Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Akwarystyka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
394 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 18:48

Witam. Ja interesuję się akwarystyką . Z przerwami już 20 lat. Miałem sklep zoologiczny i hodowałem wiele gatunków rybek. Pewnie i na forum nie jeden z was ma akwarium lub zamierza się do jego założenia. Myślę że wspólnie nie raz możemy powalczyć nad jakimś problemem. A jak wiadomo jest ich wiele.
Myślę że z czasem wątek sam się rozwinie. Zapraszam do dyskusji jeżeli tylko będę mógł zawsze postaram się pomóc. :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#2 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:01

To ja zacznę. Powiedz mi jak żonę przekręcić, żeby mi akwarium pozwoliła założyć ;) Mówi, że dzieciak podleci, walnie łyżeczką i będzie mokry problem.

A tak poważnie to prawda to, że im większe akwarium tym rzadziej się czyści? Jakie duże polecasz na początek? I jakie rybki żeby to efektownie wyglądało? Kiedyś akwarium przerabiałem tak, że całkiem zielony nie jestem :)

#3 OFFLINE   krzysiek

krzysiek
  • 364 postów
  • Dołączył: 16-10-2008
  • Skąd: Konin
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:13

Ostatnio mój znajomy zaczął sprowadzać jakieś egzotyczne gatunki, kwotowo ponoć nawet 1tyś/szt. Nadal chcesz akwarium? :p

#4 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:18

Witam. Ja interesuję się akwarystyką . Z przerwami już 20 lat. Miałem sklep zoologiczny i hodowałem wiele gatunków rybek. Pewnie i na forum nie jeden z was ma akwarium lub zamierza się do jego założenia. Myślę że wspólnie nie raz możemy powalczyć nad jakimś problemem. A jak wiadomo jest ich wiele.
Myślę że z czasem wątek sam się rozwinie. Zapraszam do dyskusji jeżeli tylko będę mógł zawsze postaram się pomóc. :)


ja również bawię się w akwa ponad 20 lat i również prowadzę sklep zoologiczno-wędkarski bo lubię też łapać - podkreślam łapać a nie zjadać:)

kolego Jarqz co do akwarium to zgadza się im większe tym mniej roboty bo biologia się lepiej stabilizuję i jest jakby to nazwać proces "samooczyszczania"
ale zawsze sam musisz dojść do punktu gdzie wszystko będzie jak w szwajcarskim zegarku - jak z Omegą:)

#5 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:27

Jarqz, u Ciebie jak najbardziej duże akwarium masz warunki, a daj sobie zrobić powiedzmy takie z 500l. z klejonego szkła tzn. podwójnie szyby klejone i bedzie ok

#6 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:37

To ja zacznę. Powiedz mi jak żonę przekręcić, żeby mi akwarium pozwoliła założyć ;) Mówi, że dzieciak podleci, walnie łyżeczką i będzie mokry problem.

A tak poważnie to prawda to, że im większe akwarium tym rzadziej się czyści? Jakie duże polecasz na początek? I jakie rybki żeby to efektownie wyglądało? Kiedyś akwarium przerabiałem tak, że całkiem zielony nie jestem :)


Myślę że od łyżeczki nie pęknie. A co do zbiornika to ja jak kolega seta81 Ci napisał. Po prostu łatwiej natura nam wybacza nasze błędy , choć do wszystkiego trzeba dojść samemu by zachować równowagę. Przede wszystkim nauczyć się obserwować ryby.
Co do akwarium skoro masz już tego piaskowca tyle co gadaliśmy to może malawi z pyszczakami. Będzie kolorowo :) . Akwarium najlepiej 200l 100/40/50 minimum oczywiście :) . Jest ono zrobione z szyby 8mm to na pewno nie pęknie od uderzenia zabawką czy łyżeczką .

ja również bawię się w akwa ponad 20 lat i również prowadzę sklep zoologiczno-wędkarski bo lubię też łapać - podkreślam łapać a nie zjadać:)


No tak co do wędkowania to nie powiem ja też czasem na rybki jeżdżę a w tamtym roku po długiej przerwie nawet opłaciłem kartę. Nie jestem jakimś fachurom ale popołudnie i całą nocka do rana nad wodą to coś na co zawsze dam się namówić. A sklep jak piszesz miałem też zoologiczno - wędkarski . Bo to jak by nie było jedno z drugim idzie w parze. Jednak stawiałem zawsze na ryby .
No ale skoro jesteś z łodzi jak kiedyś zaplanuję wyjazd na giełdę to może się zgadamy i wpadnę na oględziny :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#7 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:42

Jarek ja u siebie mam takie 300l jak wiesz Piotruś niema 2lat jeszcze i niema żadnego problemu a żonie powiec że na dzieci dobrze wpływa akwarium bo powietrze w mieszkaniu nawilża.Jak będzie ci potrzebna pomoc w dobieraniu rybek roślin sprzętu to jakieś doswiadczenie mam moge pomóc a na marginesie to krasulec to na tym punkcie to szajbus rozmnaża ryby i takie tam

#8 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:46

No to zostaje tylko żonę przegadać i działam :)

#9 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:46

No ale skoro jesteś z łodzi jak kiedyś zaplanuję wyjazd na giełdę to może się zgadamy i wpadnę na oględziny :)


właśnie w czwartek wracając z giełdy z towarem roz...... miskę olejową na przymrożonej bryle lodu
teraz sobie pewnie postoi aż szanowny pan z PZU się pofatyguję i przyjedzie na oględziny
mam nadzieję, że jeszcze w tym roku wstawię ją do mechanika

#10 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:49

Panowie, jeszcze jedno pytanie. Ile kasy trzeba przygotować na kompletne urządzenie takiego akwarium 200 literków. Egon, 500 byłaby fajna ale na takie to mi na pewno kobita się nie zgodzi :D

#11 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:54

właśnie w czwartek wracając z giełdy z towarem roz...... miskę olejową na przymrożonej bryle lodu
teraz sobie pewnie postoi aż szanowny pan z PZU się pofatyguję i przyjedzie na oględziny
mam nadzieję, że jeszcze w tym roku wstawię ją do mechanika


Ja jak miałem sklep mieszkałem na mazurach w Działdowie miałem sklep . To na giełdę jeździłem od strony Sochaczew Gdańsk. Różnie było ale zawsze jakoś udało się szczęśliwie dojechać , choć raz po wyjechaniu z giełdy jeszcze w Łodzi zapaliła się mi kontrolka ładowania. Stanąłem na wylocie i klapa. Podniosłem maskę ale że pojęcia nie mam , nie wiele wskórałem. Wieczór, auto ryb i i innych zwierzaków. Na szczęście zatrzymał się gość omegą (wtedy jeszcze miałem A ) i za pół godziny przyjechał z alternatorem i mi go wymienił. I o godzinie 23 zacząłem dalej kontynuować podróż. Wróciłem o 2 do sklepu i na długo ten dzień został w mej pamięci :) Najważniejsze że zwierzaki zdrowe .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#12 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:56

Panowie, jeszcze jedno pytanie. Ile kasy trzeba przygotować na kompletne urządzenie takiego akwarium 200 literków. Egon, 500 byłaby fajna ale na takie to mi na pewno kobita się nie zgodzi :D


wszystko zależy od tego ile ty masz bo możesz teraz kupic to co niezbędne i powoli bedżiesz doinwestowywał w mieszkańców rośliny i takie tam ogólnie koło 1tyś ci wystarczy.I jeszcze jedno wcale nie wymaga tyle pracy by utrzymać taki zbiornik jak ludzie mówia

#13 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:57

Akwarium z pokrywą około 400 zł grzałka 40 , filtr tu już zależy od portfela od 50 do 400 powiedzmy. Resztę to wystrój zależy czy sam się pobawisz czy kupisz gotowe . Ryby i rośliny jak się dobrze rozejrzysz to za 200 zł kupisz bez problemu , może nawet mniej .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#14 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 12 grudnia 2010 - 20:57

Panowie, jeszcze jedno pytanie. Ile kasy trzeba przygotować na kompletne urządzenie takiego akwarium 200 literków. Egon, 500 byłaby fajna ale na takie to mi na pewno kobita się nie zgodzi :D


ja zawsze mówię, że przy nowym sprzęcie na tip top do litrów akwarium dodaj jedno zero
a najlepiej szukać w okolicy czy ktoś nie chcę sprzedać używanego
kolega kupił w czwartek 240L+pokrywa+filtr zewn.+grzałka i jeszcze jakieś gadgety za 400zł

#15 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:01

Zbiornik najlepiej zarybić od razu i później już nie dokupować , zawsze to możliwość przeniesienia choroby i utrata całej obsady.

Ja jednak akwarium proponuję nowe ,. masz pewność że spokojnie postoi długi czas .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#16 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:05

Zbiornik najlepiej zarybić od razu i później już nie dokupować , zawsze to możliwość przeniesienia choroby i utrata całej obsady.

Ja jednak akwarium proponuję nowe ,. masz pewność że spokojnie postoi długi czas .


może i coś robię nie tak ale co jakiś czas pada mi jakaś sztuka i jak widze gdzieś jakąś ciekawą sztukę to dokupuje w ten sposób mam nowego lokatora

#17 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:09

może i coś robię nie tak ale co jakiś czas pada mi jakaś sztuka i jak widze gdzieś jakąś ciekawą sztukę to dokupuje w ten sposób mam nowego lokatora


Dla czego można tak robić i większość tak robi . Ale to już każdego sprawa . Sam nie raz tak robię jak nie mam wolnego mniejszego kwarantannika. Ale osobiście przestrzegam. Wiem że nie raz i nie jednemu ładne obsady poleciały .
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .

#18 OFFLINE   seta81

seta81
  • 414 postów
  • Dołączył: 25-08-2010
  • Skąd: Pabianice/Bournemouth UK

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:10

znalazłem jakieś zdjęcie mojego baniaka:)

#19 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:14

u mnie jakiś czas temu kilka ryb poleciało bo nie zauważyłem awari termostatu w grzałce i temperatura wzrosła do 34 stopni do tej pory rośliny ni odrosły misiek może jakaś rada jak im pomóc jakiś nawóz czy co

#20 OFFLINE   misiekzoo

misiekzoo

    zafira i astra 1,8

  • 1 463 postów
  • Dołączył: 18-08-2008
  • Skąd: Oborniki śląskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie wiem jaki mam silnik

Napisany 12 grudnia 2010 - 21:14

znalazłem jakieś zdjęcie mojego baniaka:)


No całkiem całkiem ja myślę w końcu o założeniu sobie jakiegoś dla siebie zbiornika w dużym pokoju. Ale to może po nowym roku. Najgorsze że sam nie wiem na co się zdecydować :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Moje ople , byłe i obecny .