przesadziłeś, to by mi 12,5 raza w godzinę wodę z akwa wypompowało !


Zestaw składający się z filtra BIOfiltr Basic, pompy do 2000 l/h i węża o dł. 4m.
Odpowiedni dla większości stawów, do pojemności ok. 10 000 litrów. Zapewnia dobrą mechaniczną i biologiczną filtrację wody.
Typ filtra BIO
filtr poj. filtra 33 l
poj. stawu 10 000 l


#99 OFFLINE   Orkan

Orkan
  • 161 postów
  • Dołączył: 15-03-2009
  • Skąd: Mikołów/Łaziska Górne
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 stycznia 2011 - 15:49

Nie ma za co :D

Przecież chciałeś podłączyć do dwóch baniaków... Wtedy wychodzi po 6,25, ale to jest tylko teoria. W rzeczywistości będzie chodził wolniej, szczególnie jak się zasyfi.

[EDIT]
Tu masz wersję bez pompy: http://aquatika.home...2000lh-140.html

#100 OFFLINE   krasulec

krasulec
  • 249 postów
  • Dołączył: 22-03-2010
  • Skąd: Sompolno

Napisany 03 stycznia 2011 - 16:21

wersja bez pompy 160 zł + przesyłka, tak teoretycznie a w praktyce bywa inaczej ! ale i tak bede robić własny projekt ! lubię się pobawić i satysfakcja jaka! stwierdzam ze 1200l/h będzie mało!


  • Dodany obrazek

Opis produktu

Dane techniczne:
Moc 410W
Zasilanie 230 V / 50Hz
Max wyd. wody 9000 L / h to jest fajne 150l/min
Max wysokość 6 m
Max. Ciała obce 35 mm
Przewód 10 m
Ciężar 4,8 kg
cena 120 zł